Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 09:02:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбени фотографи част 2  (Прочетена 150069 пъти)
 
Lovelica
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #30 -: февруари 22, 2012, 10:37:05 »

 smile не съм много наясно с цените на фотографите, но предполагам, че до 200 лв би трябвало да се побера:)
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: февруари 22, 2012, 11:09:17 »

smile не съм много наясно с цените на фотографите, но предполагам, че до 200 лв би трябвало да се побера:)
Всички фотографи си правят обработка на снимките. Това не значи,че ще ретушират всичките примерно 300-500 бр.,но поне някои от тях.  Колкото до цената при една среща с фотограф,който си набелязала му сподели,какво е важно за теб и от какво можеш да се лишиш за да се вместите в бюджета ви.  good Например да не ви прави албум! Защото според цените на фотографските услуги  в Пловдив за 200лв фото,ще е трудно да откриеш точния човек,който ще задоволи твоите изисквания. Другия вариант е да се лишите от нещо друго за сметка на фото заснемането.  good
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: февруари 22, 2012, 11:20:48 »

Имай предвид, че за 200 лв. няма да успееш да намериш фотограф, които да прави и ретуш. В смисъл такъв повечето и без друго обработват по не повече от 20-50 снимки, а са с цени от 600 лв. нагоре.

Казвам ти го, защото и ние имахме ограничение в някои бюджетни пера, но е хубаво да си занижиш критерия, за да не останеш разочарована.

Примерно ние дадохме 1000 лв., за да ни обработят всички снимки, отделна фотосесия от сватбения ден, но без албум. Но това не бяха перата, от които пестихме. Но там, където трябваше да поорежем, аз бях с нагласата, че няма да получа точно това, което искам.

Моя съвет е да не пестите от няколко неща - DJ, фотограф, видеооператор и халки. От другите все успях да поорежа  good

Активен
Снимай ме
Новак
*
Публикации: 12



« Отговор #33 -: февруари 22, 2012, 11:53:20 »

Наистина 200 лв са твърде малко за фотограф, с или без ретуш на снимките.
От друга страна, при каквата и да е цената, всички снимки, които се дават на младоженците са обработени. Поне ние процедираме така. При някои снимки има повече ретуш, при други по-малко, зависи от желанието на клиента и от самите снимки, но определено не са само 20-50 снимки.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: февруари 22, 2012, 12:42:00 »

Аз си мисля, поне по моите наблюдения, че по 350 лв. няма да намериш нещо поносимо. И тези са малко даже. Хубавите снимки изискват хубава апаратура и много работа. А това струва пари. Ние ще платим 550, без албума, а той струва още 250, но пък е страхотен. Това е единствения спомен, който остава завинаги!
Активен
veninceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 150



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: февруари 22, 2012, 13:18:36 »

Снимките, албума, видеото от сватбата остават спомен за цял живот, остават си завинаги! Аз също смятам че дори под 450-500 лв в момента няма добър профи фотограф, (в някои по-малки населени места, може и да има),който да ви направи хубави сватбени снимки и албум. Да не говорим, че има фотографи с хонорари над 800-900 лв и си заслужава! Това си е талант, изкуство и качеството си има цена, за фото и видео отделете малко повече, дори да нямате финансова възможност винаги има от къде да се спести. smile
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #36 -: февруари 22, 2012, 13:28:20 »

Смятам, че няма нужда да убеждавате хората в нищо. Нека се убедят сами. Когато има рокля за 2000лв, суперски ресторант с куверти над 60лв, скъпа и красива украса, но няма  или почти няма фотограф ( тоест има някакъв аматьор), нека после да се похвалят на близките си, или се опитат да си припомнят какво е било, от това което им е оставил фотографа за спомен. give_rose

Момичета, като стана въпрос за спомени, колко от вас биха участвали в това мероприятие:

http://www.facebook.com/events/240264582727903/

и мислите ли , че би ви помогнало да изживеете спомените си отново?
« Последна редакция: февруари 22, 2012, 16:56:56 от Deliysky » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: февруари 22, 2012, 13:33:47 »

С най-голямо удоволствие бих посетила това мероприятие, жалко само, че е преди сватбата ни. smile
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #38 -: февруари 22, 2012, 15:23:23 »


...Няма как да давате оценки за работата му, след като не Ви е бил той фотограф. Как точно успя този спокоен и ведър човек да ви изнерви, след като не е бил на сватбеното Ви тържество....

Подкрепям мнението. Оценка за даден колега може да се дава само, ако е бил ваш фотограф на вашата сватба. Другото са клевети. Това е моето мнение.
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #39 -: февруари 22, 2012, 15:30:35 »

За 200 лв. може да се направи една страхотна фото-сесия с младоженците и кумовете на различни подходящи места, също да има и обработени снимки.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: февруари 22, 2012, 16:07:33 »

За 200 лв. може да се направи една страхотна фото-сесия с младоженците и кумовете на различни подходящи места, също да има и обработени снимки.
За фотосесия съм съгласна, но за 10-12 часа снимки?
Активен
Lovelica
Ентусиаст
**
Публикации: 69



« Отговор #41 -: февруари 22, 2012, 16:46:57 »

 smile както казах нямах си идея от цени. На мен сватбата ще ми излезе по принцип по евтина. Ще платим само на Дж,ресторант( куверт за 25 души), фотограф, халки, рокля и торта. Всичко останало си го правя сама. Дори и украсата. Но снимките са единствения спомен от сватбата, който запечатва емоциите, затова тогава съм склонна да дам повечко пари след като разбрах сега цените какви са.
Събирам само информация за фотографи, тъй като нямам дата на сватбата и дори да се обадя на някой фотограф в момента няма как да обсъдим нищо конкретно. Идеята ми е да разгледам работите на различни фотографи, които ми препоръчате и да избера този, които най-много ми хареса и след 4-5 месеца ( дай боже) като разберем датата да действам по конкретно.
То един роман стана ...ама карай  Wink
Активен
Marina12
Любопитен
*
Публикации: 29


Бъдещата съпруга ;)


« Отговор #42 -: февруари 25, 2012, 18:26:03 »

Здравейте, момичета! Търся фотограф за моята сватба във Варна на 27 юли. Нашият бюджет е доста ограничен, затова искаме да наемем един начинаещ фотограф. Имате ли познати, които изучават фотографията и искат да спечелят малко пари? Търся един талантлив студент-фотограф, който може да направи оригиналните снимки за разумната цена.
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #43 -: февруари 25, 2012, 19:46:36 »

Търся фотограф за моята сватба във Варна на 27 юли. Нашият бюджет е доста ограничен...

Здравей Марина! Опитах се за ти пиша на лични, но е достигнат лимитът. Обади се, мисля, че ще намериш това, което търсиш и на разумната цена. Wink
Активен
Marina12
Любопитен
*
Публикации: 29


Бъдещата съпруга ;)


« Отговор #44 -: февруари 26, 2012, 00:43:14 »

Благодаря ти, Краси, за всичко. Моля пиши ми на [email protected]
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines