Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 07:14:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Vivid …::: [26.05.2012г.] :::…  (Прочетена 56238 пъти)
 
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: април 29, 2012, 08:50:44 »

Според мен за изнесения ритуал, няма задължителни неща - нали е само "театър"  smile Документите и задълженията са за пред държавата и църквата ("истинските" ритуали).
Моя колежка миналата година правиха изнесен ритуал и имаха шампанско с чашите. размяна на халките и подписване в една хубава книга, която после използваха и за пожелания от гостите. Речта с която "ги омъжиха" си я беше написала тя. Общо взето беше имитация на истинския ритуал, но на открито и с по-приятна за тях реч, а не традиционната.
За украса имаше арка с цветя, масичка върху, която стояха шампанското и се подписаха и възглавничка за халките.
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: април 29, 2012, 16:42:15 »

Да, като му дойде времето и от ритуалната зала ще ни кажат какво и кога искат, аз просто имам мания да контролирам всяка ситуация.
Имаме си костюм за младоженеца (макар аз все още да не съм го видяла). Бил хубав и черен на ситно райе +колан и обувки. Сега мислим в какви цветове да подберем ризата и вратовръзката. Ако вратовръзката е черна, а ризата пастелено жълта или светло розова ще се съчетава добре с цветовете на сватбата. Другият вариант е за риза в някакъ цвят (но не бял) и вратовръзка, която не е черна, но това ми се вижда по-трудно, защото бутониерата е жълто лале и трябва да се внимава да не стане претрупано и твърде шарено...Ще го мислим и това.
Аз си взех допълнителни обувки, които са доста удобни. Пускам ги в темата за обувките...
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: май 01, 2012, 15:51:36 »

Влизам да разкажа повече за тортата, която вчера поръчахме. Окончателно се спряхме на индивидуални минитортички, като тези на снимката, но кръгли, цветята ще са розови и жълти (възможно е и да не бъдат точно като тези на снимката, общо взето оставихме повече пространство на сладкарите да творят), с нашите инициали и дата, ако се смести. Най-горната част няма да е като на тази снимка, а ще е кръгла торта (10 парчета), отгоре декорирана отново с такива цветчета, както и самите тортички. Стойката също ще е кръгла. Не знам дали го описах добре, аз като си го представям ми харесва...
Утре отивам в Сватбен Център да видя какво са сътворили по роклята ми (трябваше да я подкъсяват и стесняват), а може и за ризи да разгледаме там...


* torta.jpg (36.91 KB, 600x800 - видяно 234 пъти.)
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #33 -: май 02, 2012, 11:40:22 »

Много трогателна любовна история! Да съхрани любовта си въпреки всичко е най-доброто, което човек може да направи за себе си. Много се радвам за вас двамата! Нямам търпение да видя снимки от приказната пролетна украса в прекрасния хотел - чудесен избор! Отивам в дреболийките да видя, какво ще правиш, аз съм се вманиачила на тема скрапбукинг, картичкоправене и др. Решила съм да правя персонални картички със снимки от моята сватба за близките ми, но това в друга тема!
Активен
desirer
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 190


« Отговор #34 -: май 02, 2012, 12:26:43 »

Vivid , от Гаврош ли поръчахте тортата с малките тортички, ако може да споделиш цена. Харесва ми много, като идея smile
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: май 02, 2012, 18:39:37 »

desirer - Тортата е от Гаврош, да. Цената на горната част (тази, която ще режем) е 4.00лв/парче, като в ние избрахме възможно най-малката, т.е за 10 парчета, а минитортичките вървят по 5,50/бр. Там ме предупредиха, че това е възможно най-скъпия вариант, но ние няма да имаме много гости и преценихме, че можем да си го позволим. Според мен е сладко и ще я направят красива, а вкусът също е много добър (трюфел).
Nebulka - Благодаря за пожеланията! Иначе, аз не планирам да правя кой знае колко сложни картички и тейбъл-картички. В галерията има снимка на една готова - в нея ще пише няколко думи на благодарност към конкретния човек/двойка, номера на масата му/й и от другата страна менюто. Аз не съм много сръчна, затова правя по-простички неща, защото пък държа да вложа свой личен подчерк в сватбата.
Днес бяхме в сватбения център - взехме 2 ризи за младоженеца - пастелето жълта за самата сватба - звучи малко странно, но в комбинация с черен костюм, черна вратовръзка ( с някакви семпли декорацийки по нея) и бутониера - жълто лале изглежда доста добре. Другата е светло розова - отново звучи странно, но на моят бъдещ мъж му отива - той не е бозав, не е със светла кожа и коса и му стои доста добре. С нея вероятно ще е на следващия ден за църковния брак. Аз си взех коригираната рокля и съм много доволна от нея - най-накрая ми стои идеално, както би трябвало.

А това планирам за номера на масите (в нашите цветове, разбира се):


* table.numbers.jpg (32.38 KB, 300x593 - видяно 246 пъти.)
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #36 -: май 02, 2012, 20:47:15 »

Кой е казал, че мъжете трябва да носят само синьо? Като видя някое момче с розова фанелка или риза, изпитвам някакво уважение към него, защото не робува на предразсъдъци.
Номерата са много оригинални, ти ли ще ги правиш? Има ли някакъв шанс да те видим в роклята преди сватбата или поне роклята? Според мен трябва да качиш в темата си снимки на всичко, защото визуалните неща се запечатват повече от обясненията, освен това се наслагват и човек придобива представа за цялостната концепция на сватбата.

Много хубаво ти стои диадемата! smile Придава страхотно очарование!

« Последна редакция: май 02, 2012, 20:51:00 от Nebulka » Активен
Diann
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 71



« Отговор #37 -: май 02, 2012, 21:25:09 »

Честита темичка Vivid,

Пожелавам ти спорна подготовка с много красиви емоции. . .     smile
  И очаквам с нетърпение нови подробности около Вашия Ден!
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #38 -: май 02, 2012, 22:15:36 »

Малко по-късно, но все пак, честита темичка, Vivid! (преди много години работех в един магазин, който продаваше дрехи с марката Vivid, та първосигнално ти следя постовете отдавна lol
Да я напълниш с много положителни емоции и трепети преди големия ден smile
Аз също съм за розовите ризи за мъже - на мойто мъжле също много му отива smile
Активен
Hecate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 441



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: май 02, 2012, 23:04:28 »

Много сладко си разказала изживяванията на голямата ти любов... и си много сладка с диадемата blum
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: май 03, 2012, 05:22:45 »

Благодаря за комплиментите  blush  smile
Nebulka Роклята в галерията ми е моята рокля. За съжаление с нея няма кой да ме снима, поне засега - ако случайно стане, ще покажа снимка, ако не - ще е изненада...
Номерата планирам да ги направя аз. Засега. Аз много неща исках да правя, но мързелът и другите ангажименти, както и намаляващото време не работят в моя полза  Wink Или ще са тези, или ще е нещо по-лесно и бързо (макар че и тези не се правят трудно)

На дневен ред сега е лепенето на етикети, като стане ще покажа снимка, купуване на бутилки за домашната ракия, която ще имаме , доплащане и среща с декораторката, следващ урок по танци  smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: май 04, 2012, 16:30:22 »

Vivid, честита темичка! Много красиви разкази чета тук give_rose

Пак съм аз smile
 Исках да помоля ако някоя булка е имала изнесен ритуал, да ми помогне. Опитвам се да уредя всичко отрано, за да няма тичане и извънредни задачки в последните дни. Навсякъде в нета намирам само какво трябва да носи в е гражданското, какво в църквата. А на мен ми трябва информация за това, какво трябва да нося в деня на предварителното подписване в ритуалната зала и на самата сватба, за иснесения ритуал? Някой да знае?
Ние бяхме с изнесен ритуал и подписване на предния ден. В ритуална ни искаха халките, чаши, шампанско и лични карти долкото помня.Иначе предварително пак си минавате процедурата с попълването на разните му документи. А в деня на сватбата на изнесения ритуал имаше пак чашите, шампанско, халките, свидетелството от ритуална зала, а водещата на ритуала беше подготвила подобно свидетелство, на което се разписахме ние и кумовете. Мисля че това беше. Можеш да ми разгледаш сватбения албум да си го представиш визуално(но не съм качила снимки от подписването). А иначе вие можете да си го направите както сметнете за добре
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: май 06, 2012, 09:49:43 »

Благодаря, m0onlight . Добих представа, много хубави снимки, между другото. Сега съм много объркана, понеже ту ми се струва, че останаха съвсем дребни детайли за довършване, ту - че имаме още доста неща за правене. Притеснява ме и времето - не дали ще вали, а дали няма да е жега, както в последните дни. Аз на студ издържам, но жегата по-трудно я понасям и затова категорично не исках сватбата да е през най-топлите месеци. А имам и изпити да взимам на всичкото отгоре  bad
Тези дни трябва да довърша картичките (или поне донякъде да стигна с тях), да доукрася кошничката, свещите, чашите и т.н, утре ще налепим етикетите (дано нямаме проблеми с тях), а в петък ще си занесем документите в ритуалната зала (трябваше да стане в другия понеделник на 14-ти, но тогава няма да съм в града, та се надяваме да не е проблем ако ги занесем по-раничко), да допишем списъка с песни, който ще даваме на DJ-я...
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: май 07, 2012, 16:27:22 »

Качих бутилките за вино в галерията. Доволна съм, добре се получи, поне според мен, а и с минимум средства. С виното сме готови, остава да мислим за ракията. Намерихме накакъв магазин, в който продават всякакви бутилки и капачки на добри цени, та мислим да идем до там и да вземем 10-ина- 12 бутилки, в които да прелеем ракията. Може би и за нея ще трябва да измисля някакви етикети...
Видях и годеника си с костюма - много е красив, научихме го да връзва вратовръзка и се справи чудесно. Определено един мъж като сложи костюм придобива съвсем различно излъчване и вид! Общо взето той е обут и облечен, само мислим да му вземем риза с къс ръкав за по-късните часове, че сигурно ще му стане топло. Аз също съм почти готова с тоалетите...
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: май 07, 2012, 16:29:38 »

Вивид, много са ти хубави всички неща в галерията! Ще се справиш с всичко, имаш време. smile
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines