Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 02, 2024, 01:44:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 168583 пъти)
 
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: юли 27, 2012, 16:01:24 »

много се радвам, че съм ви била от помощ, ако имате в тази насока и други въпрос - стига да мога с удоволствие ще ви отговоря, питайте без да се смущавате give_rose

Ред Роузис и аз пия L-тироксин 50мг., че почнах с ТСХ 1.6 и после хвръкна до 2.4 за отрицателно време .. освен твоя ендо още да го вдигне huhhuh.gif а относно усещането на бебето - при мен първите усещания бяха точно все едно ми вибрира телефон в корема и точно както казваш усещането се местеше, но просто тогава още имаше място къде да мръцка бебка и й беше широчко .. сега като порасна вече когато я усещам е долу горе на едно и също място chee
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #256 -: юли 27, 2012, 16:21:07 »

аз отначало усещах вибриране, а много скоро след това и побутване ниско долу....сега вече усещам движение навсякъде в корема ми - с ръчички, с крачета, дупето и също шава и ми подува корема на различни места - много е забавно вечер като легна да я наблюдаваме как се движи и ми се мърда корема smile
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #257 -: юли 27, 2012, 16:25:11 »

Аз го усещам точно като потрепване на мускулче , много леко и много дискретно , но все пак от вчера си го усещам ,а днес доста пъти вече. Не е точно като вибрация , да не кажа хич , явно всеки по различен начин ги усеща нещата. Относно л-тироксина -явно ще трябва да се вдига дозата да. Направо я мразя тая щит.жлеза , заради нея не можех да забременея , сега пак проблеми ми създава , да не говорим и за гадните симптоми , които причинява .
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: юли 27, 2012, 16:47:39 »

аз пък от L-тироксина имам почти нон-стоп сърцебиене, което е подлудяващо да ти кажа, ама търпя, че няма друг начин nea
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: юли 27, 2012, 21:44:09 »

Хоп ето ме с новини :Ами всичко си ни е в норми .И доц.Димитрова ми каза ,че сме седмица напред ,но аз й казах за по-ранната ми овулация и тя каза ,че излиза точно бебчо в такъв случай.Много бързо мина преглед,обаче както казва съпругът ми жената знае какво да гледа.Някой беше питал за мнение за нея и ще кажа ,че не мисля ,че е груба ,а по-скоро лаконична.Говори малко ,но това не ме притесни ни най-малко ,защото знам ,че ако има нещо ще каже.А и накрая в заключение каза ,че бебето е добре и аз съм добре.
И пак се потвърди ,че ще си имаме мъж ,така че започвам да му говоря в мъжки род.
Рафаела ,благодаря много за информацията за количката,Аз даже не съм й чела нищо ,така че това беше голям подарък за мен .Точно си говорех с майка ми ,че количката ще я изберем много трудно
Ред Роузес и аз усещах отначало бебчо като потрепване на мускул ,но сега вече усещам все по-отчетливи ритници.Ха,като казах ритници днес видях и усетих едновременно как ме изрита едновременно и с двата крака моя малък мъж smile:)Усещането беше чудесно.Хубава вечер от мен .
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: юли 27, 2012, 22:07:42 »

ееееееее Фийби много се радвам! голямо цъкане цъках на темата, докато ти видя поста, че те мислех blush поздравления за добрия резултат! браво на малкия мъж! give_rose
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #261 -: юли 28, 2012, 07:21:27 »

fiibi_bg , много се радвам за хубавите новини, които ни донесе smile. Нека все така добре да си расте бебо.
rafaeLa , аз също имам нон стоп сърцебиене от тироксина , а може и да не е от него де , но си имам постоянно , което е на моменти малко стряскащо. Чувствам се нервна и неспокойна и полудявам smile. Ти сега какви стойности на хормона поддържаш , защото моите са на никъде , но ги правих тука в 1 лаборатория до нас , не в тази , в която ми ги пуска моята ендо , а тя разчита на нейната. Другата седмица като я посетя пак ще ги пуснем и ще видим разликата. Предния път пак така стана - като забременях веднаха отидох до най - близката лаборатория и пуснах сама едно тсх и излезе мноого високо. След това в нейната лаборатория в рамките на 3 дена излезе с 3 единици по - малко shok.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: юли 28, 2012, 08:51:37 »

Ред Роузис ами аз сега тия дни трябва да ходя при моя ендо, за да му пусне изследването, та в момента нищо не мога да ти кажа, но последния път като изследвах беше около 2.5 и понеже аз имам индикации за някакво автоимунно възпаление на жлезата /но все още не може да се говори за хашимото или нещо от сорта/ + аденом на хипофизата + инсулинова резистентност от преди бременността, та има голяма вероятност все нещо да създаде неприятност и моя ендо го държи изкъсо това ТСХ, поне то да не прави проблеми и явно затова ми и увеличи дозата /преди това бях на 37.5/ .. а пък сърцебиенето понякога ми е толкова силно, че имам усещането как сърцето ми се опитва да си направи дупка и да излезе biggrin моя ендо подобно на твоя също ми препоръчва изследването да се прави в една и съща лаборатория и то не в някоя от частните лаборатории, а в тази при онкодиспансера в центъра по радиология - твърди, че техните са най-точни .. иначе и на мен ми се е случвало  моя приятелка да попадне в кофти лаборатория .. пуска тя ТСХ и й дават резултат 38 Oh my ... /пълно безумие biggrin /
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: юли 30, 2012, 14:29:54 »

fiibi_bg много се радвам, че всичко е минало добре, само дето се притесняваше, но то си е толкова типично, аз също се притеснявам за моята ФМ.
Момичета все се каня да питам вие работите ли и докога мислите да работите. аз за момента не съм взимала болнични, защото да чукна на дърво, не ми се е налагало.
Обаче много ми се спи,  постоянно и съм много уморена, реално половината време не съм особено работоспособна, а работата ми е да мисля и да пиша разни документи, като повечето са важни . Събота и неделя спя по 3 часа следобеден сън. Почнах да правя и грешки, много съм отвеяна и не знам. В момента направо си заспивам. Не ми се иска да излизам в болнични, но и не знам как ще издържа на работа.
Вие как се справяте?
имате ли проблем с киселините? аз постоянно, пия сода, но не знам дали не е вредно всеки ден да пия сода?
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: юли 30, 2012, 14:39:12 »

Румяна, вземи си Талцид, става за бременни.Содата вреди на твоя стомах, макар временно да премахва киселините.
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: юли 30, 2012, 15:14:43 »

Руми аз още ходя на работа и ако не ми мине котка път, смятам да ходя до началото на октомври, когато ще изляза в майчинство .. само че аз работя дистанционно и реално физически нямам никакво натоварване, освен факта, че вися по минимум 8 часа на компютъра .. сега си взех 3 седмици отпуска и правим преместване, та реално не виждам много почивка, ама поне не ми се налага да се занимавам с досадници biggrin
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: юли 30, 2012, 17:25:23 »

Руми, и аз съм супер разсеяна. Правя толкова глупости че чак се чудя как успявам... ако се сетя че трябва да свърша нещо, не го ли направя веднага, просто го отпиши. Забравям много, не внимавам, вече счупих 3-4 чаши, все изпускам нещо.... Отдавам го на хормоните понеже преди бременността не бях така- помних много, не забравях, не бях разсеяна и т.н.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: август 01, 2012, 15:46:30 »

Руми, аз лично спрях да ходя на работа, но не само заради умората и сънливостта, а защото моето работно място е противопоказно предвид дългите пътувания и вредните атмосферни условия.
За киселините - на мен това ми беше единствената кофти екстра през бремеността. А! И болките в гърба и кръста, ама те са нормални. Също те съветвам да си вземеш Талцид. Аз тогава не си купих, но пиех пък Стопацид, който на мен лично ми помагаше.
Друго нещо е да спиш на по-висока възглавница, за да не се стига и до рефлукс по-натам. На някои чувам, че са им помагали портокали, ябълки.

Късмет на всички!
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #268 -: август 02, 2012, 07:16:17 »

Аз лично след 10 дена излизам болничен , защото първо , че не понасям жегите и ми писна всяка вечер като се прибирам да се съвземам от пътя докато се прибера от работа и второ , защото ми е много натоварена работата и вече не издържам психически. Някой може да каже , че се гевезя , но аз така се чувствам. Искам да си почивам , да се разхождам , да си гледкам по магазините , да си мисля и мечтая за бебока и така. Да съм спокойна , защото сега определено не съм. От кога го чакам тоя момент да си имам бебенце.
Иначе милото ми си го усещам всеки ден и сякаш всеки ден е по - силно и по - активно. Особено вечер , снощи не бяха вибрации , не беше побутване , не беше въртене все едно малка въртележка се върти в корема ми , но толкова нежно и приятно smile.
Корем имам само вечер след като съм яла и пила. Иначе сутрин е все едно като на преяла. Кога ви се оформиха на вас коремчетата като топка? Кг изобщо не качвам , но това се дължи на факта , че от началото не ми се яде и ям със зор.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: август 02, 2012, 08:23:18 »

Влизам да се похваля, че вчера и аз бях на ФМ при Марков в София  и всичко е наред и ще имаме момче. Аз си имах интуиция и знаех, че ще е момче и много се зарадвах.
 За киселините се чудя дали да вземам Талцит, защото аз реално всяка вечер в 3-4 през нощта се будя с киселини и не знам дали мога да го взимам всяка вечер още 4 месеца.
 За болничния, вие какъв болничен си взимате и кой ви го издава?
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines