Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 10:01:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 168281 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: август 30, 2012, 10:19:27 »

Bibsi8792  извинявай, но постовете ти ми се струват малко нападателни. Всеки човек е различен и във всяка ситуация реагира различно и тази тема е затова - да споделяме, да коментираме, включително и страховте си. Може понякога въпросите и притесненията на някои момичета да изглеждат абсурдни за другите, но в крайна сметка всеки преценява, какво да пише и след като го е написал е имал основателна причина за това. За мен лежането по гръб може да не е проблем и лежа така пред телевизора, но пък за някой друг може този въпрос да е притеснителен. Разбирам, че искаш да ни успокоиш, но някак си тонът ми се струва малко в повече.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #406 -: август 30, 2012, 10:47:17 »

при мен болките в кръста са факт....имах такива в началото на 4 месец, после отшумяха и в края на 6-тия месец се появиха отново.....едвам си намирах място за стоене и лежане...Аз имам по принцип доста тънка талия и сега явно му идва тежичко на ръбнака ми.....Та, как реших проблема - купих си възглавница за бременни и кърмене, моята е на Бертони и е доста обемна.....имам я от три дни, но да ви призная - оживях...мисля, че и на бебето му е по-добре, защото не е буйствало заради позата ми. Не съм спряла да я разнасям из къщи тази възглавница - подпирам се на дивана, вечер, докато чета книжка или гледам ТВ, нощем, докато спя, определено обира напрежението в гърба ми....Забелязах, че откакто я гушкам нощем спя изключително на една страна, така че ако имате нужда от аксесоар, който да ви помогне да спите на една страна, можете да пробвате с такъв вид възглавница - цената на моята е доста достъпна - 20лв, но има за всеки "вкус" и джоб smile
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #407 -: август 30, 2012, 10:47:23 »

Bibsi8792  извинявай, но постовете ти ми се струват малко нападателни. Всеки човек е различен и във всяка ситуация реагира различно и тази тема е затова - да споделяме, да коментираме, включително и страховте си. Може понякога въпросите и притесненията на някои момичета да изглеждат абсурдни за другите, но в крайна сметка всеки преценява, какво да пише и след като го е написал е имал основателна причина за това. За мен лежането по гръб може да не е проблем и лежа така пред телевизора, но пък за някой друг може този въпрос да е притеснителен. Разбирам, че искаш да ни успокоиш, но някак си тонът ми се струва малко в повече.

Руми в пълна грешка си бъдеща мамче!Постовете ми НЕ СА НИКАК НАПАДАТЕЛНИ ,тона ми е съвсем нормален и ако някой съм обидила или се е почувствал така се ИЗВИНЯВАМ!!Целта ми единствено ми е да ви успокоя ,но спирам да пиша в тази тема ,защото явно Ви притеснявам!Просто исках да ви накарам по някакъв начин да се замислете и да не се панирате излишно ,но явно съм сгрешила!

Извинявам се на всички бъдещи мами в тази тема ,които са се почувствали като Румяна!! и желая на всички Ви от все сърце една лека оставаща бременност и всяка от Вас да гушне по едно здраво бебче!
« Последна редакция: август 30, 2012, 11:00:43 от Bibsi8792 » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: август 30, 2012, 11:57:09 »

 Бибси, целта ми не е била да се почувстваш нежелана в темата, напротив полезно е да се чуват различни мнения, още повече си на финалната права  и имаш повече опит от нас. Просто в интернет-общуването писането с главни букви означава крещене, употребата на много удивителни и въпросителни изразява по-силна емоция. Може би такъв е начинът ти на говорене, не знам, но !!! и ??? ми звучи като удивление и възмущение.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: август 30, 2012, 12:10:40 »

Руми аз мойта мома предимно като ме ритне в пикочния мехур или стомаха я усещам и като почне нещо да се намества и корема ми се размърда - дори в тези случаи има моменти, в които само я виждам, че мърда, но не я и усещам, даже като бях в АГ-то ме питаха докторите как мой да не я усещам - викам им: аз ли да ви кажа?! biggrin
Бибси не се напрягай, че някой има различно мнение от твоето, съвсем ясно разбираме желанието ти да ни помогнеш и сме ти благодарни, но понякога споделеното не е от уплах или притеснение, а просто споделен факт, нещо, което сме счели за интересно или просто с информативна цел .. а и наистина е вярно, че когато липсва директното общуване, за да видиш мимиките и езика на тялото на отсрещния е малко по-трудно да прецениш конкретната емоция, която той изразява give_rose
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: август 30, 2012, 13:48:22 »

Момичета, не се възмущавайте на Биби. Тя се опитва да ви каже нещо много важно, което ще ви е от полза по принцип, а именно - опитайте се максимално да ограничите негативните мисли и емоции, наслаждавайте се на бременността си, защото бебето усеща всяка една неприятна емоция и всичко му се отразява. В крайна сметка докато сте спали по гръб, ако много ви е ритало или после сте имали някакви неразположения - ОК - нормално е да се притесните, дали не сте му навредили по някакъв начин. Обаче да се тормозите излишно, че видиш не дай си Боже нещо можело да стане на бебето от това, че сте спали по гръб..........еми извинявайте ме, ама и аз мисля, че са излишни тия негативни мисли. Пак ви казвам, че психическото състояние е също толкова важно, колкото и физическото. Човек от постоянни притеснения и терзания може да си докара такива бели, че не е истина просто....Живейте спокойно..... give_rose give_rose give_rose
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #411 -: август 30, 2012, 15:07:50 »

здравейте момичета, реших да споделя и при мен как беше

През последния 3-местър спах само по гръб, не за друго а просто имах страшни болки в кокалите на задника, вагината, бедрата (разширяване на родовите пътища) и не можех да се извъртя.
Аз също се начетох на такива писаници относно тази вена и много се притеснявах защото малката ми госпожица беше винаги активна дори когато легна по гръб, та не знаех дали не и стига въздух и т.н.

Ееее, накрая дори преносих и родих здраво 3600гр момиченце
но наистина от нерви и притеснения полза няма
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: август 30, 2012, 18:06:22 »

Момичета, няма нужда да влизаме в излишни спорове. Това  е място, на което всеки има право да зададе въпроса си и да очаква коментари от всякакъв род. Нормално е всеки да има ралзично мнение, за това сме различни хора. Всяка една от нас мечтае за момента в който ще държи малкото си съкровище в ръце и всяка една от нас иска всичко да е наред през оставащите месеци. За мен мненията ви са много ценни и с удоволствие влизам в тази тема. И както Руми е казала, може въпроса на някое момиче да е глупав за другите, но след като го задава тук значи има причина да го направи, значи е прочела или чула нещо което я тревожи. Хора сме все пак и за повечето от нас това е първо бебе и е нормално да имаме въпроси, колкото и глупави да са за другите. Не е нужно да се нападаме. Тук сме за да споделяме това което ни радва и това което ни тревожи в рамките на добрия тон. Да, съгласна съм че е важно да мислим положително и да премахнем всичките си негативни мисли, но всяка от нас най-добре знае как е псотигнала тази бременност и за момичетата, като мен, които са я чакали с години, е нормално да се страхуваме и да се притесняваме повече от нужното.
Бибси, не мисля че някоя от нас има нещо против да влизаш в темата и да даваш мнението си. напротив всяко изказано мнение, особено от момичета които са по напред с бременността си е ценно за нас.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: август 31, 2012, 10:51:14 »

здравейте, преди малко си взех резултатите от изследванията, като цяло са ок, притеснява ме урината, а съм на лекар във вторник.
Седимент 2-3 левкоцита,крист.пик.к-на,бактерии
Някой има ли идея какво значат тези кристали пикочна киселина?
Другото, което се чудя за бактериите, не трябва ли да пише какви и колко са?
 Нямам никакви симптоми.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #414 -: август 31, 2012, 11:22:41 »

Бибси, добре дошла си тук , не ни оставяй, моля те  give_rose
Руми, и аз постоянно съм с леко увеличени левкоцити и доки каза, че това било нормално при бременните, колкото до бактериите....знам ли, изглежда ми като пикочна инфекция...а пускали ли сте микробиология? да не е някакво леко възпаление след моренцето? Аз днес съм при моя доки и ще разчитаме моите резултати, че и при мен има единични епителни клетки в урината...довечера ще ти пиша какво ми е обяснил, въпреки че твоя случай може да има друго обяснение....Не се плаши и притеснявай предварително...това което можеш да направиш е да пиеш повече вода (за да "измиеш" инфекцията, ако има такава) и да похапваш червени боровинки smile
Хубав ден, коремчета smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: август 31, 2012, 11:50:29 »

Руми и аз имах на предишните изследвания леко повишени левкоцити ,но май е нормално за бременни както казва Сноу.Все пак доктора най-добре ще каже.Имах и аз кристалчета ,но после пусках стерилна урина и се оказа ,че няма проблем.
При мен хубавото с изследванията ми е ,че от лабораторията директно отиват при лекарката ми ,аз й се обаждам и тя ми ги анализира по телефон .После ако имам нужда от лечение както беше с бактериите се срещаме на другия ден и ми изписва лекарства.Спокойно ,дори и да има някоя лека инфекция всичко се лекува бързо и лесно щом е открито навреме.И аз като Сноу ти препоръчвам повечко вода ,а аз червената боровинка я бях заместила с един блистер Уринал ,абсолютно безвреден е .
Аз да ви кажа,че вчера беше първият ни ден без контракции ,откакто ни се появиха като проблем ,а в понеделник сме на док и дано всичко да е наред ,за да завърша спокойно и уверено този триместър и да започна най-сетне да мисля за ремонти ,легла ,колички и други бебешки истории  heart
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: август 31, 2012, 16:44:16 »

милички, някоя от вас ще запазва ли стволови клетки от плацентата? Мислили ли сте по този въпрос? Тук вече доста хора познавам които ми казват че е хубаво да се направи. Аз като че ли клоня повече към да го направим, но не знам наистина дали си заслужава.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #417 -: август 31, 2012, 18:04:39 »

Анита, и аз съм в същата дилема в момента.....да запазваме ли или не.....може никога да не ни се наложи да ги ползваме, но ако нещо се случи с детето ми (да не дава Господ) никога няма да си простя, че не съм направила всичко възможно да го обезпеча .... Парите за тази екстра не са малко, та трябва сериозно да се обмисли....
Аз да си кажа след прегледа, че ние сме добре - бебка си се развива супер, даже на екрана ми изглеждаше пухкавичка вече...за секунди успяхме да и зърнем личицето - дъвчеше си пръста или плацентата....микробиологията ми е чиста, а изследванията - супер(т.е. леко завишените стойности, за които писах в предишния ми пост били характерни за бременлките). Доки си пожела всички бременни да са такива нахилени и безпроблемни като мен  biggrin
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: септември 01, 2012, 15:53:10 »

Ще се вмъкна малко във вашата темичка...тя беше и моя преди 2 години...Стана ми интересно и от позицията на опита  tease blush ще споделя някои мисли, които ме тормозеха тогава и сега имам отговорите...Започвам отзад на пред...за стволовите клетки от плацентата аз също много мислих, но ме спря суеверието, че ако оставя стволови клетки може да ми потрябват наистина а и таксата от около 4000 лева ме спря. После научих, че стволови клетки могат да се извадят и от падането на млечните зъби и аз реших, че може би тогава ще съм по-зряла и по-подготвена финансово да го направя....Колкото до бременността, ами колкото по-напредва, толкова по-зле става. По неудобно, тежи, болят краката, започвате да хъркате, да получвате сърцебиене (много трябва да се внимава и да се наблюдава) и тези ужасни болки в таза и срамната кост...Казвам го с добри чувства - това са най-сладките болки които съм преживяла...В последния триместър спях сама (ако изобщо може да се говори за сън) обградена отвсякъде с възглавници и на отворена врата (мъжът ми спеше в съседната стая), че ми липсваше.
Bibsi8792 не си съвсем права за тази вена...моята явно беше доста притисната, защото само за 5 мин. по гръб се усещах как губя съзнание. Само докато се обръщах от едната страна на другата (което налагаше и секунди по гръб, предвид габаритите blush) в последните месеци и ми се ускоряваше пулса. И от 6-ти месец нямам нито един преглед  легнала по гръб. Дори тоновете не ми ги слушаха по гръб. Бях на една страна (дясната). на лявата получавах сърцебиене. Имах чувството, че ще си смачкам сърцето. Та с това искам само да кажа да следвате тялото си и ако не се чувствате добре (ако въобще може да се говори за чувстване добре) да не се притеснявате да го споделяте. Единият път, в който лежах за задържане сестрата се смееше и викаше че сме с "двойна диагноза". Едната е факта че сме бременни  yea
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: септември 02, 2012, 22:08:18 »

Ако може да се запиша и аз,  може би терминът ми е на 01-02.04.2013г. поне така ми казаха, бременна съм в 7седмица вече, повече инфо нямам преди две седмици ходих на док да потвърди бременността тогава ми каза , че съм в 5-та седмица и всичко е наред. За съжаление ходих първо на частен преглед за да не хабя така прословутото си направление от GP-то, защото се оказа, че мога да получа само още едно и то при доста голяма нужда от смяна на текущия следящ доктор. Прочетох темата отгоре, отгоре за сега, но като ви чета, толкова много неща знаете вече, че искренно завиждам, аз тепърва трябва да навлизам в тази материя. Понеже бяхме малко на пътешествие в чужбина (за това отидох преди това на доктор за да потвърди и да каже дали можем да пътуваме) и сега се оказва, че имам страшно малко време за избора си на доктор, който да ме следи и съответно , който да е добър. От София съм, отворена съм за предложения. Нямам представа нито как ще раждам, нито къде. В момента търся добър лекар, който да се грижи добре за нас и да има възможност да дава дълги болнични, защото може да се наложи след месец-два да излизам болнични заради работата, понеже съм по заместване .....ама там историята е дълга ...та наистина бих се зарадвала на съвети от вас вече извървелите този път, отворена съм за всичко smile
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines