Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 00:12:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 168392 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: август 23, 2012, 08:33:00 »

Аз за краката продължавам да си ползвам епилатор.защото аз толкова съм свикнала ,че не ме боли никак,а за интимните части все още се справям ,но коремчето ще порасне още и незнам.В една книга четох ,че след 7-мия месец една жена спряла с прическите и само за лекар се приготвяла,другият вариант е половинката да върши тази работа.Най-добре е ако се ходи на козметик да не се спира ,а да си продължава жената през цялото време.Също така съм решила да ходя на педикюр редовно ,дори и да идва есен и зима ,защото това е едно от малкото неща ,които може да си прави човек по време на бременност за разкрасяване.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: август 23, 2012, 09:55:14 »

Здравейте и от мен blum Не съм се включвала скоро, но нещо мързела ме е обхванал напоследък... blush

Малко със закъснение - Добре дошли на новите мамчета! Пожелавам лека бременност и прекрасни бебчета на финала! give_rose

За морето - аз ходих пред 3 седмици. Тогава бях в края на седми/началото на осми месец и си изкарах чудесно. Времето беше адски горещо, точно като бяха жегите по 40 градуса, но ние не седяхме на плажа по това време. Сутрин от 9 до към 11/11и30 и следобед към 16и30/17 до към 19/19и30 почти през цялото време под чадъра - ехаааааааааа, искам пак!!! girl_wink girl_wink Ходих с цял бански, много ми беше удобно, къпах се колкото си искам и не съм имала никакви проблеми.Swiming Дечицата по плажа много странно ме гледаха и си шушукаха, че имам бебе в корема  girl_wink

За обезкосмяването
-  краката половината с епилатор, а над коляното с бръсначката. Мишниците с епилатор, а триъгълника - ходя на кола маска. Решила съм сега да започна по-често да ходя, за да може като тръгна да раждам да не ме бръснат. Толкова години вече с кола маска ги махам и сега работата ще замине на кино, ако ме обръснат nea nea

Коремчето и на мен вече си ми тежи, ама още му се радвам, че после няма.... Бебка е толкова активна, че чак се чудя кога спи милата smile На последния преглед беше с главата надолу и май не се е преместила. Ще видим другата седмица.

Иначе като цяло ние сме добре. Вече съм си вкъщи от края на юли. Започнахме с покупките малко по-малко, ама някакви странни мисли ми  минават през главата, та се чудя на себе си. Хем си викам има време, има време, за щото по принцип роднините ме знаят, като  *db*вечното спокойствие pleasantry, хем от друга страна си викам - ами то има-няма 6-7- седмици останаха до термин, ама като гледам по форумите как се раждат сега в жегите по-рано доста бебета, ми то.......няма много време значи. Общо взето ще гледам до средата на септември да съм готова с почти всичко, пък ще видим.


Много дълго стана, спирам да пиша. След малко пак, че се сещам още неща give_rose
Хайде цунки по пупите от мен!!! give_rose

Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: август 23, 2012, 10:44:00 »

red_roses няма да започвам спорове за секцио или нормално раждане, само искам да ти кажа, че е добре да се довериш на преценката на лекарите. Не дай Боже да има да се случва нещо лошо, ще се случи и при двата варианта. Настрой се положително и всичко ще бъде наред!  give_rose
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: август 23, 2012, 15:52:38 »

здравейте smile

аз имах премеждие с един възпален бъбрек и престой от 3 дни в болница, но вече сме добре /да чукна на дърво/, моята сладурка си е все така нешвъклива, даже като  ми правиха запис на тоновете и все ми викаха - това бебе е много мързеливо biggrin иначе беше хубаво да й чувам сърчицето 2 пъти дневно .. сега ще ползвам таткото за тази цел - той ще е моя преносим доплер blush аз се чудя сега на този етап има ли смисъл да сменям ЖК-то .. просто се оказа, че проблема с бъбрека е вървял още в началото на бременността, имало е симптоми, но не са ми обърнали внимание .. чудя се не за друго, а защото просто вече не знам към кого да се насоча и кой ще бъде достатъчно съвестен, за да си свърши работата, притеснявам се да не попадна на поредния безхаберник, а пък реално погледнато не остава много още от бременността ми, та от няколко дни си блъскам главицата с този въпрос .. майка ми и тя ме агитира да сменя лекаря, мъжа ми пита ще ходим ли на следващия ми записан час при настоящата лекарка или ще пропуснем и аз не знам какво да правя, направо ум не ми стига Hmmm
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: август 23, 2012, 20:35:16 »

Рафи наистина за съмнение си е твоята лекарка.А при нея ли ще раждаш?Защото ако не раждаш при нея още малко и трябва да се насочваш към лекаря ,който ще ти води раждането,поне аз така знам.Аз се бях оплакала от болка в бъбреците и моята лекарка веднага ми пусна стерилна урина.
Аз да ви попитам вие в коя част на коремчето усещате бебето?Аз последните два дни усещам жестоки smile ритници много ниско долу,чак притеснително ниско,а по принцип усещам и някакви бълбукания като обръщания си го обяснявам аз в зоната под пъпа и около него .Преди 3-4 дни имах натиск и по нагоре ,но общо взето сериозните ритничета долу ме притесняват.А когато ходих на преглед при лекарката ми преди два дни ,защото се бях ошашкала по друг повод не ми е споменавала бебчо да е много ниско та се зачудих сега какви ги върши това малко човече.Незнам за добро или лошо,но нашето бебче е много активно.Целодневно си получавам информация от него.Както казва моята лекарка:"Той знае ,че си притеснена и иска да те успокои".Ужасно мило звучи ,нали?
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: август 23, 2012, 20:51:24 »

Фийби не смятам да раждам при нея, защото тя си работи тука в една частна клиника, с ясно изразена политика за правене на секцио без това да е нужно изобщо, а аз изобщо нямам ама нииикакво желание да ме срежат заради едните 1000лв. и без никаква друга причина .. в общи линии имах възможност да разгледам държавното АГ тия дни като бях там /един вид от скука си организирах ден на отворените врати biggrin /и се оказа очудващо спретнато, подредено и най-вече хегиенично, та май смятам там да родя и парите, които съм събрала да ги дам за по-полезни неща, отколкото за раждане в частна клиника и ще преживея факта, че трябва да си донеса нощничка, подложка за леглото и виличка и лъжичка .. видях цените за избор на лекар /290лв./, но аз честно казано след като разпитах за екипа, работещ в болницата - 8 лекари - за 2ма от тях вече имам лични впечатления от доста време, за още 3ма добих последните няколко дни, и за другите 3ма разпитах, та в общи линии, при когото и да се падна е добър в акуширането и мога да се доверя, та няма да избирам лекар и когато раждането започне при когото се падна при него ..
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: август 23, 2012, 21:16:37 »

милички, усещате ли си кроемчетата постоянно твърди или са ви мекички? Питам понеже днес имах консултация и лекарката каза че кроема ми е псотоянно твърдо, а би трябвало да е мекичък, итова било предпоставка за преждевременно раждане,та затова никакво пътуване до края на бременността. Мислех, че с напредване на бременността е нормално да усещам корема твърд постоянно но явно съм грешала. Мисля че не са подготвителни контракции понеже контракциите идват и отминавата доколкото знам, а на мен постоянно ми е твърд корема. Изписа ми и бебешки аспирин и магнезии за п одобър приток на кръв и каза да лежа сутрин и обед по 2 часа на лявата страна. Това е заради факта че имам плацента с висока устойчивост, т.е. бебето приема по-малко кръв и връща повече от нужното към плацентата и поради тази причина изостава.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: август 23, 2012, 21:26:55 »

Рафи и все пак не мислиш ли,че лекарят при когото ще раждаш трябва да е запознат с твоята бременност.Може би все пак избор на лекар и преминаване към въпросният последните два месеца няма да е лош вариант при положение,че не вярваш на лекарката си.Аз мисля ,че да вярваш в лекаря си ти гарантира много по спокойна бременност.
Ани  не трябва да ти е твърдо коремчето.Но при положение,че са ти изписали магнезий може би ще се нормализират нещата.Аз пия също магнезий и въпреки че не ми е твърд корема лекарката ми каза да не го спирам.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: август 23, 2012, 22:44:15 »

Фийби, а магнезия с какво помага? Извинявай че питам, ама мислех че за притока на кръв ми го изписва, а сега като ми казваш това ме караш да се замсиля че може да е заради корема ми. Ти за какво го пиеш?
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #339 -: август 23, 2012, 23:06:39 »

Магнезия помага на гладката мускулатура на матката да не се съпротивлява на разтягането, предизвикано от растежа на бебчо, с други думи намалява риска от поява на контракции.... Ани, аз имах такъв проблем като теб, придружен с контракции - оттогава пия магнерот 3X2 и при нужда но шпа....Истината е , че като излязох в отпуска и си починах малко се нормализираха нещата. Дано бързо и леко отмине този етап при теб.
Фийби, имах същите притеснения като теб в твоите седмици - имах чувството, че бебето ме рита по мястото, откъдето трябва да излезе и много се шашках....Впоследствие разбрах, че е главично разположена и всъщност ме бута с глава и ръчички....Не се минаха и 2 седмици и тя се "качи" нагоре и това странно и плашещо усещане премина. От 25-та седмица започна да ме рита активно с крачета над пъпа, като от две седмици направо ми атакува ребрата  biggrin Само малко да се изгърбя и един ритник в реброто набързо ме връща в правилната стойка smile Като цяло и моята госпожица е доста активна - рита и шава постоянно smile
Веси, случайно да си посещавала училището за родители в Mall of Sofia във вторник? Мисля, че те видях там (нали съм физиономистка), но не мога да съм сигурна  blush
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: август 23, 2012, 23:10:34 »

Snow_White, да бях там, ама аз не съм много физиономистка. Оглеждах се постоянно за една позната, но не я видях blush Другата седмица ще ходиш ли?

Рафи,
успех ти желая и всичко да е наред вече до края give_rose give_rose give_rose
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #341 -: август 23, 2012, 23:14:37 »

видях, че гледаше неспокойно....ех, знаех си, че трябваше да те заговоря.....аз бях с една дълга светлосиня рокля и с нашия татко под ръка smile
Инъче, да, мисля да ида пак, ако не ми мине котка път smile
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: август 23, 2012, 23:27:47 »

Ахаааааа, сетих се сега....татковците бяха малко girl_wink Е, значи може да се видим пак, аз ще ходя също:)
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: август 24, 2012, 02:07:19 »

Сноу-уайт, мерси за разяснението. Явно има логика да го пия тогава. Аз ще го пия 3х1 на ден. Дано се нормализират нещата. Не знам защо досега не ми го е дала като моя корем е твърд от повече от месец май- откакто почна да ми личи сериозно, но аз си мислех че е нормално да е твърд тъй като беба расте и кожата се изпъва.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: август 24, 2012, 07:45:26 »

Анитка мисля, че ти бях споменала затова, че коремчето не трябва да е нон-стоп твърдо, ама може и да греша .. пий си магнезия и не се тревожи, но Сноу Уайт е права, че спокойствието най-много ще помогне good
Фийби аз на лекарката що се отнася до бебка й вярвам, защото си ходя и при друг лекар, който независимо потвърждава състоянието й .. наистина не ме кефи, че спрямо мен е била немърлива, ама какво да се прави - досега не съм чула от някоя от моите приятелки да е напълно доволна от лекаря си, докарахме я до там, че да се надяваме да ни няма нищо .. на въпроса ти за избор на лекар - снощи стана дума точно за тези неща и коментирахме, та в общи линии ако дай боже от тук нататък нямам проблеми + епикризата от текущия престой в АГ-то + документите от медицинския ми картон, които ЖК трябва да ми даде заедно с болничния за майчинство, ще имам всичко необходимо за всеки един лекар да ме изроди .. а и да ти кажа тук има една тенденция /ако мога така да го нарека/ и тя не е от най-приятните, а именно плащаш си за избор на лекар, уговаряш се с лекаря и ако имаш нещастието някоя друга от пациентките му да тръгне да ражда в друга болница преди теб, вероятността той да не се появи е огромна и тези пари си отиват на кино .. та в общи линии е доста съмнително дали въпреки всичките пари пак наблюдавал те лекар ще те изроди или който се падне независимо дали си говорим за частна или държавна болница ..
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines