Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

август 02, 2024, 12:01:37

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 170595 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #150 -: юли 07, 2012, 22:17:28 »

Ееее, ти пьк сега, обезкуражаваш бьдещите майки  beating

Може да си изключение  Wink
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: юли 07, 2012, 22:47:27 »

Не обезкуражавам никого. Това е реалността - може да отслабнат, може и да не. Но после затова казах, че ВИНАГИ могат да отслабнат, стига да си го навият на пръста.
Очевидно съм изключение Wink
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #152 -: юли 07, 2012, 23:00:06 »

Права си, наистина е така. И затова дето по-горе си писала, сьщо е много вярно.

А за кьрменето, сериозно казах, че може да си изключение, защото има тази репутация по принцип, че помага за влизането вьв форма и кьрмещите, които познавам без усилие са свалили килата, ама нали сме си говорили и друг пьт по темата. Явно и това както всичко останало е строго индивидуално  good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: юли 08, 2012, 11:21:18 »

inaxastra усещам бебето вече от пет  - шест дни .Отначало беше като тикче и гъделичкане,но днес си получих 1-2 ритничета.Разбира се ,твърде слаби са ,но на мен ми стигат smile.Всички около мен казват ,че е рано да го усещам и ме изкарват едва ли не ,че си фантазирам ,но лекарката ми каза ,че е напълно възможно ,особено при по чувствителни бременни като мен .Като цяло чисто физически се чувствам прекрасно ,работя си ,разбира се на по-бавни обороти,но цялата тази информация ,която бълва около мен и всички мелодраматични истории,които ми се разказват веднага ,когато разберат ,че съм бременна/всъщност то си ми личи smile/ ме побъркват и не ми се отразяват никак добре.Иска ми се да отида при баба на село ,без интернет ,без споделяния и само да си почивам .Другият проблемен фактор е възрастта ми - цееели 36 години ,а на датата на термина даже 37 ,на което вече и някои лекари гледат подозрително.Не всички ,но има и такива.С този синдром на Даун ме подивиха вече.Всички показатели са ми добри ,но възрастовият риск е висок.Честно да си кажа ,минавам тази ФМ и повече няма да отида на видеозон ,стига разбира се всичко да е наред.Даже и за ФМ ми предстои 600 км пътуване до София и обратно ,изнервения допълнително и така.Смея да твърдя ,че всички прегледи важни или не нарушават и развалят всички положителни емоции от това,че носиш дете в себе си .Старая се да ги превъзмогна,аз съм позитивен човек ,но ми е адски трудно !Ох,ано да не прозвуча като оплакване.
А иначе вчера са сдобих с две дрешки за бременни ,които ме карат да се чувствам още по-удобно в кожата си и на място smilesmile
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #154 -: юли 08, 2012, 12:06:42 »

ето ме и мен....нещо нямам време да се включвам напоследък....
И моята ФМ мина в сряда - имаме си една малка сладка суетна и най-вече здрава принцеса...всичко и било в норма, била като по учебник...Единственото ми притеснение е, че все още имам контракции от време на време......моя доки леко се притеснява от тях, аз се филмирам повече...Нямам търпение да приключва и следващата седмица, която ми е последната работна и да се насладя на бременността - всъщност като си почивам се чувствам добре...като отида в офиса все някой ме изкарва извън кожата ми или пък ме затрупват със задачи и това се отразява и на двете ни, но няма как....трябва да предам "фронта" с чиста съвест.
И аз се поснабдих с разни "бременни" рокли и сега със самочувствие си нося напъченото коремче....
Фиби, нормално е вече да усещаш бебето...а след седмица-две и страничен човек ще може да усети по-силните ритничета, поне при мен беше така smile
За протокола аз съм все още +4 кила smile
Активен
kristiane
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #155 -: юли 08, 2012, 16:22:35 »

Здравейте, сега се присъединявам.
Термина ми е на 07.12.2012г, от Варна съм....започвам да наваксвам с четенето. До скоро
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #156 -: юли 08, 2012, 17:51:10 »

Фийби, честито бременни дрешки, ще чакаме да ги видим в темата за коремчетата  Wink

Сьжалявам да чуя, че прегледите те оставят в такова сьстояние. Много жалко, че професионалистиъте си позволяват подобно нещо. Мисля, че реакциите са подобни и има малко параноя, защото в Бьлгария са по-малко свикнали с пьрва бременност след 30г, вьпреки че има все повече такива. Изобщо вече не е като преди - жената се жени на 20год и ражда на 21. Сега пьрво се учи, после се утвьрждава професионално и това е важно за нас. Ритьмьт на живот е различен в днешно време. Аз нали знаеш(макар и да не сьм утвьрдена професионално) родих на 35 и не сьм се сбльсквала с коментари относно синдрома на Даун. Дори не сьм правила крьвен тест (не знам ти дали си). Тук масово се ражда след 30 и задьлжителните изследвания за Даун се правят ако бременната е навьршила 40г. Преди това ти ги предлагат без да настояват, ако прогнозите от ФМ са добри.

А това за ужасните разкази ми е до болка познато (и може би на всяка бременна). Кой знае защо близки и познати само като ти видят корема или разберат, че си бременна и се почва: "Не искам да те плаша и обикновено не го разказвам, за да не плаша бьдещите майки, но ти нали си ми близка, ако знаеш само на мен..." и следва поредното ужасяващо преживяване. Мисля, че много от разказите са преувеличени, за да изглеждат по-интересни и едва ли не човек се убеждава сам, че така е било.
Аз бих ти напомнила думите на баба ми:
"Няма страшно, цял свят от там е излезнал."  pardon
Избягвай ги доколкото можеш. Знам, че е лесно да се каже "не ги слушай", ама е трудно да се направи...

Супер е, че усещаш бебенцето вече. За мен, а мисля и за повечето майки, това е един от най-яките спомени от бременността  heart heart heart
Така и не се ориентирах в коя седмица си (математиката не ми е силната част).

Snow_White, ти ще си сложиш ли друга лентичка  blush
Малко си наддала (освен ако не си сьвсем в началото). Браво ! Бременна за пример  good

Пазете се момичета, почивайте колкото можете, че сега ви се е паднало и имате право да го изискате и да си го позволите. Целувки много на всички ви и извинявайте, ако има нещо неуместно в коментарите ми, свьрзано с това, че не сьм изчела цялата тема, просто нямам време  blush
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: юли 08, 2012, 21:18:29 »

Фийби, радвам се че вече усещаш бебчо. Аз усещам мойта бебка все по-често и по-силно и много ме радва всяко движение и ритниче Wink Не знам дали се дължи на това че е топло и по-често пия студена вода, но доста често си мърда Wink
 А ти не се притеснявай за ФМ, всичко ще е наред. ЗНам че е лесно да се каже, трудно да се направи, защото и аз съм такава- предстои ли ми нещо важно, просто само това ми е в главата.

Сноу-уайт, поздравления за девойката Wink Аз съм качила около 3.5кг. МАй е малко за 21 седмица ама се надявам скоро да наддам повече.

И аз си нося бременните роклички с които си ми личи коремчето макар да не е кой знае колко голямо Wink
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: юли 08, 2012, 21:44:42 »

Фийби и аз продухах ушите на моята док., че не усещам бебка или пък сега я усещам, но ми се струва слабо и дрън дрън и в петък като беше ФМ, жената нагледно ми обясни защо е така, а именно заради предната плацента, която се явява един вид като буфер между бебешорчето и другите тъкани и е съвсем нормално, докато то е още мънинко и не особено заякнало да го усещам по-слабичко .. на теб казаха ли ти каква е плацентата?

аз специално за килограмите хич не се притеснявам - мъжото каза, че така щял да има повече какво да обича, пък и съм пълнеела заради неговото бебе, така че няма по-красива от мен и се нахвърля на бой /образно казано biggrin / на всеки, който му говори нещо друго blush

искам да ви кажа, че и мен ме подгониха със страшните разкази - все едно от това имам нужда nea - и как задъъължитееелно, ама зааадъъължитеееелно трябва да раждам с упойка, много почнах да се дразня .. разбирам, че всичко е с добри намерения, ама може ли да се държат с мен като с малоумна .. знам, че няма как да преценя още от сега как ще понеса болката от раждането /понеже намеренията ми са да родя естествено/ и казвам просто: ще видим, имайки предвид, че може и да поискам упокойка, може и да не поискам - само Господ знае какво ще стане - ама като го чуят това и като ми излязат с репликата: пак ще си говорим, честно ви казвам иде ми да ошамаря някого mda
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: юли 08, 2012, 22:03:35 »

Инка утре ще започвам 17 седмица .Правих кръвен тест за Даун и резултата е 1 : 3200 ,което е добра цифра.Като показателите ми са много добри ,просто възрастта ми е тежък фактор:(.
Ани аз днес за първи път цял ден усещам бебчо.Дори го изкоментирах със съпруга ,че може би е от топлото или и аз незнам от какво ,но цял ден някакви салта прави това дете в корема ми ,така му се радвах .Мъжа ми все се смее и казва :"Е майка му е бивша спортистка ,какво да прави детето"
rafaeLa аз съм с предна плацента ,да.И знаех ,че по -късно се усеща бебчо заради нея ,ама исках ,та исках да е по-рано.
Сноу щом е към края работата ,давай го по-спокойно.Не несериозно ,просто по-спокойно.Честита ви пронцеска!
Момичета аз да ви питам на вас правиха ли ви цитонамазка и микробиология?Аз на първата микробиология и с едни бактерии се оказа ,та ги лекувах .Преди три дни ми взеха втора ,контролна проба и силно се надявам да съм ги излекувала.Не искам да пия лекарства.Лекарката ми казва ,че не преминават през плацентата ,ама и там тревоги .
Колкото до историите за раждането забранила съм пък такива да ми се разказват и все се оправдавам ,че ми е далече:):)И аз като Ина предполагам ,че част от тях са драматизирани допълнително .
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #160 -: юли 08, 2012, 22:18:59 »

Фийби, да, вьзрастта е фактор, който влияе при зачеването на здраво или не дете, но твоето бебе е вече сьздадено и оформено. Щом реалните резултати са добри, това няма занапред да се промени. Бебето е Ок и това е  good

В 17 седмица за пьрво бебенце, си го усетила доста рано, но няма никакви сьмнения, че е то, защото майката не може да сбьрка, тя си го усеща  heart heart heart Толкова е хубаво...  Girl_sing

Рафаела, много хубаво си решила. Щом си за естественото раждане, да трьгнеш с идеята, че ще раждаш без и да поискаш упойка, ако усетиш, че не можеш да издьржаш ми се струва най-разумното нещо, което може да се направи  good
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: юли 08, 2012, 22:35:50 »

Относно раждането (ох, че ми е гордо, че имам мнение)- "нагласата е важна" каза акушерката докато ме чакаше да родя. Явно  аз не съм се отърсила от страха, а и ден преди да родя видях виещо момиче(така и не разбрах от къде толкова сила да вика).Имам 2 хубави истории напук на тези дето казват колко е ужасно.
1. видях с очите си момиче което спокойно засичаше контракции на 3мин и се разхождаше непрекъснато до навън при родителите си. Роди 1:30 по-късно .
2. Видях с очите си момиче без никакви болки. Бях сигурна,че ще я изпреваря :)Отивам да говоря по телефона, връщам се, леглото и празно. Погледнали я за разкритие, рутинно,защото беше преносила. Почти пълно разкритие, веднага в родилна, системи за контракции и след 1 час гледам една акушерка показва едно бебе на мъжа и. Не можах да повярвам очите си.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: юли 09, 2012, 05:01:11 »

На мен засега никой не ми е разказвал кофти истории и се надявам да не го правят. Иначе  за раждането още е много далече да го мисля, но ще го мисля как ми е комфортно и как не като наближи.

Фийби, браво на твоето спортистче smile
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #163 -: юли 09, 2012, 07:56:17 »

Привет. И на мен като ми предстои дадено изследване и се спичам и само за това мисля. Нормално е според мен. След малко заминаваме на почивка за няколко дена , а на мен умът ми е в БХС-то , какво ли ще излезе smile. И въпреки това си казвам , че дори да излезе риск няма да се шашкам понеже знам , че не е достоверно като изследване и малко съжалявам , че се навих. Трябваше само замерването да направя. Сега доки по ЖК иска и тя да ми го прави (защото аз правих ранен скрининг при друг лекар на частно) , но ще й кажа , че не искам. Ако иска само да измери каквото й е нужно. Дано не ми се налага да споря с нея макар , че е разбрана де. Иначе и аз започнах бременността си с много въпросителни , бях доста уплашена , че едва ли не сега ме очакват много страдания , много болежки и т.н. Преди това главата ми беше напълнена от разкази на познати и не толкова познати за аборти , за миседи , контракции , болки , задържания и т.н. Едва ли не тръгнах с тази нагласа , а то бебенцето ми да чукна на дърво е толкова добричко ,единственото , което усетих беше гаденето и 1-2 пъти почти загубата на зрение явно от ниска захар или кръвно не знам и аз. Чувствам се супер сега , не се измарям вече толкова и така. Доки ме уплаши , че съм щяла да имам от рано контракции и вече едва ли не ме подготви да пия хапчета понеже матката ми била малка видиш ли , а на последния преглед се оказа , че - ооо, чудо ама тя много се разширила . Еми нормално хаха , природата си знае работата smile.
Аз да се оплача , че мен явно бременността ще ме удари в зъбите. Имах проблем с венците , горе долу го оправихме , снощи докато вечерях ми падна една пломба и сега трябва да ям само меки храни да не възпаля пак венците и да не влезе храна в болния зъб , докато не го оправя , а това ще стане петък най - рано като се върнем. Относно кг и яденето - не качвам много , което е добре , но много ми е кофти , че не ми се яде и прияжда нищо бе. Ужасно е , просто яденето ми е мъка. А трябва да ям и то полезни неща . Вчера за мен ядох малко - към 11 часа 3 малки черни препечени филийки с кашкавал и 2 яйца сварени и следобед диня и вечерта една порция печени картофи и 1 домат. И така ям всеки ден като количество понеже не мога повече. Страх ме е да не е малко .
Активен
Snow_White
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1358



« Отговор #164 -: юли 09, 2012, 09:34:04 »

Ina, веднага се поправям и сменям лентичката  blum
Само на мен ли ми се струва или наистина доста слабичко се храните?! Плодове и зеленчуци добре, но откъде си набавяте желязо като не хапвате месце....а бобови, а зърнени? Колкото и да не ми се хапва, поради по-ниския хемоглобин, се старая да се храня наистина разнообразно - ям и манджички, и хляб от време на време, много мляко, сирене, ядки.....Бебето си взема всичко нужно от вас, но ако не набавяте нужните вещества, вашите организми ще започнат да изпитват дефицит......Не, че съдя някого, напротив - всеки сам си решава, просто ми направи впечатление....
Инъче аз наистина от самото начало съм си качила само 4 килограма, но пък изглеждам все едно съм наддала 10. Здраво да е бебчето, пък аз ще свалям после smile
И аз съм с предна плацента, но снощи беба ни разигра такова представление...пунахме и един музикален канал и тя като се разтанцува - направо се виждаше как си подритва и ми надига корема на разни места smilesmilesmile
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines