Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 00:17:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Медицинско за граждански брак  (Прочетена 151246 пъти)
 
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #165 -: май 08, 2014, 16:17:50 »

След като в медицинското което се купува от книжарница,се сложи печат за васерман,се ходи при кожен който също слага печат и накрая се отива при личния лекар да ги завери и пиши там още някакви работи.някъде искат и печат от психиатър ,но не навсякъде.но завършека е задължително при личния лекар.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: май 08, 2014, 16:28:48 »

Сега се замислих и аз, защото скоро бях при личната и я попитах. Тя ми каза, че ми трябва Васерман и нещо, което струвало 15 лв. при нея. Вероятно медицинско, знам ли  pardon
Да, медицинското при ЛЛ струва между 10-15лв. Поне моят ЛЛ попълва медицинското и мен.сестра го носи за печати, т.е не се налата да обикаляш кабинети.
Активен
zai4e_kate
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 306



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: юни 02, 2014, 14:00:11 »

изчетох горе долу половината тема,ама да си питам и аз че денят наближава..
за тея медицински питах личната лекарка и каза да си ги купя от книжарницата тя щяла да ни ги направи.Питах я дали трябва да се ходи някъде другаде ама тя каза ,че не трябва.Обаче гледам тука сте обикаляли разни доктори за разни изследвания.Та възможно ли е личния лекар да ти направи медицинските без да ходиш никъде другаде???
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #168 -: юни 02, 2014, 14:07:23 »

В България всичко е възможно. Wink Ние освен че дадохме кръв не сме обикаляли по доктори също, личната лекарка ще ви удари необходимите печати и това ще е, не го мисли.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #169 -: юни 02, 2014, 14:47:49 »

изчетох горе долу половината тема,ама да си питам и аз че денят наближава..
за тея медицински питах личната лекарка и каза да си ги купя от книжарницата тя щяла да ни ги направи.Питах я дали трябва да се ходи някъде другаде ама тя каза ,че не трябва.Обаче гледам тука сте обикаляли разни доктори за разни изследвания.Та възможно ли е личния лекар да ти направи медицинските без да ходиш никъде другаде???

иди в Санус на Пиротска 10 и не ти трябва никъде да обикаляш smile Ти нали си от София? За половин час ще свършите работа и само с едно боцкане ще минете smile
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: юни 03, 2014, 19:30:08 »

Ние си извадихме нашите във болница Вита, че нещо ни беше съмнителна тази на пиротска. Пак само по 1 боцкане и 3 кабинета и малко над 40 лева на човек  Wink

Но да кажа, че ние нямаме лични тук и затова си знаехме, че ще трябва на частно.
Активен
Magi_Angelova
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 31


Щастливо омъжена 21.06.2014


« Отговор #171 -: юни 12, 2014, 20:16:37 »

Нашите излезнаха по 25лв на човек в поликлиниката от личния ни лекар без никакви прегледи за 4 дни бяха готови  Bravo
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: юни 17, 2014, 10:56:56 »

Ние отидохме на Пиротска 10 в Санус. Взеха ни кръв и след 30 мин. си взехме медицинските.
Много бързо мина всичко. Струваше 30-40лв. някъде. Това вече не си го спомням.  LAUGHTER
Активен
Krumowa85
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #173 -: юли 31, 2014, 21:53:59 »

Привет!  girl_wink
С какво работно време е този мед. център Санус? Дали все още съществува? Някой ходил ли е наскоро? Да не са в отпуск? А точна цена дали знаете?
Предварително Ви благодаря!
Активен
Cappuccino
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #174 -: август 03, 2014, 13:55:52 »

Хмм, ние пък отидохме при личните ни лекари и платихме за медицинското само потребителска такса и 8 лв. за кръвното изследване. Явно наистина зависи кой къде ще си ги извади и не че всички сме опряли до 30 или 40 лв. на фона на всички разходи за сватбата, но е странно така да се разминават таксите навсякъде, всичко вече е бизнес...
Активен
Shaiya
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 256



« Отговор #175 -: август 03, 2014, 14:05:17 »

И на нас ни струваше 40 лв
Активен
Nidiana
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #176 -: септември 03, 2014, 13:40:40 »

az iskam da popitam dali za da napravish tezi izsledvaniq trqbva da ima6 plateni zdravni osigorovki ili te ne vajat, otivash pla6ta6 si izsledvaniqta i vsi4ko e to4no?
Активен
arnavonit
Ентусиаст
**
Публикации: 112


« Отговор #177 -: септември 09, 2014, 13:34:18 »

Ако ще правиш изследванията в частна лаборатория осигуровки не ти трябват, но ако ще минаваш през джипито ще ти трябват осигуровки.

Прясна информация за Варна- днес до тук успяхме да минем през 2ма от 3ма лекари и да направим изследванията. Като станат готови, следобед отиваме на кожен и пак при джипито и това е. Общо взето много бързо става всичко.
Взимате си бланки за медицинско за сключване на граждански брак- по 2 екземпляра за човек.
Отивате при личния лекар- той попълва разни неща и ви праща по кабинетите да събирате печати- всички се плащат. Психиатър-по 5 лв, пулмолог - по 10лв, кожен- по 10лв. Васерман изследване - 8,50лв
Общо на човек 33,50лв на човек.
В МЦ Младост (Варна) кабинетите за нашите лекари работеха от 8ч, така че до 9:30 бяхме минали всичко.
Активен
Ice_Princess
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: септември 12, 2014, 13:22:12 »

Имам следния въпрос - от ритуалната зала ни искат медицинско и бележки от психодиспансер, но каза, че психото можело да се издава само от лекар към община по настоящ или постоянен адрес.  girl_impossible
Младоженецът пристига в България 3-4 дни преди сватбата и е по настоящ адрес във Варна. Възможно ли е в някаква, макар и частна, клиника в София или Пловдив да ни издадат всичко необходимо и на двамата (и без това не сме здравно осигурени тук)?
Добавям, че ММ няма личен лекар, или, ако изобщо някога е имал, и той ще да е във Варна.
« Последна редакция: септември 12, 2014, 13:23:48 от Ice_Princess » Активен
pandapanda
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: септември 12, 2014, 16:43:01 »

То частни психодиспансери няма май.

Бележката от психодиспансер няма общо с личния лекар, но трябва да е по-настоящ или постоянен адрес. Все пак май можеше от този на  Екзарх Йосиф в София, струваше към 30 лв.  На моя мъж му беше сложно да се прибира за такава бележка и проучвахме въпроса, но в крайна сметка на нас не ни трябваше и затова не помня точно.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines