Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 12:30:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 162712 пъти)
 
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #450 -: септември 07, 2012, 10:22:46 »

Това е последното обяснение, който както иска да го разбира, аз се опитвам да го обясня максимално разбираемо, но вие си се хващате само за една от причините и си повтаряте едно и също! Естествено е, че ако попитате специалист по този начин: запек може ли да доведе до скъсяване на шийката? Ще ви отговори, че не може!
Но ако се обясни подробно начина, по който аз съм го обяснила в предния пост, можем да проверим какъв ще е тогава отговора.
Не ми се спори, защото когато някой не е минал през дадена ситуация трудно ще я разбере... дано и не се случва на никой! А ако искате да се образовате малко, включително и да се провери кой крив, кой прав, има в един друг форум, огроомна тема, в която е обяснено на дълго и нашироко и там вече пишат момичета, които за съжаление имат доста опит в тези неща! Мога и линк да дам на лични!
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #451 -: септември 07, 2012, 10:50:53 »

тогава отивай си там и си спори колкото искаш, но да настройваш момичетата тук е прекалено.
Дай си съвета и спри, но не
ти намиваше, намиваше и очакваш ние да търпим (или май не очакваш, а искаш да спориш - изкривяване на професията)
Еее, търпението си има граници
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #452 -: септември 07, 2012, 16:06:20 »

просто не харесвам глупави коментари

абсолютно споделям мнението ти и затова не пропуснах поста ти покрай ушите си good
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #453 -: септември 07, 2012, 16:27:34 »

Бях се зарекла ,че няма да пиша,но Рафаела имам един въпрос - Запозна ли се подробно с темата ,която се повдигна в тази тема?- нещата са малко по различни.
А и момичетата ти се нахвърлиха заради коментара ,който направи по "наш" адрес  ,преди изобщо някой да се намеси в разговора Ви с Леър.
Моят съвет е да се запознаеш подробно с темата ,ако неможеш да намериш темата аз ще ти дам линк!
« Последна редакция: септември 07, 2012, 16:29:47 от Bibsi8792 » Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #454 -: септември 07, 2012, 17:15:55 »

Момичета, не виждам причина да се заяждате. Всеки има право на мнение и не е нужно да се нападате една друга. За прегледите попиттах от чисто любопитство защото видях че е доста по-различна практиката в БГ, а не да предизвиквам дискусия кой с какъв видеозон преглеждал. Мога само да кажа че досега мен са ме преглеждали само с 2Д, включително феталната ми морфология беше с 2Д, а шийката ми  я гледаха с вагинален, но и при коремен се вижда колко е понеже на феталната бях с коремен и ми бяха писали в доклада колко мм ми е шийката. За скъсяването на шийката (понеже и мен ме бяха уплашили че имам скъсяване и се бях разчела в нета)- мога само да кажа че напъни не са препоръчителни независимо от какво естество са, както и храни причинващи газове и надуване на стомаха. Разбира се че запека няма да доведе до изпадане на бебето, но не е препоръчителен при скъсена шийка. Както и да е не искам да влизам в спорове. Това е което аз знам по тези въпроси.Нека не се нападаме и да запазим добрия тон в тази тема.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #455 -: септември 07, 2012, 21:45:57 »

Бибси не ме интересува кога, защо и колко сте спорили по даден въпрос, който от намесата на няколко различни страни, оставам с впечатлението, че дори и вие не сте наясно дали сте спорили за едно и също нещо или за много неща .. споменаха се следните теми на спор:

1. напъни свързани с контракции
2. напъни свръзани със запек
3. връзка между запек и проблемна маточна шийка
4. методи за преглед на маточна шийка
5. необходимост от преглед на маточна шийка при бременни жени във всеки един етап от бременността

мен лично ме интересува и коментирам текущата тема на дискусия, а именно - необходимостта от преглед на маточна шийка при бременни жени във всеки един етап от бременността .. за мен е абсурдно да твърдиш, че преглед на шийката на матката е излишен, може да се мине без него, а заедно с това един преглед на ехограф да стига .. ще ти кажа и защо - преди 2 седмици лежах в болница заради възпален бъбрек, на съседното легло, имаше жена бореща се за дете от 5 години, която беше направила спонтанен аборт в 5ти месец, защото никой не я беше прегледал и не бе установил скъсяването на маточната шийка .. това е можело да бъде избегнато, а жената да бъде щастлива майка на здраво бебе, ако разбира се прегледа в ранния етап на бременността е бил направен .. ако някой е на друго мнение по този въпрос, единствената категория, в която аз мога да го поставя е на мега безчувствен егоист .. също така не желая да ми поставят в устата думи, които не съм изрекла .. от поста на другото момиче аз разбрах, че има такива хора и си коментирам факта, че може да има такива хора и ги категоризирам като пълна скръб, аз не коментирам бивши спорове .. нищо не пречеше на Фиби да изясни какво точно и кого точно категоризирам като пълна скръб, да установи фактите и чак след това да ми държи назидателен тон дали имам или нямам право на коментар .. признавам, че вероятно и аз можех да подбера думите си по-внимателно или да уточня целта на коментара си по-обстоятелствено .. ако тя беше постъпила човешки с мен, дори и щях да го направя, но тя избра пътя на агресивното провокативно поведение и аз отговорих по същия начин ..
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #456 -: септември 08, 2012, 09:31:11 »

Слушай момиче, прочети темата за която спориш и се спри. Първо нападаш с глупави коментари, сега се оправдаваш.
 lawyer   Ви е представила нещата както на нея и е изгодно и не спираше да повтаря че сме се надигнали да спорим
Кой напада първи, я прочети какво си писала преди аз да се включа и за кого се отнася
Цитат
въх свещени глупости! това пък е абсурдно .. как точно с ехограф ще се види състоянието на шийката, която крепи цялата бременност?!?! или пък как точно ще се види, ако има някаква инфекция или нещо от сорта?! дано си им казала на тез женички, че са пълна скръб
Нямаме нищо против прегледите на шийката, напротив, мен ме гледаха но не поради тази причина, но както казах ние не сме спорили за това
Даже докторите си я гледат, а дали Ви уведомяват е друг въпрос. прави се в 20 седмица при цялостният преглед
Изобщо пък контракции не са влизали в спора
2 - да. Не сме съгласни и още повече че имаше момичета също с много лош запек в темичката и не е нужно да се пишат такива глупости че от ходене по голяма нужда ще си изгубиш бебето. За това спорихме

За 3 не сме спорили, защото няма шийка която да е доказана проблемна освен от предишна интервенция като аборт и т.н., тази проблемна шийка не дай се Боже се отчита по късно през бременността и ако беше прочела темата за спора,на lawyer  са го открили точно на такъв преглед, дали са и медикаменти, не са помогнали и затова са я зашили. Щастлив завършек, сега се гушкат с бебо

За 4-ри спорихме, защото мен лично ме гледаха на ехограф за шийката и дали Беба ще има проблем с излизането. Значи може да се види, тогава твърдеше че само с Вагинален става, не е ставало въпрос за видове ехографи, тя сега го извъртя
Цитат
мен лично ме интересува и коментирам текущата тема на дискусия, а именно - необходимостта от преглед на маточна шийка при бременни жени във всеки един етап от бременността .. за мен е абсурдно да твърдиш, че преглед на шийката на матката е излишен, може да се мине без него, а заедно с това един преглед на ехограф да стига .. ще ти кажа и защо - преди 2 седмици лежах в болница заради възпален бъбрек, на съседното легло, имаше жена бореща се за дете от 5 години, която беше направила спонтанен аборт в 5ти месец, защото никой не я беше прегледал и не бе установил скъсяването на маточната шийка .. това е можело да бъде избегнато, а жената да бъде щастлива майка на здраво бебе, ако разбира се прегледа в ранния етап на бременността е бил направен .. ако някой е на друго мнение по този въпрос, единствената категория, в която аз мога да го поставя е на мега безчувствен егоист .. също така не желая да ми поставят в устата думи, които не съм изрекла .. от поста на другото момиче аз разбрах, че има такива хора и си коментирам факта, че може да има такива хора и ги категоризирам като пълна скръб, аз не коментирам бивши спорове .. нищо не пречеше на Фиби да изясни какво точно и кого точно категоризирам като пълна скръб, да установи фактите и чак след това да ми държи назидателен тон дали имам или нямам право на коментар .. признавам, че вероятно и аз можех да подбера думите си по-внимателно или да уточня целта на коментара си по-обстоятелствено .. ако тя беше постъпила човешки с мен, дори и щях да го направя, но тя избра пътя на агресивното провокативно поведение и аз отговорих по същия начин ..
както казах не сме били против такива прегледи, вземи и прочети
а за пълната скръб го има черно на бяло, колкото и да го изкривяваш, си остава написано

Съвестта ми е чиста rafaeLa, никога не съм мислила лошо на хората, напротив и на мравката път правя, така че не ми слагай етикети, едва ли не, че искам да умират бебета.
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #457 -: септември 08, 2012, 09:40:28 »

Хайде и аз да се цопна в спора с цел да го прекратя, защото
 всеки сами си решава и сам си избира лекарите, които да го следят. При няколкото ми престои в болницата се нагледах на какво ли не. Единия път имаше жена, което беше бременна с второ детенце, бременност прптичаща с постоянни зацапвания, беше в началото на 6-ти месец. 3-4 дни преди да постъпи в болницата е била на преглед заращото я следяха по- стиктно заради тези зацапвания и съответно с мануален преглед доктора установил шийка дълга 4 см. След 3-4 дни тя сънува сън, че шийката й се е скъсила, нито е имала запек, нито контракции, нито нищо просто предчувствие и решава да отиде пак на преглед. Съответно при прегледа се установява незабавна нужда от серклаж, които на този етап е и доста опасен заради напредналата бременност. Съответно няма обяснение за това състоянни. направиха й серклажа аз 2 дни бях с нея после ме изписаха, не знам какво е станало надявам се да са добре. казвам това, че дори и следенето не дава гаранции и шийката може да се скъси и така без видима причина. Аз също бях с добра шийка следена и на 4д и с напипване. В 7- ми месец след една силна болезнена контракция една вечер се скъси от 4 на 1,5 см, слава богу остана грапава и затворена и на вчерашния ми преглед се оказа, че си е същатата, а вече съм в 9-тия въпреки че миналата седмица пак имах повече и по- болезнени контракции, явно този път не са се повлияли. Така, че момичета каквото си е писано, наскоро една позната ми разказва, че кумата й от началото на 8-мия месец била с 3 см разкритие, а си дочакала датат за секцио. Просто не се карайте, а само споделяйте. Хубав ден от мен.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #458 -: септември 08, 2012, 10:29:13 »

Нямаме нищо против прегледите на шийката
значи щом като съм коментирала само и единствено този факт и ти не си от тези, твърдящи безсмислици и т.н., остава мистерия защо ти се намеси ни в клин, ни в ръкав като "вездесъжда" темида да се оправдаваш за минали бешали неща, които аз не съм коментирала .. вече ми ясна картинката и не виждам причина да продължавам комуникацията си с теб, пожелавам ти прекрасно и безпроблемно майчинство с много хубави моменти butterfly
Активен
lawyer
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 779


Моят сватбен албум

« Отговор #459 -: септември 08, 2012, 12:47:36 »

fibi, връзката между напъните при запека и скъсената шийка при мен я обсъждахме, дотолкова доколкото се опитах да обясня, че веднъж тръгнала да се скъсява, тези напъни допълнително доведоха до още по-голямо скъсяване и до отваряне. Ако си беше в ред, може и напъните да не и се бяха отразили допълнително, но в моя случай те "подпомогнаха" още повече положението.
И anita правилно го е казала, че лекарите не препоръчват напъни от каквото и да е естество. Сега ако всичко е ок, може и да не се отразят и най-вероятно няма да се стигне до скъсяване, но когато имаш скъсяване, ако напъваш всеки ден, ще се отрази неминуемо, защото скъсената шийка трябва да се пази и щади много. Това, че вие се хващате само една част от думите ми, не означава, че аз говоря неверни неща. Във всички случаи се опитах да обясня, че напъните са във връзка със слабата съединителна тъкан, която е довела до скъсяването, но вие през цялото време говорите само и единствено за това, че бебето "ще изпадне при ходене при голяма нужда". Ами колкото и да се опитвам да обяснявам всички причини, които са свързани помежду си, вие си извъртате само в една посока и четете само това, за което сте се хванали, а оттук се започва и спора.
И още нещо, не съм целяла да извъртам нищо, защото всички момичета в БГ си знаем, че редовните прегледи са ни на 2Д, затова и не уточнявам, но всеки е свободен да си мисли каквото иска... ни най-малко нямам намерение да те убеждавам в каквото и да било! Навремето влезнах в онази тема, не за да плаша момичетата, които имат запек, а за да кажа, че е много важно да се провежда прегледа за състоянието на шийката и ако не им го правят, да си го търсят... след което добавих, че при мен в комбинация с тази шийка и напъните, се стигна до влошено състояние. Това е! И нека не зачекваме професии и прочие неща, защото в случая нямат нищо общо- аз подкрепих мнението на Рафаела за важността на този вид преглед, а ти реши да влезеш и да се започне отново обяснението кой какво казал. Аз изобщо не приемам нещата като спор и както виждаш се изразявам нормално, без да обиждам... целта ми е винаги да обясня, колкото се може по-точно нещата, а не само да хвърлям думи в пространството, като "от ходенето до тоалетна може да изпадне бебето".
Така, че се опитай да запазиш добрия тон, защото аз определено не съм те нападала така, както ти го направи и то с изрази като горния! И още нещо- радвай се, че не ти се е наложило да разбереш какво е скъсена шийка и как трябва да я пазиш и какво не трябва да правиш, какво е серклаж и дали случайно няма да родиш в 6-ти месец, защото вярвай ми тогава нямаше да говориш по този начин!
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #460 -: септември 08, 2012, 13:40:05 »

сега се замислих и се сетих, и ми стана смешно че и тук ехографиите се правят на 2Д. Ето ти нов спор сега, може ли или не може да се види шийката с 2Д, щом при мен може значи....

Точно за това се бъркам  rafaeLa , тъй като знам за какво говори тя и че каза неща за които не сме спорили и по принцип си мълчах, докато ти не се намеси с твоя изблик на гняв за нещо което не си прочела и незнаеш как е било
Цитат
дотолкова доколкото се опитах да обясня, че веднъж тръгнала да се скъсява, тези напъни допълнително доведоха до още по-голямо скъсяване и до отваряне. Ако си беше в ред, може и напъните да не и се бяха отразили допълнително, но в моя случай те "подпомогнаха" още повече положението.
good сега говорим на един език, тогава твърдеше че ходенето по голяма нужда е довело до скъсяването на шийката, за това се хванахме че не сме съгласни и за това спорихме, всяка бременна жена страда от запек, трябвали след всяка голяма нужда да тичаме на преглед
Цитат
радвай се, че не ти се е наложило да разбереш какво е скъсена шийка и как трябва да я пазиш и какво не трябва да правиш, какво е серклаж и дали случайно няма да родиш в 6-ти месец, защото вярвай ми тогава нямаше да говориш по този начин!
това ми се струва като пожелание, МЕРСИ, много мило от твоя страна

И аз нямам намерение да обсъждам повече,
Бергерия е много права  give_rose


Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #461 -: септември 08, 2012, 20:40:47 »

Момичета,вместо да поддържате изкуствено спорове и да се радвате ,че това не се е случило на вас ,по-добре се замислете,че това е един много сериозен проблем,касаещ бременността.И специално заради вашия спор се включвам директно от болницата.Лежа тук вече пети ден като незнам докога и как ще приключи всичко.Шийката ми я провериха преди месец и си беше наред,на консултацията в понеделник ( по мое настояване) я провериха и се оказа,че е скъсена.Бях писала преди,че за последните две седмици ми се струпаха много нерви и негативни емоции,които със създалото се постоянно напрежение са довели до това ми състояние,а именно постоянна напрегнатост на матката.Цели пет дни съм на системи магнезий и папаверин,пия гинипрал и ставам от леглото,за да се нахраня и да отида до тоалетна и се моля товада помогне да родя здраво бебче.Така че не се заяждайте за глупости,кой какво се е опитал да каже и какви епитети е използвал,а просто настоявайте и си искайте всички прегледи.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #462 -: септември 09, 2012, 01:06:34 »

Фииби-бг, пожелавам ти скорошно излизане от болницата. Пази се миличка и всичко ще е наред. Силни прегръдки и повече спокойствие.
Активен
fibi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1667


Ангелчето на мама Изабел


« Отговор #463 -: септември 09, 2012, 11:10:01 »

Съжалявам но това не ми дава мира
Цитат
и да се радвате ,че това не се е случило на вас
, неисках да пиша, наистина неисках, но цяла нощ не можах да спа и повръщах от нерви.
Никога не съм се радвала на чуждото нещастие, най малко радостта, че аз не съм минала през него (като си помисля и пак ми се повдига), никой не е застрахован включително и аз.

Това горе за пожеланията го казах иронично т.е. в кавички (само където кавичките липсваха)защото незнам и ми е чудно какво съм казала, че да съм против прегледите на шийката та ме изкараха бебе-убийца

много съжалявам че си в болница, дано да се вдигнеш бързо на крака  с малкия бебок и да дойдеш да ни се скараш подобаващо.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #464 -: септември 09, 2012, 12:20:16 »

Fibi,според мен драматизирате спора излишно.
Layer също се обажда навсякъде с въпросният серклаж и не спира да обяснява как никой не я разбира.
Аз съм чела въпросния спор в темата ви и мисля,че като интелигентни хора просто трябва да спрете и ако можете да бъдете полезни с нещо,бъдете.Само прочетете последните няколко поста какви реплики разменяте и ще се съгласите,че начина,по който водите спора е твърде нелеп.Аз ви споделих моето състояние ,за да ви дам още информация относно проблема,а не на предизвиквам инфантилно продължение на спора,с извадени от контекста думи и насочени в грешна посока.
Активен
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines