Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 08:08:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: АСЕНОВГРАД!!!! ЧАСТ 5  (Прочетена 208908 пъти)
 
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: декември 14, 2012, 12:17:35 »

Хайде стига вече. Много крайно се изказвате момичета. Аз няколко пъти съм казвала, че останах супер доволна от Сияна. А всички знаят, че не им правя релкама, просто споделям истината. Описала съм историята на няколко пъти, затова няма да се повтарям, но всичко си е много индивидуално! Да има много негативни коментари, но аз не усетих нищо от това. И бях доволна и то защото знаех какво искам и как да си го поискам.
Не се обиждайте, ама ми е много чудно защо се оплаквате по форуми, а не си търсите правата на място? Защо изобщо взимате и плащате нещо, което не ви харесва? Ей това винаги ми е било чудно. Няма смисъл от самосъжаление и търсене на утешителни думи във форума.
Все пак булчинската рокля не е спортен екип. Трябва да се огледа добре и да се пробва ако трябва няколко пъти. От магазина трябва да си тръгнем доволни, а не разплакани! Защо правите компромиси с тези неща?
Не съм ли права?
Вече обясних, че съм взела болерото, защото облечено върху боди, след корекциите  стоеше ок. Да, имам вина, че не ми дойде на ум, че може облечено на голо да си стои по същия начин. не съм тръгвала разплакана от там, след като уж го коригираха. Днес вкъщи го облякох на голо и видях, че нищо не му е наред. Всеки има право на мнение и аз изказвам своето, в крайна сметка форумът е за това. Много добре знаех какво искам и го казах два пъти на две различни жени там преди и докато ми вземаха мерки, както и на първата проба. Не търся утешителни думи, просто споделям, както ти си споделила, че си доволна, така аз споделям, че не съм. Ти си разказала своята история, аз разказвам моята. Няма нужда от остър тон към мен.
Nikoletasss, не са разстройвай заради тези от Сияна. Може би, ако го занесеш на друг шивач ще може да направи нещо?
Ако бях на твое място бих се обадила в Сияна, за да им кажеш колко непрофесионално са постъпили /най-добре със собственика или управител/.Те със сигурност са наясно колко е чувствителна всяка булка и към най-дребния детайл от сватбата, а за роклята и цялостната визия на булката - да не говорим. Ако наистина държат на репутацията си, трябва да направят нещо. Сигурна съм, че след твоя пост и другите негативни мнения за тях, много от нас ще се замислят дали въобще да влязат в магазина им!
Те няма какво да направят освен да ми върнат парите, а аз не си ги искам. Няма начин да ходя пак до Асеновград, за да взимат мерки и до го шият наново, така че всичко със сияна приключи. Що се отнася това да им звъня, мисля, че собственичката беше там, една чернокоса жена, на нея платихме, тя ме съветваше за було и аксесоари докато пробвах роклята, пролича си, че е собственик. Така че бе трябвало да е на ясно за какво става въпрос. Както казах, тя предложи да коригират болерото и след като го пробвах върху бодито си, реших че е що-годе добре и тръгнах усмихната. Ясно ми е, че и да звъня, няма да постигна нищо освен да си докарам още нерви. Правя тая драма тук общо взето, за да кажа, че и аз не съм доволна от Сияна, както много други.
с или без болеро Ти си булката и ще си най -красивата!
Няма как да съм без болеро или нещо такова, защото ръцете ми не изглеждат добре и ще съм една комплексирана булка, която ще се чуди как и с какво да прикрие това, което не харесва. Не мога да шия болеро на друго място, защото няма да намеря същата дантела, а ако не е същата ще е грозно, дано някоя шивачка успее да го понагласи. sad
« Последна редакция: декември 14, 2012, 12:21:24 от nikoletasss » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: декември 14, 2012, 12:22:10 »

Айде сега - остър тон!
Казвам очевидното. Всяка булка е длъжна да обърне особено внимание на булчинската си рокля. И пак казвам - нетактични търговци ще има винаги, но ние трябва да си защитаваме интересите!
И никъде не съм се обърнала конкретно към някой. Това, което казах, важи за всички! За всички булки и за всички търговци!
Просто за мен е безсмислено да се "плюе" определена фирма. От всички има доволни и недоволни...
Нали все пак е редно да проверим какво купуваме, или?
« Последна редакция: декември 14, 2012, 12:23:48 от veseto_87 » Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: декември 14, 2012, 12:34:25 »

Няма как да съм без болеро или нещо такова, защото ръцете ми не изглеждат добре и ще съм една комплексирана булка, която ще се чуди как и с какво да прикрие това, което не харесва. Не мога да шия болеро на друго място, защото няма да намеря същата дантела, а ако не е същата ще е грозно, дано някоя шивачка успее да го понагласи. sad
Offtopic Болерото не поправя комплексите, всеки има нещо което не му изглежда добре от тялото. Аз съм си казала че това е моето тяло, друго нямам. Така че го приемам и си го нося . Така и другите те виждат различно, защото предаваш хубава емоция. Това имах предвид. pardon
Може да си с болеро от материя която няма да се бие с тази на роклята, има и такива варианти, просто зависи от плата. При мен не беше от плата на роклята, преценихме че твърде много дантела ще стане.
Освен това няма плат който да не може да се пооправи, стига  да намериш добра шивачка.
Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: декември 14, 2012, 12:38:16 »

Айде сега - остър тон!
Казвам очевидното. Всяка булка е длъжна да обърне особено внимание на булчинската си рокля. И пак казвам - нетактични търговци ще има винаги, но ние трябва да си защитаваме интересите!
И никъде не съм се обърнала конкретно към някой. Това, което казах, важи за всички! За всички булки и за всички търговци!
Просто за мен е безсмислено да се "плюе" определена фирма. От всички има доволни и недоволни...
Нали все пак е редно да проверим какво купуваме, или?
Вече няколко пъти казах, че булчинската ми рокля е ок, наложи се лека корекция, направиха я и роклята си е супер, но роклята си беше готова. Проблемът е болерото, което шиеха на място. Явно не могат да шият по поръчка, защо другите момичета да не знаят това. Защо се дразниш толкова на негативни коментари, всеки има право да изкаже мнението се, ФОрУмЪТ Е ЗА ТОВА!
Освен това няма плат който да не може да се пооправи, стига  да намериш добра шивачка.
А, дано  smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: декември 14, 2012, 13:52:55 »

Моля да запазите добрият тон и да не се отклонявате от темата.За междуличностни спорове може да ползвате опцията на форума "Лични съобщения"
Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: декември 14, 2012, 15:42:10 »

Пускам снимка на въпросното болеро. Сложила съм тетрадка отдолу, за да се вижда, че иначе от дантелата не си личи. Горните две ръбчета на тетрадката съм ги сложила на равни разстояния от яката


Пускам и снимка без тетрадката, да не кажете, че съм го нагласила нарочно. Ако се вгледате пак си личи. Не става въпрос само за дантелата под тетрадката, цялостно е криво


Много се извинявам, но дори най-калпавите китайски блузи, са по-правилно ушити, камоли дреха струваща над 100лв.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: декември 14, 2012, 15:47:50 »

аз виждам само това дето яката е по-висока малко от едната страна, друго не се вижда от незапознат човек, поне на снимката де.
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: декември 14, 2012, 16:41:17 »

Отпред /предполагам тази част пада на гърдите/ също е криво /не е симетрично/. Най-добре да се посъветваш с опитен шивач. Може би ще успее да коригира нещата. Дано да успее!
Активен
desideskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 231



Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: декември 15, 2012, 15:32:03 »

Наистина е дота кривичко...
Така като гледам, с наличната дантела може само да се изравни несиметрията отпред, но ще стане по-изрязано....
Активен
Tonina
Професор
****
Публикации: 354



« Отговор #129 -: декември 15, 2012, 15:53:01 »

Не мога да повярвам, че е ушито по този начин в едно от най-известните ателиета в Асеновград. Би трябвало да се погрижат и да оправят нещата - все пак залагат името си, да се направи ако трябва среща със собственик или управител. Защо нещо, което е шито от тях, трябва да се "поправя" другаде?! Мисля, че би трябвало да измислят нещо и всичко да приключи цивилизовано.
Грешки се допускат, въпросът е да се реагира адекватно... Така че, Ники, горе главата smile
Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: декември 15, 2012, 19:26:53 »

Те вече няма как да оправят нещата, защото ако заради болерото ходя пак до Асеновград, ще излезе направо златно, около 100лв ми е бензина. В този си вид то вече е коригирано от тях, обясних вече, че добавиха едно парче дантела на врата, за да изглежда по-висока яката, както я исках. Едва ли след като го взеха за корекция и са го сложили на тезгяха не са го видели колко е криво. От едната страна на врата има едно тигелче, което явно са сложили, за да замажат нещата докато го пробвам. И наистина, облечено върху бодито ми, както казах те ме посъветваха да не се събличам изцяло отново цялата, болерото общо взето залепна и изглеждаше добре. едва когато го облякох на голо цъфна грозната истина sad когато го сложих на масата, видях, че е абсолютно криво от всякъде. Виновна съм, че не го огледах детайлно там, трябваше да го поставя на някоя маса и да го огледам, както е поставено на снимката. Иначе е невъзможно да се забележи каквото и да е, защото просто от дантелата не си личи. Честно казано, не ми и хрумна да го гледам дали е правилно ушито, защото не предположих, че е възможно, хора, които с това си изкарват хляба, да направят толкова крива дреха. Искам да уточня, че няма един с един еднакъв шеф. Това, което забелязвате на снимката е най-малкия проблем, видях го още там, но тъй като прическата ми ще е на една страна, прецених, че тя ще скрива, затова и казах, че е добре и тръгнахме.

Днес сама го трапосах от тук от там и общо взето стои прилично, добре, че е дантелата, че скрива много дефекти. Мисля да не се занимавам с шивачи, не познавам някой добър и за си призная, страх ме е да го дам да го оправят. Предпочитам сама с тропосване и проби да си го докарам както искам.

desideskata - няма да стане така. Цялата дантела е с много красиви мъниста и пайети, ако се изреже, ще заминат мънистата и досущ ще му замине фацата. Разчитам, че косата ми ще прикрие това отпред.
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #131 -: декември 16, 2012, 19:51:21 »

Ники, моят съвет е да търсиш своите права и да оставяш тези търговци, или които да било други, да се възползват от твоята емоционалност заради сватбата! Трябва да предявиш рекламация, с която търговецът е длъжен да се съобрази. В противен случай можеш да подадеш жалба до КЗП. Изпрати им болерото по куриер за тяхна сметка, за да го оправят. Не искам да те разстройвам, но на мен ми се струва, че единия ръкав е по-къс от другия (възможно е да греша). Не е необходимо да се чувстваш зле заради нечия некомпетентност...
Цитирам ЗЗП, надявам се да помогне не само на теб! Може да е малко  Offtopic, но най-често в тази тема има недоволни булки от ателиетата в Асеновград.

Раздел III
Рекламации
Чл. 122. Потребителят има право на рекламация за всяко несъответствие на стоката с договореното, включително за стоки втора употреба, когато след доставката, при първоначалния преглед или при съхранението, монтажа, изпитванията или експлоатацията са открити несъответствия с договора за продажба.
Чл. 123. (1) Потребителят има право да предяви рекламация на стоката или услугата, независимо от това дали производителят или търговецът е предоставил търговска гаранция на стоката или услугата.
Чл. 124. (1) При предявяване на рекламацията на стока потребителят може да претендира за възстановяване на заплатената сума, за заменяне на стоката с друга, съответстваща на договореното, за отбив от цената или за безплатно извършване на ремонт при условията и по реда на чл. 113 и 114.
Чл. 126. (1) Рекламацията на потребителска стока може да се предяви до две години от доставката на стоката, но не по-късно от два месеца от установяване на несъответствието с договореното. Рекламацията на услуги може да се предяви до 14 дни от откриване на несъответствието на услугата с договореното.
Чл. 127. (1) Търговецът или упълномощено от него лице са длъжни да приемат рекламацията, ако тя е предявена своевременно.

Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: декември 16, 2012, 20:18:07 »

Ръкавите са ок на дължина, но са ми широки и правят ръцете ми доста по-пълни, само ще се стеснят малко, за тях не съм имала изисквания като ги шиха, но очаквах за са плътно по ръката, а не широки както са. Както и да е, те не са важни.
Благодаря ти за инфото за правата ми, но родителите ми имат няколко магазина за облекло и съм наясно с тях. Колкото и изтъркано да звучи, просто не ми се занимава, да си причинявам още нерви и главоболия. Друг е въпросът, че и касов бон нямам и няма как да докажа, че това е шито от въпросната фирма. По-скоро мога една данъчна проверка да им пратя. Липсват и каквито и да е етикети, което си е за глоба от КЗП. Българина е свикнал да си премълчава и да не си търси правата, явно съм типичната българка, но искам най-хубавият месец в живота ми, а именно - месеца, в който си подготвям сватбата, да е пълен с положителни емоции, а не с нерви.
Не мога да пратя болерото по куриер, защото рискувам, ако го поправят, пък да ми го върнат малко. Едва ли пазят мерките, които ми взеха.
 Offtopic Точно защото нашите се занимават с търговия и съм се нагледала на какво ли не, направих тая драма. Не, защото търся утеха, а от изумление, че е възможна такава некадърност. Китайски парцали, които се продават по 10 лева са с по-добро качество от това...нещо! crazy

Активен
vampire_lady
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 37



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: декември 28, 2012, 20:43:55 »

Сладурки, днес бях за малко в Асеновград и мерих рокли в 4 магазина и останах очарована. Почти всичко, което мерих ми хареса много. Изработката е страхотна, цените са достъпни и  момичетата се държат толкова мило. А отидох с много резерви там. Мислех да си взема рокля от интернет, но вече се чудя защо да хабя толкова нерви като мога да отида и за един ден да реша въпроса..
Активен
eleni4ka
Професор
****
Публикации: 346



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: януари 03, 2013, 20:20:33 »

Здравейте момичета. И аз съм намислила да си търся рокля в Асеновград, въпреки че доста от фирмите имат представителство в София. До ставтбата ми има време, но аз предпочитам да ми виси роклята в гардероба половин година, отколкото седмица преди сватбата да си гриза ноктите от притеснения дали ще стане. Предполага е най- добре да се отиде в делничен ден да се разглежда особено ако си с компания като моята. Затова е важно предварително да се направи маркетингово проучване smile . По интернет си харесах магазин "Арт-Стил" - имат 5-6 модела, поне на снимки, които отговарят на стила ми. Исках да ви попитам дали някой има впечатления от там - и добри и лоши. И според вас в кой момент от сега до юли месец напр. е най-подходящо да се отиде за рокля.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines