Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юли 04, 2024, 02:17:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 168692 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: юли 26, 2012, 03:03:46 »

Напълно сте прави че трябва и аз да и се озъбя на тая мойта лекарка, ама все гледам да мълча да не създавам конфликти. Май е крайно време да и покажа коя съм.
Активен
svetli
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1959



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: юли 26, 2012, 07:27:14 »

Anita а защо не я смениш? Не знам в държавата, в която си, дали има възможност да избираш при кой лекар да ходиш, но според мен най-важното е лекарят да създава у бременната спокойствие и увереност, че всичко ще бъде наред. Аз в седмия месец смених една такава много умна докторка, която от пренебрегване на моите въпроси и притеснения щеше да ме остави да родя преждевременно.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: юли 26, 2012, 07:56:02 »

благодаря много на всички за милия прием give_rose
Фийби и аз се притеснявам за ФМ, какво ще се види, дали няма да е нещо лошо, като цяло си имам паранои като всички вас, даже говорих с една приятелка, която няма да си прави. Аз така или иначе ще направя, най- малкото защото е по-хубав ехографа и може би ще видим и пола, че не сме го видели до сега.Знам, че в чужбина задължително се прави в 20-21 седмица.
Анита, и аз това си помислих, като те видях в темата, че по едно и също говтихме сватбите smile изобщо цялата група е много готина smile
Що се отнася до изследването за Даун, това са само предполагаеми рискове, дори и рискът да е много голям, само едно на сто мисля се ражда с такъв проблем, както и накакъв % мисля от майките, на които всички показатели са били ок , раждат деца с проблеми, няма как да знаем докато не се роди. Моят лекар ми каза, че преди това са правили амниоцентеза на всички майки над 35г., макар че това изследване крие само по себе си рискове. На сестра ми са и казали, че имам голям риск за Даун,даже се срещала с проф. Кременски, но била минала седмиците за амниоцентеза и само дето се параноясала до края на бремеността, всичко си било наред. Сега ми каза, че въобще не би си направила изследване. Всеки си преценява.
като цяло емоциите и притесненията са в повече при всички нас, Ред росес, докато няма нещо наистина притеснително по-добре се отпусни и се се налсаждавай. то лесно от страни, щото и аз се притеснявам. но в крайна сметка всички имаме "Екстри" от бременността, аз получвам сърцебиене от време на време, много ми се спи, уморявам се много, краката понякога ми отичат и по-зле ще става.
Но наистина имаме късмет с най- тежките месеци -тогава ще е хладно.
rafaeLa то не е много лесно да се скараш с лекаря си. аз съм човек, който винаги отстоява правата си, нямам проблем да се карам с хората и всякакви подобни неща, но като отида на лекар и се държа като дете, не знам защо, даже забравям да питам , каквото ме интересува, страх ли ме е, какво не знам.
Виждам, че някои от вас са започнали с покупките, Веси, браво, ти все пак си октомври. аз не съм купила нищо, даже не се и оглеждам. В  момента си обзавеждаме и довършваме къщата, надявам се да успеем до октомври, детската стая съм оставила за октомври, не знам дали не е късно. Така или иначе много неща трябва да се направят и всеки ден след работа търча по разни майстори и магазини.
Но не знам кога е най-подходящото време да започнем с покупки за бебето, вие как мислите? Ще се съобразите ли със суеверието, че нищо не се купува предварително?
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #243 -: юли 26, 2012, 08:46:39 »

Руми прекрасно те разбирам за усещането ти при лекаря, защото преди и аз бях точно по същия начин, ама спрях .. просто като реших да сменям един от предишните си лекари и отидох при следващия, се оказа, че са ми направили една изключително ненужна фенестрация на яйчниците, която освен, че не е помогнала, дори ми е навредила и то много и от там нататък просто как да ти кажа - може би спрях да им виждам божествения ореол около главите на тия хора и мисълта, че те си знаят работата /което май всички по презумпция приемаме за 100% вярно/ и ще са ефективни, я изключих от главата си .. просто такива времена настанаха, че трябва да си по-доктор от докторите, че да идеш на преглед .. за жалост вече онези, които носят титлата лекар, по призвание са толкова малко, че е все едно игла в купа сено да търсиш ..
относно покупките - и аз малко суеверна си падам, затуй карам "по бръснача" biggrin .. демек реално имаме разни неща, но ние нищо не сме купили - количката е само капарирана, а пък кошарката я купиха майка ми и баща ми, имам и разни други неща, но те пък са дадени на заем и така biggrin майка ми, която е суупер суеверна така е доволна и не мърмори .. вече ми забрани дори да си помислям да набявяме някакви други неща преди да вляза в 9тия месец и то тя се съгласи на подобен вариант, защото ние ще сме есенно бебе и никой не може да гарантира какво ще бъде времето и дали ще бъде удобно всичко да се купи едва след раждането, да се изпере, да изсъхне и да се приведе във вид за 3-4 дни до изписването, иначе ако раждах по някое друго време щях да видя покупки през крив макарон biggrin
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #244 -: юли 26, 2012, 09:00:30 »

Привет. Да , позитивното мислене му е майката. Аз все се опитвам ама нещо не успявам. Мен работата много ме товари и все за това мисля. Имам още малко и трябва да стискам зъби . Иначе мен точно бременността ми активизира някакви нервни състояния и реакции от страна на вегетативната нервна система. Може би хормоните ми са в повече smile.
Относно лекарите - аз много се чудех при кой да се запиша. Трябваше ми лекар , който да е спокоен и да обръща нужното внимание. Така една приятелка ми препоръча една лекарка , чието име бях чувала само и знаех , че я хвалят. Отидох щастлива в кабинета й и още като я видях във фоайето да се разправя с разни пациентки си казах - ужас , това ли е тя , много строга изглежда. После даже питах жената на регистратурата това ли е въпросната лекарка и ми се искаше да не е тя. Но , бях вече отишла и нямаше как , щях да вляза. И като влязох и за 1 мин ме спечели тази жена. Тооолкова спокойно ми говореше , нямаше нищо общо с жената , която видях във фоайето. После се оказа , че тя не е строга , а просто си говори малко по - сопнато и ще кажеш , че ти се кара ама все едно на шега. Аз някой път като й се оплача за нещо и тя все ми казва , че вече ще ме бие  smile. Та , така де аз исках лекар , който когато отида на жк да не съм стресирана , а да съм спокойна.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: юли 26, 2012, 17:17:33 »

Привет от мен .На мен днес ми излязоха вторите кръвни изследвания и очаквано се оказва,че хемоглобина ми още спада ,т.е. сега е 104 и се започва с гадното желязо.Лекарката ми каза ,че едва ли ще го върнем ,но дано да успеем да го задържим или да го закараме до 110.Все се надявах ,че няма да пия желязо ,но който не яде месо така става.Излязоха ми и леко повишено левкоцити в урината,придружени с малко белтък ,но това го оотдадохме на проблемите ми с бъбреците ,което пак не е добре ,но ще се борим ,няма как.Купих си и един блистер Уринал,който не е противопоказан за бременни.Лекарката ме посъветва много вода да пия и това е засега.В началото на месеца съм на консултация и ще говорим пак по тези проблеми ,надявам се поне бъбреците да оправя.
За ФМ - аз съм утре и не спирам да се притеснявам.Може би вече ми отмина първоначална психоза ,но е факт ,че постоянно мисля за това и мислите се менят ужасно бързо.
За лекарката - вярвам й ,но все ми се иска да говоря по-дълго с нея.Хубавото е ,че е съседка на майка ми и когато я срещна задавам разни въпросчета. smile
За бебчо - засега нарастваме равномерно и сме в норма,т.е. една седмица сме напред ,но както писах вече аз съм с малко по-ранно овулация ,така че сме си ок .
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: юли 26, 2012, 18:40:14 »

Фийби стискам палци за утре, всичко ще е наред! give_rose
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: юли 26, 2012, 19:55:32 »

Светли, ами мога да я сменя, но първо трябва да поискам направление от сегашната ми лекарка, която да ме прати при друг лекар. Второ, тук има недостиг на лекари и почти никой не приема нови пациенти. Затова и като отидем на консултация чакаме по1-2 часа всеки път, макар че си имаме час. Трето, водя се рискова бременност и ми трябва лекар който се занимава с високо рискова бременност а не съвсем обикновен. Та ще е малко трудно да намеря друг точно сега. Явно ще се търпим с тази още 3 месеца и половина, пък за второто ще го мисля smile

Руми, аз мисля, че всеки сам усеща кога е време да се ориентира към покупки. Аз лично смятам, че ако става дума за дрешки и други такива дребни неща можеш да купуваш от време на време, ако нещо ти хване окото примерно. Но за кошара и количка, мисля че е твърде рано преди края на 8 месец или началото на 9, освен ако не сте набелязали нещо и го намалят преди това за да се възползвате от намалението. Аз лично няма да търся количка и кошара преди 8 месец. Поне така съм планувала, пък знам ли кво ще ми щукне smile и не е заради суеверие, просто мисля че има достатъчно време, така или иначе няма да се ползват преди да се роди бебка.

стиснати палци, Фииби, всичко ще е наред, сигурна съм Wink

Аз днес се чувствам много тъпо. Не знам защо, може би защото времето навън е мрачно, но ми  е едно безралично и тъпо.
« Последна редакция: юли 26, 2012, 20:11:48 от Anita81 » Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: юли 26, 2012, 20:26:41 »

Ани то и аз нямах намерение, ама като избрах модел и марка количка и като видях промоцията и отиде .. biggrin същата работа и с кошарката - толкова на далавера я купихме, че щеше да е грехота да пропусна момента .. ама както вече обясних, ние заобикаляме правилата biggrin
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: юли 27, 2012, 07:20:12 »

То да ви кажа, аз и не знам трябва да се купува, в смисъл легло или люлка, примерно, кошара отделно ли трябва?. Онзи ден например гледах сайтове с колички, мнения по форуми и т.н.просто е супер трудно да се ориентира човек, защото има изобилие от колички и още повече положителни и отрицателни мнения за тях.
 
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: юли 27, 2012, 09:51:37 »

Руми да ти кажа аз изкарах доста часове именно в четене и систематизиране на информацията каква трябва да бъде количката на бебето, именно защото има голямо разнообразие от модели и марки, а аз исках, когато вложа пари в нея, тя да ми върши работа и да съм доволна от избора си, а не да мисля как да я сменя .. в общи линии след всичкото четене и т.н. при мен специално се наложи мнението, че бебешката количка трябва да има следните параметри:

1. големи гуми /по възможност помпащи/ - българските тротоари са супер кофти, за да използваш спокойно количка с малки, пластмасови гуми и има голяма вероятност будането на количката да се превърне в мъчение за майката, поради непрестранните усилия да я поддържа в движение, а не гумите да се забиват във фугите между потрошените плочки
2. гумите да не са статични - важно е за завиването и насочването на количката в желаната от нас посока, без да се налага всеки път да я повдигаме на задните гуми и да въртим с повече сила, за да променим посоката на движение
3. гумите да не са двойни - тъй като много мами твърдят, че двойните колела се водят едно друго и в един момент се оказва, че количката ти казва къде да отидеш, а не ти на нея и трябва пак да хабиш много енергия за управлението
4. количката да е с 4 колела - откакто видях как на една триколка й се вклини предното колело и тя се обърна барабар с бебето, просто няма сила на света, която да ме убеди, че този тип колички са удобни .. мъжа ми, който беше достатъчно близо, за да успее да хване детето преди да падне на земята и да се нарани още има кошмари на моменти ..
5. амортисьори - пак по горепосочената причина с тротоарите, защото освен проблема със забиването на гумите съществува и проблема, че при движение има много вибрации, които евентуално биха смущавали детето
6. количката /рамката + кошчето/ - да не са прекалено тежки, тъй като между площадката с асансьора и вратата на входа има около 10тина стъпала и не искам да е мъчение всеки път като трябва да излезем или да се приберем
7. по възможност количката да е комплект от зимен и летен кош /коша за кола е бонус/ - за да не се налага да се купува втора количка за летния сезон, тъй като аз възнамерявам да извеждам бебето още през зимата, а не да чакам времето да се затопли до +15/+20 градуса
8. кошчетата /т.нар. зимен и летен/ да имат пълно легнало положение - особено за летния кош, тъй като ние ще сме зимно бебе и периода, в който ще започнем да използваме и летния кош, все още няма да е възможно бебето да поддържа самичко главичката си, за да го оставям спокойно да спи в количката, ако тя не може да му необходимия комфорт и се налага главичката му да виси или да се опира в някоя от страниците
9. кошчетата да могат да бъдат монтирани както в посока на движението, така и в обратната - за да може, когато бебето е по-малко да го наглеждам има ли нужда от нещо, а когато вече поотрасне и започне да изследва света да може да бъде обърнато така, че да вижда и събира максимално много информация
10. в цветово отношение да не преобладава тъмен цвят - през лятото тъмните цветове привличат слънчевите лъчи и на детето може да му бъде много много горещо /аз лично към цветовите изисквания добавих и да не е много пък светла или в отражателни цветове, че ще се цапа много и ще изисква повече от редовно пране/
11. количката да има голям багажник - за да може да събира достатъчно багаж, а не да се налага да кича дръжките на количката с торбички и торбенца, които да пречат на управлението
12. една цяла дръжка - при разделена дръжка, е значително по трудно да поддържаш количката в движение в посоката, която искаш и същевременно с това евентуално да говориш по телефона, да ровиш в чантата и т.н.
13. да не е безбожно скъпа - никой не може да ми гарантира, че количката в един момент няма да се окаже паметник в къщи, когато бебето порасне и пожелае повече да ходи насам натам, отколкото да се вози

и накрая като търсих търсих търсих, количката, която отговаряше на всичките изисквания поставени в горепосочения списък се спрях на полската марка Adbor, а модела е Arte 3x3 .. тя изглежда ето така /точно в този цвят е и нашата/:



a спецификациите й може да видите тук .. извинявам се, че е на руски, но просто на български, където и да търсех, все намирах някакви непълни и/или неточни описания

а цената, на която я купихме е 570лв.

надявам се да съм ви била поне мъничко от помощ /и да не съм ви доскучала biggrin /
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #251 -: юли 27, 2012, 11:29:22 »

rafaeLa, страхотен пост, много полезен ...аз стигнах до същите изисквания, но така и не седнах да ги разпиша...Благодаря ти за споделения опит  give_rose
Ние все още сме на етап зяпане...ходихме  и да бутнем една-две колички в магазините - поориентирахме се, но мислим, че ни е рано за купуване smile
Много стискам палци на Фиби днес и съм сигурна, че всичко ще е наред smile
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: юли 27, 2012, 11:51:10 »

Сноу Уайт да ти кажа аз се реших да капарирам количката след като я пробвах дали е удобна, моя приятелка има същата, та се възползвах от възможността да я побутам и със зимния и с летния кош + бебе вътре biggrin После и в магазина като отидохме пак бутах за всеки случай, ама останах доволна и така се реших good

между другото този модел количка има и разновидност само с летен кош и цената на която видях е 250лв., споделям просто, ако някой се заинтересува blush
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: юли 27, 2012, 14:15:27 »

Rafaela инфорацията е наистина много полезна, а вашата количка е супер. аз честно казано първото нещо което гледах беше един каталог на Чико и съвсем естествено харесах най- скъпата количка 2000 лева, която беше първа в каталога и след нея всички други ми се виждаха много по-зле. сумата от 2000 лева няма да я дам, разбира се, най- малкото защото ще се ползва за кратко време. ти ми показа, че има и други хубави колички.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #254 -: юли 27, 2012, 14:34:14 »

Количката и на мен много ми допадна. Особено са ми полезни такива съвети , защото още не мога да свикна с бебешките неща. Имам чувството , че всеки нещо ми приказва , а аз все едно нищо не разбирам smile.
На мен днес ми излязоха резултатите от изследване на ТСХ - 3,65 при положение , че съм на тироксин от 3 месеца  sad. Явно ще трябва да се коригира дозата. Почнах с една единица по висока стойност , но и тази е доста висока. Направо не знам вече какво да я правя тая щит.жлеза. Само проблеми ми създава.
Иначе от вчера почти съм сигурна , че усещам бебока. Нещо като потупване или мърдане на малко мускулче. Много е приятно и ми действа размазващо  smile. Дано е бебока де ама няма какво друго да е . Един път го усещам по към средата на коремчето под пъпа , друг път по наляво или по надясно , явно зависи какво мърда - ръчички или крачета  smile. Вие как го усетихте?
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines