Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 17:35:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбената торта - 7  (Прочетена 191789 пъти)
 
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: юли 26, 2012, 07:59:23 »

виж, на мен не ми е каша в главата и много добре знам за какво става въпрос и какво е фондан, защото аз самата правя торти с фондан и искам да те уверя че фондана не е "заливка"...просто тортата се облича с фондан отгоре...това е вид захарно тесто...и е различно от айсинга...само за да знаеш ти обяснявам smile
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #166 -: юли 26, 2012, 15:01:16 »

Относно бутиковите торти явно всяка сладкарница го разбира различно  smile Аз съм харесала такава с фондан отгоре, но това не го водят бутикова.
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: юли 26, 2012, 15:29:44 »

не всяка торта с фондан е бутикова, това се опитвах да ви обясня, бутикова торта я водят такава по твой модел, какъвто те нямат, поне това ми обясниха, "щом правим ваш модел значи вече говорим за бутикови торти и цената е друга"
Активен
villey
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31



« Отговор #168 -: юли 27, 2012, 10:09:26 »

На мен това ми казаха това споделям, и мисля че споменах че е точно захарно тесто обвивката smile не правя торти че да знам с точност, но за това е форума всеки да споделя това което знае, а ти като се занимаваш с това защо не си направиш сама тортата поне ще си сигурна че ще е по твой вкус и както трябва  blum и как така всяка сладкарница ще си избира кое да е бутиково и кое не- все пак това е изкуство като всичко друго все едно един художник да избира кое да е пейзаж и кое портрет    shok не знам мое мнение те си знаят професионалистите, но мисля че не е редно да объркват хората така smile
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: юли 27, 2012, 10:24:56 »

аз не съм професионалист, не се занимавам с това, правя от време на време само за някой повод, мой рожден ден, на някой роднина или на милото, иначе не бих се хвърлила на сватбена торта в никакъв случай да правя....Това е като с грима примерно, всеки го прави на себе си всеки ден, ама на сватбата си би заложил нa професионалист...
Активен
villey
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31



« Отговор #170 -: юли 27, 2012, 10:37:52 »

ее извинявай, аз си помислих, че работиш в този бранш
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: юли 27, 2012, 10:46:39 »

не, не, не ми е професия, то ако беше професионално, нямаше да се двуомя, дори и на вас щях да предложа да ви ги направя smile
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: юли 27, 2012, 14:40:08 »

Аз съм харесала също мини тортички, но не облечени с фондан, а ги искам с шоколад  give_rose Последно в Захаро ми казаха 2,5-3,00 лв за парче според големината... искам нещо такова

Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: юли 27, 2012, 14:49:11 »

ей това е много яко smile
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: юли 27, 2012, 14:53:30 »

Инловче, тази торта е много готина Bravo А тънките линийки от какво ще са?
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: юли 27, 2012, 14:59:14 »

Понеже  на показаната торта линиите са от фондан, аз питах дали могат да бъдат с кралската глазура /като на украсените сладки/ и те казаха, че няма проблем, можело и да се рисува върху моделиращия шоколад, така че в последствие ще решавам. Голямата торта няма да е като на снимката, а ще е по-зимна, а върху малките тортички вместо рози ще има снежинки, но много ми харесва формата им.
Активен
irishka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: юли 27, 2012, 15:33:42 »

 shok Каква беше тази красота бе!!!! ИнЛов, прекрасна торта!!!! give_rose
Активен
irishka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: юли 31, 2012, 19:28:31 »

Момичета, не мога да не споделя просто:
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: август 01, 2012, 08:05:55 »

идея и от мен
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #179 -: август 05, 2012, 21:58:01 »

Момичета, да споделя и аз моя опит... Ужасно много исках торта с фондан, ама направо си бях сигурна, така си я представях. Но пък мъжът ми успя да ме разубеди и се съобразих с него. Определено не съжалявам - конкретно за този си избор.
Нашата торта беше от Романс /писала съм по-назад/. Откровено казано единственото, от което бяхме доволни е вкуса и доставката на тортата. Дамата, която ни прие поръчката ни увери, че по-добър избор би бил тортата да е бяла /екрюто им ми жълтееше/, а пеперудите по нея - лилави. Да вметна само, че сватбата ни беше в цветове екрю и лилаво... Е, поръчахме - модел, цветове всичко...
Вкарват тортата в съответния момент на сватбения ни ден...и какво да видим...синя торта, с лилави пеперуди. shok shok shok
Няма да ви казвам каква ми е физиономията на снимките. През цялото време питах мъжа ми...синя ли е, зелена ли е...привижда ли ми се, сънувам ли!!!
Тъй като част от тортата беше останала...им я занесох в Романса, заедно с бележката, на която пишеше цветове, етажи, форми и все...
Решили били да е лилава...ама май и лилаво не се е получило, заради човешкия фактор - всеки виждал различно цветовете!!! angry shok

Нямам какво друго да добавя, защото се разстройвам...все пак това не е рожден ден или някакъв сходен празник, че тортата да е в друг цвят и това да не е проблем...

Както и да е... Просто си имайте едно на ум!!
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines