Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 00:24:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 168400 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #390 -: август 29, 2012, 12:27:14 »

carol  имам като цяло голямо недоверие на цялото лекарско съсловие,просто много лекарски грешки на мои близки хора, няма да навлизам в подробности, като цяло гледам да не ги мисля нещата. Колкото до плануване на раждането не мисля, че е рано да се обмисля раждането- къде, при кой лекар.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: август 29, 2012, 12:33:13 »

 аз го казвам за ваше добро , както и за доброто на бебето всяка излишна негативна емоция или негативно мислене се отразява та вас и вашите бебета, решенията си ги взима всеки един просто е съвет аз нама да ви накарам да промените решенията
« Последна редакция: август 29, 2012, 12:35:13 от carol » Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: август 29, 2012, 13:32:26 »

Държавните болници са доста по-зле като отношение и обстановка

мхммм лукса липсва в държавната болница, ама пък да ти кажа попадала съм на кофти отношение и в частна такава и нито там, нито където и да било ми пречи да вдигна скандала, а пък мен мнооого ме бива да не си мълча, като някой ми се прави на велик .. според мен основния проблем в българското здравеопазване е, че медицинските работници се мислят за велики само защото са завършили медицина и видиш ли другите хора трябва да са им вечно благодарни, за което .. да ме прощават, ама ако ги няма другите професии като преводачи, учители, инженери и пр. ще имат да вземат да свършат някаква работа, ама кога ме няма .. както и да е ..

Карол благодаря ти за съвета, но след неотдавнашния ми престой в болницата, когато не беше ясно дали ще си тръгна 2в1 или с вече родено бебче, не мога да не обмислям вече вариантите .. верно, че има време, но пък не е лошо човек да е подготвен, в случай на чрезвичайни ситуации, пък и това да обмислиш как, къде и защо смяташ да родиш невинаги е свързано с негативни емоции и психическо натоварване /или поне при мен е така give_rose /
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: август 29, 2012, 17:18:22 »

момичета, до каква степен е важно да се спи на лявата страна? Аз се опитвам да спя на лявата страна, но понякога се събуждам легнала по гръб, а знам че изобщо не трябва да се спи по гръб, особено в 3 триместър понеже се нарушава притока на кислород и кръв към бебето. Та въпросът ми е как се задържате да спите наляво? Тази сутрин пак се събудих по гръб,а лекарката ми изрично ми каза да спя само наляво или надясно именно заради притока на кръв. Знам,ч е едно време хората са спали както им падне понеже никой не ги е знаел тези неща и пак са имали здрави бебета, но все пак ми се иска да знам че спя както трябва.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: август 29, 2012, 18:23:51 »

Ани много сложен въпрос задаваш .. аз лично спя с възглавничка между краката и тя ме озъптява донякъде да се въртя .. снаха ми спи с въглавница за бременни и си подпира гърба, казва, че също не се върти .. за друго май не се сещам .. на мен като ми казаха, че трябва да спя наляво, казах на мъжа ми, ако се буди вечер и ме види, че спя в кофти позиция, просто да ме буди да се обръщам - случи се 3-4 пъти, после явно съм се настроила психически да спя настрани и не се е случвало да ме буди ..
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #395 -: август 29, 2012, 20:14:29 »

момичета, не е нужно чак толкова да се вманиачавате на коя страна спите - моя лекар много се смя като го питах за спането - каза, че бебето само ще ми подскаже как му е удобно или не - т.е. няма значение на коя страна спя, стига да ми е удобно и бебето да не рита и съпротивлява.....това, разбира се, при положение, че нямате някакви проблеми с онази вена, забравих как се казваше  crazy
Не ме разбирайте погрешно, не искам никого да засегна, просто мисля, че това са крайности, които само филмират бременните  pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: август 29, 2012, 20:49:33 »

Аз си спя предимно наляво ,но често се събуждам и по гръб.Не мисля ,че е толкова страшно ако от време на време си по гръб .Все пак нали не се лежи така с часове.А и ако е притисната т.нар. вена кава самите вие ще усетите дискомфорт,така че споко.Вашето тяло и бебчо ви дават сигнали - вие само не ги пропускайте.
Аз днес съм с две контракции.Незнам дали да се безпокоя ,защото знам ,че има и нормални такива.И двата пъти ги получих за по 5 мин изкачвайки стълбите до четвъртия ни етаж.Ох,ще трябва да се прибирам вкъщи на почивки леле
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #397 -: август 29, 2012, 21:04:41 »

Фийби, две контракции не са опасно много.....но дано скоро и тези две да отшумят...дотогава си почивай, слушай релаксираща музика и мисли позитивно  music
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: август 29, 2012, 21:20:26 »

аз съм с притисната вена кава и обикновено се будя без особена причина или съня ми не е спокоен или нещо от сорта, не е задължително да разпознаете "сигнала", понякога правите нещата несъзнателно .. наистина не е такъв повод за притеснение good
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: август 30, 2012, 02:20:51 »

мерси, момичета, но мен изрично лекарката ме предупреди да спя настрани и преидмно наляво именно заради притока на кръв, понеже както бях писала преди съм с плацента с висока устойчивост кеото значи че има нарушен приток на кръв,т.е. до бебето стига достатъчно, но то връща повече от нужното обратно към плацентата и това се дължало именно на нарушен приток на кръв. За това спането наляво е необходимост при мен и заради притока на кръв ми е изписан и бебешки аспирин. Та затова ме притеснява факта че понякога се будя по гръб. Тази нощ поне 2 часа съм спала по гръб и съм сигурна че са 2 понеже в 2.30 ставах до тоалетна, после легнах по гръб за малко понеже нещо ме схвана крака и може би така съм заспала, събудих се в 4.30 по гръб.  Иначе аз също си подпирам гърба но явно не винаги успявам да не се обърна по гръб. Тук например казват че в 3 триместър дори няколко минути не е хубаво да се спи по гръб защото е доказано че оказва влияние върху пулса на бебето.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: август 30, 2012, 07:33:44 »

На мен спането ми беше голям проблем, но не защото спях по гръб, по гръб аз не мога да спя, никога не съм можела. А защото спях винаги по корем, до втори месец, началото на трети си спях без проблем по корем, но после почнах да се притеснявам за бебето, питах моя лекар и той ми каза, че мога да спя, както си сикам и дори по корем, питах до кога и той ми каза, докато ти е удобно. Но понеже съм си параноик, спрях да спя по корем, около 20 дена ми беше много трудно и почти не можех да спя, но после свикнах. на нощ си сменям позата поне 5-6 пъти. винаги абсолютно съзнателно, никога не ми се е случвало досега в съня си да се обръщам. Според мен няма чак такова значение дали се спи на лявата страна или на дясната, не може цяла нощ на една страна да се спи. Иначе моята поза е почти изцяло настрани, като долния крак ми е изпънат, а левия ми е свит и се опира в леглото. Така дефакто съм и леко по корем и се чудя дали не се притиска бебето, проверявам, засега няма проблем, но като порасне коремчето не знам, какво ще правя. ако спя изцяло на страни ми е топло и ме болят краката в колената, не знам защо е така, на вас случва ли ви се? Главното според мен е да не се вманиачаваме толкова как спим, поне засега, така или иначе ни предстоят месеци, в които сънят ще е проблем, както и да застанеш, особено последните дни, знам, че почти не се спи.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: август 30, 2012, 08:14:43 »

Руми в тази поза бебето не се притиска /малките същества са изключително борбени и вярвай ми бебчето няма да те остави да му направиш нещо .. инстинкта за самосъхранение е огромен при тях/, но пък рискуваш да си докараш ужасни болки в гърба - казвам ти го от опит - като ми натежа корема и болката почна, аз затова и преминах на варианта с една възглавничка между краката и прегърнала мъжа ми, да се подпирам на него / blush biggrin / или възглавничка между краката и една друга, която съм прегърнала, пак с цел да се подпирам и така гърба ми наистина почива и нямам никакви проблеми good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: август 30, 2012, 08:41:00 »

Рафи и аз така мисля, че тялото и бебето сами ще си покажат как да спим.
 Доскоро усешах бебето много слабо и то попредната стена на корема, но отскоро почна да ме рита по навътре, имам чувството, че е по пикочния мехур, направо някои удари са си силни и се стряскам, като получа такъв по- силен. Вие как чувствате бебчетата, имате ли такива изненадващи силни удари?
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: август 30, 2012, 09:33:46 »

Руми в тази поза бебето не се притиска /малките същества са изключително борбени и вярвай ми бебчето няма да те остави да му направиш нещо .. инстинкта за самосъхранение е огромен при тях/, но пък рискуваш да си докараш ужасни болки в гърба - казвам ти го от опит - като ми натежа корема и болката почна, аз затова и преминах на варианта с една възглавничка между краката и прегърнала мъжа ми, да се подпирам на него / blush biggrin / или възглавничка между краката и една друга, която съм прегърнала, пак с цел да се подпирам и така гърба ми наистина почива и нямам никакви проблеми good
Аз спя точно по същия начин - наляво ползвам възглавница за прегръщане ,надясно мъжа smilesmile
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #404 -: август 30, 2012, 09:46:20 »

Момичета за пореден път Ви казвам ,че вредите с тези мисли и терзания освен на Вас,а и на вашите бебенца.
Я се замислете като ходите на преглед и ви сложат на кушетката за преглед с видеозона как лежите???Наляво ?Надясно >или пък по гръб???
Лично аз вчера на поредният ми преглед лежах около 40 мин по гръб - гледане на видеозон и запис на тонове!
Досега за 9 месеца не съм ползвала никакви възглавници ,не съм се подпирала никъде - нямам неистови болки в гърба и кръста (при все е строго индивидуално разбира се ).Дори и сега има случаи в които спя по гръб и да чукна на дърво бебенцето ми добре.ПОнякога само,когато се обърна по гръб усещам невероятен натиск от матката към вената ,но на мен самата ми става невероятно гадно и искам не искам се обръщам настрани.
Относно това дали притеснявате бебо докато спите - ми то детето ви дава знак и пак искате неискате като усетите ,че натискате нещо сменяте позата моментално.

Така,че мили мамчета спокойно го дайте!!

fiibi_bg
какво стана с контракциите ???Още ли се паникьосваш ?????Както бях ти казала в няколко поста по нагоре - ще се наложи да почиваш повече с напредване на бременността !
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines