Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:23:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РОДНИНИТЕ!!  (Прочетена 127739 пъти)
 
tifi
Новак
*
Публикации: 16


« Отговор #15 -: май 14, 2012, 06:43:33 »

Хора вие просто не знаете за какъв тежък характер говорим това писмо с куриер дори ще го ядоса допълнително че няма възможност да ме направи на нищо и пак няма да дойде. Другия проблем е ако дойде няма при кой да го сложа да седне от страна на майка ми имам само 7-8 човека роднини един от които е баба ми а няма начин те да са стоят заедно защото се ненавиждат а и масите ще са ни кръгли за по 10 човека и разпределението трябва е много прецизно.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #16 -: май 14, 2012, 07:35:56 »

Знам че никой не може да ми даде съвет но е полезно да чуя мнение от други булки в аналогична ситуация, защото тези моменти не се връщат и не искам да съжалявам. Хиляди пъти съм си представяла всички варианти и просто няма най-добър вариант или поне аз не го виждам. Не мога да му се обадя няма да мога да изтърпя обидите с които ще се нахвърли и в момента просто не искам да се разстройвам допълнително.

nebulka благодаря ти за мнението

"По-добре сама, отколкото зле придружена" според мен е много точно. Аз не бих поканила никой, който се държи така с мен. Етикечтчето Роднина, не прави хората по-добри от приятелите, които имаме.

И не е вярно, че няма да имаш друг близък роднина, който да те придружи. От сватбата се сродяваш с цялата рода на мъжа ти, а и на вземането можеш да излезеш с кума, който да те предаде после на младожененца.

Успех и хубава сватба smile Това е твоят ден, направи го така, че да няма какво да засенчва щастието ти smile
Активен
MaHu
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 541


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: май 14, 2012, 07:54:31 »

tifi, аз не мога да разбера, защо след като/ако го поканиш на сватбата си, той ще те прави "на нищо".
Ако наистина е така, честно да ти кажа, ако бях аз не бих го поканила ......
Активен
tifi
Новак
*
Публикации: 16


« Отговор #18 -: май 14, 2012, 09:09:34 »

tifi, аз не мога да разбера, защо след като/ако го поканиш на сватбата си, той ще те прави "на нищо".

защото сме скарани заради жена му и сега той очаква едва ли не да моля за прошка и при последното такова скарване и сдобряване в миналото трябваше да слушам каква тъпа овца съм била, истеричка, луда и като ме разплака продължи да ми се кара що съм плачела много мразел някой дето циврел и т.н...... не съм готова да слушам това отново....
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #19 -: май 14, 2012, 09:25:10 »

Още не мога а повярвам, че въобще се чуиш дали да му се обаждаш. Аз ако съм на твое място бих го зачекрнала докато не се обади той да те моли за прошка. Преди няколко години аз така направих с моя. След години като разбра, че само ще остарява и ще има нуджа от мен почна пак да ми се обажда и да ме търси, по-никък от тревата.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 14, 2012, 09:32:36 »

Момичета той и е баща и е разбираемо тя да има таква дилема.Вие не можете да разберете, просто защото не сте в това положение.Лесно е от страни да кажеш, аз ще го игнорирам, но ако действително сте в това положение, да сте сами и скарани с единствения ви най-близък кръвен човек, няма да мислите така.

Тифи, не ти е лесно, аз бих казала говорете, но сега ще ти кажа прецени.Прецени дали искаш да е там, дали да видиш баща си на сватбата си е най-важното за теб.Прецени дали ще се чувстваш самотна, изоставена ако го няма.Говори, говори с бъдещия си съпруг, говори отново с баща си, за да си сигурна в решението си, защото ти не си.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #21 -: май 14, 2012, 09:48:29 »

tifi, така като те чета, по-добре да не го каниш - в прав текст ти го казвам. При положение, че отношенията ви са толкова сложни и заплетени, и се стига до открити обиди, та дори не искаш да му се обадиш по телефона, какво остава да е около теб в големия ти ден... според мен това ще те гипсира и притесни. Можеш да ги поканиш с жена му на гости или ресторант след сватбата, за да ги почерпиш след събитието... ако смяташ да поддържате някакви отношения.

Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #22 -: май 14, 2012, 10:32:48 »

Магито, аз написах, че имах същите отношения с моя. И мога да кажа, че в момента, в който разбрах, че не мога да променя отношението му към мен докато той не пожелае да си го промени и спрях да се интересувам от него ми падна цяла канара от сърцето. Не ми беше лесно да взема това решение. Спомням си как след всеки разговор или среща с него бяха безпирни ревове. Около 4 години почни не си бяхме говорили.
Няма нужда tifi да се чувства виновна за това че не го е поканила, баща и трябва да се чувства виновен за действията си, който са предизвикали лишаването му от покана. По-добре така, от колкото да дойде и да ти съсипе деня.
« Последна редакция: май 14, 2012, 10:34:41 от alla » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: май 14, 2012, 10:38:07 »

alla  не визирах теб, а другите крайни мнения.Защото от страни винаги е лесно да се говори.
Активен
mery_bery
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 223



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: май 14, 2012, 10:38:25 »

Наистина ти е много сложна ситуацията huhhuh.gif-от това ,което чета най-много ми се набива фактора -МАЩЕХА-тя е основният  заподозрян за проблемите с баща ти.Наистина тук има и едно твое вътрешно чувство,което съм сигурна ,че не те оставя намира и тайно в себе си ти искаш той да дойде и да бъде щастлив ,както всички искренни роднини,които ще се радват за вас:).И тук отново идваме на въпроса за мащехата-1 тя няма да му разреши да дойде,с цел да те накара да се чустваш още по-зле-и от финансова гледна точка-също ще го спре.Но майната й на нея blush-друг е въпросът дали самият той ще иска да дойде-и ако стане така-другият конфлит с роднинитети -как ще се развие -да не вземе да се скарат в твоя най-важен ден.Мога да ти предложа вариант-да отидете с твоята половинка лично да го поканите,и ако започнат отново изпълненията му -ставате и си тръгвате най-демонстративно и вече ,ще е ясно ,че няма да имаш нищо общо с този човек,а и съвестта ти ще е чиста,че си го поканила-бъди сигурна не е в теб проблема.Като винаги можеш да си спестиш неприятностите да го каниш-ако сметнеш ,че така е най-добре за всички nea(има ли нещо в отношенията ви ,което да те кара да мислиш,че той ще дойде?)
Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #25 -: май 14, 2012, 10:43:16 »

магито, понеже беше писала след мен и за това си помислих, че визираш мен.   good
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #26 -: май 14, 2012, 10:56:35 »

Аз също си мислех за това, което казва донякъде и mery_bery - ако има предпоставки човекът да създаде проблем на сватбата, в смисъл да не се съобрази с повода и да нагруби някого или пък да изяснява отношенията си с булката точно в този момент - мисля, че не бива да се кани. Младоженците са достатъчно напрегнати от вълнение и всякакви организационни въпроси, та да треперят и някой скандал да не стане. Но не разбрах от разказа на tifi има ли всъщност такава опасност, или по-скоро тя се притеснява от срещата за даването на поканата.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #27 -: май 14, 2012, 11:25:25 »

Аз също не бих го поканила. Аз имам този проблем с майка ми, която не иска да идва и се държи грубо. Ами писна ми да я моля, казах и в прав текст - или идваш и се държиш прилично или те изхвърлям от сватбата и не искам да те виждам и чувам повече.  diablo
Ех, да можех да имам сватба само от приятели без никакви роднини, ама не би ...  nea
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #28 -: май 14, 2012, 21:39:51 »

Една приятелка се омъжи миналата година, родителите и - сложни характери. Казаха и, че няма да дойдат на сватбата, защото се женела за разведен мъж (голяма срамота според разбиранията им от лето Господне 1956-то!). Сигурно са се надявали да я откажат. И не отидоха. След месец явно са се почувствали зле - пропуснали са момента и няма връщане назад, обадиха и се и я поканиха заедно с новия и съпруг на гости у тях. Не съм сигурна, мисля, че не отидоха. Каквото и да правят чепатите родители, както се написа по-нагоре, като си самоуверен и просто си живееш живота да ти е добре на теб и без да плащаш данък "родителско мнение", те изведнъж започват да се чувстват излишни, остарели и т.н. и омекват. В крайна сметка, Тифи, баща ти ще си научи своите уроци. Ако не от теб, то от "невероятната" жена, която му е стъпила на врата. Каквото и да решаваш обаче, след като премислиш и вземеш решение, не се обръщай повече назад, да се чудиш правилно ли си постъпила и т.н. Аз направих две грешки с моята несъстояла се сватба преди три години - първо, съобразих се в по-голяма степен с чувствата на другите, отколкото с моите, от което произтече, че те си продължиха своя живот, а аз взех да се измъчвам; втората ми грешка е, че след като взех решение, не бях категорична пред себе си и решението отиде по дяволите, какво като го взех? То е най-лесно да се дава акъл от страни, но понеже минах по тоя път, мога да ти посоча някои подводни камъни. Проблемът не е в сватбата, а във взаимоотношенията. Дали има шанс да се поправят? До сватбата? На самата сватба? На каква цена? Дали не е време да покажеш на тоя баща, че почти те е загубил (поне така ми звучиш), и ако иска да има нещо общо, трябва да положи усилие?
Активен
tifi
Новак
*
Публикации: 16


« Отговор #29 -: май 14, 2012, 22:04:49 »

Взех решението си за добро или лошо няма да го каня.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines