Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 02, 2024, 01:01:44

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 168546 пъти)
 
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: август 02, 2012, 08:32:11 »

Руми никой не е казал, че трябва да пиеш лекарството до края на бременността - както са се появили киселините, така могат и да отшумят, така че според мен няма смисъл да се тормозиш с тия киселини - аз лично имах 2 вечери киселини и щях да се застрелям за точно 15 минути, а какво остава да го преживявам това 4 месеца всекидневно crazy болничните, за които питаш се взимат по следната процедура - отиваш при твоя ЖК, той ти измисля някаква диагноза изискваща лежане и домашен престой от сорта на отлепена плацента, нискоразположен плод и пр., с тази диагноза те пращат на ЛКК и те ти издават 30 дневен болничен и така тази процедура с явяването на комисия всеки месец, друг начин няма, защото твоя личен лекар и твоя ЖК нямат право да издават повече от 14 дни болничен .. само трябва да си направиш сметката дали те устройва излизането в болничен, защото така ще ти падне дохода за 24те месеца преди излизането в майчинство, а от там и паричките от НОИ за следващата година good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: август 02, 2012, 10:05:39 »

Рафи, може и да си права, аз вече към месец имам киселини, слаби са, но пък постоянни smile
за болничните, малко се притеснявам, защото реално трябва да се лежи, тоест не знам дали ще мога да се разхождам по магазини, улици итем подобни. Иначе за осигурителния доход мисля, че не се намалява, тоест за база за майчинстовто се взима осигурителния доход, нищо че си била в болнични.
Имам записан час за 8 август при Томова за ФМ, но няма да ходя, някой иска ли да се възползва, ще се обадя да го отменя иначе.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: август 02, 2012, 10:35:06 »

Руми няма такова нещо, освен ако не работиш за идиоти .. мойта кума така си пусна в средата на 6тия месец болничен и си махаше гащи по центъра без всякакво притеснение - в крайна сметка работодателя ти не го интересуват доводите, а факта, че си имаш болничен .. а пък за дохода - аз не съм счетоводител, ама майка ми е и тя е наясно кое как и защо го смятат, та тя ми обясни нещата, та затуй така смело се изказвам, но за всеки случай може да питаш в майчино осигуряване и те да ти сметнат и да ти обяснят good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: август 02, 2012, 14:22:41 »

Рафи не си права ,че работодателят ти не го интересуват доводите,а факта че си болничен.не забравяй ,че по време на болничния също трупаш платен отпуск ,който след завръщането ти от майчинство трябва да бъде изплатен като обезщетение от работодателя ти .Освен това всеки месец твоя болничен е разход за работодателя.На първичния той заплаща първите три дни ,а на последващите болнични заплаща само първия ден ,но при положение ,че той /работодателя/ трябва да прави това по време и на болничния до майчинство ,а и след него акумулирано това е един не малък разход за него в тази криза.Отделно работодателят ти винаги може да предизвика лекарска проверка на място или лекарска комисия ,за да установи дали диагнозата написана в болничния отговаря на истината.И всичко това касае въпрос на пари,а не на човеченост.В същото време здравната каса е отворена към такъв тип сигнали и проверки ,защото знае ,че дългите болнични е начин тя да се "точи".
Руми , между всеки едномесечен болничен минимума ,който се изисква е да се лежи три дни в болница ,защото такава е клиничната пътека.Освен разбира се ,ако лекарят ти има връзки и има възможност да ти извади болничен без да си лежала,което пак е грубо нарушение на закона.Дано да няма обидени от поста ми ,но това са фактите.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: август 02, 2012, 15:19:55 »

уоу, Фийби, изглежда ми страшно. аз досега веднъж щях да си взимам фалшив болничен да уча за изпити и наистина се разболях. А ако наистина трябва да се лежи работодателят може да направи проверка и да види дали си в къщи и лежиш. Отделен е въпросът, че предприятието, в което работя е доста голямо и ме познават всички.
За сега го карам някак си, мечтая си за морето  blum и явно вчерашната ми отпуска и добрите новини  ми подействаха зареждащо и днес съм свежарка.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: август 02, 2012, 17:03:52 »

О,Руми ,само звучи страшно ,защото такива са законовите разпоредби ,но е факт ,че на работодателите в повечето случаи не им се занимава и когато някоя жена донесе болничен за бременност няма проблем.По принцип работодателят е длъжен да промени условията на труд ,ако те не са благоприятни за теб ,а от друга страна може просто да поговориш с работодателя си да работиш на облекчен режим и така и двете страни да са доволни.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: август 02, 2012, 19:54:57 »

Фийби ти наистина си права, аз имах предвид, че при българските фирми е традиция работодателя да е вкиснат още по повод майчинството на служителката, та болничния остава някъде по-назад и не го дирят толкова, а и винаги лекаря водещ ЖК, може да постави диагноза неизискваща болничен престой, а в последствие и лежане в къщи, което евентуално работодателя да ревизира .. освен това ЖК има право да се позове на неблагорпиятна работна среда, а от там и основание за болничен, така че въпреки че звучи страшно с тези правила и процедури, винаги има начин good
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #277 -: август 03, 2012, 06:26:16 »

Аз още като казах , че съм бременна заявих на шефката ми , че няма да изкарам дълго на работа и може би около 3 месеца. Тя не ме пита защо , само ми каза - веднага ти търся заместник. Още тогава ми направи впечатление като каза , че после само да искам мога да се върна обратно. Смисъл реагира по най - човечния начин.В последствие реших , че в тия жеги ми е много трудно да ходя , на климатик сме , но понеже сме много жени в една стая всеки иска различни неща. На мен сега ми е много топло и искам да съм все на климатик , на тях им става студено и го спират и така. В един момент не издържах и казах , че по - рано излизам. Тя пак каза - няма проблеми и ми се обади като решиш да се връщаш. Не всички работодатели са така обаче. Някои се вкисват още докато им кажеш , че си бременна. Като цяло хич не обичат бременните smile. Моята шефка поне в това отношение е много точна и с мен винаги е била коректна.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: август 03, 2012, 07:53:48 »

Ами не са щастливи работодателите ,защото ги чакат големи разходи.При средно работна заплата от 500 лв нето една бременна струва на един коректен работодател около 2000 лв.Просто така е устроено всичко.Твоята шефка ред роузис се е зарадвала ,защото е нормална човешка реакция да се зарадваш на бременна жена,но няколко жени ,вземащи болничен и впоследствие с изплатено обезщетение за неползван отпуск да не звуча крайно ,но могат да фалират една малка фирма.Най-доброто развитие на нещата е ако работника се върне на работа и започне да ползва по малко отпуската си.
Иначе аз няма да излизам болничен до последно живот и здраве само всичко да е наред с нас с бебчо.
А вие момичета как сте?Освен Сноу някоя ще е пече ли коремче на моренцето?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: август 03, 2012, 08:27:09 »

Аз отивам живот и здраве на 10 август, лекарят каза, че сега е най-подходящия период. Само днес вече трябва окончателно да реша къде да ходим. Ако някой има предложения съм отворена- Долфин марина в Дружба или Албена- Славуна. Искахме на Дюни, но няма места.
Хубаво е да се печем на слънце в сутрешните часове, така се получава витамин Д, който е много полезен за нас и за бебетата. danceg
само се чудя как ще става печенето, да не стане така, че накря да съм опечена само отпред, а отзад да съм бяла smile  Някакви идеи за печене на гърба?
Активен
Princess_of_the_Dawn
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1605



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: август 03, 2012, 11:39:50 »

Румяна, за печене на гърба, аз си слагах шезлонга напречно в посока към слънцето и лягах настрани, но не издържах много, не ми беше удобно много, тъй като бях в края на 7ми месец почти и общо взето отзад си бях останала почти бяла. А корема избягвах да го пека директно дълго време, така бях чела.  smile
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #281 -: август 08, 2012, 07:02:03 »

Здравейте. Мен сега пък ме нападна един обрив тип копривна треска или още наречен уртикария. Оня ден хапнах малко миди и веднага след тях се подредих така. Аз съм си виновна , но и преди това бях яла по няколко и нищо ми нямаше. Както и да е. Четох поне , че е абсолютно безопасна за бебето , получавала се много често при бременни и сама отминавала. Аз си имам и без това толкова много алергии , мъжа ми също , горкото дете . Иначе всеки ден го усещам все по - силно , не мога да кажа ритници в никакъв случай , още сме много мънички , но вече по - силни движения , сякаш се преобръща и играе в корема ми smile. Особено активно е вечер , явно ще сме нощни птици  smile. На вас кога ви се оформиха коремчетата като топка и станаха твърди , защото моя е някак си не толкова твърд и не така оформен още , а вече влязох в 5-тия?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: август 08, 2012, 07:48:25 »

Red roses аз съм май вече в началото на 6 месец, и корема ми е по-голям в горната част към стомаха и там е по-твърд, а долния корем е по мек. Аз не съм много критерий защото и по-рано си имах корем и сега е станал просто по-голям, определено си личи, че съм бременна.
 аз почти нищо не усещам от бебето, само като се прибера от работа и легна тогава чувствам съвсем лекичко, но плацентата ми е предно разположена и имам тлъстини, коеото си е предпоставка за по-късно усещане.
 вие колко сте качили до момента?аз 4 килограма някъде
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: август 08, 2012, 08:40:00 »

Ред корема ти не е хубаво да става твърд, защото това е индикация за контракции и всъщност колкото по-мек е толкова по-добре за детето - това било показател, че то не е притиснато нито от тясното пространство в матката, нито от някой от органите на майката good
Руми и аз съм на твойто дередже - с изолация и предна плацента biggrin - мойта хубавица я усещам по-често от около седмица-две .. иначе преди, това събитие влизаше в графата екстри - освен това мъжа ми я усети, като рита едва преди 2 дни, а тази сутрин беше решил да я милва и тя тогава риташе и трябваше да видиш как той танцува танца на радостта из спалнята, че тя му казва добро утро biggrin /пък аз ревах през туй време от умиление blush biggrin / аз като килограми съм качила 6 или 7, не мога да кажа със сигурност, защото един ден кантара показва едно, друг ден друго, а пък гледам да се тегля по едно и също време на денонощието, но си мисля, че тия разлики идват от факта, че аз си имам проблем със запека и доста се подувам от задържани течности - не пия толкова много вода, но пък виж динята е основен асортимент в менюто ми всеки божи ден и така .. ние днес сме на преглед - аз съм очудващо спокойна, обикновено по това време вече съм изтрещяла и в главата ми е армагедон от кофти предчувствия, сега се надявам да чуя само хубави неща, като се приберем от прегледа ще ви докладвам веднага! give_rose
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: август 08, 2012, 09:32:42 »

Ей, Раф, успокои ме, щото постоянно хората ме питат дали усещам бебето и вече се дразня, честно казано, както и ме питат всички добре ли съм, как съм. Говоря предимно за работа, където получавам този въпрос по 20-30 пъти на ден. Хубаво си е вниманието, ама от по-близки хора, просто не съм сигурна кой колко е искрен.
Оня ден тъкмо се бях настроила положително за моренцето и мечтаех и като почнаха, ама ти ще се печеш ли, ама ще плуваш ли, ама корема не трябвало да се пече, ама във водата не трябвало да се влиза,всеки с негово мнение и се поразтроих, после си викам, двама доктора ми казаха, че няма проблем, че бремеността не е болест, и по бански мога да си стоя, естествено в жегата няма да стоя на плажа, аз така или иначе си стоя само под чадъра по принцип, ама както и да е.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines