Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 04, 2024, 00:29:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 11 част  (Прочетена 191354 пъти)
 
iskrichkavn
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 109



Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: февруари 08, 2013, 19:50:31 »

Една цветарка днес ми даде страхотна идея - да хвана няколко приятелки и в буферното време между църквата и ресторанта да ми развалят подарените от гостите букети и да ги набучат върху предварително подготвени кашпи с гъби.. Така или иначе тези букети ще се хвърлят след няколко дни! Как мислите, някой правил ли го е? Имало ли е обидени гости?  huhhuh.gif
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #376 -: февруари 08, 2013, 19:55:16 »

Това е страхотна идея и спестява доста good Кръстницата ни така е процедирала, но бяха във вази. Не вярвам да има обидени, най-малкото, че аз разбрах за това, чак когато ние се женихме...даде ми го като съвет, на тяхната сватба изобщо не ми е минало през главата, че може да се от букетите blum Но пък ние нямахме живи цветя, бяхме в градина пълна с цветя и нямаше нужда.

Но определено е супер, а и тези букети след 2-3 дена ги хвърляш  blush Отделно ние едва ги прибрахме на другия ден и някой даже оставихме blush
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: февруари 08, 2013, 20:25:50 »

Една цветарка днес ми даде страхотна идея - да хвана няколко приятелки и в буферното време между църквата и ресторанта да ми развалят подарените от гостите букети и да ги набучат върху предварително подготвени кашпи с гъби.. Така или иначе тези букети ще се хвърлят след няколко дни! Как мислите, някой правил ли го е? Имало ли е обидени гости?  huhhuh.gif
Само ще вметна,че това бучкане в пиафлорите /гъба напоена с вода/ не е толкова бързо колкото си го представяте. Затова се иска време да се изрежат дръжките първо и след това да се сортират цветята и накрая да се подредят. Ако това ще се случва м/у ритуалите просто ще кажа че трябва да накарате тази цветарка да дойде да го направи лично за времето,което е м/у ритуалите. Да не коментираме,че гостите ви подаряват всякакви цветове цветя и ако имате все пак някакъв цвят на сватбата не виждам как точно ще стоят 5 цвята различни на фона на обстановката в ресторанта.   Тук ще кажа,че букети и подаръци се подаряват в ресторанта,а не преди църквата за да се използва времето м/у р-т и църква! И не на последно място от къде можете да знаете колко цветя ще ви подарят за да ви стигнат за всички маси.......??? Мисля,че от много неща може да се спести,но от всичко няма как да се получи. Ако украсата не ви е приоритет просто не правете такава от колкото нещо,което не е издържано или недоизмислено. Лично мнение,което не е миродавно.  good
« Последна редакция: февруари 08, 2013, 20:31:14 от Nina Style » Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #378 -: февруари 08, 2013, 20:32:13 »

iskrichkavn, от къде си сигурна, че тогава точно ще ти подарят букетите. На мен ми подариха 5-6 в гражданското, а другите в ресторанта. Аз дори се изненадах, че някой ми подари преди ресторанта букет, защото няма как да ги мъкна с мен /или да ги връча на някой/.  Сигурна ли си, че в това буферно време твоите приятелки ще са съгласни да ти правят украсата и да се занимават с това ?  huhhuh.gif Аз също мисля, че е доста рисковано, а както и Нина спомена, нямаш представа какви и колко цветя ще ти подарят.
Нашите букети издържаха вкъщи 10 дни след сватбата.
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: февруари 08, 2013, 20:36:33 »

iskrichkavn, напълно съм съгласна с Нина. Няма как да знаеш колко букета ще ти подарят- била съм на сватба от 80 човека и имаше 3 букета...Ако имаш цветова тема, ще стане малко кичозно с гербери,рози, лилиуми и т.н. Да не говорим, че на мен като гост ще ми стане малко странно, ако подареният от мен букет бъде разфасован и сложен на някоя маса (букетът според мен винаги се избира с голямо старание, да е перфектно опакован, а ти ще го развалиш,за да имаш украса по масите pardon ).
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #380 -: февруари 08, 2013, 20:42:12 »

Не знам, ние събрахме ужасно много букети в гражданското crazy А и аз изобщо не обичам неща на "вятъра". В последствие видяхме една идея вместо цветя да се дават играчки(предупреждават се гостите) и после да се дарят в дом и страшно много ме хвана яд, че не съм го видяла по-рано...

Да така е, цветята се избират с голямо старание, ама после как се пренасят...даже и до ресторанта...половината стават на мармалад...
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: февруари 08, 2013, 20:48:21 »

Да така е, цветята се избират с голямо старание, ама после как се пренасят...даже и до ресторанта...половината стават на мармалад...

Хм, зависи кога се подаряват. На сватбите, на които съм присъствала, се подарявах в ресторанта заедно с другите подаръци.
Всеки си преценява. Аз не бих го направила това. Много по-добър вариант е този с играчките good
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: февруари 08, 2013, 20:49:36 »

Не знам, ние събрахме ужасно много букети в гражданското crazy А и аз изобщо не обичам неща на "вятъра". В последствие видяхме една идея вместо цветя да се дават играчки(предупреждават се гостите) и после да се дарят в дом и страшно много ме хвана яд, че не съм го видяла по-рано...

Да така е, цветята се избират с голямо старание, ама после как се пренасят...даже и до ресторанта...половината стават на мармалад...
Не знам защо на вас са ви ги подарили още в гражданското,но съм присъствала на страшно много сватби и цветята на всички се подаряват в ресторанта.  good Освен ако няма някакъв предварителен план за да ги подарят хората преди това. Аз лично не знам как ще им кажат,че цветята им трябват и ако може по-рано да им ги подарят.  good
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: февруари 08, 2013, 20:51:17 »

Искричка -това е несигурно мероприятие. При нас се получи естествена украса, освен вазите от ресторанта, имахме подарък саксия с орхидея и кошница с цветя ( бях помолила да не се носят букети)- но тъй като бяха само две и  ги сложиха на различни места, някак си не стана манджа с грозде. Но ако са повече като брой и са букети, не се знае какво ще се получи като импровизация.
Използвам поста за да предложа украса с най- обикновени материали, за сватби в градина. Бутилки от кола, канап и черна дъска с историята на двойката heart

Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #384 -: февруари 08, 2013, 20:59:16 »

Явно в различните краища е различно, аз като се замисля пък не съм присъствала на сватба, на която се подаряват главно в ресторанта crazy Но това определено е по-добра опция good

При нас се подаряват на поздравите след ритуалната. На кръстниците на сватбата мога със сигурност да кажа, че цветята бяха там и то ужасно много, защото лично аз ги събирах... На нашата също имаше ужасно много цветя crazy И между другото относно цветовете мисля, че повечето хора се съобразяват с цвета, най-малкото че от поканите се вижда. Поне при нас беше така pardon

Ако са повече букети се избира това, което подхожда...при тях бяха бели рози и бели цветя или светли...темата беше прасковено. Но пък ако не се подаряват толкова в гражданското си е риск. Относно играчките, както казах страшно много ме е яд, че не го видяхме по-рано...
Активен
iskrichkavn
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 109



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: февруари 08, 2013, 21:20:27 »

Благодаря ви за мненията, никой не е казал, че ще се ангажирам с някое конкретно, затова питам, беше само идея. И то не за да спестя от украса, а за да не изхвърля букетите. Нямам възможност да ги занеса вкъщи, за жалост. Така или иначе бях писала в някоя друга тема, че свежи цветя не искам за украса, по същата причина - изхвърлят се! Мерси още веднъж, доста полезно ми беше smile
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #386 -: февруари 08, 2013, 21:29:14 »

iskrichkavn, кажи тогава да не ти носят цветя. А за украса защо да не използваш цветя в саксии. Има страхотни украси с такива цветя. После гостите може да си ги вземат към вкъщи  good

Аз не исках букети, но въобще не съм се сетила да предупредя да не ми носят, защото не си мислех, че ще получа такива, уж е криза все пак. А и аз не нося на сватба цветя, защото аз самата не бих искала да ми подаряват  blush
Моите букети ги използвахме като украса на градината /мраморен вътрешен двор/, неумишлено..
Активен
Merian_Wedding
Регистриран

Публикации: 3



« Отговор #387 -: февруари 08, 2013, 22:27:51 »

Много хубаво би било вместо цветя гостите ви да носят плюшени и други детски играчки, които в последствие може да дарите на някой дом за деца...хем парите за букети няма да са изхвърлени, хем ще носят наистина радост за някого...изпробвано е и се получава добре good
Активен
vivii
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #388 -: февруари 09, 2013, 01:19:02 »

здравейте момичета,какви идеи ще дадете за украса на този ресторант  Wink


* Strimon_restorant.jpg (72.67 KB, 800x260 - видяно 252 пъти.)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: февруари 09, 2013, 09:26:03 »

здравейте момичета,какви идеи ще дадете за украса на този ресторант  Wink

ресторантът сам по себе си е изискан и завършен, не му трябват воали/калъфи по столовете- хубаво тапицирани са. Като гледам, цветовете са бордо( или червено, не виждам добре снимката) и кафяво и крем , в тях ли искаш да ти дадем предложения или имаш и друга идея?  smile
Според мен, за малко отваряне -леко ми е тъмничък, трябва вазите и цветята по масите да са в много светъл тон. Както и свещите( ако решиш да слагаш де ). Wink

ето пример за масата как, целенасочено търсех тъмни ресторанти с украса, за да видиш кое стои. третият го давам заради масата само, ясно е че не етъмен :





п.с Ето още няколко украси:
http://www.mywedding.com/blog/wp-content/gallery/december-13/table-poppers-long-wedding-small-flowers.jpg
http://greenweddingshoes.com/wp-content/uploads/2010/12/cali-modern-christmas-party-06.jpg
http://www.blushrose.co.uk/wp-content/uploads/2012/12/Gold-Wedding-2-gold-lights-glass-charger-beaded-wedding-table-decor-gold-table-cloths-winter-style-wedding-flowers-red-roses-centrepieces-table-display-gold-chivari-chairs-gold-framed-table-names-gold.jpg
« Последна редакция: февруари 09, 2013, 09:31:41 от emmmmmy » Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines