Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 00:37:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 168408 пъти)
 
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #360 -: август 26, 2012, 09:39:57 »

Ох , като ви чета как всички имате контракции , аз да чукна някъде не съм усещала какво е това и не искам скоро да усетя. Коремчето е мекинко , има лек нежен мъх и като го видя и се сещам за бебока. Аз от тая жега никак не се чувствам добре , все съм отпаднала , като тръгна да ставам от леглото все изчаквам понеже ми се замайва главата и почват да ми бучат ушите. Измарям се бързо , но вчера и днес като , че ли съм по -енергична, освен това качвам много равномерно кг и не се тъпча. Снощи например съм вечеряла едно плодово мляко и 1 банан.
miauka , термина ми е на 04.01. Да, аз като хапна повечко и ми става тежко за това не си го причинявам. Започва се едно сърцебиене едно чудо. Хапвам и аз по малко на често. Така нито качвам много нито ми е кофти после. Чувството на тежест е ужасно просто.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: август 26, 2012, 17:16:07 »

red_roses то и аз не бях имала такова чудо контракции до вчера ,ама и с тази екстра се снабдих.
 Princess_of_the_Dawn не е от ходенето ,защото точно като походя се чувствам прекрасно ,а като се застоя - залежа започват въпросните бодежи.То аз вече така си им казвам - бодежи ,защото не усещам стягане.
angel4e може за N-ти път да го кажа ,но твърдението ми се подкрепя ,че при дългоочаквани бременности параноята е неизбежна.И интересно как сме едни такива умни и разумни хора ,а аз даже съм изградила представа за себе си в околните ,че съм и много силен човек ,а накрая се оказвам някаква истеричка едва ли не.Честно ви казвам на моменти и аз не мога да се понасям.И сериозно се захващам да променя ситуацията ,защото така не може.
Засега бодежите и обтягането по корема отдавам само на порастването му ,защото по принцип не ми е голямо коремчето ,а бебчо върви даже с две седмици напред и при това е много активен.
Благодаря за хубавите думи на всички!
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: август 26, 2012, 18:02:34 »

Фийби, може нещо да си се притеснола и от това да са контракциите. Пробвай да се успокоиш и може да отмиант. И да, напълно си права, че при дългоочаквани бременностти сме много по-параноични. Аз съм същата. Най-дребните неща ме тревожат и наистина и аз не се понасям на моменти, но квото е такова. По-важното е да съм спокойна и бебка да е добре, само това ме интересува в момента. Иначе аз пия магнезии вече 2 дни но не виждам промяна в коремчето ми. В смисъл не усещам да е по-меко и т.н.  А както казах преди не усещам нещо което да прилича на комтракции- т.е. да стяга и отпуска. ПОнякога като съм права усещам нещо да изпъва корема ми от време на време, но мисля че е по-скоро движение на бебка, а не контракция. Де да знам и аз вече кво е. Абе важното е бебоците да са добре, още малко ни остана и ще гушкаме съкровищата си Wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: август 26, 2012, 18:06:30 »

Ани магнезия не може да ти навреди ,пък и както няколко пъти вече писахем той действа с натрупване,така че по-скоро очаквай ефекта ...
Иначе мисля ,че моите неприятни усещания по-скоро отминават ,така че гледам напред:)
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: август 26, 2012, 22:39:51 »

леле боШке, не знам за вас момичета, ама аз вече полудявам в тия жеги .. отвратително е .. цял ден пак бях скрита на климатик, а искам да седя навън .. ей сега ще дойде зимата и пак ще се затворим като космонавти .. знам, че дето се вика угода нямаме, амаа направо вече не се трае бее nea

аз утре смятам да ходя до личния лекар, за едно направление за ендокринолог, че и там трябва да се отчета задължително, при все и проблема с бъбрека дето се появи .. отделно и за епикриза трябва да ходя - да видим дали изследванията са излезнали и дали няма да се наложи да полекувам едни гъби и аз, че откак ме надупчиха с антибиотика, си имам течение, при това постоянно - не изпитвам някакви дискомфорти от него, като сърбеж, зачервяване и прочие /пу пу пу, пази боже/, но е неприятно от хегиенична гледна точка .. та така .. хубава вечер ви пожелавам и спорна седмица give_rose
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: август 26, 2012, 23:09:32 »

Фийби, мерси

Рафаела и тук е  така. Цяло лято е такава жега навън, че чак не смея да излезна през деня. Цял ден съм завряна вкъщи на климатик, че вън е 35 градуса и нагоре  и хич не е за излизане в тая жега. Чак вечерта и то след 9-10 е поносимо за разходка. Още малко лятото ще свърши и пак вкъщи, както казваш, ама тва е положението, да сме живи и здрави, пък догодина ще се разхождаме повече лятото с малките бебешоци smile

Мацки, като спите на ляво усещате ли болки горе на свивката на крака? Забелязвам че като легна на лявата страна със свити крака и после десния ми крак, а понякога и левия ме болят горе на свивката за няколко минути след като сменя позицията и после нищо ми няма. Все едно ми се е схванал крака, само че горе на свивката, едно такова е усещането. Чудя се на какво се дължи- дали защото не слагам възглавница между краката?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: август 27, 2012, 07:49:34 »

здравейте и от мен, след двуседмично отстъствие ето ме отново тук.
 Да докладвам, че на морето изкарахме супер, препоръчвам ви на всички да идете ако можете на море или планина. почувствах се очвек, забравих че съм бременна, нямаше ги всички неприятни неща, съпътсващи бремеността, нямаше я умората. Вечер си лягахме към 10-11, сутрин ставахме към 7.30, закуска, на плаж до обед, после обяд, следобеден съм по 2-3 часа и после разходки и вечеря, звезди и море.  Добре беше, че случихме на по-хладно време, нямаше жеги, а беше супер приятно и водата беше чиста и нямаше вълни - като езеро беше морето, абе по-поръчка. Гърлото ми мина за два дни от прополките и така, имахме пълноценна почивка.
Следвашата седмица си бяхме в Пловдив по задачи и днес съм на работа, явно обаче свикнах да спя по 11-12 часа на ден и сега се чувствам доста зле, почвам да се замислям за болнични.
Ние в момента си довършваме къщата, на етап мебели сме, чакаме да ни монтират кухня, спалня и дрешник, дано до началото на септември да стане. има още много неща да се правят-лампи, шкафове, козирки. Детската съм я оставила за края на септември, октомври, дано всичко да е наред.
 Бях ви питала по-рано за покупки за бебчетата, все още нищо не сме взели, чудя се колко време преди това е по-удачно да се започне, то като чета по книгите доста неща трябва да се вземат.
Гледам повечето от вас имат контракции, мен миналия път лекаря ме пита дали имам, за момента мисля, че нямам, предполагам, че ще разбера, ако имам нали.
И аз си вкарвам разни паранои постоянно, направо на моменти се спичам зверски, вчера нещо ме болеше долу вляво, знаех си че не е бебето, а по-скоро стомашни проблеми, но пак си вкарвам паранои и стоя като вкаменена.
За жегите, какво да ви кажа, стоя само на климатик, не ходя никъде, знам, че е добре да се движа, но от жегите се чувствам като пребита и краката ми отичат, като съм на климатик, се чувствам добре. мъжът ми горкия се завива по цяла нощ, защото ми е топло и държа климатика на 23 градуса денонощно.
За усещането на бебето, аз си мислех, че е слабо, но онзи ден мъжа ми си сложи ръката и го усети и каза, че се усеща силно, беше много вълнуващо.
 Мисля, че обхванах почти всички коментирани теми, дано  не съм ви досадила с прекалено дългия пост.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #367 -: август 27, 2012, 08:36:55 »

И аз стоя завряна по цял ден на климатика и вече ми писна , но няма как. Навън дори и в 18, 19 часа да изляза пак се задушавам. За първи път мразя лятото и то много , докарва ми само главоболия. Отделно , че и на бременните телесната температура е малко по - висока от на останалите хора , аз лично не съм я мерила , но си я усещам и за това в жегите ни е още по - топло. На мен на 20 градуса вече ми е добре , а на останалите им е хладно. Освен това не знам септември сигурно ще е гаден и топъл за наш ужас. Мен 29 градуса хич не ме устройват , пак ми е жега и започва едно бучене на главата и ушите , сърцебиене абе гадна работа.
Що се отнася до дълго чаканите бебета - ами и ние сме така. Колко пазене се пазя , едва ли не живея в епруветка само и само нещо да не се случи на бебето , а не трябва така. Да , ама предпочитам да изкарам още 4 месеца така и да съм спокойна , после да се радвам на живородено бебе , след това каквото си искам това ще правя . Голяма паника съм и аз , малко нещо да усетя и айде вкарвам се в хиляди болести , неспасяеми случаи и т.н.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: август 27, 2012, 17:59:30 »

Руми, аз мисля, че като влезнеш в 7 месец и е време да се разровиш за колички, кошари и т.н., да си набележиш примерно модели, а по-късно, когато съвсем наближи, да ги купиш. Иначе за дрешки и други дреболийки по всяко време е удобно. Аз например миналия уикенд го раздадох на бебешки покупки и купих няколко чифта дрешки, обиколихме 2 бебешки магазина да видим кошарки и колички, гледах и онлайн също и си харесахме една кошарка, набелязахме си горе долу и количката и като наближи ще ги купим. Набелязах откъде какво мога да купя, според цените и т.н. Само да знаеш, че няколко мами ме посъветваха да не купувам много дрехи за новородено, а да ги взимам за 3 месеца примерно, понеже много бързо се израстват. Примерно 2-3 за новородено са достатъчни май, а другите малко по-големички. 3 майки ми го казаха и аз така процедирам, пък после ако се налага нещо по-малко ще купя допълнително. Иначе да и моя списък с покупки е доста дълъг, доста неща има за купуване, но предполагам че повечето ще ги купя към края на 8 месец.

За седенето вкъщи и аз п оцял ден съм вкъщи, в тия жеги предпочитам да не излизам през деня и чак вечер към9-10 като захладнее излизаме с мъжо на разходка за 20-30мин. Знам, че изобщо не е достатъчно и трябва движение, ама.... И мъжо само се оплаква че му е студено пък аз умирам от жега.
 
Ред розес, и аз като теб, пазя се като кристалче направо. Знам че това е параноично и бебка е ок, ама най-малките глупости ме изкарват извън равновесие. Ей ся например, откакто разбрах че джоджена може да предизвика контракции и го избягвам напълно, че и без туй май си имам проблеми с контракциите не ми трябват допълнителни стимули. АКо нещо трябва да се готви с джоджен съм инструктирала на мен да се готви без джоджен. Зеленчуците само аз ги мия, за да знам че са измити много добре. Малко психарска история ама предпочитам да не рискувам и да не си навличам излишни главоболия и притеснения, че и без туй съм шаш и паника. По корема не давам никой да ме бара освен мъжа ми- имам чувство на собственост явно smile Като отида в магазина всеки бърза с тия колички без да гледа на къде върви и очите ми са на 24 да не ме блъсне някой с тия колички, че гледат в страни пък бутат количките напред. Направо изпадам в ужас при такава тълпа и блъсканица, а тук във всички магазини е така. Всичко го правя бавничко, без да си вкарвам излишен стрес с бързане. Чак свекърва ми ми се чуди как може да съм такова спокойствие, ама предпочитам бавно да си правя нещата вместо да бързам и да се стресирам излишно.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: август 27, 2012, 18:30:30 »

да ви се похваля ходих за епикризата, научих я от първия до последния ред и единствената кофти новина е, че от високата температура и антибиотика съм се сдобила с лека форма на кандида, която според сестрата, която ми връчи епикризата, трябва да отшуми до няколко дни, ако не отшуми, на 5ти септември съм на преглед и ще си искам глобули, щот не може така да седи положението .. иначе много ми беше хубаво като прочетох, че бебка въпреки че е мързеланка и не шава много много, е здраво, добре развито и доносено бебе .. не знам колко пъти благодарих на Господ, че не ни е изоставил в такъв критичен момент, утре е Малка Богородица и мисля да мина пак през църквата, хем за да изкажа още веднъж благодарност, хем че и като мина от там се чувствам някак в мир със себе си и съм доста спокойна

Руми добре завърнала се! радвам се, че си изкарала добре почивката - от това по хубаво няма! give_rose
Фийби ти как си? отмина ли дискомфорта?
« Последна редакция: август 27, 2012, 18:32:11 от rafaeLa » Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #370 -: август 28, 2012, 13:51:40 »

Anita81 , и аз много се пазя като тръгна на пазара за зеленчуци примерно. Във Варна имаме колхозен пазар и там е една малка лудница. Всеки върви на където му падне , народ , пенсии , цигани... От както съм бременна намразих хората , то не е много хубаво така да се приказва де ама какво да направя, това е истината. Все имам чувството , че някой ще ме урочаса,че всеки гледа сеира , все питат и разпитват и откачам. Много намалих и чуванията и излизанията с близки и приятели. Всеки и всичко ме дразни. Много се промених , дано след това се пооправя , че сега никой не може да ме трае smile.
Напоследък не се чувствам и много енергична. Все ме боли глава , всъщност направо си се събуждам с главоболие , през деня само си полягвам изобщо тотална липса на енергия. Чудя се на какво се дължи като изследванията ми бяха перфектни точно преди 10 дена и хемоглобина на средата. Доки даже ме похвали. Кръвното е ниско , но то си е такова от доста време.
« Последна редакция: август 28, 2012, 13:53:34 от red_roses » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: август 28, 2012, 14:23:57 »

Ани, според мен не е хубаво чак толкова да се задълбочаваш и психясваш, малко джоджен в ядене, няма да предизивка контракции. Доколкото разбирам не работиш в момента и това също явно се отразява. Аз като си стоя в къщи сама и само разни психо мисли ми минават в главата. Макар че почивката не може да се сравни с нищо.
Раф, не се тревожи за кандидата, ще се оправи сама, а и не е нещо страшно.
 Ред и аз чувствам постоянна умора и все ми се спи, а напоследък водех супер интензивен живот, всяка вечер по заведения, разни приятели от чужбина и други градове, малко в повече ми идва. Аз, ако зависи от мен бих си лягала в 10, но все гледам да правя компромиси и става 12, по едно време не издържах вече, всяка вечер по кръчми. След отпуската обаче явно съм се поуспокоила и починала, защото и мен преди много неща ме дразнеха, а сега малко по-спокойно гледам на нещата.
В Пловдив с тези жеги за разходка направо не мога да мисля. Знам, че е хубаво движение, обаче жегите ме скапват направо. То после при раждането на мен ще ми се отрази, но какво да правя. Ако не работех сигурно щах да се разхождам сутрин, но почвам работа в 8 и няма как.
 Иначе съм на лекар на 4 септември, като преди това трябва да си направя и изследвания, ще видя тогава какви са възможностите за болнични.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: август 28, 2012, 14:34:51 »

И аз да драсна някой ред - все още се появяват контракции ,но днес само един път и се успокоявам ,че нещата отиват към овладяване.Всичко е на ниво стрес и незнам как да го преодолея.
Руми и аз съм на консултация пък на 03.09 и я чакам с такова нетърпение ,че думи нямам.Най-вече,за да видим какво е състоянието след тази серия от контракции ,която много ме обезпокои.Вземай болничен ,достатъчно се наработи.Малко са хората като теб ,които работят до толкова късна бременност ,което аз лично адмирирам:)
red_roses нормално е да имаш главоболие ,след като не водиш много активен живот и сама казваш ,че даже се изолираш.Забавила си чувствително темпото и като прибавиш бременността ,организма ти изпитва сериозен стрес.
Ани джоджена да ти е проблема  blum smile.Не му мисли толкова ,виж колко напред си вече.Гледам те пишеш в другите теми за покупки ,за устройване на стаята на бебето,ама това са чудесни неща,за които аз все още не смея да мисля.И контракциите ще овладеете ,спокойно.Това разбрах ,че на всеки етап от бременността си има проблемчета ,с които евентуално можем да се срещнем и ние трябва да ги преодоляваме смело като бъдещи майки ,защото после май идва големият филм.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: август 28, 2012, 14:45:10 »

оо Фийбс, ти се появи, според мен няма да има проблем и ще са наред нещата, щом днес само веднъж си имала контракция, с хаповете, всичко ще е наред, а и самите контракции не увреждат бебка. Много си права за големия филм после, това повече ме притеснява, видях се с една приятелка, която живее в чужбина и сега са тук на гости, малкия и син е на 4 месеца и като го гушнах осъзнах, че ще има един крехък живот изцяло на моята отговорност и грижи, малко е плашещо. Ние сме с еднакъв термин с теб, може да родим в един ден smile
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #374 -: август 28, 2012, 15:19:45 »

Момичета съжалявам ,че нахълтвам обаче искам да Ви споделя,че аз съм с контракции още от начална бременност.Още отначало ми изписаха нош-па,Нутри Маг ,който в последствие доки ми го увеличи на 3 пъти по 2 таблетки ,но въпреки това контракциите ми бяха на лице,макар и по леки.
Сега не пия никакви хапчета от началото на 8-ми месец защото отново взех да повръщам зверски и немога да доближа никаква храна кажи речи до устата си ,камо ли хапчета- мисълта ми е - дайте го по спокойно ,защото така с тези терзания вредите освен на Вас ,а и на бебчо/бебка.

Анита спри се бе жена !!!Сега пък джоджен .... стига си си забивала излишни пирони в главата.fiibi_bg е права отдай се на покупки и бебешката стая.

red_roses това е изцяло от бременността,а не от това ,че си спряла активния си живот.Преди да забременея аз бях супер активна (сега съм по малко поради факта ,че движенията ми са ограничени smile ) И както всички и аз работех и то доста динамична работа ,която за жалост неможех да върша след като разбрах ,че нося дете. Изледваха ли ти нивото на захарта ???Сладко консумираш ли изобщо??

rafaeLa защо лекарят ти не ти изписаха противогъбично хапче паралелно с антибиотика???
Когато аз се разболях от гнойна ангина в края на 7-мия месец ,лекарят ми ми изписа 1 хапче с удължено особождаване против Кандида и да чукна на дърво въпреки силния антибиотик гадните гъби не се появиха!Дано всичко отшуми при теб и е фалшива тревога.

Целувки от мен бъдещи мамчета!!
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines