Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 20:50:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ШАФЕРКАТА!!!! ЧАСТ 4  (Прочетена 235646 пъти)
 
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #435 -: юли 28, 2014, 09:31:30 »

Ето това са шаферските рокли. Искахме да са съвсем изчистени за да може момичетата да ги разнообразят с коланчета и други и да не са съвсем еднакви. Пък и винаги съм харесвала гръцко деколте smile

Активен
Rusokoska_666
Любопитен
*
Публикации: 22



« Отговор #436 -: август 03, 2014, 11:27:37 »

Шаферките с роклите, които сами си избраха


* 10505445_781646808554839_1812718412522758501_n.jpg (52.72 KB, 540x960 - видяно 512 пъти.)
Активен
Rusokoska_666
Любопитен
*
Публикации: 22



« Отговор #437 -: август 03, 2014, 11:29:31 »

Въпрос на вкус и избор - направиха си чат във фейсбук и сами се разбраха. Резултатът е явен - красавици! Bravo Bravo Bravo


* 10551041_781651405221046_6073516783686731010_n.jpg (55.86 KB, 960x540 - видяно 578 пъти.)
Активен
ivanjelina
Професор
****
Публикации: 380



« Отговор #438 -: август 03, 2014, 11:34:44 »

Много весели и морски стил са им роклите smile. Някъде на морето ли ви беше сватбата?
Активен
Rusokoska_666
Любопитен
*
Публикации: 22



« Отговор #439 -: август 06, 2014, 20:14:40 »

Монтесито - София, уникално място
Активен
galina12
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



« Отговор #440 -: октомври 12, 2014, 19:37:10 »

Моите шаферки бяха в дълги бежови рокли без презрамки.
Активен
LoveMeAgain
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


« Отговор #441 -: октомври 17, 2014, 19:15:00 »

Аз нямах големи шаферки, иначе много ми харесва няколко момичета с еднакви рокли около булката. Може роклите да не са съвсем еднакви, но подобни като стил и в една гама.

Но понеже нямам неомъжени приятелки, имах 3 малки шаферки - на 5, 9 и 14 г, като им бях казала да се облекат както искат и като ги видях на сватбата - страхотни бяха и трите, с много подхождащи си рокли и в розово, ама не такова ярко и бонбонено, а по скоро пепел от рози, което много се връзваше с украсата на цялата сватба.

Задълженията им по време на сватбата бяха да ръсят листенца от рози по пътеката към арката на изнесения ритуал и после голямата ми помагаше за цветята и подаръците, когато приемахме поздравления. После най-малката без никой да й каже, през цялото време ходеше след мен и ми държеше полата на роклята, страхотна сладурана. А средната много се грижеше за всички гости, например придружи майка ми до тоалетната, за да й покаже къде е, пращах я да ми донесе нещо или да извика някой и така. Страхотни бяха а и за тях беше голямо преживяване.

Подаръци не съм им правила, но им направих специални покани, които имаха невероятен, чак неочакван за мен ефект - 9 годишната такива възторжени викове надаваше по телефона, че ще бъде шаферка, майка й ми каза, че не е спала вечерта, след като получила поканата и после всеки ден я питала колко дни остават. А 14 годишната се разплакала, като си получила поканата, толкова мило й станало и това го знам от майката, защото тя не искала да ми се обади, че щяла пак да се разплаче милата.
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #442 -: октомври 19, 2014, 16:40:00 »

Моята идея е по-близките ми приятелки да са ми шаферки, няма да имам малки шаферчета, понеже малко или повече сме сред първите в компанията, правещи решителната крачка, съответно нямаме приятели с деца и даже и да искам - няма кой.  pardon Та шаферките ми ще са внушителен брой - може 7 или 8.  blush Не ми харесва идеята да са в еднакви рокли, по принцип е много ефектно, обаче те са толкова различни като характер и темперамент, че сърце не ми дава да им тропна с крак и да ги принудя да са еднакви, за да ми угодят. Още повече, че нямам възможност да им купя роклите. А и с такъв внушителен брой, хората сигурно ще имат постоянно дежа вю като ги гледат.  laugh Но имам следната идея - тъй като мисля темата на сватбата да е с 2 или 3 основни цвята, да им обясня какъв ефект се търси и да им оставя възможността всяка сама да си измисли по какъв начин да се впише в нея и да избере по какъв начин и дали да комбинира цветовете или да си избере само един от тях, пък аз ще "уравновеся" ансамбъла с букетчета, които допълват тоалетите. Мисля, че би се получило интересно, макар и като цяло не толкова стилно, колкото ако са с еднакви рокли. Но аз не държа на тези неща така или иначе, искам да са щастливи, че са шаферки, а не да се чувстват принудени да носят нещо, което по принцип не биха облекли никога.  crazy
Активен
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #443 -: октомври 20, 2014, 09:55:36 »



Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #444 -: октомври 20, 2014, 10:10:23 »

Да, нещо такова, само че двуцветно  give_rose На мен ми харесва шаферките да имат такава свобода. Да, има риск и някой по-разсеян да не обърне внимание, че са шаферки, но пък няма проблем - важното е всички да са щастливи и да е весело.   danceg Пък и мисля да ги включа в изнесения ритуал, така че ще се види, че не са обикновен и гости.
Активен
tweety_pks
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 106



« Отговор #445 -: октомври 20, 2014, 12:29:22 »

Да ти кажа и двуцветно се получава много хубаво smile Аз също бях с 8 шаферки, но не всички се познваха. За това им бяха казала цветовете на сватбата и резултатът беше, че 5-те, които с познават, се бяха хванали да си шият заедно рокли, но всяка една беше с различен модел. Накрая имах 5 шаферки със зелени рокли и три с нежно розово, като 4 бяха с дълги и 4 с къси рокли. Като си гледам снимките смятам, че се беше получило много добре....
Активен
Anne_Shirley
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 305



Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: октомври 20, 2014, 12:44:54 »

Еха, значи 1:1 с моята ситуация, и аз съм се спряла на точно тези цветовеblush Супер, много се радвам, че така се е получило, друго си е да знаеш, че някой вече го е изпробвал и е сработило.  Bravo Хората ми се чудят малко с това розово и зелено, но на мен много ми харесва.  Girl_hide
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #447 -: октомври 20, 2014, 15:21:19 »

Anne_Shirley, ако мислиш да им правиш някакви подаръци, освен букетите (защото букетите няма да са постоянно в ръцете им), а искаш да се отличават по нещо от всички други гости, може да им подариш еднакви диадеми, например, или коронки, бутониерките също са добър вариант според мен в тази ситуация (даже по-добър от букетчета).
Активен
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #448 -: октомври 20, 2014, 15:48:16 »


Активен
LoveMeAgain
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


« Отговор #449 -: октомври 22, 2014, 02:25:03 »

formite много хубави примери е показала - ето, че е възможно роклите да са различни и като модел и като цвят, но да си подхождат и да има нещо свързващо. Anne_Shirley, обобщено от примерите вариантите според мен са:
1. Различни нюанси на един и същи цвят
2. Различни цветове, но в една гама
3. Два контрастни цвята, точно както е примера с розовото и зеленото

А в избора на точните нюанси на розово и зелено също има мегдан - от зелено до зелено има разлика, както и от розово до розово. На мен това ми е любима комбинация и моята сватба беше точно в тези цветове. Ето например пак розово+зелено, но по-убити цветове:


* romantic-pink-green-lace-tulle-white-wedding-bridesmaids-party.jpg (51.19 KB, 400x293 - видяно 2586 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines