Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 30, 2024, 00:58:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 168426 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: август 08, 2012, 09:47:44 »

О,ама вие сте се разписали ,много ми е приятно така като се раздвижи темичката Bravo
Руми ,хич да не ти пука какво говорят другите.Отстрани всеки умее да дава съвети.Ти достатъчно дълго си чакала това бебче ,че да подходиш сериозно към бременността си.И аз в интерес на истината не обичам на работа като ме заразпитват какво ,що.Споделям си само с близките.Понякога ,когато имам желание им давам информация ,но както казваш не се знае кой какво ти мисли.И в този ред на мисли имам една работничка с ужасен поглед и все ми е много гадно като почне да ми оглежда коремчето и веднага се скривам в офиса smile
Рафи и аз така преди консултация малко се психясвам ,но смея да твърдя ,че с времето ставам маааалко по-спокойна.
Иначе вчера и аз бях на консултация и без да ме гледат на УЗИ ,което си е голям напредък и даже съм горда от факта.Мериха коремче ,кръвно и килограми ,взеха ми пак проба за микробиология ,че аз нали все разни бактерии развъждам sad и дадох стерилна урина,защото нещо съм си разбутала бъбреците,та да видим как е положението.Иначе нали все чета разни щуротии и реших да попитам лекарката как е положението с шийката на матката и тя ,понеже така и така бях легнала на стола за вагинален секрет ми я провери с гинекологичен преглед и каза ,че е около 3 см и смята ,че е добре,защото аз ходя на работа и съм много динамична.Знам,че нормата е 4 см. и това ме поразтревожва,но се опитвам да се боря със себе си да не изпадам в паника и да осигуря спокойствие на моя малък мъж smile
Иначе и аз съм с предна плацента и го усещам нормално или поне аз така мисля.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: август 08, 2012, 09:59:29 »

Руми и аз много психясвах на тема движения на бебето и защо не ги усещам .. после говорих с няколко приятелки и те ме успокоиха, че първо са започнали късно да усещат бебето и също така не са го усещали нон-стоп .. даже едната каза, че сефте е усетила нейния хубавец в средата на 7мия месец и аз ептен се успокоих biggrin
Фийби четох, че за усещането на бебето роля играе не само разположението на плацентата, ами и коремната стена дали е тънка или дебела и че обикновено жените с предна плацента и тънка коремна стена усещат съвсем от началото движения .. ние с Руми явно не сме от тоз отбор biggrin а за шийката на матката не знам какво да ти кажа - моята още никой не я е проверявал, но знам, че моята док. не е фен на бъркотенето без нужда, та може би ще си изкарам почти до края в неведение, но аз гледам да ограничавам натоварването максимално и все да съм полегнала или поседнала .. може да помислиш по-нататък за повече почивка или ако можеш да работиш от вкъщи Hmmm
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: август 08, 2012, 10:20:54 »

Може и да не съм права, но от самия преглед с ехограф не може ли да се установи размерът на шийката ма матката, защото като бях на ФМ ми казаха, че матката е високо и че даже няма нужда да си правя късна ФМ, ако всичко върви, както досега. Иначе вчера бях при моя доктор и също ми взе микробиология и цитонамазка, но друг преглед не е извършвал, то и това не искаше да прави, защото било много рано, ама аз настоях, щото имах едни гъбички още тъкмо бях разбрала, че съм бременна, но досега той не искаше никакви лекарства да ми дава и все питах, питах. Може и причината да е в това, че нямам никакви симптоми и той не вижда да има, и все ми казва да не се притеснявам, та сега ще се видим има ли нещо или не.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: август 08, 2012, 11:07:03 »

Руми ,сега ме обнадежди ,че и моята матка е височко ,даже док възкликна като ми мери коремчето ,че е много пораснало,т.е. горният връх на матката е достигнал доста над пъпа.А бебчо го усещам ту ниско долу ,ту чааак над пъпа и това също ме успокоява ,защото ако е високо на този етап шийката не е проблем.
И стискайте палци за микробиологията ,че аман от тези бактерии ........
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: август 08, 2012, 12:15:19 »

Даа Фийби и аз така мисля и моята е доста високо, даже като гледаше главичката на бебето доста над пъпа гледаше и каза, че всичко си е както трябва, така че и при теб си мисля, че няма проблеми.
 за микробиологията стискаме палци.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #290 -: август 08, 2012, 16:01:16 »

Фийби, шийката ти е в норми. Нормално е между 3-4см. АКо си спомняш бях писала че лекарката ми след мануален преглед ми беше казала че съм с къса шийка, и аз настоях ултрасаунд за да с еизмери колко е точно. Ултрасаунда показа че си е в норми- беше 3.1см. На ФМ беше същия размер. Иначе моя корем вече е доста високо- върха на матката ми е чак до гърдите. Корема ми е твърд постоянно, но не от контракции, а това е нормално състояние с напредване ан бременността. Бебка и аз  я усещам ту много долу, ту високо над пъпа, ту в ляво, ту по целия корем. На ФМ ми казаха че е заела напречна позиция, т.е. не е с главата нагоре а цялото тяло е настрани, но има време да си смени позицията. Та затова често я усещам да мърда едновременно по целия ми корем. Вчера както я усещах много в дясно, в следващата секунда ритна в ляво.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #291 -: август 08, 2012, 17:50:18 »

забравих да вметна за движенията на бебоците.

Преди 28 седмица е нормално да не се усещат псотоянно а само от време на време,като колкото повече анпредва бременността по-чести и по-силни стават. Аз например, вече дори за малко да седна на дивана и бебка почва да мърда лекичко. Понякога дори като съм права я усещам да рита, нещо което не се случваше в самото начало когато почнах да я усещам. Сутрин и вечер е доста активна душичката. ОСобено вечер като си пуснем филм да гледаме- не знам дали е съвпадение Wink След 28 седмица доколкото четох ще ни карат да следим колко движения правят бебоците за 1 час-нормалното е поне 10, доколкото разбрах.

Иначе за кг аз съм вече 9кг отгоре и коремчето ми порасна като влезнах в 6 месец, така че  Ред Розес, имаш време да порасне smile Лицето ми също подпухна, пуснала съм едни бузи Wink
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: август 08, 2012, 23:12:44 »

ето ни и нас - росни пресни след преглед - тежим около 700гр. и сме дълги 34см., главично разположени, според док. за сега, ако не ни мине котка път, имаме всички предпоставки за естествено раждане и пу-пу-пу всичко ни е съвсем наред .. аз обаче нещо не съм спокойна този път .. май дребничка ми се вижда бебка .. рових за разни таблици с размерите на бебчето и там пише, че вече трябва да е най-малко около 750гр., ама не пише като изходящо за 26та седмица тегло или като входящо .. ако е изходящо що-годе са добре нещата, ама ако е входящо .. nea мъжа ми каза, че се втелясвам и само си търся повод за притеснение, силно се надявам да е прав, а аз само да си изпадам ненужно в паника, но мисля, че ако твърде много почнат да ми стават филми в главата, ще ида при другия ни следящ лекар, да го помоля и той да я премери и да ми каже мнението си дали и според него всичко е наред и така ..
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #293 -: август 09, 2012, 07:54:12 »

Raf не си вкарвай филми, меренето не бебето с ехограф дава до 15 % отклонение, аз затова почти не следя, даже не винаги знам в коя седмица съм, да не се втелясвам, щом ми казват че всичко е наред, значи е така. дори и да има някакви отклонения, не всички деца са еднакви. Аз първо гледах в интернет в "моето дете", после си свалих приложение за телефона, готино е, посел още един сайт гледах, и трите дават различни показания, изкарват ме в различни седмици и накря се отказах, чета информативно телефона си, защото е готино приложението и ме известява вяка седмица и това е. Просто се познавам, хипохондрик съм по принцип и за мен е по-добре да не задълбавам.
Да ви питам нещо друго- някоя от вас досега боледувала ли е? аз утре заминавам за  море и съвсем естествено почва да ме боли гърлото, сега съм се притеснила да не се разболея. Та въпроса ми е какви лекарства може да се приемат за гърло, за температура примерно, за хрема евентуално?
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: август 09, 2012, 08:43:53 »

Руми, най-искрено ти пожелавам да не се разболяваш и да си изкараш прекрасна почивка!
И все пак - бременните могат да приемат доста неща, но след задължителна консултация с лекар. Иначе без него (пак лекар ми е казвал), че позволен е парацетамол за настинки и болки. Иначе за гърлото може да си вземеш Тонзилотрен - хомеопатичен препарат, който според лекарите става за бременни. От същия вид е и Инфлуцид - за настинки и грипни състояния.

За размерите на бебето според ехографа и различните таблици - така или иначе всичко е статистика. Дори ехографите изчисляват теглото по формули, в които участват показатели като размер на бедрена кост, главичка и т.н. С една дума всичко е относително. Не винаги е възможно лекарят да направи точното измерване. Не се втелясвайте в такива работи - само си тровите прекрасния момент, който никога, ама никога няма да се повтори (няма втора "първа бременност"). Посещавайте добър специалист и се опитайте да му се доверите. Възможно е човек да потърси второ мнение, дори понякога е наложително, от друг добър специалист, но забравете таблиците, статистиките, книгите, списанията и най-вече интернет. В спокойствието е истината и искрено ви го пожелавам на всички!  give_rose
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #295 -: август 09, 2012, 08:49:18 »

Руми аз пък за сефте изпадам в такива състояния и просто се изумявам от себе си .. мъжа ми седи и ми говори на корема, че не завижда на бебка, защото като тръгнела по дискотеки, сигурно съм щяла да ходя с нея да я пазя blush ама какво да направя като дето се вика отвътре ми идва .. аз по принцип винаги съм била едно такова тревожно същество - тероря хората да ми звънят по телефона като пътуват и пристигнат до крайната си точка или карам мъжа ми през деня да ми се обади /ако аз не му звънна директно/, просто за да го чуя, че е добре и нищо не се е случило и разни ей такива .. знам, че изглежда налудничаво, но просто ако имаше начин да събера всички, които обичам под крилото си и да ги пазя щеше да е най-добре и евентуално да къндисам .. ама не е много сигурно, щото тогава вероятно щях да си измисля друга причина да си психясам biggrin за болестите - да чукна на дърво аз успях да се опазя за сега, но четох, че докато сме бременни сме склонни към ангина и запушен нос, а лекарствата, които можем да пием в тази насока са - парацетамол и то без да се прекалява с него, детски капки за нос, които като цяло са само сол и вода в определени пропорции и това е, иначе чай с мед /като се внимава от каква билка е чая, защото има такива, които не са препоръчителни за бременни - като лайка, жълт кантарион, мента, евкалипт и пр. - ако те интересува ще потърся една статия, на която бях попаднала преди време и където имаше много хубаво обяснение/ и евентуално след консултация с твоя ЖК някакви хомеопатични таблетки за смучене .. в общи линии няма много място за въображение по тоя въпрос mda
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #296 -: август 09, 2012, 08:52:26 »

благодаря ви момичета, аз реших за всеки случай да ида на джипито и след малко съм там. Казах и че отивам на море и мисля че се разболявам, да ми каже, какво мога да пия и тя вика, ами нищо не може да пиеш smile, така че след малко ще имам повече информация и мога да я споделя с вас  blum
 
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: август 09, 2012, 09:19:14 »

Руми да споделя аз своя опит, на боледувала през бременността и човек със слаб имунитет.Края на март ме удари едно грипче, съответно единствено парацетамол 1/2 ми даваха и витамин ц, другото което пия и сега е Биозин мама и от него съм доволна, защото юни го спрях за 10 дена и ме удари летния вирус от тогава си го пия посттоянно и така се предпазвам от честите разболявания на племенницата ми, която живее при нас.аз лично март вдигнах темепература и я свалих с компреси на краката с оцет много бързо./ дано не се стига до там. Приятна почивка ти пожелавам и да си здравичка smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #298 -: август 09, 2012, 09:29:38 »

Руми ,може да ти звуча смешно ,но си набави ударна доза вит С и мед .Гърлото може да е бабешко ,но може да си го намажеш със сода.Неприятно е ,но лекува със сигурност.Разбира се ,че има лекарства ,които можеш да вземаш ,но защо ще питаш джи пи -то ,не е ли по-добре ЖК-то.Иначе за парацетамола и аз знам,че може да се приема.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #299 -: август 09, 2012, 09:48:29 »

ха! за содата не се бях сещала! ама то верно помага, мен при ангина, майка ми само така ме лекуваше едно време good
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines