Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 08:10:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Медицинско за граждански брак  (Прочетена 149837 пъти)
 
nivenchsh
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3


« Отговор #180 -: февруари 08, 2015, 17:23:22 »

Здравейте!
Дано не прозвучи глупав въпросът ми, но информацията в интернет не ми даде нужния отговор.
Ще правим сватба догодина, а живеем в чужбина. Не знам кога точно ще се приберем в България преди сватбата и затова искам да попитам за валидността на медицинските. На коя дата точно трябва да са валидни - на датата на подписването, или на датата, на която ще отидем на Пиротска №10 да си подадем декларацията за сключване на граждански брак? Не мога да разбера точно кога и на кого трябва да се представят - в ритуалната зала при подписването, или при декларирането на желание за брак.
Също така, трябва ли и двамата младоженци да са заедно при подаване на декларацията за сключване на граждански брак на Пиротска №10, или е достатъчно да се представят формулярите подписани от всеки един от тях, и който отиде да има в себе си и двете лични карти/актове за раждане? Това също е важно да го знам, защото има вероятност аз да се прибера сама няколко месеца предварително за седмица-две за да се оправя с ресторанта/фотографа и т.н. и би било добре да мога да подам заявлението още тогава, но ако и двамата трябва да сме там или е нужно неговото медицинско още тогава, може да се окаже проблем.
Благодаря ви предварително!
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: февруари 08, 2015, 17:32:57 »

nivenchsh, здравей и честито  give_rose

Медицинските попринцип са валидни 30дни. Те ти трябват когато сключваш брака, не преди това, т.е. ако хипотетично изберете 15.07. като датата най-рано трябва да си направите медицинските на 15.06, за да са валидни. Може да си ги направите и около седмица две по-рано, на нас така ни препоръчаха, за да е сигурно че ще са валидни, защото има месеци с по 31 дни. Медицинските се представят една седмица преди сключването на брака, когато се носят и едни декларации, които трябва да са подписани предварително и от двама ви и на които трябва да пише имената и ЕГН-тата на кумовете. Тези декларации ти ги дават като отидеш да си запазиш час за гражданското. Попринцип можеш и сама да отидеш, няма проблем, но ти трябват и двете лични карти. Там си плащаш, според зависи от залата и деня сумата е различна. Поприницп е хубаво да знаеш, че записването за следващата календарна година започва от ноември тази. Т.е. ако отидеш сега или след месец няма да успееш да запазиш дата.

Надявам се, че съм обеснила добре и си ме разбрала. Ако има още нещо питай give_rose
Активен
nivenchsh
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3


« Отговор #182 -: февруари 08, 2015, 18:00:53 »

Благодаря много, Miele!
Значи с медицинските няма да имаме проблем smile Вярно, че не сме си плащали осигуровките, откакто сме в чужбина, но ще отидем в частна клиника - пък вероятно и по-добро обслужване ще получим smile
При това положение, за да запазя час и зала не е необходимо да представям никакви документи първоначално, а само седмица преди подписването? Или и за да запазя час ще трябват някакви документи на младоженеца, т.е. лична карта? Просто искам да мога да свърша колкото може повече неща сама, за да спестим от самотелни билети за двама.
Активен
Miele
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Fatina


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: февруари 08, 2015, 18:15:42 »

За самото запазване на часа и датата ще ти трябват двете ви лични карти Wink На мен друго не ми искаха, дадоха ми там бланките и ми обесниха кое как да попълня и ми казаха тези документи с медицинските се носят една седмица преди сватбата ( нашата ще е в събота т.е. в пон трябва да оставим документите в залата ) Запазването на дата става само на едно място в София, дом на културата Стедец.

За медицинските не мисля че ще имате проблем ако е в частна клиника smile
Активен
nivenchsh
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 3


« Отговор #184 -: февруари 08, 2015, 18:24:07 »

Звучи лесно изпълнимо, камък ми падна от сърцето smile
Една приятелка се омъжва след няколко месеца и в момента е в България с годеника си да оправят разните там приготовления, и ме наплаши колко е трудно да се планира сватба от чужбина, та малко поизперках biggrin
Но щом ще мога да запазя час само с помощта на личната му карта (сигурно началото на 2016 ще се прибера за това), а после останалото е необходимо едва седмица преди подписването, всичко е точно smile
Благодаря много за помощта!  heart
Активен
melita
Сватбар
***
Публикации: 152



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: май 11, 2015, 11:52:29 »

Здравейте, искам да попитам медицинското от Санус включва ли печат от психиатър?
И още еидн въпрос - коментирате, че Санус е на Пиротска 10, а в сайта им адресът е  ул. “Георги Софийски” № 3. Кой е актуалният адрес и съответно телефон?
Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: май 11, 2015, 12:12:20 »

защото става дума за различни медицински центрове
Активен
sublezub
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #187 -: юни 12, 2015, 12:31:25 »

Здравейте, искам да ви попитам къде може да си извадим медицинско без да ни правят реално изследвания. Знам че не е редно, но просто и двамата сме страхливи и като видим игла се паникьосваме, а за годините в които сме заедно вече сме си прехвърлили кой каквото има  blush
Чувал съм, че на доста места пропускат реално изследванията, но ако може някой да ми каже къде точно мога да отида ще съм изключително благодарен. Естествено очаквам отговора на ЛС, за да не злепоставям никое лечебно заведение..
Активен
MAPMOTKA
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 57



« Отговор #188 -: юли 09, 2015, 08:55:30 »

Момичета, аз до колкото си спомням записването за граждански брак беше на Кракра в една стара сграда соц-стил до градинката...Това ми казаха, че е центъра за записване за всички обредни домове и наистина там ни питаха в кой дом искаме..както и да е! Но като гледам през мапс-а на Пиротка 10 нещо не виждам нищо, което да прилича на мед.център. Предстои ни в следващите 2-3 седмици да ходим за медицински (което очаквам с "огромно" нетърпение разбира се), и някак си не ми се иска да обикаляме 2 дни и накрая да се окаже, че нещо сме изпуснали..някоя от вас ходила ли е скоро до този център и да каже точно къде е? smile
Активен
elfinka
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #189 -: август 18, 2015, 11:03:54 »

Здравейте,
пиша за да дам актуална информация за медицинските в Санус на Пиротска 10.
Днес отидохме, срещнахме страхотно отношение, взеха ни кръв и след половин час се върнахме за медицинските - 40лв. общо.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #190 -: август 18, 2015, 11:34:41 »

Предполагам ще е същото в която и да е лаборатория на Санус? Или някоя друга  huhhuh.gif Ох хич не ми се занимава мн мн с тия медицински, бая досадни са ми  NO
Активен
dreamcometrue88
Професор
****
Публикации: 492


« Отговор #191 -: август 18, 2015, 14:07:21 »

И аз това се чудя, нямат ли други лаборатории тия Санус или с друго работно време? cray
Активен
elfinka
Новак
*
Публикации: 9


« Отговор #192 -: август 18, 2015, 14:15:06 »

Мисля, че е само тази на Пиротска 10, в един безистен.
Това, за което вие говорите, може би е Санус 2000, което е съвсем различно.
Активен
Feribotka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2453



« Отговор #193 -: август 18, 2015, 15:00:05 »

Хм... ми ще питам личната най-добре smile Благодаря  heart
Активен
elle2
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #194 -: август 26, 2015, 09:11:39 »

Момичета, сега ми казаха, че ми трябва: медицинско, васерман и на самото медицинско да пише, че невролог ни определя като психично здрави или бележка от психодиспансер (която била 30 лв на човек). Въпросът ми е в Санус на Пиротска ще ни дадат ли всичките неща - медицинско, васерман, психо/невролог? Услугата струва 40 лв на човек или общо за двамата? Много благодаря.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines