Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 10:31:50

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на kiwi - 24.05.2012г.  (Прочетена 135176 пъти)
 
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #390 -: юни 23, 2012, 21:37:27 »

Кивииии  Bravo , защо не се занимаваш с писане? Сериозно...

Защото ходя на работа smile
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: юни 23, 2012, 21:41:29 »

Е нищо де, като имаш време. Струва ми се, че спокойно можеш да изкарваш пари и от това.  give_rose
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #392 -: юни 23, 2012, 21:52:25 »

...Гражданското ли, ама ние защо не се оженим тук?

Ей такива проблясъци имаме ние с моя мъж - поглеждаме се в очите и казваме едно и също нещо по едно и също време. Значи, почти сме го решили... Прибрахме се в София, за да обмислим аспектите, да видим как се движим със спестяването и какво точно можем да си позволим....

Мислихме един месец какво за и против сватба в София. Ако се оженим тук, първо ще изложим на опасност живота на съседите, току виж някой изпаднал от терасата докато ми огледа роклята... ще се борим със задръстванията цял ден, ще гоним графика... все едно бързаме за работа, а не за най-щастливото си ДА... кой ресторант да изберем... толкова са много... а тортата...а украсата...

Мислихме, мислихме и се върнахме в Карлово, за да разберем какво е да организираш сватба там. Може пък да ни хареса, трябва да проверим. Имахме два дни - един почивен и един работен - в почивния видяхме ресторантите, в делничния отидохме в църквата, в гражданското ( отделихме цял един час,  за двете места и за всичките ми въпроси...) и все повече започна да ни харесва. Хайде да се разходим и да измислим къде ще обядваме...
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #393 -: юни 23, 2012, 22:00:45 »

 - Ех, колко ми харесва това Карлово smile
 - Виж, виж.... тук дори има един супер сладък магазин за цветя където, продават ей такииииива големи орхидеи....  Аз влизам... (Аз съм орхидеен фен, имам само 4, защото съм си забранила да си купувам още, ама като видя някоя дето много ми харесва се лепвам за нея като дете пред сладоледаджийница...)

Ето така с помощта на една тъмно лилава орхидея аз открих най-най-най вълшебната флористка и декораторка, влязох вътре и тя беше там. До цветята имаше рафт с разни сватбени неща...

- Ама вие и сватби ли организирате smile
- Да.
- Супер. Ние сме от София, но тук много ни харесва и се чудим дали да не се оженим във вашия град. Как ви се струва идеята?

Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #394 -: юни 23, 2012, 22:06:46 »

За идеята не разбрах, но последва такъв инструктаж, че бедна ви е фантазията - ресторанти, фотографи, ДЖ, цветя, грим, прическа, торти... Плюсове, минуси и за какво да внимаваме... а ни видя за първи път преди 15 минути, дали бяха 15 или вече час...

Като сватбар с вече професорска титла мога отговорно да заявя, че милата ми фея на цветята ми обясни всичко как се случва там и беше решено още същия ден - решено е, там сме smile Освен много добър съветник, се оказа и страшен талант. Всичко беше прекрасно smile
« Последна редакция: юни 24, 2012, 00:11:54 от kiwi » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #395 -: юни 23, 2012, 22:07:25 »

Четете ли или да си лягам?
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: юни 23, 2012, 22:18:34 »

Четемммммммм
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #397 -: юни 23, 2012, 22:19:18 »

Избрахме си ресторант точно толкова лесно както и декоратор - комплекс Яев . Като влезеш в градината и видиш гледката към планината, няма начин да не се влюбиш. И там беше любов от пръв поглед, но и екипа е не по-малко важен от гледката - собственичката - много интелигентна и любезна жена ни посрещна - обясни ни какво предлагат, какво наблюдават като добри практики на сватбите, какво ни препоръчват, кога са им свободните дати и ни връчиха една папка с идеи и координати smile Изпратиха ни по-живо, по-здраво и обясниха, че ще се радват да ни видят отново.

И ние ще се радваме да ви видим пак - страхотни бяхте, всички  и до последния детайл!!!! Нямаме никакви забележки, даже приятно ни изненадахте с абсолютната липса на дефекти и ако ви се губи една химикала с лого на фирмата да знаете главната шаферка я е отмъкнала, заедно с книгата за пожеланията smile
« Последна редакция: юни 23, 2012, 22:47:13 от kiwi » Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: юни 23, 2012, 22:25:14 »

Още четем...
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #399 -: юни 23, 2012, 22:33:15 »

Сватбената торта...мммммм... вкусно...

Както вече ви разказах, бяхме обиколили ресторант, декоратор, църква, гражданско за ден и половина, какво да правим още няколко часа, ще се помотаем малко smile Къде да отидем, на сладкарница .... ей там има една... Такива вкусни торти в София не съм яла.... шоколадов блат, шоколадов мус и ... круши.... мммм...

Всичките торти на Булперла са вкусни, няма какво да го мислим... те отново бяха нашия пръв и много верен избор... Като му дойде времето се срещнахме с майстор сладкарката, после им писах мейли и пращах снимки за детайлите и стана идеалнаааааааа....
« Последна редакция: юни 23, 2012, 22:46:47 от kiwi » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #400 -: юни 23, 2012, 22:45:43 »

Дреболийките... .... дълга история ... тук трябва да похваля бутик Немезида... тези сладури имаха реклама на главната страница на форума, от където разбрах, че имат намаление от 30% на всичко за 11.11.2011 -  Ихааааааааааааа........Киви, сега му е времето, поръчвай....... жартиер (много хитро изработен), късметчета и хартиениете фенери, които пуснахме с гостите...

И още много копчета, камъчета, панделки, силиконов пистолет от Практикер, полимерна глина и сигурно забравям много неща... купих от най-различни места.
« Последна редакция: юни 23, 2012, 22:48:30 от kiwi » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #401 -: юни 23, 2012, 23:00:14 »

Сватбените халки са ни от Еспер. Знаех че там искам да отидем там заедно, отидохме, видяхме, избрахме... обясниха ни какво е възможно, какво да очакваме и поръчахме веднага. В другите магазини, които видях имаше хубави, но не ме грабваха някак. Излязохме от магазина и ни посрещна камбанен звън от Света неделя, ехааааааа ....  екстри. Станаха готови за две седмици, пробвахме, оставихме за гравиране. Доволна от Еспер, после си поръчах едни обеци с остатъка от грамажа на златото - отново бяха много точни.

Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #402 -: юни 23, 2012, 23:13:22 »

Поканите - от студио за рязане, лепене и майсторене - Хей ръчички, хей ги две, те ме слушат най-добре...

В продължение на няколко седмици лепене, майсторене, масата в хола беше затрупана с картони, лепила, сърчица от глина. Много красиви бяха и уникални, но ... не се захващайте с правене на покани, ако нямате достатъчно свободно време.

Колкото и повече да направите, винаги идва някой и ви казва, а може ли още една 2 да направиш, че еди кой си също трябва да дойде smile

Картони купувах от Директа (имат магазинче в Дружба 2 и около Руски Паметник). Много цветове и дота прилични цени, недостатък листите са много големи, но аз имам тример за хартия (от крафтърските магазини).

Други материали и още картони съм взимала от Двете Елши (http://2elshi-shop.com/). Там са много отзвивчиви, обясняват надълго и широко кое как се ползва, абе изобщо май са единствените хора в София, заразени от сопотско-карловската магия smile
« Последна редакция: юни 23, 2012, 23:18:50 от kiwi » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #403 -: юни 23, 2012, 23:27:06 »

Роклята на булката - от Радина Мария.

Бях си определила бюджет предварително и знаех, че няма смисъл да влизам в скъпите магазини, защото рискувам да се влюбя в някоя рокля за 1800 лева примерно и това е. Затова направо на Пиротска. Майка ми и сестра ми откриха магазина, защото имахме идея само да пообиколим за рокли. Аз закъснях, докато дойда, те вече ми бяха избрали роклята smile 

Доволна съм от дизайнерката, предложи ми да пробвам различни кройки и беше много честна, относно кройките и прикриването на разни дефектчета и подчертаването на красивото. Тя има много точен поглед и знае какво да избере. Първата рокля, която облякох беше по неин избор и се оказа тази, която взех, въпреки, че исках съвсем друг модел. Другия тип кройка, който си представях, че ще ми седи добре, изобщо не е за моята фигура.

Имахме малки драми относно болерото, които зъвършиха добре ... слава богу. Другото, за което малко съм и сърдита е декорацията  NO NO NO.  Беше ми беше обещала роклята да бъде украсена с моите ръчно правени цветя, такива като за фуркета, но по-големи, по-малки, могат да се направят и на няколко пласта, но като му дойде времето, нещо взе да обяснява как не можело да станат, сега нямало от този плат на склад (аз исках да си го купя).... Дрън, дрън.... ако си бях взела роклята по-рано, щях да си сложа сама цветята, но от къде да знам, че така ще стане. В крайна сметка сложихме една дантела, и пак стана хубаво, но не така както си го представях няколко месеца... Ама това моите са бели кахъри... реалния модел всички го харесеха, а идеята с цветята ще реализирам на някоя друга официална рокля.

Като теглим чертата имах една много стилна, нежна и удобна рокля на много добра цена(искарах цялото тържество с нея, играх хора, не ми беше неудобно и не мръдна) . Целта беше постигната - оптимален баланс между краен резултат и цена - защото разликата до 1800 отиде в касичката за пътешествието smile
« Последна редакция: юни 23, 2012, 23:50:16 от kiwi » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #404 -: юни 23, 2012, 23:53:46 »

Младоженеца със сватбените одежди се отърва леко - той не пазарува в София, а извън нея явно нещата се случват по-лесно. Всичко беше готово за 1 час, със скъсяването на панталона ви говоря smile
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines