Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 07:18:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на kiwi - 24.05.2012г.  (Прочетена 135741 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: май 10, 2012, 08:41:26 »

аз бях като стрела  tease , шегувам се , просто отворих темата ти без да искам в точния момент LAUGHTER
Много се трудиш ти за тези гости, много ги глезиш, дано си го заслужават !
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #121 -: май 10, 2012, 08:43:30 »

Много хубави са и халките, и поканите. Ти ли ги прави?
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #122 -: май 10, 2012, 08:48:37 »

Халките не  pardon tease, но поканите за двете сестри  - да smile

Някой с повече сватбарски опит ще сподели ли колко питки ще ми трябват. В дома на булката майка и захранва ли младоженците с хляб и мед/сол или не?
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #123 -: май 10, 2012, 09:13:23 »

Символът на захранването е при посрещане на някого - по принцип свекървата, приемайки нов човек в семейството, така изразява благословията си  Wink. Но и майката на момичето може да посрещне сватове и сватбари с пита и сол за добре дошли. При нас трябваха: 1 за църквата, 1 за ритуала с меда, 1 за чупене /кой ще носи парите в семейството/. Ние носехме 4  /1 за всеки случай/ и всички се изядоха. Някой спомена, че носело късмет булката да ти отчупи хляб и всеки отиде лично да си получи парчето  Wink.
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #124 -: май 10, 2012, 09:15:33 »

Ние ще имаме 3 питки общо. За църквата, за посрещането е ресторанта и за разчупването.  smile
Активен
Bulka88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: май 10, 2012, 11:00:59 »

Кивиии!!!!Мила още малко истанааа  yahoo Bravo!Оле благородни ти завиждам че сватбата ти предстои, всичко минава като миг и после ти се иска още и ощееее....(поне на мен де) :)Наслаждавай се на всяка секунда!!!
Ние имахме 2 питки,само за ресторанта smile
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #126 -: май 10, 2012, 14:21:28 »

Представям ви идеята ми за торта, на моите гости обаче им се полагат само 3 етажа smile


* Kaskadno podredeni rozi v rozovo i cherveno.jpg (32.04 KB, 300x401 - видяно 3964 пъти.)
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: май 10, 2012, 14:23:01 »

идеята е много хубава, а тортата не изглежда как да кажа.... типична. Тъй като харесвам нетипичните работи, тази ме кефи  smile
Гостите дано заслужат и 3те етажа, да са добри и да не правят пакости  tease
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #128 -: май 10, 2012, 15:27:42 »

Гостите винаги и всичко заслужават!  Wink Тези, които не дойдат, могат да си хапнат поканата, защото има същия вид като тортата /релефните фигурки на поканата и глазурата на тортата ми се виждат подобни  Bravo/. Цветята естествени ли ще са? Страхотна торта, дори и на един етаж да е!
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #129 -: май 10, 2012, 18:33:30 »

Голяма съм блейка, чак сега виждам темичката. Kiwi, пожелавам ти спокойна и безпроблемна довършителна работа по сватбената организация Wink изглежда се справяш прекрасно до сега!
Кошничката, цветето за косата, букетът - много ми харесват, можеш да си отвориш своя сватбена агенция Wink
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #130 -: май 10, 2012, 19:21:30 »

flyin благодаря, чак пък сватбена агенция  blush blush blush просто искам всичко да е красиво smile

svekarva разкри ме отново, да елемента е същия, но май няма да могат да ми го изпълнят, както аз си представям и ще остане само с розите. По-добре по-семпло, но изпипано от колкото половинчато, нали?

emmmmmy гостите си заслужават поканили сме близки хора, а и това е моята сватба искам УАУ тортаааа на снимките. Нали съм снимкоманка от малка  smile

Питките аз броих, броих май ще взема 5.

В ресторанта искам да направим ритуала с кумовата ръченица. За кума ще има бутилка, за кумата погача -  тия пилешко-тортени класики мноооооооооого цапат, а и май доста отживелица си падат smile

За църквата, за чупене, за посрещане, а като посрещнем сватовете "вкъщи" ще е много мило да ги почерпим с хляб и сол. Бях чела някъде, че младоженците майката на булката ги захранва в дома , за да не тръгват гладни, а после свекървата в ресторанта, но не си спомням къде беше или моето въображение си съчинява сценарии.
« Последна редакция: май 10, 2012, 21:26:50 от kiwi » Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #131 -: май 10, 2012, 21:50:29 »

В нашия форум има всичко, това което ми се стори интересно:

................Широко застъпена по българските земи е практиката по пътя за църквата сватбата да премине през вода. Ако по пътя няма река, сватовете спират на кладенец или чешма. Водата е символ на границата, определяща преминаването на невестата от свое в чуждо пространство..........

...............При влизането в църквата двамата млади трябва на прекрачат прага “с десните ноги на един път”, за да са заедно цял живот. Според църковните правила активна, действаща фигура във венчаването е свещеникът. Той разменя венчилата, пръстените, той захранва младоженците. Известни са обаче много случаи, когато част от неговите функции се изземват от кума и кумицата.
 
Прието е на излизане от църквата кумата да ръси сватбата с жито, дребни монети, сухи плодове и понякога бонбони, за да са плодовити младоженците......

Ето тук има цял списък със сватбени суеверия и традиции, дано да не са прави за четвъртъците http://www.svatba-bg.com/svatba-wedding-16.php Уф, не мога да вярвам на всички възможни суеверия smile

Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #132 -: май 11, 2012, 08:25:13 »

Утре - моминско и ергенско парти, а аз нищо не знам girl_impossible Girl_hide girl_wink. Само знам в колко часа, ще трябва да съм будна и готова за излизане. Още от сутринта.....  yahoo give_rose Bravo pleasantry
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #133 -: май 11, 2012, 08:58:20 »

Все се каня да сканирам и аз от книгата на Старева за обичаите, много е интересно и има непознати неща. Хора, които обичат да са по- различни, макар и традиционни, може да намерят идеи. Ето това, за да не тръгват гладни, да бъдат захранени и от тъщата, звучи много мило. Дори и да не е обичай, достатъчно е да бъде казано като пожелание или "наричане" и ще развълнува гостите. Поне аз, като ходя на каквито и да са събития, винаги се радвам на нови решения.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: май 11, 2012, 10:40:09 »

Ехеееее, kiwi, още от сутринта ли ще те грабнат blum Сигурна съм, че ще е много весело и забавно Wink
Нещата, които си качила в галерията са много хубави - браво за поканите! Bravo Гримът от първата снимка много ми харесва и аз мисля за нещо подобно Ashamed А ти на кой всъщност си се спряла?
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines