Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 02:20:40

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: АСЕНОВГРАД!!!! ЧАСТ 5  (Прочетена 208898 пъти)
 
Nine
Ентусиаст
**
Публикации: 146



« Отговор #75 -: юли 05, 2012, 15:14:00 »

До 15-16 часа по мои наблюдения, но често затварят  още в 14  часа. Хубаво е да  отидеш  раничко сутринта за да можеш да  обиколиш  до обяд.
Активен
maria871113
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #76 -: юли 05, 2012, 15:33:49 »

До 15-16 часа по мои наблюдения, но често затварят  още в 14  часа. Хубаво е да  отидеш  раничко сутринта за да можеш да  обиколиш  до обяд.
   


Много благодаря за отговора  give_rose
Мисля най-късно в 10 да сме там. Надявам се да успея да си намеря рокля, че не остана мнго време  blush
Активен
Misha_
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #77 -: юли 09, 2012, 17:17:43 »

Здравейте, момичета.

Най-накрая стигнах и до роклята. Аз съм от Пловдив, така че ходенето до Асеновград не би следвало да ни ми е проблем. Да, да, ама НЕ  sad. Ангажименти, работа и глупости, колкото искаш. Много ме е страх, че няма да харесам нищо готово и ще трябва да я шия по поръчка, а не мисля, че имам достатъчно време - сватбата е на 01.09. Направо съм се  girl_impossible

В този ред на мисли искам да попитам има ли някаква надежда да открия рокля, ако отида в неделя? Почти навсякъде пише, че тогава почти всички магазини са затворени. Вярно ли е? И ако да, дали ще е прекалено късно да организирам ходенето до там за другата или дори по-скоро по-другата седмица в събота? Един месец стига ли за направата/корекцията и т.н. на тоалета?
Активен
maria871113
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #78 -: юли 10, 2012, 16:33:37 »

Аз ходих на 07.07. в Асеновград за рокля. Дадох поръчка. Роклята ми ще е готова до 30 юли, а сватбата ми е на 26.08. Мисля че има достатъчно време до септември да я ушият. Има ужасно много рокли, може да си намериш и готова. Ако има нужда от малко корекции в рамките на деня ще ти я коригират и може да си я вземеш веднага.  smile
Активен
Nine
Ентусиаст
**
Публикации: 146



« Отговор #79 -: юли 13, 2012, 12:56:20 »

В неделя повечето магазини не работят.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: юли 13, 2012, 14:50:46 »

Misha_  вече ся ти отговорили, но наистина почти нищо не работи в неделя.
относно времето, зависи какви са ти очакванията и какво са ти изискванията. Може да си харесаш рокля веднага и да я вземеш същия ден,а ако ще шиеш и не си се ориентирала още, тогава ще е по-трудно, защото може да не харесаш нищо и  да започнеш да се чудиш и маеш.
 най- добре иди делничен ден, ще ти обърнат по-голямо внимание
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #81 -: юли 19, 2012, 16:02:59 »

Аз моята рокля също си я поръчах от Асеновград и ако мислите, че ще е полезно мога да споделя впечатления за доста от магазините, начина на изработка, цени и тн. Впечатленията са ми не само от моята обиколка, а имам наблюдения през последните години, когато съм развеждала из Асеновград мои близки и роднини.
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #82 -: юли 19, 2012, 16:09:48 »

Alichka, за мен ще е доста полезно да споделиш мнение. аз ще пращам сестра ми в събота да мери и харесва вместо мен, защото съм извън БГ и ще си дойда 3-4 дни преди сватбата  sad И от тук търся, но положението е отчайващо, та се надявам в Асеновград да има нещо по мой вкус.
Ако искаш може и на ЛС да ми пишеш.  give_rose
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #83 -: юли 19, 2012, 17:03:50 »

Май ще е по-полезно тук да пиша. Ще се постарая да систематизирам нещата максимално. Дано не пропусна нещо. Аз лично търсех тип принцеса, ако може и с шлейф, но поразгледах и останалите.
Първо аз лично влязох във Версай. Бих казала, че там са рокли от по-високият клас и като изработка и като цени. Там харесах една, която беше 590 лв. (казвам цената като ориентир).
Нели Праматарова - тя е от първите, които създаде частна фирма и утвърди името си. Работи с хубави платове и основно със страхотни дантели. Реално дантелите са това, което прави нейните рокли. Имаше модели, които ги продаваше на много ниски цени. Каза, че цената е заради това, че роклите са стояли в магазина. Аз лично не видях някъде изцапано или закъсано. Мерих там 2 рокли - едната беше 280 лв., другата 550 лв. Това са цени тип "става ти - купуваш". Ако искаш корекция или изцяло нова рокля да ти ушие, цените ще са други.
Стоян Радичев - същия ден откриваха новия магазин на колелото на първомайския път. Там има по-разчупени като идея рокли. Например има комбинации бяло с черно. Повечето, които бях видяла, са изчистени като кройка. Имаше доста А линия или тип гръцки. Като цени бяха от порядъка на 450 лв.
Ели-Сиана - там повечето рокли са доста натруфени, много камъни, много пайети, много рози... За там като отношение може много да четеш. Впечатлението ми от 100 години насам е, че се държат ужасно надменно. В момента, в който влезеш те мерят и теглят. Преди години цените им бяха доста над останалите, сега се поизравниха. Там просто трябва да си "перде" и да не ти пука как се държат с теб.
Ванеса - имат доста разнообразие от рокли като модели. Като отношение мога да кажа, че съм много доволна - на 2 пъти ходих да меря една рокля и нямаше проблем - веднага ми я свали, помогна ми да я облека и ме остави на спокойствие да се гледам колкото време искам.
Милениум - там си заслужава също да се разгледа. Те са и представител на "Аз и Ти" - Смолян, до колкото знам. Момичетата са много любезни. Обясниха ми, че основно те не използват дантели, а имат много нюанси конци и правят машинни бродерии в бяло, шампанско, екрю.
Александра - основно там са А линия, но имат разбира се и доста други кройки. Като цяло там роклите са с цветен акцент - бордо, лилаво, праскова, отделни части на роклите ги правят с платове на цветя и тн. Мога да кажа като изработка, че са много добри. Цените са от порядъка на 450-500 лв.
Булвеси - моята рокля там я поръчах. Мога да кажа, че съм изумена от отношението. Просто там се почувствах наистина КЛИЕНТ. Мерих роклите, които исках, гледах се колкото исках, когато дадох поръчка 100 пъти я питах дали си е записала това и онова, а тя ми отговаряше с усмивка.

Като цяло гледам, че в сравнение с миналата година цените са увеличени с по около 50-100 лв. Просто тогава обикалях с моя близка и ми се сториха по-евтини тогава.
Много е важно в Асеновград да имаш предвид, че навсякъде могат да ти ушият всичко. Въпросът е как ще го направят. По витрините са масово много камъни, много блясък, чак кич. Вътре не е така.
Ако се шие в друг цвят - някои предлагат камъни, дантела и др. в различни цветове - бяло, екрю, шампанско, но това не е навсякъде. Трябва да се пита за конкретни рокли и конкретни детайли.
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: юли 19, 2012, 17:15:11 »

Alichka, и моята рокля беше от Булвеси. Напълно подкрепям мнението ти. Първото нещо, с което ме спечелиха, беше отношението.
« Последна редакция: юли 19, 2012, 17:21:09 от sunset » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #85 -: юли 19, 2012, 17:20:31 »

 Offtopic Да видях, че твоята е модел "Стефани".  good И аз харесах този модел, но в крайна сметка ще комбинирам горната част на "Стефани" с една пола, която бях харесала от интернет.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: юли 19, 2012, 19:55:49 »

Ех, така се успокоявам и радвам като чета само положителни мнения за Булвеси! Вторник съм на проба и до края на деня трябва да ми е готова роклята и ужасно много се вълнувам!  yahoo
Активен
MuMeTo
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



« Отговор #87 -: юли 19, 2012, 23:04:47 »

Здравейте и от мен.Да се включа и аз с едно положително мнение за Булвеси.Цените са достъпни,платовете хубави,а за отношението...това е нещото,което ще ви убеди,че точно там е мястото,от което трябва да поръчате роклята си.Няма да се опитат,да ви накарат да си купите нещо,ако не сте сигурни,нито да се постараят да вземете по-скъпото.Аз бях решила да си взема роклята от там,но свекърва ми искаше да разгледаме и другите магазини...след цял ден обиколки и тя се убеди,че ще се връщаме в Булвеси  good На 27-ми ще ходя да ми шият роклята и да ви кажа не изпитвам никакви притеснения,защото съм сигурна,че ще направят роклите ни прекрасни smile sunset моята рокля е почти същата,но ако не бъркам твоята е цяла,а моята от 2 части(доколкото видях моя модел се вижда на фона на една от снимките ти).Съветвам всички бъдещи булки,които планират ходене до Асеновград,да минат през Булвеси-няма да съжалявате!!!Извинете ме за дългия пост  blush
Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: юли 20, 2012, 08:04:24 »

MuMeTo, роклята ми е цяла. Всъщност само най- горният пласт беше цял. Всичките тюлове и бяха съсреодоточени в полата. Целта беше да не натежава роклята в горната част, за да не се свлича. Въпреки че цял беше само най- горният пласт, той също тежеше. Това си е добър вариант за булките, които искат цяла рокля, но се притесняват, че ще тежи и ще се свлича.
Активен
ivelka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 618



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: юли 24, 2012, 21:05:58 »

Ето ме и мен след днешното ми пътуване до Асеновград! Предишният път (май месец) ходих по работа там, но влязох в Булвеси, където Весела ме очарова с отношение и модели, та реших направо да си поръчам роклята. Днес като отидох беше вече готова, само ми оправиха дължината и поставиха бродерията на колана. Но искам да кажа, че съм повече от щастлива, че избрах Булвеси! Роклята стана 1 към 1 с оригинала на Мори Лий и е точно това, което си представях!  yahoo Много е удобна и въобще не е тежка, само малко се притеснявам, че бюстието и допълнителните подплънки ми правят още по-голям бюста, но това да ми е проблема, както се казва  pleasantry  Снимка на роклята има в албума ми, а на оригинала на Мори Лий - в галерията smile
Докато чакахме за роклята с кумата обиколихме магазините и мога да кажа, че определено сега е момента за обикаляне и търсене на булчинска рокля! През май месец нямаше никакъв избор, буквално! Сега е пълно с нови и много красиви модели във всички магазини! Останах очарована от роклите в двете Александри, Милена, Моника, при Радичев и Булвеси!  Цените на абитуриентските ги намалят с до 100 лева на повечето места. Кумата си купи красива рокля в пепелно розов цвят с меден отенък от Александра за 240 лв. Роклята е наистина много хубава, цялата набрана, малко над коляното и с черна дантела с нежни камъчета по нея на талията (широка е колкото колана на моята рокля).
И двете сме доволни и щастливи и нямаме търпение за сватбата  yahoo

Отново благодаря на целия екип на Булвеси! Препоръчвам горещо!
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines