Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 15:42:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Медицинско за граждански брак  (Прочетена 150719 пъти)
 
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« -: април 19, 2012, 14:03:17 »

Отварям за първи път тема за нещо, просто никъде не намерих отделна за медицинските. КОментира се в няколко други теми частично, но е много важен въпрос и ми се иска да има систематизирана информация някъде. В случая аз имам нужда от спешен съвет.

Ето накратко. В София преди са искали медицинско, васерман и бележка от психодиспансер. Сега последното явно отпада и поне в зала Красно Село искат проклетия невролог или психиатър (жената използва двете думи като синоними, което съвсем ме довърши).

Разбира се, това не е нещо стандартно,което го има по поликлиниките. Личната лекарка изобщо не знаеше за това. Каза ми да си направя васерман и след това всичко друго е при нея. И че евентуално може да ми искат бележка от психото Не знаеше за невролог. И как да знае, това е поредната нова глупост за взимане на пари.

Защото като се обадиш в ритуалната и ти казват :идете направо в клиниката на Пиротска под центъра за радостни обреди, там има всичко за 15 лв (уж, не знам как ще е точно 15). Супер, но личната лекарка е до нас, а Пиротска в другия край на града. При всичките задачаи, които имаме, точно ни е до ходене до Пиротска за поредната им прищявка.

Има ли някой минал по този път наскоро? Може ли другаде и не на Пиротска и какъв е този невролог? Наидстина ли искат реален преглед, а не просто един печат от личната? АКо идем без него какво,няма да ни оженят ли? Имаме много малко време наистина, не го правя от глезотип, и сме на работа, не можем за всичко да излизаме. А тези на Пиротска нито знам с какво работно време са,нито нищо. Даже не знаех,ч е има реална клиника там.

Не разбирам защо трябва да е толкова сложно, моля който има информация да даде съвет.
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: април 19, 2012, 14:09:38 »

Привет anna_karenina, от няколко дни и мен живо ме вълнува въпроса с медицинското  crazy
След като изчетох тук различни коментари и изисквания се обадих на моята лична лекарка и тя каза, да си купим бланките и да отидем при нея (това ще го направим днес след работа) попитах я - ще обикаляме ли по доктори - тя ми отговори с НЕ! сега точна информация в момета не мога да ти дам, но довечера или утре след прегледа ще пиша, за да ви споделя как е минало.
На свой ред се обадих и в ритуалната зала, в която ще подписваме и там ги попитах, защо всяка едва ли не искат различни неща. Отговориха ми, че всички искат едно и също и не би трябвало да има различни критерии за това измъчено медицинско.
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #2 -: април 19, 2012, 14:15:31 »

ох, дано си права. Мен ме успокоява това, че доколкото знасм дори не ги гледат подробно.

Но все пак жената от Красно село каза категорично "невролог". Личната каза като твоята, с тази разлика, че васермана няма как да се избегне. Ще идем утре сутринта на него и след това при нея.Мисля да не се занимаваме с невролог. Но ако ни върнат от Красно село и се наложи да ходим пак,както нямаме време и ще идем 2 дена преди сватбата, направо  не знам какъв ужас ще настъпи...
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 19, 2012, 14:21:16 »

Ами нз и на мен ми е чуденка това, аз също знам за васерман, но не разбрах защо ми каза -
"Няма да ходите по кабинетите". Ще пиша довечера задължително, да споделя какъв е резулатата.
Както Веси беше писала, че на Пиротска 10 за полозин час с взимане на кръв са били готови, така (по моя логика) би трябвало от личната пак да дадем кръв, да станат готови резулататите и да ни попълни медицинското.  crazy crazy crazy
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: април 19, 2012, 14:32:47 »

на мен  момиче което се е омъжвало в зала Студентска, преди по-малко от година, ми каза че е ходила само в този мед център под центъра за радостни обреди. Не помня цената, но каза че не е са ги разкарвали никъде другаде за нищо.
ана, това за синонимите ме уби  sarcastic. Разбирам какво ти е било- аз съм психолог, а често като споделя  ми казват "ааа, значи си психиатър" focus insane GROAN
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 19, 2012, 14:57:31 »

Момичета, да напиша и тук за тези, които не са чели моята тема. След няколкодневно звънене по телефони на Пиротска 10, залата в Красно село и личната лекарка се оказа, че вече не искат бележка от психодиспансера, а Васерман и консултация с невролог, подчертавам невролог! И тъй като на никой не му е ясно как и по каква причина да се отиде при невролог, а и едва ли самият той (след около 30 лв. дадени за преглед, защото личната няма как да даде направления заради медицинско) знае точно какво да прави в случая получих и използвах   blum следната информация. На Пиротска 10, на етажа под този, където сме се записвали за граждански брак има медицински център "Санус". Там един чичко, уж лекар, прави всичко необходимо за скромнаат сума от 30 лв. за двамата. Пише, мрънка  бие печати на поразия. Цялата работа става за около половин час след като ви вземат кръв. Е с тази документация няма как да ви направят проблем в която и да е зала в София, защото както се сещате, всичко е затворен кръг. България, какво да се прави!
Работното време обаче е малко неудобно май, ама все някак трябва да се направят нещата.
Е, това е. Дано съм била полезна.
И пак казвам - това за София, за другите градове не знам как е!
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #6 -: април 19, 2012, 15:04:11 »

Може ли печатите да се вземат от Пиротска, а кръв да ми вземе една позната? Обещала ми е да ми пръсне упойка, затова  werewolf
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: април 19, 2012, 15:07:47 »

Там правят всичко накуп. Няма как да ти сложат печати без да са направили изследването там. При тях си имат и бланково медицинско с тяхното си име. Не ви е нужно вие да си носите бланки, само двете лични карти.
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #8 -: април 19, 2012, 15:11:21 »

Значи няма да е там  angry
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #9 -: април 19, 2012, 15:28:14 »

Ох, знаех си,че накрая пак до Пиротска трябва да се ходи...

Веси, това ли е http://www.sanus2000.com/

Друго не намерих, а тези пише че са на ул. Г.Софийски.

Имаш ли актуален телефон- не ми вдигат на посочения в сайта  02/ 922 52 75

Искам да знам работното време- тази събота е работна- дали можем да отидем.

мерси много за помощта, голям въпрос излезе този...
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: април 19, 2012, 15:31:42 »

Товя, което си посочила, явно е някакво седалище или и аз не знам. Работното време, ако не се лъжа е от 8.30 или 9 до 17 или 17.30. Телефон не знам, аз звъннах на телефона в Дома за обреди на Пиротска 10, оттам ми дадоха информация. Довечера ще погледна на самите медицински дали няма някакъв телефон и ще пиша.
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #11 -: април 19, 2012, 16:16:42 »

Не знам да се смея ли, да плача ли...

Този "медицински център" според мен е напълно фиктивен.

До тях не може да се стигне, освен през Дома за радостни обреди. Телефон в нета няма.
От там след дълго чакане ми дадоха- 9800560 е телефонът. Следа разговора, предаден 1:1, най-много с 1-2 думи отклонение.

Обадих се и ми се вдигна с троснато "Да!" (без представяне)

Аз: "Добър ден, медицинският център ли е?"
Той: "Чакай!"
(след чакане 2 мин, една жена)
Тя (още по-троснато) "Да!"
Аз: "Добър ден, медицинският център ли е?"
тя: "Да, кажете".
Аз: "Интересува ме дали тази събота работите за вадене на медицинско".
Тя "Офф, чакайте. (към Него (пак): момичето пита дали ....).
Той: "Ааало".
Аз: "Интересува ме дали тази събота работите за вадене на медицинско".
Той: "Емии...тази събота работна ли е?"
Аз: "Да, затова питам"
Той:"Еми щом е работна, що да не работим!"
Аз: "Чудесно. Какво е работното време?"
Той: "От 9 до 5".
Аз: :Добре, значи от 9 до 5, дочуване"
Той: "еее, вие не разчитайте...от 9 до 2."
Аз;"Добре, дочуване".
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: април 19, 2012, 16:22:22 »

И аз това казах. Всичко е затворен кръг. Ама какво да правим, май нямам едруг избор.
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #13 -: април 19, 2012, 16:26:00 »

И аз това казах. Всичко е затворен кръг. Ама какво да правим, май нямам едруг избор.

Да, много ме дразни, и 30 лв не искам да им давам на тях точно!
ИСка ми се да имаше нормални изследвания при нормални лекари. Можеше пак с едно ходене,но на реален и нормален лекар- личния..все пак за какво са ни и осигуровките иначе..


както и да е, не ми се задълбава, ще ходим в събота без желание, просто се налага...
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: април 19, 2012, 16:27:05 »

Нещо много съмнително ми звучи тази клиника  sad Някой спомена, че и в Токуда/Торакс правят изследвания и издават медицинско, ако имате информация и цени, ще съм ви благодарна .
И още един въпрос - един месец ли е валидно медицинското ?
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines