Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 15, 2024, 01:28:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РОДНИНИТЕ!!  (Прочетена 128905 пъти)
 
estlar
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



« Отговор #120 -: октомври 04, 2012, 08:11:56 »

А, защо да не можеш. Една приятелка ще се жени следващата година и още при първоначалното обсъждане заяви, че роднини няма да кани в ресторанта. Напълно я подкрепям, защото роднините имат уникални претенции именно към тази част. Смятам, че ще успее да се справи и да си има една прекрасна сватба.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #121 -: декември 03, 2012, 17:36:30 »

Eslar да ти кажа честно аз обожавам бг хора и даже играя в ансамбъл. Ако зависеше само от мен цялата сватба щеше да има само хора от началото до края. Да ама част от младите ( че и много от старите) хора не могат да играят. Е според теб дали трябваше да има само хора на сватбата? За това направихме мешана музика, само чалгата спестихме. Ваша си е сватбата, но не бъдете егоисти. Ако искате да е само вашето ( по правило само мнението на булката, защото гласа на младоженеца не се чува, освен с да, мило) сватбата няма да бъде щастлива и за другите гости и особено за вашите родители. Бас ловя, че ви късат нервите и нашите ни ги късаха, но са ни родили и са ни отгледали. Така, че решете какво ще ви се откъсне от сърцето и го направете да ги зарадвате, не е нужно да е всичко. Сватбата е ваша ама не сте си само вие, аз преди да направя някои компромиси се ядосвах, а сега се радвам, че ги направих. Така сватбата стана весела за всички и си прекарахме всички чудесно. Не се пъни като магаре на мост, а намери златната среда.
Активен
mery_bery
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 223



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: декември 06, 2012, 21:08:04 »

Tsutsi напълно съм съгласна с теб good
Активен
Evriala
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: февруари 18, 2013, 11:21:06 »

Не знам какво да правя с тези роднини - и моите и неговите са ужасни!!!!! Юни месец ми предстои сватба, но изглежда, че за рокля ще си обикаляме само аз и Милото. Работата ми е такава, че трудно се измъквам и тази събота успях да си уредя свободен ден за обиколка в Асеновград. Всичко хубаво, но същия ден е рождения ден на по-голямата ми сестра и майка ми както и малката ми сестра заявиха, че не можели да я оставят на рождения ѝ ден, и че нямали да дойдат. Така болно ми стана, че не успях да се въздържа и викнах по телефона на майка ми, да си празнува рождения ден на дъщеря си, а другата, която се жени един път в живота си да остави сама да си обикаля. Сега ми е адски мъчно че ѝ го казах, но те винаги са ме изоставяли сякаш не съм важна, а толкова се надявах поне когато се женя да проявят някакъв ентусиазъм, но уви не могат. Тъй като и приятелки си нямам, мисля да си хвана Милото под ръка и да си отидем само двамата, какво като не било хубаво да ме види с роклята.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: февруари 18, 2013, 13:09:13 »

Evriala, спри за момент, успокой се и се опитай да се дистанцираш малко от тялото си. Представи си, че прочиташ този пост във форум и го е писало непознато момиче.
Та това е рожденият ден на сестра ти. Това е сестра ТИ! Как може, въобще, да си помислиш да не си с нея на рождения й ден, камо ли да искаш майка ти и другата ти сестра, които на нея са майка и сестра, да я оставят. Ако помислиш малко, тя не е избирала кога да се роди, а ти си планирала ходенето до Асеновград. И въпреки външните ограничаващи фактори, твоето е планирано, а пък тя има рожден ден. Как ще се почувства, че ти, не стига че на рождения й ден отиваш за някаква си рокля, ами вземаш и майка й и другата й сестра. И доводите "веднъж се женя, най-важният ден, най-важното в сватбата" важат само за булката и то докато е в предсватбената треска. И сестрите ти и майка ти са много по-важни и от роклята и от цялата сватба, като дандания и празнуване. Не си струва да създавате горчивина помежду си заради сватбата, което трябва да е радостно събитие, не изпитание за роднинските чувства.
 Първо ще ми се обидиш, знам, но на рождения си ден всеки се надява да е поне малко специален и това, че точно тогава ти държиш цялото семейство да се занимава с теб, а не с  рожденичката не е честно. А и тази рожденичка ти е сестра, трябва да я обичаш и да държиш на нея, а заради хората, на които държим ние търпим, доброволно, неудобства, което в твоя случай не е непосилно. Бъди добра сестра и дъщеря, не обиждай едната и не карай другите да избират!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: февруари 18, 2013, 13:19:23 »

Евриала, аз пък ще те накарам да погледнеш от друг ъгъл- прочети назад историите, винаги има проблеми Когато роднините искат да участват много, защото се бъркат и създават клюки и нерви на младоженците. Така че дай да го гледаме от позитивната страна- направо бъди щастлива че са от по-незаинтригуваните, иначе щеше да си скубеш  косите, като момичетата от предишните страници. smile
А и мога да ти кажа как мислят родителите ти ( не аз ) : "ДЪщеря ни има рожден ден 1 път в годината, а другата може да иде за рокля в  друг ден." pleasantry
Бъди спокойна и ги остави да пасат, по-добре за вас. Иди си с мъжа ти - няма да съжаляваш. smile
Активен
Evriala
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 204



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: февруари 18, 2013, 13:55:00 »

Вероятно наистина постъпвам доста егоистично. Работата ми е такава, че в събота много трудно може да ми се падне свободен ден, а едвам се освободих за тази и когато говорих с шефовете за това, не бях забелязала датата, на която се пада. Сега се оказвам в доста трудна ситуация. Ние с Милото живеем в друг град.Смятам да идем само с Милото и никой няма да заставам да избира. Сестра ми е и много я обичам и нямам желание да  развалям празника на никого.
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: февруари 18, 2013, 19:39:30 »

Е защо не отидете към 10-11 в Асеновград всичките сестри и майка ви, хем после може да седнете по женски да се почерпите. А пък предполагам вечерта ще се събирате всички да празнувате.Според мен липсва комуникация във вашето семейство.
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: февруари 18, 2013, 19:59:14 »

Не мога да разбера как ще забравиш рождения ден на сестра си... Според мен също ще е добре да отидете на друга дата. Има една арабска поговорка,че живота свършва, а работата никога... Затова наслади се на празника със семйството и изберете друга дата за проби  smile
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #129 -: февруари 19, 2013, 17:59:22 »

Не че искам да наливам масло в огъня, обаче ако сестрата не е около и под 18 години, не виждам за какво е това суетене. И какво като е рождения й ден, трябва цял ден да са до нея ли?

А и момичето спомена, че е много заета на работа, а и сватбата и е сравнително скоро и според мен трябва да се възползва от всеки удобен момент, за да намери рокля навреме. Все пак не мисля, че е било много редно да вика на майка си по телефона, всеки има право на мнение и гледна точка и е нужно взаимно разбиране.

Намери или алтернативен ден за разглеждане на рокли или намери човек, с който да разгледаш само не и бъдещия ти мъж - суеверията настрана, но е хубаво все пак да го изненадаш на деня на сватбата с роклята си.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: февруари 19, 2013, 18:34:49 »

Роклята избирах с кумата си, не с майка, сестра, баба, дядо и т.н.

Рожден ден на сестра ми не пропускам, макар да живеем в различни градове, винаги намираме начин да се съберем по празниците, защото семейството е най-важното.Няма значение кой на колко години е, една рокля не е по-важна от семейството.
Активен
Mulan
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 342



« Отговор #131 -: февруари 19, 2013, 19:27:02 »

Аз мисля ,че Мариелка ти е дала много правилен съвет good Няма значение на колко години става твоята сестра,това продължава да си е важен за нея ден през годината.Винаги има компромисен вариант,при който и двете страни ще са доволни girl_wink И въпреки това, ако няма с кого да отидеш,може да поканиш бъдещата си кума,нали все пак тя ще ти е опора за напред и трябва да се притича на помощ smile
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: февруари 20, 2013, 20:09:49 »

и аз рокля ще търся с кумата, всеки има проблеми в семейството, на милото му е много болно,че моите родители,няма да са на сватбата,кофти му е, че ще даваме покана на неговите, а моите няма да имат,но съм се научила да приемам нещата, парила съм се много...майка ти не може да се разкъса на няколко части, но не и права да оставя дъщеря си, в толкова важен момент, сестра ти може да отложи празнуването на рд
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: февруари 20, 2013, 21:08:13 »

Това някой от родителите да не може или да не иска да присъства на сватбата е много неприятен момент. Петя, сигурно ти е много кофти, че родителите ти няма да присъстват на най-важният ден в живота ти!
При нас сигурно бащата на моя мъж няма да го каним, защото има доста проблеми с алкохола и ни е страх да не направи някой цирк на сватбата, тъй като със свекърва ми са разделени и той не може да я понася. Не желае да я вижда, да не говорим да седне на една маса с нея. Той е от хората, които мислят само за себе си и не и готов да направи компромис дори в най- важния ден в живота на сина си.
А най-глупавото е, че и неговата майка, един ден "разбира се че ще дойда на сватбата", а после разбирам, че на брата на мъжа ми е казала "аз нямя да ходя, немога да оставя бащя ти сам". Аз я питам след това и й казвам, че на този ден за най-близките ни хора, няма да им приема извиненята, че не са дошли, а тя "то има много време, може и да дойда, може и да не дойда. Ще реша като наближи"  Cow-boy
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: февруари 20, 2013, 21:26:45 »

разбирам те рататуи,при мен нещата са по-сложни, diablo не си говоря с тях, 6том смс на майка към дъщеря гласи "ти вече нямаш родители" , никога не са били до мен,отгледана съм от баба ми и дядо ми(бог да го прости) за мен те са ми повече родители от биологичните, приемам сватбата, като раждане на новото семейство. ще имам мъж,някой ден и дете, крайно време е съдбата да ми подаде ръка
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines