Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 10:13:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Голямото пазаруване-кое колко ви струваше? - 4 част  (Прочетена 125990 пъти)
 
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #105 -: ноември 19, 2014, 16:43:43 »

В резиденция Тера сме - писала съм в темата за ресторантите какво им включва куверта и защо е по-скъп smile

Нормално е сватба където и да освен в големите градове (София, Варна , Пловдив) да е по евтина...

Едни приятели -220 души , на Варвара, 9500лв - + нощувките на гостите... нормално на другите места излиза по евтино, а и спестяваш от църква и гражданско , защото правиш изнесен ритуал... Гражданско без екстри, само със свидетели е 50 -60 лв, църква ако държиш може да е много по - евтина от нашата , защото няма да ти взимат такси за това и онова и ще избереш по-малка и скромна църква...

Така че, нормално за Добринище да излиза много много по-евтино
Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: ноември 20, 2014, 17:05:20 »

И пак няма гаранция. И ние си мислехме, че в провинцията ще излезе по-евтино, но не се оказа така. Всичко си беше на "софиянски цени". Така е - църква и изнесен ритаул са общо 150лв., но ако знаете че в църквата под натиск се оставиха още поне 100лв. Няма такива корунпирани попове, а единия дето ни четеше беше залепил поглед в деколтето ми, а дори не съм с голям бюст. Иначе другото си ни излезе като в София. Имахме и оркестър от София - той ни взе за 5 часа пеене и свирене повече от колкото взе на моя приятелка седмица след мен със сватба в София. Тотал: сватба в Сандански над 20 000лв.
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #107 -: ноември 21, 2014, 15:10:28 »

Петя, на мен ми излиза по-евтино, защото хотела организира всичко-като агенция. Преди да се свържа с тях, като се почна един маркетинг. ДЖ-500 лв. Видео и фото  от 650-1200 лв. Изнесен ритуал-100лв.+ подпис в общината 40 лв. За тортата не ми се говори, най-близката сладкарница в Благоевград или Петрич. и т.н. Цените които ми предлага хотела са фирма от Гоце Делчев-видео, фотограф и ДЖ-750лв- общо. Изнесен ритуали и подпис в общината 90 лв. Торта влиза в куверта. За оркестъра те разбирам, щом е от София-пътни, нощувка и т.н. но предполагам и ти като мене си искала сватба по- разчупена, да не е в София. 
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #108 -: ноември 22, 2014, 00:02:31 »

 Искам да подчертая, като човек, който работи и в провинция и столица, че подобни популистки изказвания вредят на абсолютно всички. По-разчупена сватба в провинцията не може да има, защото е провинция с провинциален манталитет на хората и вече начин на мислене. Някой от Вас представя ли си как цели три фирми работят за два чифта обувки с дни и седмици. Напомням само, че страната ни след много малък период навлиза в 8-мата си година от членството си в ЕС и за толкова много години се хвалим, че сме открили фирма, която предлага други три , които работят за по една надница на строител в ЕС. Хей, хора, я влезте малко в час. Подобни изказвания са признак на един по-разчупен вековен провинционализъм в България.
Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: ноември 23, 2014, 12:27:18 »

Защо гледате по този начин?????? Аз останах с обратни впечатления за поне професионалистите, с които работех. Хората въобще не са с провинциален "Манталитет". Не мисля, че е редно да се правят такива изказвания!
Активен
karanesheva
Професор
****
Публикации: 334


« Отговор #110 -: ноември 25, 2014, 15:49:04 »

Петя много си права, до сега с който съм разговаряла и срещала, са много добри професионалисти.  Благодарна съм на екипа, който ми подготвя сватбеното тържество.
Активен
petq_taneva
Ентусиаст
**
Публикации: 103


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: ноември 26, 2014, 09:12:52 »

Karanesheva не разбрах къде е била вашата сватба?
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #112 -: ноември 26, 2014, 09:17:31 »

 Offtopic

Момичета темата не е чат, тук се пише само кое колко струваше!
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: януари 14, 2015, 15:05:35 »

Здравейте, моите сметки за 27.07.2014 г. са следните:
покани и подаръчета за гостите - 340 лв
ритуална зала - 160 лв
халки - 900 лв
костюм, обувки, колан и риза за младоженеца - 900 лв
чанта, рокля, воал, обувки, чорапи за булката - 600 лв
бижута - 90 лв
грим и прическа - 150 лв
фото, видео и DJ - 1800 лв
куверти 90 х 50 лв - 4500 лв
овъртайм - 500 лв
торта - 200 лв
алкохол - 500 лв
букета и чашите бяха от кумата
украсата на ресторанта от самия ресторант
колата - от шефа
приблизително 11 000 лв с още дребни подробности, за които нямам спомен

Как за Дж, фото и видео успяхте да се вместите в тези 1800 лв? Аз по-малко от 3000лв...не виждам как ще излязат тези три неща sad Плачещо момиче
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #114 -: януари 14, 2015, 16:41:51 »

 Offtopic alexandrova_90  - всеки с бюджета си - има фото по 400 лв, видео по 700 и един Дж съвсем спокойно се събира в 500-600 лв...
Вече зависи от качеството, което искаш да получиш... Има хора за които филмът и снимките не са толкова важни или не трябва да бъдат художествени - просто искат да имат снимки и видео...

Имам позната която получи чудесни  за нейния бюджет снимки и прекрасен филм за общо 1000лв - естествено нито филмът, нито снимките са снимани с висок клас техника, и това разбира се си личи, но тези факти не ги правят по- малко хубави за младоженците... Всеки е с бюджета си - ако си се насочила към големи имена, и парите там са големи - няма как
Активен
alexandrova_90
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3545


I'm wearing the smile you gave me....


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: януари 14, 2015, 22:03:38 »

 Offtopic Последно извън темата, знам просто ми е интересно как, с кои профита са го постигнали, за да погледна всички възможни варианти, аз държа на снимките, на видеото не особено ...
Активен
idinka
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #116 -: януари 21, 2015, 14:53:50 »

И аз така alexandrova_90  girl_wink дори много се двуомя дали да взимам видео оператор?! А и цените са им адски високи
Активен
Shusha_sf
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 16



« Отговор #117 -: януари 25, 2015, 05:48:58 »

Аз се отказах колкото и да ми се иска, но цени от труда но 1500 ми идват в повече...Аз за момента имам само ресторант, фотограф и DJ за конкретни цени не е ясно. Някой от вас ще има ли сватбена агенция?
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #118 -: януари 25, 2015, 11:12:23 »

 Offtopic  Момичета, аз последно извън темата. Видеото си заслужава напълно! В крайна сметка това ти остава от самия ден, имаше моменти, които аз не ги помня, но с удоволствие ги гледахме на видеото. Все пак при цялото вълнение почти не си спомням какво е говорила жената в ритуалната зала.  blush  Не го отхвърляйте с лека ръка.
Активен
idinka
Ентусиаст
**
Публикации: 60



« Отговор #119 -: януари 26, 2015, 15:15:07 »

Според мен по важни са снимките !  Снимките ти остават за спомен  и Завинаги сложени и подредени в един прекрасен албум! Поне формата им не се променя на всеки два- три месеца и после да се чудите как да си видите филмчето tease мисля , че и една фото-видео камера могат отлично да ти послужат в този ден и да си направите един филм или видео клипчета дори аматьорски ! После има толкова мн програми и фотошоп , с които може да се обработят и да се до украсят и накрая с малко музика ще станат готини !!! Това е мойто лично мнение и мисля така да направя на моята сватба!!!
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines