Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 06, 2024, 16:24:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 169003 пъти)
 
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #75 -: юни 16, 2012, 19:39:30 »

Здравейте момичета, нахлувам в темичката Ви заради последния пост, но преди всичко искам на всички да пожелая лека бременност и здрави, сладки бебчета на финала.

За кръвта от носа:
При мен се случва постоянно, слаби капиляри, кръвното ми е ниско така че не е от него.
Факт е че по време на бременност кръвта ни се увеличава доста, ако не двойно, така на сърцето му трябва повече сила за да я изтласква.
Носа ми кърви почти всеки ден в повечето случаи под душа (гореща вода) и сутрин като стана от сън, рядко през деня.
Но също ако сте забелязали носа през бременността е в повечето случаи запушен, ако го почиствате редовно това също изтънява капилярите.

Не мисля че е проблем, жива съм още, но предполагам че ако наистина е прекалено обилно и не можеш да я спреш е по добре да се обърнете към лекар.
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #76 -: юни 16, 2012, 19:48:32 »

От както се помня ми тече кръв от носа,понякога съм имала и ужасни кръвоизливи,сега пак съм така,обикновено ми се случва,когато е много топло,под душа, абе навсякъде по всяко време blum,толкова съм свикнала,че не ми прави никакво впечатление и не мисля, че е кой знае какъв проблем
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #77 -: юни 16, 2012, 21:16:54 »

На мен също ми течеше кръв от носа сутрин в третия и началото на 4-тия месец.....Явно е нещо нормално, т.е. случва се  pardon
karamelche_, добре дошла при нас, миличка...разкажи как ти понася бременността, как се чувстваш?
Анита, видя ли, че няма за какво да се притесняваш ...много се радвам за добрите новини  give_rose
Катенце, така ми сгря душата с твоя пост как бебето си яде пъпната връв sarcastic ...супер готино smile
Фиби, не отлагай мазането.....трябва да подготвиш кожата предварително....аз се мажа отдавна - гърди, корем, дупе, крака....всичко smile И аз измазах една Мустела (много скъпа, бее), но сякаш съм по-доволна от гела против стрий на Орифлейм, с който се мажех преди (една доцентка дерматоложка ми го препоръча). Май ще си продължа с орифлеймското мазило - то поне е на по-поносима цена  pardon
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: юни 17, 2012, 05:12:05 »

мерси, милички

Фиби, аз също усещам че ми е запупен носа и често го чистя, може би това наистина изстънява капилярите, но в интерес на истината днес не го бях чистила преди да прокърви. Както и да е явно е нещо нормално.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #79 -: юни 17, 2012, 09:34:55 »

може да си се издухала или кихнала, това отлепя коричката и се почва отначало да кърви. Не е страшно, както виждаш не си единствена.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: юни 19, 2012, 15:02:35 »

Здравейте, милички

Аз днес се събудих  с лек обрив. Снощо вечерях 2 яйца със сирене и имам съмнения че е от яйцата. В годност са, т.е. не са развалени, но не знам защо така стана. Дали не е заради прекалено честата употреба на яйца напоследък. Миналия четвъртък ядох 3, после в събота миш-маш-в който също има яйца и вчера пак 2яйца. Та днес имам 3 големи пъпки, които са си точно като пъпки от алергия, но аз по принцип нямам алергия към яйца. Какво мислите че може да е и трябва ли да звъня на лекарката? Опасно ли е да имаш алергия при бременност?
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #81 -: юни 19, 2012, 15:14:13 »

Здрасти Анита, а възможно ли е нещо да те е ухапало,защото 3 пъпчици не ми се струват като обрив,ако беше така щеше да са разнпространени върху по-голяма площ.Така че не се притеснявай,няма как де е от яйцата,не си прекалила с тях good
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: юни 19, 2012, 15:23:15 »

Катенце, ами не знам да ти кажа. 3 са, големи и червени, точно както при алергия, но да, не са много, само 3 са. не знам от какво са. Трябва ли да звъня на лекарката или би трябвало всичко да е наред?
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #83 -: юни 19, 2012, 16:13:39 »

Според мен не е алергия,но ако си притеснена звънни,макар че преди да те види нищо няма да ти каже good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: юни 19, 2012, 18:19:39 »

Алергията избива по меките места, китки, згъвки и т.н. Или те е нахапало нещо, или се изпъпчваш от хормоните.

Честно казано не и завиждам на личната ти лекарка и на ЖК-то ти ако им звъниш за всичко, така.
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #85 -: юни 19, 2012, 20:17:45 »

Магито е права, Анита - алергичния обрив избива по меките места и определено не може да е само от три пъпки....Аз имам проблем с пъпчасването - от близо 2 месеца се изривам периодично - не намерихме причина - следователно е от бременността...излизат ми и големи пъпки ...така че, споко - хормончетата бушуват, не се шашкай smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: юни 19, 2012, 22:19:48 »

Едната е на лявата ми ръка по средата между китката и лакъта, а другите 2 малко под дясното коляно. Не мисля че е от хормони. От хормоните обикновено са малки пъпчици а тези са големи и червени, точно както когато те охапе комар или от алергия. Так че си мисля че просто съм прекалила с яйцата. Все пак ядох 3 в четвъртък, после 2 в събота и още 2 вчера и явно са ми дошли в повече. Обадих се на лекарката и ми се накара че съм яла толкова много яйца. Не трябвало да ям повече от 1 наведнъж ;( Ами някой да ми беше казал, аз откъде да знам колко мога да ям. Каза, че не е опасно за бебето но ще отнеме няколко дни да ми се махне от организма и да не ям яйца пак. Аз че няма да ям няма да ям, ама много съм тъпа, че допуснах такова нещо. Тя не е видяла какви са точно пъпките, но аз и обясних че мисля че е от преяждане с яйца и и казах кога колко съм яла, та ми се накара едно хубаво. Та така да знаете да не ядете повече от 1-2 яйца. Добре, че утре съм на консултация, но ми стана много кофти че съм го допуснала ;( И по-лошото е че днес още не съм усетила бебчо да мърда та да ми даде спокойствие че е добре. Знам,че не е нужно да мърда постоянно,но ми се иска да мръдне поне 2-3 пъти да знам че е добре.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: юни 20, 2012, 08:55:09 »

Анита според мен в момента си малко по-чувствителна и това опъпчване е, както от храни, така и от жегата и изпотяването .. можеш да замениш памучните тъкани с такива от лен например, а специално за ръцете, ако пъпчиците са в област, която често се опира до дамската ти чанта - просто замени позицията на носене на чантата или типа чанта - от кожена, на такава от някакъв плат и проблема ще ти изчезне give_rose и моето бебче не е от най-активните, в общи линии през половината ден я призовавам да ме ритне, понеже за сега съм я усетила точно 2 пъти blush
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: юни 20, 2012, 16:17:22 »

Анита, по-спокойно бе момиче, ти се притесняваш за най-малкото нещо ... има къде къде по- тревожни неща, които могат да се случат на една бременна, а ти за какви дреболии мислиш smile
Бебето е добре, спокойно! А и честно да ти кажа няма гаранция, че е от яйцата, може и от тях да е, но не е сигурно. Аз, например, по Великден ядох всеки ден и то по 2-3 яйца и нищо ми е нямало. За всеки е индивидуално. Нормално е да не знаеш всичко за бременността, карай я по-спокойно, като те чета, нямаш някакви сериозни проблеми, така че не се втилясвай smile
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: юни 21, 2012, 02:55:48 »

здравейте, милички

Нашият преглед днес мина много добре. Всичко с бебчо е наред, даже пулса беше супер силен. Лекарката каза, че всичко е много добре, матката е достатъчно високо и инфекцията е минала. Този път нямам захар в урината. Изписа ми обаче допълнително желязо, понеже изследванията ми показват, че нямам достатъчно.За първи път си тръгнахме от прегледа без лекарката да ни се скара за нещо, чак не можех да повярвам, особено след като вчера по телефона ме нахока заради яйцата Wink Имаме ФМ след 2 седмици и нямам търпение да си видя мъничето отново smile

Мерси на всички за отговорите smile
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines