Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 27, 2024, 09:55:16

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 168280 пъти)
 
daisyto
Любопитен
*
Публикации: 27



« Отговор #315 -: август 17, 2012, 18:43:33 »

Аз отдавна не съм писала, но да се отчета за нашето развитие напоследък. Нашето момченце върви малко дребничко, на 07.08. беше 830гр. Надявам се вече да сме килограм. Аз не се тревожа, защото и аз и татито сме се родили дребосъци по 2 600-2 700 гр. Не очаквам да родя гигант smile И аз като Фийби гледам да разнообразявам храната, през деня задължително, плод, зеленчук, млечни и през ден-два месце, а и ядки хапвам. Докторът ми обясни, че няма смисъл да се тъпча, защото бебо си взима само нужното, другото се лепи на мен. Засега съм качила 6 кг., което според мен е добре.

red_roses, сигурно от вълнение вдигаш кръвното. Опитвай се да се отпуснеш и да приемаш прегледа като положително преживяване, виждаш си бебо, притеснението само ще замъгли съзнанието ти и няма после да си спомняш какво си видяла.

А да ви разкажа днес едно малко момиченце на 3 години ми гледа корема. Аз му казвам, че в него има бебе. И то -  Oh my ... Ама как така. И аз му казах, че съм го глътнала Wink Детето много настояваше да види бебето, но аз му казах, че сега не може. Накрая момиченцето заключи - Ти лъжеш, нямаш бебе, просто имаш корем. smile хахах
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: август 17, 2012, 20:45:12 »

biggrin biggrin biggrin Дейзи брат ми и снаха ми и те скоро бяха в подобна ситуация, когато едно съседче попитало, защо снаха ми има такъв кръгъл корем, а майка му отговорила, че в него има бебе, при което последвал разпит как е влязло бебето там и защо детето не може да го види, та ходил да й обарва корема biggrin
Активен
Didi_Watson
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #317 -: август 17, 2012, 23:26:05 »

Здравейте мами  yahoo този форум го чета вече една седмица и най-накрая се престраших да се регистрирам. Записвам се за очаквано бебче декемврийче  danceg Термин 12.12.2012  crazy
Тук изчетох толкова много полезна информация и споделен майчин опит, че се замислям дали въобще да си купувам книги  girl_wink
Направи ми впечетление, че в този форум няма злобни коментари, караници, кавги и всякакви такива лошави изблици, та се надявам да го запазим такъв и в бъдеще!  heart Благодаря на всички  give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: август 18, 2012, 08:37:54 »

Didi_Watson добре дошла.Страхотен термин заби с тази дата.Сподели нещо за бебето ,какъв пол е ,как вървят нещата до тук.
red_roses важното е ,че не вдигаш кръвно през останалато време,но се старай да бъдеш спокойна,може би за раждането ще ти трябва.
На мен тази седмичка ми се събра много емоционален стрес ,на няколко пъти сериозно се разстройвах и коремчето ниско долу ми се стяга от време на време ,въпреки че пия магнезий три пъти по една таблетка.Завъннах на лекарката вчера и тя ми каза да си върна и папаверина 3 по 1 ,а аз така се радвах ,че съм го спряла от две седмици.Днес ми е малко тъжно поради тази причина ,а и усещам бебчо да ритка много ниско долу,усещам го и по нагоре ,но долу ниско бебчо влиза в серия от ритници smile
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #319 -: август 18, 2012, 18:57:10 »

oпaa....най-накрая да се завърна и аз тук smile
Didi_Watson, страхотен термин  Bravo добре дошла при нас и леко бременеене Flower
Както е писала Фийби, ние бяхме на море.....при това аз съм в седмия месец вече - е, прекарахме си страхотно....аз си се къпах без притеснения..нямате си идея колко ми почина кръстчето като се отпуснах на една надуваема възглавничка във водата :swiming:Освен това, навсякъде пише колко е полезно плуването при бременност - само дето в БГ битува схващането, че е строго противопоказно...И на мен една колежка ми дудна на главата къде съм била тръгнала, толкова ли не мога да изтърпя една година....баба ми дуднала на майка ми да ми казва да не ходя, че било срамота  shock Е, отидохме и се върнахме и аз съм си добре - бебка също smile Сега съм си пуснала една микробиология за всеки случай, та да видим ....
Ние вчера бяхме на преглед и Бубка вече е 1100гр - вкъщи се смеем, че е колкото пакет захар  biggrin Всичко ни е наред, а от няколко дни ме рита в ребрата, явно и става тясно вече smile И при нас бебето върви с няколко дни назад, но това е нормално, вземайки предвид факта, че моя цикъл е много дълъг....освен всичко друго и аз не съм едра, все си мисля, че няма да ни е едро бебчето....според майка ми корема ми бил супер малък и бебето щяло да беде елегантна миниатюрна госпожичка  funnytooth
Аз съм луднала да гледам колички, легла, стерилизатори, помпи за кърмене....правя едни списъци  Eeager Баба ми се е въодушевила да плете терлички и жилетки за правнученцето  randma
Вие започнахте ли да пазарувате сериозно?
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: август 18, 2012, 19:24:38 »

Здравейте, мамчета
Didi_Watson, добре дошла и леко бременеене smile

Ние бяхме на ултрасаунд миналата седмица и бебка малко е наддала- вече сме в 21 % (преди бяхме в10%) и сме назад само 4 дни (а преди бяхме назад 1 седмица).Сладуранката вече беше 924гр в 26 седмици и 6 дни. Това беше ултрасаунд за следене на растежа и беше по различен от другите понеже гледаха и пъпната връв и плацентата. Оказа се, че имам плацента с висока устойчивост, което значи че бебка приема по-малко приток на кръв и връща повече от необходимото към плацентата, което води до по-малки бебета. Казаха, че не е опасно, но ме викат след 4 седмици пак на преглед, за да видят как е положението. Лекарят каза, че е много доволен от растежа на бебка на този етап. От всичко изчетено видях, че в най-лошия случай може да се наложи да я извадят по-рано отколкото трябва, ако видят, че не расте както трябва. Надявам се да не се налага, но поне съм спокойна, че така или иначе до следващия преглед ще е минала 1кг и всичко ще е наред дори да я изкарат по-рано. От прочетеното, повечето  с тази диагноза са имали бебета, които са доста по-малки от моето и всичко е било наред с тях, просто са поседели повече време в кувиоз. Мен това не ме притеснява, само да е жива и здрава при раждането, а след туй всичко ще е наред. Силно се надявам да си изкараме поне до 9 месец. Иначе аз започнах да оглеждам магазините-колички, кошарки, но засега само набелязвам, мисля по-нататък като наближи, тогава да ги купувам тези две неща. Сега купувам главно дрешки - днес купих едно много сладко розово комплектче и съм много доволна. Купих и също лигавник и хавлиени кърпи. Бебка рита и шава и много и се радвам Wink Много ми е послушна миличката Wink
Активен
Smily
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #321 -: август 21, 2012, 14:12:04 »

Здравейте мами,

аз за първи път пиша в тази рубрика. Виждам, че е доста приятно. Ние ще си имаме момиченце и терминът ми е за 08.11.12. Много съм щастлива!
Искам да попитам дали на някой му се е случвало да има болки в таза? При мен се появяваха спорадично през последния месец, но вече четири дни почти не мога да се движа.Не мога да се обръщам спокойно като лежа.Събуждам се от болка, особено в левия крак.Сякаш имам разтегнати връзки и възпаление.
Това състояние отминава ли поне временно или трябва да се примиря с болката до края? Става ми чак тъпо, като си помисля, че ще ми е трудно да излизам, за да напазаря за бебенцето... sad((
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: август 21, 2012, 17:01:17 »

Smily добре дошла,според мен е нормално да имаш болки в таза .По принцип в таза има много нервни окончания и второ той все пак се разширява в подготовка за раждането.Ти ,разбирам си в седмия месец ,така че е напълно възможно.Предполагам ,че разширяването става не етапи и няма да те боли постоянно ,но защо провериш за някое йога упражнение за релаксация или подпомагане на разтягането ,за да успокоиш болката си.Естествено можеш да се обърнеш и към ЖК -то ама това ,което се сещам веднага.

Ние днес бяхме на междинен преглед набързо при док и нашето момче се движи със седмичка - две напред.Попита ме и дали мисля за раждането ,при което аз категорично отговорих НЕ ,тъй като вярвайте ми засега това ми изглежда супер далечно нещо.
Активен
Ivonbufon
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Only God can judge me!


« Отговор #323 -: август 21, 2012, 17:39:27 »

Smily, добре дошла!
Аз имах преди време същия проблем. Все се каня да пиша, но не ми остава време и сега като видях твоя пост реших, че е крайно време да споделя, за да може и други момичета с такъв проблем да се възползват от инфото при нужда.
При мен болката се появи някъде към 4 месец и всички казваха, че е нормално, нищо не може да се направи и трябва да се търпи. Ами не е така! Ходих на физиотерапия и адски много ми помогнаха упражненията на Кегел. Сега нямам никакави болки, освен стягането на мускулите на краката когато се изтягам сутрин в леглото. Има много сайтове, които ползвах, ето и един на български: http://kosioganchev.wordpress.com/2009/09/23/%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B5%D0%B3%D0%B5%D0%BB/
Веднъж щом схванеш как точно да ги правиш, ще видиш, че имат ефект. Не става веднага, трябва постоянство, разбира се, но аз от юни до сега си ги правя, даже на работа или като вървя се улавям, че упражнявам мускулите. Ти си в 7 месец, но все още има време да пооблекчиш болката и да си потренираш мускулите за по-лесно раждане.
При мен упражненията на Кегел помогнаха, а освен това избягвай да се навеждаш. Така натоварваш допълнително таза; опитвай се да клякаш вместо това.
Успех!
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #324 -: август 21, 2012, 19:18:15 »

Smily, добре дошла при нас smile ние сме с много близък термин с теб smile
Аз имам същите оплаквания като теб.....имах ги в 4-тия месец, после изчезнаха и сега от известно време пак се обаждат, особено ако се натоваря малко физически....Все се каня да търся подходящи упражнения и все не стигам до това, мерси за линка Ivonbufon
Фийби, много се радвам, че растете безпроблемно...аз на последния преглед питах моя доктор за раждането, а той ми вика: "Свиркай си, имаш време...никакво раждане още"  smoke
Активен
Didi_Watson
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #325 -: август 22, 2012, 01:05:46 »

Didi_Watson добре дошла.Страхотен термин заби с тази дата.Сподели нещо за бебето ,какъв пол е ,как вървят нещата до тук.
red_roses важното е ,че не вдигаш кръвно през останалато време,но се старай да бъдеш спокойна,може би за раждането ще ти трябва.
На мен тази седмичка ми се събра много емоционален стрес ,на няколко пъти сериозно се разстройвах и коремчето ниско долу ми се стяга от време на време ,въпреки че пия магнезий три пъти по една таблетка.Завъннах на лекарката вчера и тя ми каза да си върна и папаверина 3 по 1 ,а аз така се радвах ,че съм го спряла от две седмици.Днес ми е малко тъжно поради тази причина ,а и усещам бебчо да ритка много ниско долу,усещам го и по нагоре ,но долу ниско бебчо влиза в серия от ритници smile

Здравей Фиби, благодаря smile бременноста ми вече е прекрасна, но първите 3 месеца бяха ужасни. Повръщане, кървене болки и страх. Аз живея в Англия и тук нормално имаме по два скана в 12-та и в 20-та седмица, но аз имах 5 скана до момента. Сега вече всичко е наред, надявам се да е така и за в бъдеще smile Първа бременност ми е и доки каза, че ще е момченце. Веднага с мъжо  заковахме името Томас и сега сме в очакване smile Това е около нас общо взето. Старая се да черпя от опита на мамите и попивам всяка информацийка smile
Активен
Didi_Watson
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #326 -: август 22, 2012, 01:14:13 »

oпaa....най-накрая да се завърна и аз тук smile
Didi_Watson, страхотен термин  Bravo добре дошла при нас и леко бременеене Flower
Както е писала Фийби, ние бяхме на море.....при това аз съм в седмия месец вече - е, прекарахме си страхотно....аз си се къпах без притеснения..нямате си идея колко ми почина кръстчето като се отпуснах на една надуваема възглавничка във водата :swiming:Освен това, навсякъде пише колко е полезно плуването при бременност - само дето в БГ битува схващането, че е строго противопоказно...И на мен една колежка ми дудна на главата къде съм била тръгнала, толкова ли не мога да изтърпя една година....баба ми дуднала на майка ми да ми казва да не ходя, че било срамота  shock Е, отидохме и се върнахме и аз съм си добре - бебка също smile Сега съм си пуснала една микробиология за всеки случай, та да видим ....
Ние вчера бяхме на преглед и Бубка вече е 1100гр - вкъщи се смеем, че е колкото пакет захар  biggrin Всичко ни е наред, а от няколко дни ме рита в ребрата, явно и става тясно вече smile И при нас бебето върви с няколко дни назад, но това е нормално, вземайки предвид факта, че моя цикъл е много дълъг....освен всичко друго и аз не съм едра, все си мисля, че няма да ни е едро бебчето....според майка ми корема ми бил супер малък и бебето щяло да беде елегантна миниатюрна госпожичка  funnytooth
Аз съм луднала да гледам колички, легла, стерилизатори, помпи за кърмене....правя едни списъци  Eeager Баба ми се е въодушевила да плете терлички и жилетки за правнученцето  randma
Вие започнахте ли да пазарувате сериозно?

Много благодаря smile и ние се каним да си ходим до България за десетина дни, в началото на септември и може да посетим Несебър за 2-3 дни. Та и аз мисля, че няма да се сдържа и при хубаво време ще се топна в моренцето smile Когато бях в 4 ти месец, с мъжо ходихме за седмица на Тенерифе, та там спокойно си влизах във водата и си плувах, но тумбака беше малък, сега за Несебър ще видим как ще е smile Дано всичко с микрото е наред при теб и леко бременеене smile
Активен
Smily
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #327 -: август 22, 2012, 10:36:01 »

Много благодаря за милите думи, момичета. Задължително ще пробвам и упражненията на Кегел. Дори смятам да направя един консулт при хомеопат. Може да ми препоръча нещо безвредно за бебето!

Това направо ми скапва приятните емоции от бременноста!
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #328 -: август 22, 2012, 14:11:54 »

Момичета , на мен вече почна да ми тежи коремчето. До скоро все се чудех имам ли нямам ли корем ама сега като хапна малко и тежи. Даже не мога да кажа , че ям повече от преди да забременея , а все ми е тежко. Ето днес хапнах 1 кроасан на крак , че бях на лекар , на обяд една малка купичка боб с 1 домат и малко кьополу. Това е , а се чувствам все едно съм изяла 1 прасе. Чакам да минат тия жеги , че стоя само в нас и издивявам. Загубвам контактите си с хората и се затварям в себе си като съм по цял ден в нас. Наскоро приключих с работата , защото ме скапваше психически. Аз и преди все се оплаквах на мъжа ми , че не издържам , че не мога повече и само чаках да забременея и да се махна. Сега съм много щастлива , че не съм на работа , но пък скучая заради жегите. Страх ме е да не взема да стана много кила , за сега съм + 4 ама ми тежат.
Като стоя по цял ден вкъщи и мисля понякога глупости , сега на дневен ред ми е раждането. Онзи ден говорих с една приятелка и тя ще ражда секцио поради там разни причини. Та , понеже и 1-вото й раждане е било секцио я заразпитвах , викам абе не те ли беше страх като си знаеш точната дата , аз няма да мога да спя 1 седмица , че и повече като си знам датата , а тя вика - нее , за какво да се страхувам. Отишла в болницата като за празник и била много щастлива. Нямало нито страх , нито нищо. Аз още не знам как ще раждам , доки ще се произнесе към края , за сега няма пречки да е нормално , но като знам какви фалове стават при нррмалното. Наскоро моя позната загуби така бебето си.
« Последна редакция: август 22, 2012, 14:15:49 от red_roses » Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: август 23, 2012, 00:59:24 »

момичета, как се справяте с обезкосмяването? Аз преди да забременея позлвах епилатор за краката и бръсначка за другите части, но прочетх че при бременност не е хубаво да се позлва понеже може да предизвика контракции от вибрацийте и от както съм бременна ползвам бръсначката за всичко. Вече обаче ми е доста трудно да я върша тази работа, особено за интимната прическа, понеже не виждам нищо и действам на сляпо, та все ме е страх да не се порежа без да искам. Днес обръснах краката пак доста трудно и се порязах на 3 места, а за интимната прическа така съм се обръснала че направо съм си оставила ръцете, къде съм обръснала, къде - не sad
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines