Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 23:31:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Медицинско за граждански брак  (Прочетена 156252 пъти)
 
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: април 20, 2012, 21:55:00 »

Резултатът от Васермана се вписва в медицинското, не се прилага като отделен документ.

Сега остава само да го намеря къде е вписан lol Но цялата бланка е изписана от различни лекари, та няма как да не го пише. Много ти благодаря!  give_rose
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: април 21, 2012, 05:40:29 »

Моята докторка, каза че се прикрепя към медицинското, а днес ще ми го напише най- отговоре преди входящия номер. При мен сега са резулататите от Васермана.
Активен
_perlichkata
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 459



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: април 21, 2012, 10:13:00 »

Момичета и ние към 10 май трябва да правим медицински, много полезна темичка браво  Bravo Bravo give_rose И мисля и ние направо в този център на Пиротска 10. Моя приятелка се омъжи на миналият месец и сега се сетих да я попитам къде са си правили медицинските и тя каза: при личната лекарка дадох и по 20лв. и след 10мин. си ги взех готови, дори мъжът й не е бил с нея... Явно в БГ всеки си я кара както си знае  nea
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #33 -: април 21, 2012, 15:04:14 »

Извадихме от Пиротска 10 медицинските, за 30 мин с васермана и всичко. Поне го отметнахме и това като задача.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #34 -: април 22, 2012, 18:33:59 »

На мен В Пловдив ми казаха - печат от психото, че не сме вписани там, нищо за никакъв невролог  pardon
Личната ще ни извади медицинските, а за Васерман ще си платим в Поликлиниката. Така решихме последно  pardon
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: април 24, 2012, 15:57:26 »

Значи искам и аз да споделя мнение по въпроса. Днес отидох в зала Студентска (от там ще пратят човек да води изнесения ритуал) и ги питам: "какви точно медицински изследвания са необходими?" Жената започна да се обяснява, че нямало нижда да се ходи никъде, защото в медицинския център на Пиротска 10, щели да направят всичко... Аз обаче не исках да ходя там, защото съм се начела във форума на какви ли не простотии и изцепки от страна на този център, и продължих да настоявам: "Ама какви са изследванията, да си купя ли мед. свидетелство от книжарница?" Конкретен отговор обаче не получих, отново ми отговори - "Ама то там на Пиротска има всичко, там ще ви го направят какво трябва, никъде няма да се разкарвате"...
Определено има някаква схема между този център и обредните зали...
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: април 24, 2012, 16:04:32 »

То е ясно, че има някаква далавера, но мисля че не си струват нервите да се разправя човек. А и на Пиротска 10 не е толкова страшно. Взимат ти кръв (с нова игла) и след 30 минути си готов. А там не е нужно и бланка за медицинско да носиш. Иначе рискуваш да те върнат и да ти създадат още тичане и обикаляне.
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: април 24, 2012, 16:12:37 »

А колко пари струваше "удоволствието" на Пиротска?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: април 24, 2012, 18:09:13 »

30 лв. за двамата.
Активен
Pepelqshka
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 38



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: април 24, 2012, 18:52:33 »

Да споделя и аз..става дума за Пловдив.Миналата седмица си извадихме медицинските -това включи Васерман- в "Писанец" по 7 лв. на човек..и след това от личната лекарка печати и писа ,че не се водим на отчет в психо диспансера.В петък подадохме всички документи за гражданския брак и сме готови lol
Активен
Vivid
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 396



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: април 24, 2012, 19:39:10 »

Е, щом е за 30 лв., за двамата може би си заслужава поне от гледна точка на това, че спестява обикалянето и тревогите за това дали всичко правилно си направил...Остава само притеснението да не те заразят с нещо от иглите...  Wink
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: април 24, 2012, 21:22:42 »

Медицинско може да ти издаде и личната, а отделно да си направиш кръвни изследвания в същата поликлиника. Тук http://www.loramed.com/  също издават медицинско, но е 30лв на човек. Ние смятаме първо да се пробваме при личната, както казах този на "Пиротска" нещо не ми допада, прекалено негативни мнения чета за него  bad
Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #42 -: май 12, 2012, 09:24:24 »

На нас в несебър ни искат и психо, и белодробен, с печат и изходящ номер. Явно е различно в различните градове.
Активен
serendipity_85
Любопитен
*
Публикации: 25



« Отговор #43 -: юни 01, 2012, 11:42:07 »

За Търново изискванията за медицинското са - психодиспансер, кожен лекар (за васерман) и медицинското да е изведено и заверено от личния лекар. За Варна - психодиспандер, кожен и тубдиспансер, след което също при личния лекар за заверка. В психодиспансера ми взеха 20лв за един печат на регистратура и подпис от лекар, който дори и не ме погледна, васерман - 8лв (само изследването) + таксата при кожния, личен лекар - 10лв. Това, което разбрахме също, беше че през психодиспансер се мина по постоянен адрес.
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #44 -: юни 01, 2012, 15:48:31 »

Привет момичета - мина и тази драма, да споделя.
Отидох при личната, медицинско - 10 лв., написа всичко в него, удари печатите ( даже, че ме е преглеждал невролог) и даже, че васермана е негативен още преди да е излязал резултата.
Васерман - 6 лв. в поликлиниката, СПИН - 15 лв. Това за СПИН не е задължително, но аз си го направих за всеки случай, не ми се ходеше пак да ми дупчат вената. Резултатите излизат на другият ден.
На следващият ден отивам в Психодиспансера , където се водим и там започва една драма - 30 лв струва задължителен преглед при психолог и печат, че не се водиш там на отчет. Платих си, прегледа ме докторчето ( пиете ли, пушите ли, имате ли хора с психични проблеми в рода си и тем подобни)
Извади ми медицинско и ми удари печат от тях, че не се водя на отчет и съм психически здрава.
Сега имам тру документа - медицинско, Васерман, медицинско от психото.
Другият понеделник ги носим в ритуалната  good

Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines