Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 03, 2024, 23:52:10

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 11 част  (Прочетена 191335 пъти)
 
LILIT
Новак
*
Публикации: 7



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: май 22, 2012, 18:54:12 »

Скоро бях на една сватба и ми хареса нещо много идейно. Жалко, че сватбата ми мина, но все още ме тресе емоцията от изминалите приготовления. та!!!! На всяка маса имаше по-една малка икебана и в нея поставена пиро-свещ или т.нар фойерверки за торта и когато влязоха младоженците от всяка маса  се запалиха фойерверките и се получи много красиво и романтично с тези огнени искри по масите.
Активен
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #31 -: май 29, 2012, 08:25:05 »

Момичета, вярно ли е толкова евтино на борсата?! Я дайте повече инфо - къде и с какво работно време?
Там има ли и саксийни цветя? Или ако може някой да ми препоръча разсадник, от където да поръчам около 50 - 60 малки кактусчета  pardon

Някой може ли също така да ми препоръча агенция, която може да се занимае с цялата украса на ресторанта? Давайте направо сайтове, за да мога да видя за какво става въпрос. Аз по принцип не искам много, дори няма да покриваме столовете, защото в ресторанта всичко си е в бяло така или иначе. Много ще се радвам ако някой може да препоръча агенция, която може да ми докара винтидж украса  good

Ако не успея да намеря, явно сама ще украсявам smile

От сега почвам да се ориентирам. Освен тейбълките с имената на гостите, които са много важни (защото нашата сватба е двуезична с много хора, които не се познават, та ще ги разпределяме  внимателно), мисля да сложа зелени салфетки (да ми отиват на роклята  Bravo), подаръчетата за гостите до чинията им (няма да ги раздаваме, ще си ги чакат на местата) и по един букет на всяка маса (масите са кръгли, по шест човека или по 4). Това дали ще придаде достатъчно празничен вид на масата? Освен това търся свещници за чаени свещи, евтини, прозрачни или зелени, за да може евентуално и свещи да подредя, макар че не съм измислила още по колко и как.

Ще се радвам на всякакви предложения и идейки smile
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: май 29, 2012, 09:13:25 »

Зависи с какъв бюджет разполагаш, и дали искаш цветята да са естествени. Аз исках и, също така исках да поверя цялостната декорация на един човек, а не да се занимавам да търся вазички, свещички и перлички по отделно, затова наех агенциq, от която съм страшно доволна. В самото начало уточнихме какво искам и с какъв бюджет разполагам, след което  се придържахме към него и, всичко, което коментирахме беше в границите му.
Ето и сайт: http://www.valeriarekalova.com/
Активен
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #33 -: май 29, 2012, 09:53:23 »

Зависи с какъв бюджет разполагаш, и дали искаш цветята да са естествени. Аз исках и, също така исках да поверя цялостната декорация на един човек, а не да се занимавам да търся вазички, свещички и перлички по отделно, затова наех агенциq, от която съм страшно доволна. В самото начало уточнихме какво искам и с какъв бюджет разполагам, след което  се придържахме към него и, всичко, което коментирахме беше в границите му.
Ето и сайт: http://www.valeriarekalova.com/


Неудобно ли е да попитам за какъв бюджет става въпрос и какво си получила за тези пари? Защото аз нямам представа. Мисълта ми е, че за нещо много красиво ще прежаля и повече парички..
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: май 29, 2012, 11:56:22 »

Неудобно ли е да попитам за какъв бюджет става въпрос и какво си получила за тези пари? Защото аз нямам представа. Мисълта ми е, че за нещо много красиво ще прежаля и повече парички..

Не е неудобно, не ме е срам от нищо, че да е неудобно. Още нямам снимки, но имаше стъклени вази, достатъчно големи с цветя, по 1 или 2 на маса (зависи за колко хора), имаше арка за изнесения ритуал и тя украсена с 3 цветни композиции, маса за младоженци със всичко (знаеш как изглеждат), към арката имаше стойки, на които имае закачени кошнички с цветя, които после останаха за шаферките, бутониери за най-близките и гривнички за шаферки с цветя, имаше фунийки с листенца, с които ни поръсваха, имаше свещи, които плуваха в цилиндрични вазички, пълни с листенца от рози, имаше и пътека от цветни листенца по ръба на бялото платно, имах букет, който беше прекрасен, украса за кола, имахме декорация на кградата на терасата от плат, декоративни елементи по масите - пеперуди, перлички, имахме и маса за венчание под арката, която също беше украсена, и възглавничка за халки от цветя, ветрилца, за подарък на гостите - влязоха много добре в употреба, когато от танци не можехме да си поемем дъх. Може би пропускам нещо. Всичко цветя после си ги взехме, по-обемните занесохме в църквата, за да украсим и там, а по-малките, раздадохме на част от гостите. Не сме се занимавали нито с доставка, нито с нищо, просто отидохме и всичко бе украсено и готово. Не знам дали схвана идеята от думите ми и дали си представяш това, което описвам, но като имам снимки, ще покажа и тях. Та удоволствието ни струваше 1200лв. Сега някои от вас предполагам ще ми се изсмеят, защото и за мен това не са малко пари, но атмосферата, която създадоха всички тези красоти бе уникална и в никакъв случай, по никакъв начин не съжалявам за нищо! Казвала съм го и преди, че за мен украсата беше едно от най-важните неща. Не роклята или обувките, а именно украсата, защото създава настроение, не само за мен, а и за всички гости. Както казах, ако кажеш, че имаш 500 лв - ще ти даде вариатни за толкова пари. Аз в началото имах по-малък бюджет, но впоследствие реших, че искам още неща и ги получих. Наистина имаше страшно много цветя. И беше прекрасно.
« Последна редакция: май 29, 2012, 12:01:45 от Vivid » Активен
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #35 -: май 29, 2012, 13:09:57 »

Вивид, мерси  give_rose

Права си, за атмосферата си заслужвават парите.
Активен
Vanilly
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1838


http://vanily.multiply.com/


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: май 29, 2012, 15:59:35 »

Здравейте момичета!  :offtopic:Някой от вас ме помнят, други не! Но исках да ви кажа, че съм главния организатор на сватбата на брата на моя съпруг и от миналата седмица започнах да преглеждам повечето теми по украсата:) Ще се включа и аз скоро със снимки и идеи! Сватбата е чак другия Юни, така че имам време!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: май 30, 2012, 09:04:47 »

Идейна и нескъпа украса smile
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #38 -: май 30, 2012, 09:34:46 »

Eто нещо красиво, семпло и не толкова скъпо за реализация от мен  smile


Активен
Jane
Ентусиаст
**
Публикации: 88


« Отговор #39 -: май 30, 2012, 10:30:31 »

Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: май 30, 2012, 10:37:46 »

ето нещо и от мен
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: май 30, 2012, 10:59:25 »

Аз пък си показвам моята украса - много семпла и нежна, но такава си я исках (и направих  blum


Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: май 30, 2012, 11:09:30 »

то на такъв изискан ресторант, друго не му и трябва. Какво е неразтворилото се цвете, че не виждам оттук?
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #43 -: май 30, 2012, 11:11:11 »

Еустома - много красива и нежна!

Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: май 30, 2012, 11:14:36 »

Josephine® me e изпреварила  give_rose Много харесвам точно тези неразтворени, нежни пъпки - страхотни са!
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines