Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 10:13:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 168282 пъти)
 
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #375 -: август 28, 2012, 15:29:15 »

red_roses това е изцяло от бременността,а не от това ,че си спряла активния си живот.Преди да забременея аз бях супер активна (сега съм по малко поради факта ,че движенията ми са ограничени smile ) И както всички и аз работех и то доста динамична работа ,която за жалост неможех да върша след като разбрах ,че нося дете. Изледваха ли ти нивото на захарта ???Сладко консумираш ли изобщо??
Да хапвам сладко умерено. Захарта ми е в норми , изследвам я crazy.
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #376 -: август 28, 2012, 15:40:09 »

Да хапвам сладко умерено. Захарта ми е в норми , изследвам я crazy.

Хемоглобинът ти колко е???Желязото в норми ли е???Пиеш ли витамини ?
Моята майка е била с непрестанно главоболие,когато е била  бременна с мен......но пък при нея HGB е бил много нисък и може би това е било причината...Дано при теб в най скоро време отшуми и това.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #377 -: август 28, 2012, 16:10:15 »

Хемоглобинът е в средата и е повече от перфектен казва доки. Витамини пия... Желязо не ми е изследвала поради винаги добрите резултати на хемоглобина. Явно всичко е от бременността и от щит.жлеза - с хипофункция съм.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: август 28, 2012, 16:17:40 »

Бибс ,благодаря за включването !Друго си е някой препатил  да ти даде съвет!

red_roses аз за съжаление не мога да ти помогна със съветче.

Руми термина ми е изчислен 19-ти по стандартният метод,но аз съм с по-ранна овулация с около 6-7 дни и тъй като знам датата на зачеване,защото си правех тестове за ову реалният ми термин би трябвало да е 13.12 /РД на съпруга е 13.12 ,моя РД е на 14.12 Wink/.И по видеозон вървим две седмички напред ,поне до последно де ,така че за по реално смятам за термин 13.12 ,но на линийката нека си стои този ,защото е един вид официален smile
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #379 -: август 28, 2012, 17:04:04 »

Хемоглобинът е в средата и е повече от перфектен казва доки. Витамини пия... Желязо не ми е изследвала поради винаги добрите резултати на хемоглобина. Явно всичко е от бременността и от щит.жлеза - с хипофункция съм.

Минимума за жената е 120,а максимума е 140 ,тоест да разбирам,че твоя HGB е 130 така ли ???А и може би си права ,че проблема може и да идва щитовидната жлеза....

Бибс ,благодаря за включването !Друго си е някой препатил  да ти даде съвет!

Руми термина ми е изчислен 19-ти по стандартният метод,но аз съм с по-ранна овулация с около 6-7 дни и тъй като знам датата на зачеване,защото си правех тестове за ову реалният ми термин би трябвало да е 13.12 /РД на съпруга е 13.12 ,моя РД е на 14.12 Wink/.И по видеозон вървим две седмички напред ,поне до последно де ,така че за по реално смятам за термин 13.12 ,но на линийката нека си стои този ,защото е един вид официален smile

Фийбс повече почивка ,особено като напреднат и месеците и бебчо наедрее - имай в предвид ,че тогава корема ще те се стяга повече и ще ти е нужна повече почивка,така че се замисли ако имаш възможност за болнични.
Относно термина и седмиците ,с които бебчо върви напред - нашият бебок още в началото върви с седмица напред ,в седми - осми месец избърза с 3 седмици напред - на последната консултация бяхме с 2 седмици ,но това не е гаранция,че раждането ще е по ранно ( попитах доки и тя ми каза това smile ),но пък в крайна сметка какво е значението кога ще се роди ,дали седмица преди термина или две...важното все пак е бебоците да са живи и здрави и всичко да мине нормално ,както за нас така и за бебчетата ни smile
« Последна редакция: август 28, 2012, 17:07:18 от Bibsi8792 » Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: август 28, 2012, 18:27:27 »

Бибси предполагам, че бъбрека и контракциите бяха първи приоритет, защото аз не бях никак добре, а пък после вече е било късно или пък просто никой не е обърнал внимание .. знам ли huhhuh.gif

да ви кажа мойта мома днес голяма активност голямо нещо /не се оплаквам, хваля се blush / цял ден корема ми прави вълнички и ми е много хубаво така .. даже май набарах краче или дупе biggrin
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: август 28, 2012, 19:03:36 »

Руми, да, не работя. Та, най-вероятно това ме кара да психясвам и да мисля само глупости, ама кво да правя като съм си притеснителен човек.

Фийби, наистина бебешките покупки и мисли ме зареждат с позитивна енергия и ме откъсват от глупсотите които мисля, та затова напоследък гледам повече с това да се ангажирам, че кой знае ква глупост ще измисли главата ми. А ти защо не смееш да мислиш за покупки? И ти си доста напред вече и можеш да се отпуснеш. Да знаеш че и мен доскоро ме беше страх да мисля за по-сериозни покупки, но вече, не, само ме пусни в бебешки магазин и гледай кво става- дрешки, колички, кошарки... smile
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #382 -: август 28, 2012, 21:01:30 »

я, и аз да се разпиша тук.....ще ви се карам, момичета....спокойствие и позитивно мислене му е майката...не се филмирайте и вярвайте в положителния край smile
Всички таим страх от неизвестното в себе си и това е нормално.....аз постоянно мисля как ще вдигна това крехко малко създание като се роди и дали няма да му направя нещо...но вчера се сетих, че преди 8 години много редовно помагах на братовчедка ми с гледането на бебето - още съвсем малкичко (ненавършило 40 дни) ми го бяха оставили по спешност цял следобед, че и до късно вечерта и не само се справих, но и я храних, измих и два пъти нааканото дупе и я преоблякох - и не си спомням да съм се страхувала и за секунда... Така че - смело, със самочувствие и увереност напред към щастливия миг, в който ще се срещнем с нашите толкова чакани и искани съкровища smile
Целувам ви всички и ви пращам положителна енергия smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: август 29, 2012, 07:36:24 »

Фийби, аз ти пожелавам терминът ти да е 12.12.2012г., хем ще е запомняща се дата, хем ще се наредите в редичка цялото семейство. Моят по-скоро си мисля, че ще позакъснее, такава е семейната традиция smile, то и ме притеснява малко, защото по коледа не знам кой ще работи.
Чудя се ако избера екип за раждането, кога реално се избира, какво става, ако докторът го няма.
Знам, че си има тема за раждането, но все пак и тук можем да споделим.
 Аз си мисля за естествено раждане в държаван болница, при моя лекар, пък, каквото стане.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: август 29, 2012, 07:49:10 »

Snow благодаря ти за позитивизма ,който пръскаш навсякъде  :)Сега като спомена за гледането на бебето и аз се сетих ,че кръщелника ми /син на кумата ми/ съм го гледала с часове сам самичка и съм се справяла.На мен страховете ми относно детето са по-скоро как ще успея да го възпитам и отгледам като стойностен човек в този луд свят,но съпругът ми определено ме надъхва smile много и мисля,че заедно ще се преборим
Руми за раждането съм решила при моята лекарка ,в държавна болница/в нашият град частни няма за добро или лошо/ като ако е отпуска /поне така се процедира тук/ стига да е в града и да не е употребявал лекаря алкохол /успокоява ме ,че е майка на 1 .5 година дете и е жена и едва ли употребява редовно алкохол:)/ идва да води раждането.Относно това дали да е секцио или нормално ще го комуникираме с нея ,засега съм за нормално.
Ани някак си съм си сложила бариера навлизането в 7-ми месец като начало за оглед на покупки.А и поне до тогава ще ходя и съвсем редовно на работа,та вниманието ми ще е заето с други неща.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #385 -: август 29, 2012, 08:36:28 »

Bibsi8792 , на последното изследване хемоглобинът беше 140. Абе не знам , явно от самата бременност се чувствам така , аз това главоболие си го имам от преди да забременея , води се вид мигрена и е ужасно. Сега пак ми се проявява , преди пиех аналгетици и ми минаваше ама сега се мъча. Вчера даже следобед без малко да припадна в нас . Едвам се докопах до малко вода , наплисках се, ядох и малко ми светна , но после се почна едно ужасно сърцебиене , което ми пулсираше в главата. Ужасно беше , но това не е от сега , имам го от преди.
Не знам обсъждана ли е темата за раждането? Аз за сега мисля да е нормално , но не знам какво ще стане до края и какво ще каже лекаря. Много ме е страх от това , че термина ми е за 04.01 и е твърде вероятно да тръгна да раждам по празниците , което не е много хубаво като се знае , че всеки се черпи и пие и лекарят ми не го знам на кой хал ще е и дали изобщо ще дойде навреме и такива неща.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: август 29, 2012, 10:55:12 »

момичета, абсолютно ви е разбираем страха от пияни лекари, ама си мисля, че в тия болници все трябва да има хора със съвест и най-вече с малко разум в главите си, та да не се стига до положение, в което за теб се грижи светнал като елхичка персонал .. понеже и мен ме вълнува въпроса с раждането - пред мен не е стоял въпроса дали е секцио или естествено - ако всичко е наред естествено, ако се наложи вече по медицински причини, ще е секцио - но най-вече в държавното АГ .. побеляваше ми косата като си представя, каква мизерия, какво чудо ще е там, ама пък се оказа, че дявола не бил толкова черен, отколкото мислех и всъщност, да, мъкнеш багажи с теб от сорта на лигнин, самобръсначка, подложки за легло и прочие, ама пък поне в нашето АГ е чисто, по-голяма част от персонала са любезни и добре настроени към родилките /има и някои, които си мислят, че са хванали господ за шлифера, ама вярвайте ми мен не ми прави впечатление и си ги редя без грам да се притеснявам/, не е луксозно, ама пък в крайна сметка не отиваме там на хотел, а да раждаме, та си мисля, че лукса стои по-надолу в стълбичката от изисквания, поне за мен .. и лекар няма да избирам, то и смисъл няма, та така .. Господ с нас и вярвам, че всичко ще е наред smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: август 29, 2012, 11:23:54 »

Рафи, мен не ме притесняват пияни лекари, а по-скоро се тревожа, че ако е коледно време моя лекар може да не е там, а и обикновено се оставят на дежурства по-млади лекари по празниците. Не съм питала моя доктор все още, защото ми се вижда далече раждането, но последните две години самия той не работи по коледа, не знам дали ходи на почивка или си е тук.
Държавните болници са доста по-зле като отношение и обстановка, но пък ако се получат усложнения с бебенцата или с родилките са много по-добре откъм оборудване, интензивно отделение, неонатология.
 Ред росес, пиеш ли достатъчно течности, аз получавам главоболие от обезводняване понякога, иначе хемоглобинът ти е много добър.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: август 29, 2012, 11:36:36 »

 Момичета извинявам се че нахълтвам в темата , но....повечето от вас имат 2-3 мес.до ражданеНе го мислете от сега, излишно се тормозите , нищо не се знае  кога ще се родите, не се притеснявайте от сега.Млади стари лекари какво
като са млади? при мен напр. раждането ще се води от акушерка и стажантка и какво от това? раждането е естествен процес лекари акушерка направляват не раждат вместо вас
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #389 -: август 29, 2012, 11:50:55 »

Моят лекар поема ангажимент въпреки празниците , на линия е , но все пак човек е - къде ще ти помни той, че е някоя си можело да роди по празниците. Ще си седне на масата и ще си пийне като пич smile. Аз ще раждам във Варненската АГ на ВИП етажа , за който ме увериха , че никак не е зле. Освен това мисля да ида и да разгледам скоро. Имам много добра позната акушерка , приятелка  на майка ми , но не знам тя дали ще иска ако е по празниците да дойде. Някак си обаче не ми се ще да вървя срещу природата и да тропна с крак  ,че искам секцио само , защото видиш ли мога да родя по Нова година. И майка ми е била с термин 31.12 с мен , но е родила януари така , че то бебенцето като реши да идва ще си дойде , това е природа. Малко ме притеснява мен друго , аз още не съм го споделила с израждащият лекар , но нали от вълнение си вдигам кръвно , като съм на ЖК примерно , а да не говорим , че вляза ли в болница и настръхвам. Това е стара травма , проблем от детството , имах сериозен здравословен проблем и 1 година ходене по мъките. От тогава я имам тази травма. Та , като се знам каква съм мека Мария ще взема да вдигна кръвно по време на нормалното раждане и това до колкото знам доста затруднява нещата. То е кръвно предизвикано от високия адреналин , изчела съм много по въпроса,  но пък от друга страна едва ли ще съм първата мама , която се е шашнала и е вдигнала кръвно по време на раждането smile.
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines