Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 05, 2024, 15:22:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на ресторанта - 11 част  (Прочетена 197282 пъти)
 
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #210 -: август 26, 2012, 21:31:07 »

Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #211 -: август 27, 2012, 14:25:05 »

Дами, споделям няколко красиви и пищни украси, за да им се порадваме! Любимата ми тема изостава напоследък...





А какво ще кажете за тази "ниско бюджетна" цветна завеса от карамфили! Страхотна е!!!
« Последна редакция: август 27, 2012, 14:26:58 от Josephine® » Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: август 27, 2012, 14:58:41 »

Аз пък ще покажа няколко украси от български декоратори, много хубави и явно постижими и в България  Bravo

Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #213 -: август 27, 2012, 15:31:48 »

ylith, имам удоволствието да познавам работата на първия декоратор от близо!  heart Продължавам с български красоти!  Bravo Bravo Bravo




Активен
goldish
Сватбар
***
Публикации: 168



« Отговор #214 -: август 27, 2012, 19:01:20 »

Моята сватба мина. Искам да дам мнението си за сватбена агенция Грънчаров и син. Много сме разочаровани. Не си свършиха работата и много проблеми ни създадоха.
Първо- не бяха украсили градината за welcome drink. Бяхме се разбрали да има лилави панделки- просто нямаше
Второ- Платното за посрещане нямаше розови листенца. Изрично обещаха и дори питаха в каква форма и какъв цвят да са розовите листенца- получихме опънат чаршаф. Най-лошото е, че от ресторанта нямаше никакъв проблем да ги наръсят те, но ние им казахме, че затова сме си наели агенция.
Трето- поръчахме пано, което казах как да украсят- ами не беше такова. Не можело да ни сложат такова, каквото сме искали- това им е обяснение защо не сме получили това, за което сме платили.
Четвърто- Украсата на младоженската маса- пак не такава, каквато я поръчах. Аз бях избрала да си отиват с паното- просто бяха метнали малко лилав плат.
Пето- тейбъл картичките- Най-големият проблем. Лелката просто дала половината табелки на ДЖ и казала, че не може да ги нареди. Тук версиите на Димитър и лелката се различават- тя каза, че нямала време, а той, че ги били подредили още в петък beating   Резултатът- гостите влизат и няма къде да седнат, защото лелката дори беше разменила гости от различни маси. Това е било кошмарно. Родителите ми са били там и са се опитали да ги наредят, но хората влизали и не могли да оправят пред тях. Искам да подчертая, че схемата беше повече от ясна. Имаше да сложи просто табелките на местата. най-лошото е, че ние разчитахме, че ще го направят. Не сме предполагали, че ще се отнесат с такова пренебрежение и нехайство. Как може хора, които с това си изкарват прехраната да не положат никакво усилие. Имаше сестри, които не седяха една до друга, родителите на мъжа ми бяха сложени на другия край на масата, имаше гости, които не се познаваха и бяха един до друг!!! Това провали настроението и на гостите, и на нас. Нали затова ги нареждаме по маси  diablo nea
Шесто- Решили без никой да им казва да наредят подаръчетата за гости- медчетата- по масите. Ние правихме кошниците и медчетата на ръка 2 дена, за да може лично да ги подарим на всеки гост. Това за нас беше изключително важно и положихме много усилия. И какво получихме- целият замисъл беше провален от некадърниците от Грънчаров и син. Много от гостите нито ги забелязаха, нито си ги взеха, защото не разбраха, че са за тях.
Седмо- Нямаше свещници по масите. Просто не са сложили.
Аз и преди сватбата бях видяла лоши коментари за тях, но не им се доверихме. Това беше голяма грешка. Да ги наема беше най-голямата ми грешка на сватбата. Съжалявам, че повярвахме, че могат да се справят. Най-лошото е, че ние нямаше никакъв проблем да си наредим картичките, но им се доверихме, което беше грешка. Съветвам ви да не се занимавате с тях, защото да се изложат с едно нещо е поносимо, но да няма нещо, което да са направили добре, вече не е нормално и професионално. Явно просто не могат да се занимават с това. Ще кажа само, че ДЖ каза, че са дошли за час, нахвърлили са всичко и зарязали един куп картички на него- това е крайно безотговорно и небрежно. Дадохме повече от 10000 за сватбата и те я съсипаха, като развалиха тържеството ни.
Пожелавам на никоя булка да не изпита такова разочарование като мен, като влезе в ресторанта.
Активен
mari_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 216



Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: август 27, 2012, 19:52:59 »

goldish, наистина съжалявам, че при теб със същата агенция нещата са били на противоположния полюс....но при нас се представиха блестящо!

За украсата на ресторанта и за залата за изнесения ритуал, както и за моите два букета, бутониерки и украса на колата ползвах услугите на Грънчаров и син!
Имахме общо 3 срещи, в които обсъдихме какво и как искам да стане, като те помагаха с идеи! В сватбения ден бях очарована: бяха надминали очакванията ми!!!! Всичко беше направено както го бяхме уточнили, та някои неща бяха направени по добре, отколкото аз си го представях! Благодаря им от сърце, тъй като украсата е един от най важните моменти за да се чувстват всички добре!  Bravo

« Последна редакция: август 27, 2012, 19:54:39 от mari_m » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: август 28, 2012, 09:12:14 »

въпреки че нямахме украса, обещах да кача снимки от ресторанта и вида му - имаше дребни сребристи вазички с хризантеми и тейбълки с лавандула и пеперуда, правени от мен.Друго не сме добавяли:

Активен
Dimitar_G
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #217 -: август 28, 2012, 12:49:51 »

 Госпожо Алемкова, при положение, че направихме повече неща от договореното и освен всичко Ви върнах сумата от 233,00 лв. е крайно некоректно поведението Ви.

Панделките в градината аз Ви ги предложих - за да се освежи обстановката и не Ви взехме пари за това и най-важното - сложени са - както и безплатните балони.

По пътеката - (също безплатна и е от сатен) колежката наистина не е посипала цветенца. Свещниците също са сложени и снимани - не са 50, въпреки че бяха нагласени дори повече - според нея не е имало място за сервиза - приемам забележката Ви, че сме сложили с 10 по-малко.

За паното над 10 пъти Ви обясних, че е невъзможно да е като в х-л Рига (закача се за дървен окачен таван, дълго е 13 метра и е високо над 3) Имаме само два вида сглобяеми пана и са снимани много пъти. Освен това когато младоженецът ме пита какво представлява ви обясних, че е 4,3 метра дълго и 2,3 високо.

За безплатното поставяне на тейбълкарти приемам забележката, въпреки, че Вие сте изсипали всички без никакво сортиране.

Безплатно поставихме и цветята по масите.

И последно - по-голямата част от украсата е сложена в петък - може да питате управителя.

След репликата Ви - "аз съм платила 100 калъфа" - при положение, че имате 80 гости, трябваше да спра всякаква комуникация с Вас.
Не бих Ви репликирал, ако обвиненията Ви не бяха толкова абсурдни - а дори и Ви върнах парите.

От 83 сватби за тази година Вие сте втората "особенна", благодаря на всички други булки за взаимното уважение.

Пожелавам Ви щастлив семеен живот.
Активен
cveta_d86
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1290



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: август 28, 2012, 13:09:31 »

Ние също се доверихме на Грънчаров и Син и бяха невероятни и съм изключително доволна от това, което  бяха направили..и нека използвам случая да им благодаря и съм сигурна, че не съм единствената доволна булка  give_rose

goldish сигурна съм, че при вас е било просто някакво недоразумение, защото при нас всичко беше точно и добре направено  give_rose
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #219 -: август 28, 2012, 13:37:54 »

 Поредна драма, в която плащаш мизерни пари, а очакваш 5 звездна услуга. Лично на мен отговорът на фирмата за украса не ме задоволява, моля публикувайте договора и точната уговорка с въпросната сватба.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: август 31, 2012, 12:07:42 »

При нас също имаше проблеми с украсата на заведението, но просто препоръката ми е младоженците да изясняват много детайлно какво очакват и най-добре да го има в писмен вид  good

Склонна съм да допусна, че след като на нас не ни се даваха много пари за украсата, на тях не им се е занимавало особено biggrin Но наистина основната ни грешка е че не изискахме някои от нещата, които сме говорили на срещите, да бъдат вписани в офертата.

Но това, че нямаше вода в менчето и бяха разхвърляли езерни камъни по покривките на масите, направо ме взриви biggrin biggrin biggrin Както и да е, сватбата мина прекрасно, с камъни или не biggrin
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #221 -: август 31, 2012, 16:53:15 »

Е празното менче си е гаф, кой каквото иска да ме убеждава  mda
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: август 31, 2012, 17:29:38 »

В повечето ресторанти менчетата са празни, защото става локва и има реална опастност някой да се изтърси(булката най-голяма вероятност) приказно в най-хубавия си ден, а и как ще приемете след ритане на менчето да се търчи да се попива от някое девойче.Ритнете си пълно менче като излизате от вкъщи, направете ритуала символичен в ресторанта и не се втелясвайте.
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: август 31, 2012, 17:59:32 »

Ритнете си пълно менче като излизате от вкъщи, направете ритуала символичен в ресторанта и не се втелясвайте.
С риск да се "втелясам", ритането на менчето в ресторанта има съвсем друг смисъл от изливането на вода пред дома ми и не мога да разбера как може някой да ме съди за това, че искам менчето в ресторанта, за което плащам 25 лв, да има вода и две рози в него smile

С уважение към модератора, но коментарът не беше уместен Wink

Едит - сега се сетих, че реално бяха една бяла роза и някаква много дребна червена хризантема, даже не беше червена роза biggrin а бе само хубави изненади biggrin
« Последна редакция: август 31, 2012, 18:11:15 от flyin » Активен
alla
Професор
****
Публикации: 338



« Отговор #224 -: август 31, 2012, 18:51:02 »

Аз пък искам, специално, да няма вода. И магито доста добре е описала защо. Даже мисля да говоря с управителя и да го предупредя. Може би е добре и за това да попитате предварително.
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines