Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 07:30:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи част 2  (Прочетена 149078 пъти)
 
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #420 -: януари 06, 2013, 11:35:31 »


 Проблемът на заплатите е в ниската стойност на услугите. Това не го казвам аз, а икономическите анализатори. И това е така поради простата причина, че нямаме производство, а някаква търговия и някакви услуги. При икономика с 70 % услуги като дял заплата няма как да се повиши, ако цената на услугата не се повиши.
 Има един основен проблем обаче - американеца, аз и европееца вадим едни и същи пари, когато си купуваме японската техника. А аз печеля десетократно по-малко с труда си като сватбен фотограф. От направения извод излиза, че аз съм кръглия и единствен глупак ,който си дава парите за техника, с която не може да си платя дори данъците на държавата. А, че булките реват, че им са високи цените -винаги ще ги има у нас.
  За пореден път подчертавам, че от сватбата си в България младоженците печелят едно свое тържество, в което влагат много малко /болшинството/, но излизат с твърде голяма сума като подаръци -ПАРИЧНИ. Просто защото не плащат реална стойност на услугите, не визирам само фотографската разбира се. Това е лично мое мнение, което не ангажира останалите в бранша. След 20 години в бранша това е резултата, и в годините не се е променял, но това е друга тема.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #421 -: януари 06, 2013, 11:39:13 »

 в което влагат много малко /болшинството/, но излизат с твърде голяма сума като подаръци -ПАРИЧНИ.
До сега не съм била на сватба, на която подаръците - парични, са повече от това, което си вложил!
И ще помоля да отбележиш колко за теб е "малкото", което влага болшинството? Нека си говорим в цифри, а не празни приказки smile

А, че булките реват, че им са високи цените -винаги ще ги има у нас.
Никой не реве, само, че всеки се разпростира според чергата си и се радвам, че на нашата сватба не съм попаднала на някой с подобен поглед и мнение за булките give_rose
 Offtopic Аз съм ИТ инженер и за такива като мен там за където говориш плащат стократно повече, но и аз тук давам същите пари за "техника". Така че няма как да се съглася, че проблема е в ниските ни услуги и че всичко ще стане супер като ги вдигнем десетократно, ако моята заплата като инженер си стои същата, нали? Но не съм ревнала за това, че тук вземам 1000лв, а в щатите вземат 30 хил долара! Това е моя избор да съм тук и никой не ми е виновен, никой не ни е виновен и за това, че тънем в това, защото ние тук много приказваме, ама действия малко!
« Последна редакция: януари 06, 2013, 11:47:25 от casky » Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: януари 06, 2013, 11:56:46 »

Моята сватба мина и благодарение на факта, че фотографа ни е приятел ни направи огромна отстъпка от цената си. Реално ако бяхме си платили цялата сума, то фотото щеше да е 15% от стойността на цялото събитие. Резултата е наистина страхотен.Бих си дала и цялата сума за тази услуга, но защото имам парите!А, ако ги нямам??? Не можете да сравнявате Щатите с БГ, айде малко по-реално. Не може младоженците да взимат средно 1500-1600 лв месечно заплати, а да се искат по 1500 лв за няколко часа работа. Това, че се прави сватба не означава, че младоженците са длъжни да се ошушкат до дупка. Докато така стои въпроса, винаги ще се избира цената пред качеството.  Говоря общо, никой да не го приема лично. Разбирам и фотографите, че влагат много пари за техника и какво ли още не, но и клиентите имат своите други разходи. Не мога да разбера обаче, защо на пример при ДЖ няма такива драми - те също плащат за техника, данъци и т.н.??
Offtopic Само за справка - вложеното за сватбата не се покри от подаръците, това беше ясно от самото начало! А и не е работа на професионалистите да се бъркат в сметките на младоженците!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #423 -: януари 06, 2013, 11:59:21 »

 Когато спечелиш и вложиш пари в нещо, което след 3 години го изхвърляш на боклука и това нещо струва, колкото двустаен апартамент в град от 50 000 човека, мисля, че ще си на друго мнение. Като инжинер получавате заплата, но не ви интересува нищо друго освен дали имате работа и къде да си похарчите парите. Като собственик получавате също заплата , но се грижите сами да намерите работа, за да получите заплатата си, инвестирате средства, може и от заплата, за да има с какво да я изработите тази заплата, отделяте за данъци, които помагат вие да се чувствате комфортно като майка примерно, ако има болни -да бъдат получени необходимите условия и методи за лечение и редица други неща....
 Както виждате, ако сте разумни разбира се, всички ние купуваме техниката от Япония както американеца и европееца на една и съща цена, но работим на десетократно по-ниска цена именно заради това, че са ви ниски заплатите. Така ли е ! Кой е ощетения - ви ена ИТ заплата или аз акто собственик работещ на мизерно възнаграждение ?
 InLove_Girl, много често съфорумци ти казват, че е неприятно да се месиш в разговорите. Трябва ли и аз да ти го кажа ! Убеден съм, че никой не го интересува бюджета за сватба на младоженците, още по-малко професионалистите ?
« Последна редакция: януари 06, 2013, 12:04:23 от Pachoran » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #424 -: януари 06, 2013, 12:16:38 »

Когато спечелиш и вложиш пари в нещо, което след 3 години го изхвърляш на боклука и това нещо струва, колкото двустаен апартамент в град от 50 000 човека, мисля, че ще си на друго мнение.
Мисля, че в момента в който си вложил нещо е трябвало да си наясно с нещата и къде се намираш, а не в последствие другите да са ти виновни Wink Ти в момента демонстрираш разпространената тук болест "аз и моето положение сме по-специални" и забравяш разковничето - ние сме общност и всеки зависи от другия, а твоята услуга най-вече зависи от другите Wink Защото ако аз вземам 30 хил заплата ще имам да дам по 500лв за куверт, иначе ще се свия до колкото мога и твоята "инвестиция" ще остане далеч, да си се спасяваш само с нея, защото си очаквал нещо различно от това, което може да ти предложи положението тук!
И така и не каза колко е "малкото", което болшинството дава!!! Очаквам да го чуя...

Убеден съм, че никой не го интересува бюджета за сватба на младоженците, още по-малко професионалистите ?
Не мога да повярвам...ами тогава бъди също толкова сигурен, че и никой не се интересува от това, ТИ колко си се набутал! Защото бъди убеден, че дори и трудно е възможно да се намерят качествени услуги на реални цени  Wink И колкото повече стават те такива като теб ще си стоят в нищото...

Извинявай, че ще го кажа, но тук търговски нюх липсва от всякъде... Клиентите са тези, които ТИ правят парите и когато го осъзнаеш ще спреш изказванията като гореспоменатото!
 Offtopic И като инженер получавам заплата и не се интересувам о тнищо друго освен как да си похарча парите, защото докато аз съм била над книгите ТИ не си се интересувал НИЩО ДРУГО!!!!!! Сега само не казвай, че интелектуално вложеното няма значение и ще завършиш представите ми pardon
« Последна редакция: януари 06, 2013, 12:29:19 от casky » Активен
videoto
Ентусиаст
**
Публикации: 56


« Отговор #425 -: януари 06, 2013, 12:38:42 »

Интересна дискусия се получава  .....Въпроса е ,че които иска  или се занимава  с какъвто и да е малък или среден бизнес трябва точно и ясно да си прави  сметката /тоест да е малко поне икономически "грамотен"/
Пример имаме 30 000 начален капитал -и имаме много варианти да  ги инвестираме, депозираме и ли прочие неща за да търсим печалба от тях или да се опитаме да  създаден малък бизнес и да очакваме постепенно разрастване и връщане на инвестицията което обичайно се случва не йок веднага  а с течение на определено време /измервано с години като мерна единица /.Това си е залегнало в всички учебници с икономическо-финансова насоченост ...
На много места  има и точно за нашата конкретна дейност която коментираме тук в форума точни  примерни разчети  колко трябва да е  стоиността на  услугата  на база разходите /съпътстващи този бизнес/,данъците/респективно осигуровките/,амортизациите,и др. .Всичко това трябва да осигури ежемесечен доход /които пък е заместител на това дали да работиш за себе си или да си наемен работник на заплата някъде / и респективно една нормална печалба  на бизнеса за да може тои да реинвестира  и просъществува ..

Пример :
Иван работи някъде и получава 1000 лв бруто което си е след данъци и осигуровки към 800 нето/един що годе приличен доход/
Той вече не иска да работи за някого а иска сам за себе си да работи ...Ок има някакъв начален капитал инвестира го в техника и чака всичко да върви нормално за да си възвърне инвестицията /от печалбата / да си осигури този изгубен доход /вече не ходи на работа на постоянна заплата / да си плати данъци и осигуровки да има заделени за амортизация ремонт  и съответно да си покрие разходите по бизнеса му ...Как ????

Иван губи 12 000 годишен брутен доход /12 месеца по 1000/ но той губи и онази част от осигуровките която работодателя му е внасял за своя сметка /примерно 200 на месец /
Значи Иван трябва да си осигури вече 14 400 годишен доход за себе си /12*1200/ от които респективно ще си внесе данъка и осигуровките -те са калкулирани в тази сметка/
Той първоначално е инвестирал 10 000 в техника и очаква да я ползва 2 години и после да я продаде като техника втора ръка за 3000/макар че тя ще има още остатъчен живот в нея/.Тоест разликата 7000 лева разделено на 2 Иван трябва да отделя за амортизация по 3500 на година/сума която тои ще  и реинвестира след време /Ето сумата стана 17900лв/14400+3500/ .Той ще има месечен разход за офис ,собствен сайт и други да кажем 7200 лв годишно /по  600 на месец /
Ето сумата стана 25 100 и включва всичко .да предвидим 2000 извънъредни /всичко се случва с техниката трябва част от нея да купи наново/
Ето 27 100 .Плюс някаква нормална печалба върху всичко това 15% /тои все пак трябва да си върне първоначалната инвестиция във времето, а и бизнеса да просъществува /

получи се някаква цифра около 31 000 лв.
О тук следва дилема колко мероприятия ще заснемеш през годината и респективно на каква цена  за да настигнеш тези 31 000лв.
Ако ще снимаш 20 мероприятия  цената трябва да е около 1500 лв.Ако ще заснемеш  40 мероприятия тя респективно спада до 750 лв. Ако ще заснемеш 70 разнородни мероприятия на различни цени тогава става въпрос за други цени

Как цените надолу -почти всеки не тръгва с нова техника а с техника  употребявана и респективно нямаш перо по 3500 на година амортизация а много по малка сума .Може би нямаш и онези 2000 извънъредни а само 700-800 .Или режийните по офис и прочие не са 600 на месец а по малко ..
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #426 -: януари 06, 2013, 12:47:42 »

 Слушай какво ще ти кажа уважаема г-жо, по-нагло изказване не бях чел във форума. Съжалявам, че не ти го е казал никой до сега. За сведение имам две висши образования, но не считам, че това е мерилото за професионализъм. Знаеш ли колко много като тебе са лежали върху книгите и от тях не е станало нищо, с по няколко образования. Явно в провинцията аоще си играете на висше и с нисше образование и това е мярка за благополучие.
 И тъпи изрази като "набутал, или подобни са характерни за човек с ограничено мислене. Аз когато се набутха, ти още сигурно си била в децката градина и с набутаното са ти плащали, градината, образованието /включително " висшето. От такива набутали се се пълни държавния бюджет, ако не знаеш. Мисля, че човек завършил висше образование е наясно от микро и макроикономика и не борави със селяндурска терминалогия.
 Като човек ти обясних, че влагаме колкото всички световни професионлсти, но работим на десетократно по-ниска цена, за да може да използвате този род услуги, а ние същевременно се лишаваме от определено възнаграждение. А ти си тръгнала да ми обясняваш колко много си лежала върху книгите, колко ти е заплатата, колко не си оценена...и колко аз съм се набутал,,,селяния, нямам думи. Вдруги ден се нареди за майчинските и безплатното раждане, да видим ако набутания като мен не плати към НОИ  и НАП вноската какво ще правиш ? Типично български манталитет, със социалистически привкус разбира се
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #427 -: януари 06, 2013, 12:51:04 »

Напълно съм съгласна с това good Всеки трябва да е наясно какво и къде прави и до колко е възможна възвръщаемост!

Аз по темата ще кажа - нашия фотограф го избрахме само от първия разговор т.е. чисто човешко впечатление. Е, бяхме отишли в студио с име в града, така че беше ясно, че там няма случайни. Но просто въпросната такова впечатление ми направи, че бях убедена, че искам точно нея. Не и помнех името и като се върнахме в последствие се наложи да я описвам как изглежда, за да разберат коя е pleasantry

Аз съм на мнение, че някой който не те уважава като личност, няма как да уважи и това, което правиш, за да даде всичко от себе си това да се случи и всички, които бяхме наели ги избирахме на тоя принцип. Мога с гордост да кажа, че нямаше нито един, които да не е оправдал очакванията ни и то многократно.

За край ще кажа една истина, която има място на всякъде в живота ни - уважавай, за да те уважават!
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #428 -: януари 06, 2013, 12:59:07 »

по-нагло изказване не бях чел във форума.
Наглите изказвания съм ги цитирала по-горе smile Няма да обяснявам къде съм завършила и в коя "провинция", това вече абсолютно не е част от темата good

Като човек ти обясних, че влагаме колкото всички световни професионлсти, но работим на десетократно по-ниска цена
И аз също така обясних, че такива като теб не сте нищо повече от всички нас и няма как да има "специална" за вас ситуация тук...съжалявам, явно е трудно да го приемеш! Световните професионалисти са далеч, тук са българските, които би трябвало да знаят какво е положението тук! И пак ще кажа - каквото и да предлагаш, важно е да има някой който да ти плати за него Wink Всички ние сме ИЗБРАЛИ да си останем тук, което само по себе си означава, че сме приели да се БОРИМ тук, със ситуацията тук, а какво е там....ами можем само да си мечтаем!

И пак не ми отговори кое е "малкото", което плаща болшинството тук smile Наистина настоявам да го чуя...както казах другото са празни приказки smile
« Последна редакция: януари 06, 2013, 13:02:09 от casky » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #429 -: януари 06, 2013, 13:03:09 »

 Г-жо, много хубава истина, но направете така, че вие да я изпълнявате. Уважавайте всички и не парадирайте с образование, работа и прочие. Уважавайте хората в частния бизнес и плащаните от тях данъци. Те са стълба на икономиката и възможността всеки да има възможност да ползва всички услуги. На всекиго от нас е ясна икономическата ситуация и всеки разумен професионалист компенсира по някакъв начин нереалната цена на услугата, за да запази приемлива цената. Има чисто счетоводни инструменти, има други сектори на изява с по-високи бюджети и прочие. С една дума повече работим , за да имаме нормална пазарна цена. Ако това не може да разберете залягайте отново върху книгите, защото нищо не сет прочела като студент, а сте вършили нещо друго.
 Оставете хората, които развиват бизнес сами да го развиват, беше ваши съвети. Те не се нуждаят от вашие съвети, най-малкото поради простата причина, че винаги сте се редила на заплата и никога не сте била от страна на собственик.Мисля, че това е най-правилното.
« Последна редакция: януари 06, 2013, 13:11:55 от Pachoran » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #430 -: януари 06, 2013, 13:09:37 »

Уважавайте хората в частния бизнес и плащаните от тях данъци.
Затова цитирах конкретни ваши изказвания по-горе...за да демонстрирам ВАШЕТО уважение smile
Аз уважавам хората и то доста, но тези които заслужават и мога да дам конкретни имена да отидете да пиете по едно кафе с тях, за да видите какво е отношението smile Убедена съм, че няма да ви откажат...въпреки, че ще им изгубите времето smile

Понеже сте в ресторантьорския бизнес веднага ви препоръчвам като дойдете до Варна да отидете до Бриз 2, попитайте за управителя Калин. Е на това се вика търговец от всякъде good И със сигурност има доста, които да застанат зад думите ми Wink

Фото - Тони Перец. Изключителен човек! И още може ама няма смисъл Wink
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #431 -: януари 06, 2013, 13:17:46 »

 Г-жо, никога не съм бил в ресторантьорския бизнес. Слезте на земята ! Това е тема за други услуги съпътсваща сватбеното тържество. В командировка във Варна ежемесечно отсядам в Персей или Бриз 1, вече над 15 години. Наясно съм с трите бриза още до като ги тресеше масовата и касовата приватизация и се чудеха някои другари как да открадната от държавата. Но това е тема за фотографи, не хвалете ресторантьори в тази тема, или не хвалете ДЖ в темата за бъдещите мами....няма логика.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #432 -: януари 06, 2013, 13:30:37 »

Явно моя грешка, просто съм чела други ваши изказвания, които се оказаха подвеждащи Wink


Не говорех за Персей или Бриз 1, ама явно няма да се разберем.

Фотограф похвалих - Тони Перец ...ама то трябва и да се чете smile

 Offtopic И понеже не обичам да говоря само, за да си правя вятър ще застана зад думите си, относно това че уважавам доста тези, които ЗАСЛУЖАВАТ Wink Има една приказка - погледни ме с едното, за да те погледна с двете...
http://blog.photostudiox.com/2012/09/%D0%BD%D1%8F%D0%BC%D0%B0-%D0%BD%D0%B8%D1%89%D0%BE-%D0%BF%D0%BE-%D1%85%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%BE-%D0%BE%D1%82-%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8/

Дано е достатъчно достоверно smile
« Последна редакция: януари 06, 2013, 13:40:35 от casky » Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #433 -: януари 06, 2013, 15:23:22 »

 Offtopic
Оставете хората, които развиват бизнес сами да го развиват, беше ваши съвети. Те не се нуждаят от вашие съвети, най-малкото поради простата причина, че винаги сте се редила на заплата и никога не сте била от страна на собственик.Мисля, че това е най-правилното.
Аз не давам съвети как да си развивате бизнеса, а изказвам мнение като клиент. Защото вашия бизнес без нас клиентите просто няма да го има и понеже се опитвате да демонстрирате икономически познания е редно да сте наясно с това.

Вдруги ден се нареди за майчинските и безплатното раждане, да видим ако набутания като мен не плати към НОИ  и НАП вноската какво ще правиш ? Типично български манталитет, със социалистически привкус разбира се
Вече съм раждала като си платих за това доброволно, защото бях изключително доволна от всичко, което се случи. Но не мисля, че моя син и моето раждане е ваша работа! Майчински се плащат, на база осигуровки на майката, НЕ ВАШИТЕ! Ако не сте наясно по-добре първо се осведомете. Защото е малко обидно да ми твърдите, че аз съм вземала майчински, защото вие сте си плащали данъците, при положение, че и аз съм плащала такива докато съм работила и на тяхна база съм получила каквото и да е!!!

Така че вие демонстрирате известен манталитет, основите на който се състоят в това, че не се вижда никой друг освен самите нас!
Активен
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: януари 06, 2013, 16:50:15 »

Мисля, че е време спора да спре, защото нещо се обърна не на където трянва темата.
Напълно заставам зад думите на Пачоран за вложените суми, защото и аз влагам в същата техника, в книги за да се усъвършенстваш, в курсове и тнт... учене и книги има във всяка професия и като извисяваш собствената си професия над останалите, не я прави по-добра.
И аз съм ИТ инженер, и аз работя за заплата и аз съм изчела все книги през 6те години, които съм учила. НО съм прочела повече книги за фотография отколкото докато учех...

За мен лично освен веселото прекарване на сватбата, следващото най-важно нещо са снимките. Тези, които след години ще те просълзяват, след като спомените за сватбата започнат да избледняват и детайлите да си отиват. Запаметените моменти, могат да покажат много повече от това каква е била сватбата и каква ние си мислим, че е била. Затова и фотографа, професионализма му и наличната техника (за която явно на доста хора не им пука) са много по-голямо перо от това за роклята ми например.... рокля, която ще облека веднъж и след това ще прашасва в гардероба...

Не ангажирам никой с ммнението си, но в крайна сметка всеки има такова и трябва да се уважават различните гледни точки!
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines