Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 12:25:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на kiwi - 24.05.2012г.  (Прочетена 134545 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #435 -: август 03, 2012, 09:46:52 »

3. Взимате си за всеки случай и документа за граждански брак. Нищо, че никъде не пише че ви трябва, може и да има нужда.
4. Опаааа... нова адресна регистрация smile Има една жълта хартийка, без нея никъде да не ходите. На едното гише ви виждат с новия адрес на втория час, ама на другото... ако интернета им е нямал налягане, кой знае кога ще стигне информацията.

Събраните документи взимате в папка и гордо влизате в КАТ София. Първа спирка там - отивате до една машинка с копчета и решавате дали искате ново СУМПС или някаква друга услуга. Машинката ви дава талонче, чакате си реда за гишенцето примерно и не ви бутат разни припряни граждани. ЕВАЛА!!!

5. Като дойде вашият ред влизате в малка стаичка с едно гише, персонализирана услуга е това .... цялото внимание е само за вас smile Давате наръча документи, принтират ви някакви неща, подписвате, дават ви други документи за попълване на ръка... плащате една таксичка и се връщате пак при вашия персонален администратор. Той или тя ви дава едно листче 2 на 4 см, на което с червено е написана датата на вашата следваша среща smile Сбогувате се със здраве и отивате у дома да чакате голямия ден!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #436 -: август 03, 2012, 09:53:31 »

Е, големия ден дойде днес. Не яла, не спала отидох отново до КАТ.

Там процедурата е същата, първо на автоматчето. За по-лесно днес там има младеж от инситуцията КАТ, който ви задава въпроса какво искате  Oh my ... Oh my ... Oh my ... - книжката си искам smile и ви показва, кое бутонче да натиснете. Как се справих без него на автомата миналия път направо не знам. И на този индивид му плащаме с нашите данъци заплата!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #437 -: август 03, 2012, 09:58:13 »

Добре де, изтеглих си билетчето. Пише на кое гише да отида, обаче не ми е дошъл реда. Седях, чаках пред празното гише докато ми дойде реда и ето дадох старата книжка и талона и личната карта ( за да удостоверят дали съм аз, то на книжката ЕГН и име няма) и ето получих го заветното СУМПС и новия ми талон smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #438 -: август 03, 2012, 10:01:46 »

Това беше леката част! Сега съм горд собственик на талон за "Водач на МПС без наказания" и понеже съм толкова специална всички данни са написани на ръка, специално за мен в ерата на дигитализацията.

Как си сменяте талона на колата е доста по-забавно, но това по-късно smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #439 -: август 03, 2012, 18:09:46 »

Добрах се до компютъра да ви доразкажа за КАТ и къде още ще ви трябва лична карта.

Как се сменя името ми на талона на колата smile

1. Взимате лична карта, защото тя навсякъде ви трябва!!!
2. Не вярвате на хората от гишетата за СУМПС къде се сменят талоните на колите, там където те ще ви пратят отивате с вече полуготови документи, а тези документи се получават в свещената компютърна зала. С питане и до Цариград се стига, стигнах и аз до компютърната зала smile

 Offtopic Компютърна зала е зала с гишета с компютри и принтери (като всичките други зали с гишета), обаче в компютърна зала работят едни много специални хора и няма автомат за бележки за съжаление!

3. След влизането в компютърна зала си избирате гише на произволен принцип. Там за разлика то другите зали дори табели с абревиатури няма.

4. Когато човекът пред вас си тръгне се добирате до административно лице и можете да му зададете въпрос:

Аз: - Добър ден, мога ли при вас да получа документи за корекция на имената ми върху талон на колата.
Администрацията: - Може, обаче трябва да отидете на свободно гише!
Аз: Oh my ... Oh my ... Oh my ... .Многоточие.... опитвам да формулирам въпрос.
Вие заета ли сте, на това гише няма други хора и човека пред мен вече си тръгна!
« Последна редакция: август 03, 2012, 18:16:16 от kiwi » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #440 -: август 03, 2012, 18:15:35 »

Администрацията: - Да, заета съм. Човекът ще се върне.

 Offtopic Системата е такава - връчват ви документите, ходите до касата, връщате се, а през това време вашият персонален администратор е зает само с вас и гледането в точка на 15 см пред носа си.

Аз: - А как да разбера кое гише е заето?
Администрацията: - Не, знам!
Аз:Oh my ... beating beating beating Второ по-дълго многоточие........ Нищо не казах, щото не беше добре да си отварям устата. Смених гишето и реших да си почакам да друго място.
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #441 -: август 03, 2012, 18:30:52 »

Аз понеже съм виден стратег се преместих по средата на 2 гишета в другия край на залата, за да съм по-далеч от първата дама администраторка и да имам по-голям шанс да се класирам за едното от двете.

Чакам си, вече знам, че когато няма човек на гишето, това не значи, че гишето е свободно. Обаче подозрително дълго на едното гише никой не се връща, доближих се да огледам. Освен стратег съм и детектив и какво откривам. Подозрително дълго свободното гише се оказа наистина свободно. Там девойката си извадила думите по английски и учи. Евала, развиват се хората в работно време, то и без това няма как да ги познае шефа дали са свободни или не съвсем!

Ако някой благоволи да ви обърне внимание в КАТ, то е само срещу лична карта! Даваш картата, наръч с документи (талон - голям, малък, лична карта), плащаш една таксичка, докато съм на касата девойката упорито се труди - щракнала е с телбот големия, малкия талон и листа и това е smile

Готови сме със задачите в компютърна зала и отиваме на първото гише smile

« Последна редакция: август 03, 2012, 18:50:59 от kiwi » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #442 -: август 03, 2012, 18:37:22 »

Първото гише(там от където ме пратиха в компютърна зала) е в къщичката, в която тесните специалисти владеят силата на подмяна на талони и след чакане на опашка пак ви искат лична карта.  Oh my ... Oh my ... Oh my ...
Е, добре де колко още!!! Нали преди 15 минути ми я четохте за последно, принтирахте всичките ми лични данни върху хартийката, която ви нося и сега пак искате карта. Твърде сложна е тази логика за моята стремяща се към оптимизация главица.

Давам картата, четат хората, пишат, прибират ми документа от компютърна зала и ми връчват хвърчаща бележка, изрязана на ръка някога от по-голям лист, на която с химикал пише номерче - 5. С това номерче на касата smile Там директно им подадох личната карта, иначе трябваше да си подвиквам ЕГН-то през стъклото.

След плащане на втората таксичка, остава да чакате чудото smile
« Последна редакция: август 03, 2012, 19:01:36 от kiwi » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #443 -: август 03, 2012, 18:46:10 »

Чудото настъпва, когато глас съобщава името ви по уредбата.

 Offtopic КАТ не признават живота преди брака. Какви са тия глезотии фамилии с тиренца, важи само последната и с нея ви назовават навсякъде.

Като ви повикат заставате пред гишето и чакате второто чудо - гишето да се отвори smile

Отваря се прозорчето:
Аз:
- Добро утро!
Администрацията: - .... Добро утро не се обработва като познат сигнал,  започва се с реплика: Лична карта  Bravo Bravo Bravo и бележка за платена такса!

Аз:
Без реплики, даваш, взимаш....

Това е, няма повече, готови смеее smile
« Последна редакция: август 03, 2012, 18:48:12 от kiwi » Активен
abrakadabra
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 96



« Отговор #444 -: август 03, 2012, 21:44:25 »

ох така си го разказала това, че е готово за сценарии на комедия!! give_rose
смях се от сърце, наистина
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: август 04, 2012, 07:23:10 »

Направо ме изумяваш! Даже съм те чела на майка ми, която е ценител на късия разказ!  god god god
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #446 -: август 04, 2012, 09:03:44 »

оле майко,Киви добре  си  го  загазила  ти.Това  с личната  карта наистина е много  досадно.И  администрацията  е  наистина ужасна.Аз  имах  честа  освен  с  КАТ,МВР,Кметството и  т.н  да  се запозная и  с  ЧЕЗ.Богами  Изброените  до с ега  институции  пасти д а ядат.

Е ,Кивчо,най-тежкото  свърши..сега  се  наслаждавай на н овите  документи и  не убивай някой,ако  ти поиска ЛК give_rose
Активен
mari_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 216



Моят сватбен албум

« Отговор #447 -: август 04, 2012, 09:16:16 »

ехеее каква история само....типично по български...ами честито kiwi,  вече си горд собственик на новите документи  Bravo
като си помисля, че и мен ме чака същото ми става лошо  pleasantry beating
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: август 06, 2012, 13:25:01 »

Кив, много полезно. В КАТ отиваш само с новата карта и медицинско ли? Аз се чудя нещо - понеже си имам лична карта с новото име, но ще трябва пак да я сменям заради адреса, дали мога да си подам документи за книжката с тази л.к. Адресът има ли значение?

Веси за смяна на адрес не се сменя щофьорска книжка, проверено! Нали милото си смени адреса и питахме, само аз трябва да сменям, ама като чета перипетийте на Кивчо изобщо не ми се и ходи до КАТ!!!!
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #449 -: август 09, 2012, 09:08:21 »

Svekarva по твоя молба намерих снимките на моята фея на декора, тя поне се е сетила да ги снима:

Това е  за колата - функция 2 в 1, после беше и на младоженската маса в допълнение към другите цветя:

Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines