Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 09:30:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 173277 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: септември 03, 2012, 04:12:22 »

Еметоем, добре дошла и лека бременност ти желая smile
М_Елева, и аз много се чудя още. Можем да си го позволим, но въпросът е заслужава ли си да се прави. Мисля да видя и мнението на лекарката ми по този въпрос.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: септември 03, 2012, 07:00:54 »

Snow_White миркобиологиями е е ок, за единчини епителни клетки и единични левкоцоти са нормални при бременност, за бактериите се чудя, но то , какво толкова, като ида на лекар утре ще разбера.
 За стволовите клетки мисля че е хубаво, но е доста скъпо, а дали ще можем да ги ползваме и кога е друг въпрос. в момента довършваме къща и няма да можем да дадем 5000лв.
emetoem  на мен джи пи ми даде в началото обикновено направление за гинеколог, после друго за установяване на бременост- чак в трети месец и после за ЖК, така, че има доста време и не се тревожи излишно, в краен случай и джи пи може да ти даде болничен.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: септември 03, 2012, 09:18:31 »

Руми ти с какво контейнерче даде пробичката - твое или от лабораторията - защото ако не е твое, мога да се хвана на бас, че просто са ти дали замърсена чашка .. при мен се получи същата история - при първото си даване на урина през бременността, АГ-то забрави да ме предупреди, че трябва да се даде пробичката при определени условия и съответно резултата беше наличие на бактерии в урината .. можеш да си представиш как изтрещях .. звъннах на докторката, казах й, тя попита какви са стойностите, които са засекли в лабораторията и после ме уведоми, че всъщност резултатите говорят за замърсяване на пробата, даде ми ново направление, този път си купих чашка, пишках в къщи и т.н. и резултата беше повече от перфектен good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: септември 03, 2012, 09:33:42 »

Рафи, аз си купих стерилна чашка и спазих уж изискванията, то не пречи да си пусна още една урина, но първо да видим докторът какво ще каже. Чудя се обаче не трябва ли да пише какви и колко бактерии има примерно в урината, не знам досега не съм имала, а и наистина нямам симптоми.
 От известно време имам нещо като болки, не са точно болки, приемрно като лежа или стоя ми няма нищо, но като стана права или ходя понякога се появява нещо като болка в дясно  на корема, ниско долу.слабо е, нещо като опъване. На някой от вас случвало ли му се е?
« Последна редакция: септември 03, 2012, 09:35:57 от roumyana » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: септември 03, 2012, 12:08:57 »

Руми,аз също много панически реагирах на всяка болка,дърпане ив сякакъв дискомфорт ,ама си посвикнах с тези неща.Все си мисля ,че няма как всичко да е ОК.Мисля,че са обезпокоитлни продължителни ,както и остри болки.
Момичета ,стискайте палци ,днес сме на консултация.Да видим как са ни са отразили контракциите и негативните емоции напоследък.Аз от няколко дни се чувствам добре и доста по спокойна,така че се надявам всичко да е наред с нас с бебчо.
Еми ,добре дошла.Надявам се скоро да изберете док и да случите на добър такъв.Лека и щастлива бременност ти желая.
m_eleva19 благодаря за ценните съвети.Друго си е препатила мама да се изкаже по наболелите ни въпроси.
За стволовите клетки - незнам,в дилема сме.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #425 -: септември 03, 2012, 19:37:03 »

за спането по гръб-аз не можех, на ФМ се изпотявах и не ми стигаше въздух. Явно нищо не притискате щом се чувствате добре. Един съвет-всеки път когато си забранявах нещо се сещах че има толкова майки които не четат колкото мен и не знаят за всички ограничения, спят по гръб, ядат миди и раждат здрави дечица.
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: септември 03, 2012, 21:08:09 »

Благодаря ви за милото приветстване, утре отивам при една лекарка да се записвам при нея да ме следи, през 5 човека стигнах до нея, но поне знаем , че е добра smile
      roumyana вече не могло така да раздават направление, това което са ми дали е за този доктор, който ще ме следи и имам право да го сменя само веднъж, личната не може да ми дава болничен освен, ако нямам грип или нещо извън бременността, поне така ми каза, изобщо нямам думи за здравната система и за организацията изобщо, за какво толкова години им плащаме осигуровки, направо главата не ми го побира и почвам да се замислям дали да не отида да родя при майка ми Брюксел?!?, Единственото, което ме спира да го направя е, че милото няма да може да е до мен в този момент , ако замина и няма да може да дойде изобщо .
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: септември 04, 2012, 06:57:41 »

emetoem това, което пишеш е много странно, защото на мен ми дадаха такива направения- 3 различни, последното преди месец и половина, не знам да са се променили нещата. Просто явно джипито пъвия път не ти е дало направление за гинеколог, аз са установяване на бременност. Но пък и това е странно, защото няма как някой лекар в пета седмица да ти каже, че си бременна, защото тогава се вижда плоден сак и евентуално жълтъчно мехурче. Чак по-късно към 7-8 седмица се вижда вече нещо.Но с първото направление можеш да идеш още веднъж на преглед, вторичен. За женска консултация се дават направления след 3ти месец, никой няма да те запише преди това.
 за сега джипито може да ти даде болничен за 14 дни, после с комисия може да ти го увеличат.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: септември 04, 2012, 08:27:57 »

emetoem а ти сигурна ли си, че просто личния ти лекар не те прави тотално на баламурник с идиотски обяснения, за да пести направления?! първо, защото, ако имаше такива промени, те задължително щяха да бъдат изкоментирани все по някоя от телевизиите - все пак това е промяна в законовите разпоредби, а както виждаш тука няма някой, който да е чул за подобни изменения и второ, защото по тази логика, ако да речем веднъж смениш ЖК и недай си боже, човека умре, излиза, че ти ще се водиш на отчет при мъртвец /сори за натуралистичното описание/, което е пълен абсурд .. между другото информацията, която аз имам от моя личен лекар е, че когато в къщи препишкаш тест и той е положителен, пред джи-пи-то стоят две възможности:

възможност 1: дава се стандартно АГ-направление, важащо 45 дни, с което отиваш на преглед при избрания от теб лекар, и след като тези 45 дни изтекат и бъде доказана бременност с жив плод, получаваш специалното направление Т9, което е за избор на следящ бременността АГ;
възможност 2: получаваш директно направление Т9, което играе ролята на стандартно АГ-направление до установяването на бременност с жив плод .. в случай, че развоя на събитията е негативен, направлението изтича отново след 45 дни и имаш право на ново .. особеното в този втори вариант е, че още при първия преглед, трябва да избереш лекаря, който ще наблюдава бременността ти, независимо дали тя ще е успешна или не .. оообачее ако не си доволна от избрания лекар - примерно не ти дава направления за изследвания, не е коректен спрямо теб и претупва прегледите, не те информира обстоятелствено и т.н. - имаш право да отидеш отново при личния си лекар и да пожелаеш направление за преизбор на следящ бременността, с което да избереш друг специалист - моя приятелка презибира лекар 2 пъти, докато най-накрая къндиса ..

така че, личния ти лекар можеш да му пратиш мноо здраве от арменския поп и да му кажеш да си гледа работата good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: септември 05, 2012, 14:40:33 »

Вчера бях на консултация и всичко си е наред, бебето се развива и си отговаря точно на седмиците, лекарят ми каза, че изследванията ми са супер и няма нужда от допълнителни изследвания или лекарства, питах го и за бактериите и той каза, че на почти всички така им излизало и няма повод за притеснения. питах го за различните леки болки, които получвам и каза, че са от растежа на матката.
На мен вече започна да ми тежи корема, не знам как е при вас, особено по-напредналите, става ми неприятно като вървя, а аз си мислех, че ще се разхождам като стане време за болничните. За сега няма да си взимам болнични, обаче почвам да се попритеснявам.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: септември 05, 2012, 16:03:40 »

здравейте мамчета, идвам да се отчета и тук след днешния преглед:

- големи сме 1200гр., но док. каза, че сме здрави и добре развити - на мен това ми стига .. мъжото пък  доволен, че съм нямало да раждам слонче .. всеки със зора си biggrin
- получих рецептичка за гино-дактарин, че от АБ ми се появи една кандида, но според док., само за 3 дена и ще сме пушка;
- получих рецептичка и за цистостоп-хроно - за превенция на бъбреците, да не вземе да стане пак някой проблем с тях .. туй чудо ще го пия до края на бременността;
- много лошо ме намъмриха, че съм прекалено активна и не лежа - отоците по краката ми са доста сериозни, док искаше да ме пуска в болничен, ама няма как да стане това все още .. та стигнахме до компромис да измисля как да работя легнала и на следващия преглед да отида с по-човешки изглеждащи крака;
- следващия ни преглеж при ЖК е на 28ми този месец - тогава ще отработим въпроса с издаването на документите за 45-дневния болничен, както и евентуално за получаването на обменната карта, картона и всички други необходими документи, както и да отработим въпроса с последните изследвания, които трябва да ми се направят, но аз /понеже съм порядъчно параноична напоследък blush / мисля да отида и на 19ти на преглед, но в АГ-то - това е профилактичния преглед, който ми се полага по ЗК, заради престоя там, хем така ще мога да ги разпитам и за някои неща, които ме вълнуват - от сорта на кога е денят на отворените врати в отделението, където смятам да раждам и така ..
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #431 -: септември 05, 2012, 17:16:31 »

Здравейте момичета , ще ме приемете ли и мен в темичката,тъй като няма такава все още за априлските мами  give_rose Моят термин е 04.04.2013. Почти съм в 10-та седмица. Вече ходих веднъж на ЖК и видяхме и чухме сърдечния ритъм . Взе ми кръв, за да изследва прогестерона, тъй като с първата бременност трябваше да взимам биоидентичен прогестерон до 12 седмица, но явно всичко е ок, щом като не ми се обадиха за резултатите. При следващия преглед, трябва да ми направи изследвания и на щитовидната жлеза, тъй като аз съм с тиреотоксикоза. Инае и тази бременност е подобна на първата като изключим факта ,че в 6 седмица имах леко зацапване, т.е. появи се една лека червена нишка, но явно нищо притеснително, защото няколко дни след това видяхме нашата точица. Гаденето не ме подмина и този път и съответно съм -3 кг, но какво да се прави  pardon . На моменти има прилив на енергия, но като цяло постоянно ми се спи, а нямам тази опция, за щото си имам малък разбойник , който буквално ми се катери по главата и къде ли не  smile smile smile .
Не успях да изчета цялата темичка, но виждам ,че обсъждате и стриите. Аз използвах едно мазило с естетсвени масло по рецепта на наша съфорумка. Аз си имам стрии на бедрата и дупето от едно напълняване през 2006г , та реших по време на бременността да се мажа с нещо и с това кремче успях да си опазя корема. А ако има появили се , докато са още пресни е хубаво да се мажат с вит Е, така може и да се заличат трайно.
Пожелавам ви леки дни финала с прекрасни бебчета.
Активен
malia
Ентусиаст
**
Публикации: 136



« Отговор #432 -: септември 05, 2012, 19:51:25 »

Здравейте момичета Мiri и аз съм с термин 04.04.2013  smile Явно съм от късметлииските момичета имах съвсем малко неразположения около една седмица и това беше  danceg Другата седмица съм на преглед и се надявам всичко да е наред.Момичета вие в коя седмица си направихте първата фетална морфология.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: септември 06, 2012, 00:56:12 »

Добре дошли, Miri и malia и лека бременност ви желая smile

Рафаела, не се притеснявай че бебока е само 1,2кг, важното е да е живо и здраво миличкото, а щом доктора не се притеснява от това значи си ок Wink Между другото как всеки път ви казват колко кг е бебо? При нас на консултацийте само ни мерят коремите, проверяват шийката, пулса на бебчо, теглят ме и мерят кръвното и с една лентичка проверяват урината. Не ми казват всеки път колко кг е бебка. Трябва да ида на специален ултрасаунд за да я мерят и да ми кажат и то този ултрасаунд е само ако бебчо расте малък, както е в нашия случай- понеже бяхме 21% на предния ултрасаунд тъй като имам проблем с плацентата затова ме следят през 4 седмици. Иначе след феталната ми се полага у/с чак към 36 седмица да видят дали бебето се е обърнало с главата надолу. Другата седмциа имаме пак ултрасаунд да проверим растежа как е отново и се надявам бебка да продължава да расте нагоре и всичко да е наред.

Иначе днес имах консултация и всичко е наред, освен че съм със запек отново и ми изписаха хапчета и смес от фурми без костилките, смокини и  сливи. това да се вари и през блендера и така по 2 пъти на ден по 1 лъжица. Иначе съм 13кг отгоре вече.

И да ви питам. Момичета как се справяте с киселините? Откакто пия бебешки аспирин забелязвам че през 1-2 дни имам киселини. Тази нощ се събудих от киселини пак, защо така става? Дали е от аспирина или просто е съвпадение че откакто го почнах ми тръгнаха киселините? Забравих да питам лекарката за това, ама като взе да ми казва кво да пия за тоя запек и изключих. Даже и за стволовите клетки забраих да питам.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: септември 06, 2012, 05:12:01 »

Здравей Malia и честито сп ожелание за лека бременност.
Anita81,  като гледам линийката ти, се сещам ,че и при мен по това време спървото дете , се появиха киселини. Плацентата произвежда прогестерон като отпуска по този начин мускулите на матката. Същевременно прогестерона отпуска клапата, която отделя стомаха от хранопровода и позволява на стомашни киселини да се върнат обратно и от там идва това парещо чувство. С напредване на бременността бебето , което обзема стомашната кухина , изтласква стомашните киселини към хранопровода.
Най-добре е да се избягват храни и напитки, които причиняват абдоминален стрес.Обикновенно това са газирани напитки, алкохол, кофеин, шоколад, киселинни , пикантни храни. Избягвай д апиеш огромни количества течности между храненията както и огромните порции храна. Най-добре е малки порции , но по-начесто . Ако това не помага, можеш да се посъветваш с док. за нещо , което може да ти изпише и е безвредно същевременно.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines