Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 14:43:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Медицинско за граждански брак  (Прочетена 151304 пъти)
 
kamelia_1326
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #150 -: януари 28, 2014, 13:04:09 »

Здравейте момичета нова съм тук,и не намерих нужната ми информация затова ще си питам,та решили сме с моята половинка да сключим граждански брак,но нали ще ни трябват медицински,а двамата живеем в чужбина,и нямаме осигуровки и съответно лични лекари в България,имате ли представа как става процедурата по изваждането на медицински в такъв случай,или ако сте чували нещо!Благодаря
Активен
Bride
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 529



« Отговор #151 -: март 05, 2014, 15:13:55 »

От кой град си?
Аз бях същия случай. Станаха много бързо, за половин ден, в Русе ги правихме, където беше и сватбата. Аз съм от Бургас и трявбаше да ходя до психодиспансера и да имам консултация с психолог ( да им дам 15лв за 5 мин). Но до обяд имахме всичко. Най-рано един месец преди сключването на брак може да си направиш медицински.
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #152 -: март 05, 2014, 15:21:44 »

Здравейте момичета нова съм тук,и не намерих нужната ми информация затова ще си питам,та решили сме с моята половинка да сключим граждански брак,но нали ще ни трябват медицински,а двамата живеем в чужбина,и нямаме осигуровки и съответно лични лекари в България,имате ли представа как става процедурата по изваждането на медицински в такъв случай,или ако сте чували нещо!Благодаря

Трябва да отидете в някоя частна клиника и да им кажете, че ви трябва медицинско за сключване на брак. Ще ви вземат кръв да ви тестват за разни болести предавани по полов път и другите печати е доста вероятно просто да ги бият без дори да видите доктор. Трябва и документ от психодиспансер - там е същата процедура - отиваш с медицинското от частната клиника и ти бият печат, ако си записан в книгата на града, няма да минеш през преглед и ще е по-евтино, ако не си тогава минаваш преглед за около 2-3 минути и това е. Няма особен проблем, че нямате личен лекар, човек като си плати, всичко може. Wink
Активен
kamelia_1326
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #153 -: март 06, 2014, 13:59:12 »

Благодаря за отговорите по принцип сме от дупница и там ще е сватбата,по принцип и аз си мислех че става така лесно,нали отиваш в клиниката и деистваш,но чухме различни мнения че трябва лекар,че трябва да се правят изследвания ,че трябва един месец по рано,е поне аз имам познат лекар дано се съгласи да ни направи медицинските!!!
Активен
mar1ah
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: април 10, 2014, 16:03:38 »

Здравейте ! Имам следния въпрос: От Пловдив съм и ще се омъжвам тук, а бъдещия ми съпрух е от гр. Кърджали, но живее и работи в Пловдив. Дали ще има някаква пречка при издаването на печата от психодиспансера за него?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: април 10, 2014, 16:14:32 »

Трябва да има постоянен адрес в гр.Пловдив. Ако по ЛК се води в Кърджали мисля, че ще му откажат. Ако имат телефон най-добре да им звъннеш и са ги попиташ, за да не ходите напразно. А и попитай дали ви го изискват защото много общини искат само медицинско без бележка от психо.
Активен
punk_girl123
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2204



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: април 12, 2014, 07:03:41 »

В гражданското не ги гледадт чак толкова медицинските. За тях е важно да има и че всичко е ок.
Активен
mar1ah
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: април 12, 2014, 15:45:43 »

Издадоха ни и на двамата без проблем smile good
Активен
jasminne
Професор
****
Публикации: 425


« Отговор #158 -: април 12, 2014, 17:24:32 »

ние вече имаме готови медицински,излязоха ни общо на двамата 35 лв,направо се изумявам защо изискват психо и кожен,като влизаш за 1 минута удрят ти печат и готово
Активен
Po3u
Ентусиаст
**
Публикации: 82


Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: май 02, 2014, 16:24:11 »

А имате ли представя къде в София може да се направи медицинско през уикенда?
Активен
lorka88
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 153



« Отговор #160 -: май 06, 2014, 11:04:48 »

Здравейте,
на някоя от вас изисквали ли са й и изследване от белодробен диспансер? На нас в Несебър ни искат психо, васерман и белодробен диспансер. Ние живеем в София и се чудя къде да ида..моя личен лекар хич си няма представа, даже искаха със сестрата да ме убедят, че в днешно време никой не иска психо, после казаха, че те отдавна не са правили медицинско за брак и не помнят вече.....сега се чудя как да процедирам.. четох, че много от вас са си вадили в някакъв медицински център на Пиротска, но не знам дали там се включва и това за белодробния диспансер... някакъв съвет ?  GROAN
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: май 06, 2014, 11:18:40 »

Звънни в софийския белодробен диспансер и ги попитай издават ли бележки, и до психото ще трябва да идете, но то е много близо до Пиротска.

РоЗи, в Торакс могат да ти издадат медицинско. Струва 30/40лв на човек ако не греша.
Активен
metlichina
Регистриран

Публикации: 4



« Отговор #162 -: май 08, 2014, 12:33:43 »

Здравейте, имам въпрос относно медицинските за гр. Пловдив.
Аз си направих изследването за Васерман в една частна клиника и ще отида за печат до Психодиспансера.
Бъдещият ми мъж работи до Токуда в София и го пратих за тези двете неща там.

Тези документи достатъчни ли са или има нужда от бележка от личен лекар, която да ги обедини?
Моята лична лекарка се оказа, че се е пенсионирала, и сега съм без, а неговият е чак в Кюстендил и няма кога да си отиде до там.
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #163 -: май 08, 2014, 15:32:49 »

metlichina обади се в Пловдив в залата в която ще подписвате/ дом за радостни обреди и ги попитай точно какво трябва да има на медицинските. Практиката показва че в различни градове искат различни неща. В София примерно не искат бележка от психодиспансер, така че най-добре там ще ти кажат. Успех!  give_rose
Активен
blackisback
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: май 08, 2014, 15:39:35 »

Сега се замислих и аз, защото скоро бях при личната и я попитах. Тя ми каза, че ми трябва Васерман и нещо, което струвало 15 лв. при нея. Вероятно медицинско, знам ли  pardon
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines