Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 00:36:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 168407 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: август 09, 2012, 09:53:29 »

ха! за содата не се бях сещала! ама то верно помага, мен при ангина, майка ми само така ме лекуваше едно време good
Да ,неприятното  е,че често предизвиква рефлукс ,но е изпитано бабешко лекарство.

Рафи,на теб исках д ати кажа да не се тревожиш ,щом док не ти е казал ,че е обезпокоително.А и не може да сме постоянно във всички норми.
Аз съм много зле с носа вече ,постоянно е запушен и като го издухам малко по-силно излизат кървави нишки,но поне четох за това предварително и грам не съм притеснена ,освен това ,че дискомфорта на запушения нос остава.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: август 09, 2012, 10:10:35 »

аз направо не знам къде да чукна /освен на дърво biggrin /, че да се предпазя от това с носа .. и аз го четох, че е нормално да се получи така, но ако знаете кооолко мразя да ми е запушен носаааа bad
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: август 09, 2012, 10:30:56 »

Отидах при Джи пи и се връщам, не бах при гинеколога, защото бях при него в сряда, а и той е много ангажиран. Джипито дъщеря и скоро роди, така че е запозната. каза ми, че е леко зачервено гърлото, да смуча прополки, може Тантум верде, ако вдигна температура, може ефералган или парацетамол. За кашлица може проспан.
 Другото, което ме разтрои е, че каза, че съм луда да хода на море и че не трябва да се топя във водата изобщо и като цяло да не ходя. Питах моя гинеколог, питах и Марков и двамата казаха, че няма проблем да ходя и да се къпя в морето. То вече сме платили всичко и живот и здраве утре тръгваме, но сега вече наистина не знам какво да правя. Вашите лекари какво мислят по въпроса, че вече ще се побъркам
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: август 09, 2012, 10:35:36 »

Руми, слушай първо специалистите. И се замисли - какво толкова страшно може да ти се случи? При нормално протичаща бременност няма опасност от самото пътуване. Влизането в морето може да ти докара само някои гъбички или нещо подобно, ама и това не е края на света, пък и не е задължително да ти се случи. А и ти няма да легнеш на слънце в един на обед нали? Наслаждавай се на почивката си с пълна сила, защото ти е последната без да бягаш подир нечии бързи крачета от единия край на плажа до другия.  girl_wink Всичко ще бъде наред, ако си спокойна!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: август 09, 2012, 10:40:00 »

Руми, сестра ми беше в 5-тия месец бременна и отиде на море, къпа се във водата, пече се на слънце.Е не в голямата жега, но не проени нищо от ритъма си на живот, все пак това не е болестно състояние.Много хора бяха против, майка ми и баща ми втрещени, но си мълчаха, свекърите ги обявиха за луди, но бебето беше добре, тя също.Преноси едно прекрасно момченце, което на 5 месеца също отиде на море.

Та мисълта ми е ти как се чувстваш, ти как усещаш нещата.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: август 09, 2012, 10:44:55 »

Руми ,почивката на море не е само морската вода.Ако се притесняваш да влизаш във водата ,можеш само краката да си топкаш и съм сигурна ,че на теб ти стига само сутрин за няколко часа да се попечеш и да подишаш морски въздух.Морето не е само къпане по цял ден .А ако се довериш на специалистите както казва Светли почивай внимателно ,къпи се и това е.
Ето Сноучето и тя е на море и други момичета ходят.Ние просто нямаме свободно време и затова така се получава ,че не може да отидем никъде на почивка.
Аз да се похваля сега ,че ми излязоха резултатите и нямам никакви бактерии ,нито пък нещо проблемно в урината.Най-сетне глътка въздух .Много съм щастлива!
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: август 09, 2012, 10:50:49 »

И аз да се вкл.бменна съм вече 34 седмица,живея на морето и си влизам ,както във водата ,така и в басейн,нито гъбички,от морето е невъзможно да се хване от басейн по-може ,ако не е поддържан,не се пека на слънце,заади това ,че излизат петна ,в комбинация с хормоните ,които има в по-голямо количество в момента в организма,гинеколога ми препоръча до 12 да стоя на плаж,след това след 16,00 ч и висок фактор за предпазване ,шапка с козирка задължително,за да не се покрие лицето с петна.Не се притеснявай ,води нормален начин на живот съобразно твоето състояние ......бремеността не е болест а и не виждам ,каква е причината бременна жена да не влиза в морето,аз даже не нося цял бански,нито за бременни,трикини и т.н ходя с нормален от преди,а и да не забравя,чадър стой под него...пии вода за хидатация и плод.
Браво фиби!!!
« Последна редакция: август 09, 2012, 10:53:13 от carol » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #307 -: август 09, 2012, 10:58:37 »

roumyana , в момента по морето е пълно с вирусни заболявания, пътят до там също не е лек в тези жеги. Чак за луда не бих те обявила, но макар бременността да не е болестно състояние, включва думата "бреме"  Wink. Верно, че всички тези болежки и гъбичките можеш да си ги хванеш и тук, но все пак отиваш на чуждо място. Ако пък смяташ, че ще се чувстваш по- добре там, отивай! Достатъчно си умна и разумна да знаеш как да се пазиш и какво да не правиш. Емоционалното здраве 100% е гаранция и за физическото ти състояние, та слушай и разума и сърцето си  Wink  good
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: август 09, 2012, 11:19:24 »

Руми както ти казала Фийби морската почивка не е само плацикане из водата и пържене на слънце има и други начини да си починеш и да се забавляваш, освен това и не мога да не се съглася и със Свекърва за положението по курортите .. и аз слушах по новините за зачестилите случаи на хепатит и кви ли не други вируси, свързани с мръсната морска вода по нашето черноморие .. тази година само ги слушам, защото на мен ми забраниха дългите пътувания, но предишни години ги видях с очите си и си обещах повече на море през август да не ходим .. така че моя съвет е - ти пак си отиди на море щом имаш желание, просто с някои ограничения в името на твоето добро и това на детето, а пък като живот и здраве родиш и детето поотрасне, тогава ще можеш да си направиш почивката както ти е най-удобно и приятно give_rose
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: август 09, 2012, 15:05:35 »

Момичета, благодаря ви на всичките, помогнахте ми. Така или иначе заминаваме, почивката е платена. Аз съм разумен човек и разбира се ще подходя разумно. Просто, когато получава различни съвети от лекари малко се разколебава човек.
 Надявам се да изкараме добре и най- важното да си починем.
на вас също ви пожелавам почивка, независимо на море, балкан или дори в града, в който сте.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: август 17, 2012, 00:10:15 »

Ехо,ама тук никой не пише.Сигурно всички стягате ремонти или сте на почивка.Мен нещо ме е налегнало безсънието blum.Вие как сте?Някоя не мина ли преглед да каже бебчо как се развива?Ние сме добре мисля.Напоследък доста се уморявам ,въпреки  че гледам да я карам по спокойно.Особено вечер започва да усещам тежест ниско долу и имам нужда да си легна.Предполагам ,че не е фатално и нормално при положение,че бебчо започва да си тежи.Имам нужда от някоя и друга есенно-зимна дрешка да си набавя ,че изведнъж ще си остана без дрехи.Аз засега съм качила 4 килограма ,но напоследък апетита много ми се изгуби .Старая се да си хапвам,знам че трябва ,но не успявам да си възвърна нормалното хранене от преди бременността.Утешавам се с това ,че поне се старая да е максимално разнообразно храненето.Задължително хапвам плод,зеленчук,млечен продукт и хляб.Все още ми е трудно с месото ,но се насилвам и хапвам през ден ,два например.Поне се научих задължително да закусвам.Изградих си този навик ,заради желязото ,което пия ,защото трябва да се приема преди обяд 1-2 часа след хранене.Но след закуската често преминавам направо към лека вечера като през деня хапвам някакви дребни неща.Ами това е от нас.Риткаме си и чакаме следващата консултация,но тя е чааааак началото на СЕптември.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: август 17, 2012, 09:29:50 »

Фийби май всички долу горе по едно и също време са ни прегледите, и моя следващ е за началото на септември .. аз тази сутрин се събудих с ужасна болка в областта десния бъбрек, според личния лекар е силно обтегнат мускул, изписа ми парацетамол и ме прати да си ходя, ако зазлеело положението да му звънна пак да го мисли .. аз се чудя дали не е притиснат бъбрека и да задържа урина, но не знам как се процедира в този случай - пие се много вода или някакво лекарство, или пък нищо не се прави и си чакаш да си мине huhhuh.gif в чуденка съм, но засега болката не е толкова страховита и търпя, пък и бебка само сутринта мръцкаше, сега е кротичка .. обикновено, когато е нещо сериозно и ме боли, тогава е силно активна, та се успокоявам, че щом на нея не й пука, значи и на мен не трябва и ще си изтърпя дискомфорта blush
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: август 17, 2012, 09:59:50 »

Рафи мен ме болеше по едно време левият бъбрек и пих Уринал и много вода.Уринала не е противопоказан за бременни.Той е с червена боровинка.Изпих само един блистер ,даже не и цял и ме отпусна.Но ако се притесняваш да пиеш уринал ,наблегни на мин,вода Хисар и пак ще ти помогне,
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #313 -: август 17, 2012, 10:08:16 »

rafaeLa, би трябвало личният лекар да разбира дали болката е мускулна или има проблем във функциите на бъбрека. Не си слагай сама диагнози да се шашкаш. Ако пък си наистина притеснена, потърси консултация от друг лекар.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #314 -: август 17, 2012, 17:57:15 »

Моята ЖК беше днес. Всичко ни е наред , бебо тежи 300 гр , пулса му е 143 удара. Всичко си има милият ми. Изследванията на кръв и урина са много хубави. Има обаче едно но - аз всеки път май от притеснение при прегледа и като видя бебончо и се вълнувам и вдигам кръвно. Днес май повечко съм го вдигнала , защото усетих още докато съм на кушетката , че цялата пламтя и ще ми изскочи сърцето. В нас си го поддържам доста ниско ама на преглед скача до небето. Мразя се за това ама не мога да се контролирам. Има ли други паникьорки като мен smile?
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines