Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 22:43:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Медицинско за граждански брак  (Прочетена 151097 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: април 19, 2012, 16:27:27 »

Да, много ме дразни, и 30 лв не искам да им давам на тях точно!
ИСка ми се да имаше нормални изследвания при нормални лекари. Можеше пак с едно ходене,но на реален и нормален лекар- личния..все пак за какво са ни и осигуровките иначе..


както и да е, не ми се задълбава, ще ходим в събота без желание, просто се налага...
good
Това е положението. И аз винаги съм искала да се боря срещи тези простотии, обче в момента нямам нито нерви, нито време да го правя!
Един месец важи медицинското.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: април 19, 2012, 18:08:14 »

Момичета, да напиша и тук за тези, които не са чели моята тема. След няколкодневно звънене по телефони на Пиротска 10, залата в Красно село и личната лекарка се оказа, че вече не искат бележка от психодиспансера, а Васерман и консултация с невролог, подчертавам невролог! И тъй като на никой не му е ясно как и по каква причина да се отиде при невролог, а и едва ли самият той (след около 30 лв. дадени за преглед, защото личната няма как да даде направления заради медицинско) знае точно какво да прави в случая получих и използвах   blum следната информация. На Пиротска 10, на етажа под този, където сме се записвали за граждански брак има медицински център "Санус". Там един чичко, уж лекар, прави всичко необходимо за скромнаат сума от 30 лв. за двамата. Пише, мрънка  бие печати на поразия. Цялата работа става за около половин час след като ви вземат кръв. Е с тази документация няма как да ви направят проблем в която и да е зала в София, защото както се сещате, всичко е затворен кръг. България, какво да се прави!
Работното време обаче е малко неудобно май, ама все някак трябва да се направят нещата.
Е, това е. Дано съм била полезна.
И пак казвам - това за София, за другите градове не знам как е!
весии, нали ти го написах това за долния етаж преди няколко дни, сигурно не си го видяла- щеше да си спестиз звъненето по телефони
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: април 19, 2012, 18:38:42 »

Привет Wink ето как стана при нас  медицинското Wink
Отидохме с готовите бланки при личната лекарка и тя ни ги попълни, оказа се, че преди това е трябвало да ни направят изследването за васерман, но ние неподготвени разбира се.
Отидохме до лабораторията в поликлиниката докато личната попълнваше бланките, взеха ни кръв, но резултатите ще станат утре и следобяд милото ще отиде да ги вземе.
Личната лекарка каза, че се прикрепят резултатите към медицинското, но аз ще отида в Събота да ми ги напише в самата бланка лично от нея, за да не си измислят нещо от ритуалната зала.
Попитах я за невролога и другите доктори, тя ми каза, че се праща само ако видимо се вижда, че има нужда от преглед или пък ние по желание решиме, че искаме да обиколим съответните доктори.
 Написани ги и удари печатите. За Васерман от лабораторията ни взеха по 13 лв.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: април 19, 2012, 20:08:15 »

Еми, нещо съм се отвеяла. smile
Иренка, само да не ви върнат, защото от Пиротска 10 казаха, че е задължителен невролога и на нашите медицински си има място за заключение от него.
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 20, 2012, 05:58:35 »

Весе и на нашите медицински има заключение от невролог, но както вие така и ние не сме ходили при него на преглед Wink
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: април 20, 2012, 08:26:48 »

Медицинския център на пиротска е ужасен според мен! И всичко е страшно фиктивно и измислено  sad Като бяхме там през цялото време го следях от къде ще извади иглите поне - дали са нови, но ми става лошо и така и не го хванах - силно се надявам поне в това отношение да са изрядни. Не бих отишла там по друг повод, но наистина става най-лесно и бързо - без обикаляния и нерви по 100 кабинета.
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: април 20, 2012, 08:34:39 »

Хаха, ylith , това и аз го гледах. Спокойно, нови игли си вади! Че е мизерия - така е. Но може да се преглътне в името на спестени нерви!
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #22 -: април 20, 2012, 09:08:59 »

ох, и аз се замислих за тези игли...Дано наистина да са нови, мен дори в частни клиники ме е страх...А кръвта от вената или от пръста се взима?

уф, трябваше май и ние при личния, щом там си има заключение от невролог...
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: април 20, 2012, 09:15:18 »

Ана както решите, но при личния, за да отидеш да ти напише медицинското трябва да имаш вече готови резулатати за Васеман. Аз за това утре сутрин ще мина да си взема медицинските.
Кръв се взима от вената.
Активен
yl
Професор
****
Публикации: 319



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: април 20, 2012, 09:20:22 »

На мен ми взеха от пръста - имам фобия от игли, пък и него го достраша, защото вената ми е много близо до сухожилието. На милото си му взеха от вената де - аз съм изключение явно  smile
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: април 20, 2012, 09:24:36 »

От вената ни взеха и на двамата. Айде де, не е такава драма чак!
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: април 20, 2012, 16:38:38 »

На мен ми взеха от пръста - имам фобия от игли, пък и него го достраша, защото вената ми е много близо до сухожилието. На милото си му взеха от вената де - аз съм изключение явно  smile
всеки луд с номера си, моят се страхува единствено да му взимат кръв от пръста :Д , а аз даже предпочитам от пръста  sarcastic
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: април 20, 2012, 16:46:53 »

От вената ни взеха и на двамата. Айде де, не е такава драма чак!
Абе да ти кажа като човек дето изравнява границите само като види игла си е голяма драма  blum И все пак да си подбутна въпроса - друга такава клиника знаете ли ? Понеже в тази едва ли ще стъпя  pleasantry
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: април 20, 2012, 21:44:18 »

А изследванията за весерман прикрепят ли се задължително към медицинското, защото ние имаме медицински с всички заключения (дай Боже, ама и невролог има), но лист с резултати от весерман нямаме... Трябва ли да върви в "комплект" с медицинското или не? Не че няма да разбера другата седмица, ама все пак?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: април 20, 2012, 21:51:03 »

Резултатът от Васермана се вписва в медицинското, не се прилага като отделен документ.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines