Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 03:17:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени етикети!!! част 4  (Прочетена 184306 пъти)
 
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: февруари 10, 2013, 19:57:34 »

eldjy, много ми харесват вашите етикети. За сватбата на сестра ми ги принтирахме на самозалепваща хартия.Единственото, което не стана перфектно, бяха цветовете-не знам дали от хартията, но цветовете излезнах по-бледи и от принтер центъра ми казаха, че цветовете,които се виждат на компютъра няма как да бъдат изкарани на хартия.
А тези на eldjy изглеждат толкова професионални...
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: февруари 11, 2013, 19:21:50 »

нейните са уникални, не знам на каква програма, но моите адмирации smile
Активен
eldjy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 63



« Отговор #47 -: февруари 12, 2013, 16:14:29 »

Мариелка и petq1989, много ви благодаря за милите коментари give_rose. Програмата, на която са правени етикетите, се казва Illustrator (на Adobe). Мотивът е орхидеи, това беше темата на цялата сватба и този мотив сме използвали навсякъде - и в поканите, и в тейбълките...
Мариелка, това, което са ти казали за цветовете, че не могат да излязат като тези на компютъра, не е съвсем вярно. Зависи до голяма степен от принтерите, които се ползват, както и от типа на хартията, върху която се разпечатва. В обикновените копирни центрове, където се ползват обикновени лазерни принтери, най-често резултатите не са това, което очаквате. Конкретно за тези етикети аз използвах мастилноструен широкоформатен принтер. Печатах ги в Maga Copy (http://www.magacopy.com/). Помолих ги да ми пуснат по една мостра върху обикновена и върху гланцирана х-я, в крайна сметка се спрях на обикновената. smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: февруари 17, 2013, 09:55:39 »

И ние искаме да се направим сами етикетите, и искам да ви питам каква хартия използвате и как ги лепите? Притеснявам се, че ако е обикновенна хартия като се изпотят ще се скъсат.
Активен
petq1989
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 614


моят сватбен ден 13.07.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: февруари 17, 2013, 19:43:02 »

моите си ги направих на уърд, начертах си елипси и в елипсите набрах текста, мисля с обикновена принтерна хартия, но не бяла, а цветна, ще лепя с ц 200
Активен
daniana
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #50 -: март 24, 2013, 10:38:51 »

 Здравейте, момичета! Разгледах темата и съм възхитена от етикетите на eldjy. Бих искала да направя същите за моята сватба.  Еldjy, може ли да ми обясниш по подробно как си ги направила? Трудно ли се работи с Illustrator?
Активен
elistoilova
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: март 25, 2013, 17:12:16 »

Аз дизайна на нашите етикети направиш във фотошоп.
Дала съм ги на една приятелка, която работи в печатница, да ми ги напечата.
Тъй като имаме доста време, не даваме зор, да станат готови, но ми е интересно как ще се получат на живо smile
Активен
tina_m
Регистриран

Публикации: 5



« Отговор #52 -: март 25, 2013, 21:39:38 »

Здравейте, момичета,
аз още новичка и реших да почна с тема, която ми е малко по позната (годеникът ми работи във винарска изба)  Wink
Гледам, че от вас почти никой не е писал, че ще си вземе етикетите директно с бутилките, а честно да ви кажа така е много по-лесно. От както сме заедно половинката ми беше в две изби и на всякъде практиката е да си имат т.нар. хаус уайн, което си стои и чака без етикети специалния повод, ресторант или корпоративен клиент. Хем и дизайнери си имат и етикета ще ви е уникат, хем и от хартия и размери разбират, хем няма да ви излезе по-скъпо, а само ще ви спести време.
По принцип до колкото знам над 60 бутилки дизайна и отпечатването на етикетите и на двете места бяха безплатни, като бонус за количеството, а и не вярвам от избата (която и да е тя) виното да излиза по-скъпо от колкото склада.
Не искам да правя реклама на половинката, а само да ви дам една опция, защото повярвайте в дните преди сватбата най малко ще ви се жулят с шпатула оригиналните етикети на виното, което сте си купили, за да залепите специалните smile
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: март 25, 2013, 21:43:10 »

tina_m, много полезна информация  smile Благодаря.
Аз ще попитам в избата, от която ще вземаме виното дали предлагат такава услуга  girl_wink
Активен
tina_m
Регистриран

Публикации: 5



« Отговор #54 -: март 25, 2013, 22:37:11 »

радвам се, че съм помогнала Wink
Ако не е от най-големите - тип Домейн Бояр или братя Минкови със сигурност ще имат тази услуга. Те и големите я имат де, но и бройките, които ще търсят да продадат са по-големи...
Но, естествено е най-добре да си пита човек! Wink
Активен
eldjy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 63



« Отговор #55 -: март 26, 2013, 11:59:34 »

Здравей, daniana. Както съм писала по-напред в темата, етикетите са изработени в програма, която се казва Illustrator и е продукт на Adobe. Програмата можеш да си изтеглиш от всеки торент сайт (пример http://zamunda.net/details.php?id=161439&hit=1). Всички изображения, използвани в етикета са векторни, изображението със стилизираните орхидеи е изтеглено от сайт готово, но аз го адаптирах малко, за да пасне на моя дизайн и допълнително добавих останалите графични детайли. Аз самата работя като графичен дизайнер и за мен не беше проблем да си ги направя сама, защото използвам тези програми ежедневно в професията си. Ако ти не си работила с Photoshop или Illustrator, вероятно ще имаш затруднения, защото усвояването им отнема време. В този случай бих те посъветвала да потърсиш някой познат или приятел, който е работил с тях и може да ти съдейства.
Мога да ти изпратя външния контур (т.е формата и размерите на етикета), ако смяташ, че ще са ти от полза. Ти можеш сама да си избереш някакво фоново изображение, което да отговаря на темата на твоята сватба - например снимка с някакви цветя (може да е обикновена растерна снимка, стига да е с добро качество за печат). Мога да потърся и шрифта, който съм ползвала.
Другото важно нещо за добрия краен резултат е отпечатването. За печата съм писала малко по-нагоре в страницата. Надявам се инфото да ти е било полезно smile.
Активен
eldjy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 63



« Отговор #56 -: март 26, 2013, 13:41:32 »

daniana, отговарям ти тук, защото на лични получавам съобщение, че пощата ти е пълна. За да ти изпратя контура, ще ми е необходим някакъв мейл адрес.
Активен
magi_m
Регистриран

Публикации: 2



« Отговор #57 -: март 26, 2013, 14:40:14 »

Здравейте  smile Много благодаря за страхотните идеи! Сестра ми ще се омъжва и сме се заели с етикетите, но имам проблем с намирането на основата на етикета за пещерска- не мога да открия снимка с добра резолюция sad Ако някой може да ми каже къде мога да намеря ще съм безкрайно благодарна! Благодаря отново!
Активен
daniana
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #58 -: март 26, 2013, 19:53:29 »

daniana, отговарям ти тук, защото на лични получавам съобщение, че пощата ти е пълна. За да ти изпратя контура, ще ми е необходим някакъв мейл адрес.

Имейла ми е [email protected]. Благодаря ти! Много ме улесняваш.
Активен
eldjy
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 63



« Отговор #59 -: март 27, 2013, 14:29:19 »

magi_m, за този етикет ли става въпрос? Ако е той, с какви размери ти трябва?
Ето тук можеш да видиш и идеи за оформянето му, макар че файлът не е с добра резолюция:
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,12489.msg172812.html#msg172812


* peshterska-1.jpg (38.02 KB, 300x197 - видяно 6393 пъти.)
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines