Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 09, 2024, 08:49:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 172182 пъти)
 
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: юли 05, 2012, 17:51:40 »

Веси, как ги качи тези 10кг с толкова малко ядене? Аз си мислех че ям малко ама като те гледам ти ядеш по-малко от мен а си доста напред с кг. Аз съм качила само 3.5кг. Де да можех и аз така лесно да качвам кг. Искам и аз голямо коремче smile
« Последна редакция: юли 05, 2012, 18:18:50 от Anita81 » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: юли 05, 2012, 20:02:24 »

Ани ,как мина ФМ?
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: юли 06, 2012, 06:54:10 »

Ани, мила и аз това се чудя crazy Даже понякога си викам  -аз от нищо качвам, къде го качвам освен на корем и гърди......не знам girl_impossible Ама....какво да се прави, после ще мисля как да свалям, сега нямам нужда да се ядосвам за това give_rose В крайна сметка, до сега имам прекрасна бременност, без гадене, без повръщане, без проблеми, ми то......от спокоен живот се напълнява, какво да се прави sarcastic Все пак по-важно е да не си докараме някоя болест, нали? Пожелавам и на вас да не се тормозите излишно, наслаждавайте се на хубавите моменти през този период от живота и живот и здраве ще мислим след раждането какво да правим и как да сваляме кг good
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: юли 06, 2012, 07:39:12 »

Веси а да се чувстваш подпухнала, щото може освен бебето, плацентата, околоплодните води ии някоя друга мазнинка /ей, така за разкош biggrin / да задържаш и вода, тя също добавя към теглото, пък и сега нали ситуацията за тялото ни е стресова, нормално е въпреки стандартните дажби храна, да реагира по различен начин .. аз съм си пълна и по принцип и си мислех, че ще качвам като ламя, обаче засега съм качила точно 5кг. пък смело да мога да кажа, че менюто ми е предимно праскови, лимони и сладолед, ниищо друго не ми се дояжда .. разбира се има разни терористи около мен, които изскачат с приказката: не искаш ли това, не искаш ли онова и съответно ми набутват разни неща за ядене biggrin иначе много се радвам, че вашата беболина расте и се развива правилно, ние днес сме на ФМ обаче от сутринта съм цялата нерви, спах неспокойно и не си спомням какво сънувах, ама не беше от най-приятните неща пак, събудих се по гръб, а пък трябва да спя наляво уж и бебка за сефте не ме ритна сутринта за добро утро и можеш да си представиш как точно ми е настръхнало всичко .. направих си 3в1 в опит да я събудя и тя верно се размърда, но по-вяло, та сега до 2 след обяд ще има да се косяя .. дано всичко е наред, като се приберем от преглед ще ви дам пълен отчет give_rose
Анита и аз съм от тия спящите наляво и като цяло вече не ми е проблем /като изключим снощи/, но наистина първите 2-3 дни бях недоспала и кисела сутрин заради постоянното пробуждане да се следя .. добре, че и половинчо прояви инициатива, ако се буди вечер и не спя в правилна позиция, да ме буди да се обърна или лично той да го направи, това много ми помогна на мен
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #139 -: юли 06, 2012, 15:05:27 »

Здравейте и от мен. Аз съм качила до сега около 1.5 кг и тъкмо влязох в 4-ти месец. Мисля , че е добре. Всички ми казват , че съм станала пухкава , ама аз наистина си изглеждам така де ама какво да се прави , после заплашвам , че ще отслабна и ще съжаляват за думите си smile. Ох , аз сега чакам резултатите от БХС. Хем знам , че това пусто изследване на кръвта не е точно и пак се притеснявам. Има ли случаи на хубави резултати от ехографския преглед , а лоши от кръвното изследване?
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: юли 06, 2012, 17:20:02 »

Момичета ,момичета не се притесявайте за килограмите,вски организъм реагира по различен начин,аз ж момента съм 29 седм и съм 8 кг отгоре,до 16 нямах и грам качен килограм
,но извднъж качих 3 кг,сга през лятото има много задържан на вода и течности от организма, така,че ако с ханит здавословно без много тста ,сладко и запъжки няма да имате проблем да ги свалите след раждане ,е разбира се спорт ,гинколога ми каза,че има един триместър при всяка жена в който тя качва повече кг,но после се  нормализиа това качване ,не знам до колко е вярно....остава ми малко и ще ви кажа ако някоя от вас се интересува......
Активен
Ivonbufon
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Only God can judge me!


« Отговор #141 -: юли 06, 2012, 17:30:20 »

carol, мисля, че гинеколога ти е прав. Моята лекарка тук казва същото. При мен натрупването стана в началото, а след първите 4 месеца нямам почти никакви натрупани мазнинки (аз си ги меря редовно). Единствено корема ми расте, а и с нормалното за всички задържане на вода се надявам да не мина 15 кг до края. Чувала съм, че при повечето мами килограмите се губят веднага след раждането, затова и моя съвет е да не се стряскаме толкова. Важното е да родим живи и здрави бебчета. С воля, правилен режим и много движение нещата ще се оправят.
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: юли 06, 2012, 17:36:41 »

да да а и е нормално до 15 кг,не е номално 20-30 кг....понякога и това се случва но предполагам ,че е и от метаболизма на всяка мама, не винаги идва от ядене
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: юли 07, 2012, 04:05:59 »

Веси, аз питах с цел и аз да кача някой кг, а не че са ти много и после трудно ще ги сваляш. И аз не се притеснявам за кг, колкото кача толкоз и когато ги сваля тогава.

Фийби, Феталната мина и ще си имаме 100% момиченце smile До тук добре, обаче сме 1 седмица назад, като цяло всички органи са в ниските граници около 20-30%, а диаметъра на главата е даже извън граници, което значи че е малка главичката и като цяло бебето е мъничко. Питахме има ли маркери за синдром на Даун и казаха че не, няма никакви маркери. Просто главичката и бебето като цяло са по-малки. Казаха, че може да е защото аз съм ниска и слаба, мойта глава не е голяма и не е притенсително че бебето и главичката специално са малки.Питахме нужно ли е да правим амниоцинтеза и те казаха че не препоръчват особено след като риска от БХС е много нисък 1:16000. Според тях няма повод за притеснения. Викат ме обаче пак на ФМ на 17.07 понеже не можаха да измерят опашката на бебка понеже не искаше да се обърне и отделно ме викат в 28седмица пак на ултрасаунд за да видят как върви растежа на бебка. Нас оабче всичко това ни притесни понеже на милото брат му миналата година също имаха нисък риск на БХС и въпреки че имаха дефект на бъбрека и по-малки ръце и глава които са маркери на Даун, отделно изоставаха с 1 седмица   и им казаха че и при тях всичко е ок и няма нужда от амнио, но те направиха и амниото показа бебе с Даун синдром. Водени от това ние се притеснихме, че може и при нас да се дължи на Даун синдром макар да няма маркери за Даун. Опитах се да говоря с лекарката ми днес за да види реузлттатите но тя била в отпуска и няма да се върне преди вторник. Сериозно обмисляме да правим амнио за да сме сигурни че наистина няма Даун но съм почти сигурна че лекарката ще е против понеже няма основания за това, а тук не мога да направя нищо без направление от лекар. Та като цяло това е от нас. Доста се притеснихме. Цяла нощ не спахме и цял дне чета в Гуугъл какво значи всичко това и какви могат да са причините за това. Естествено има и други такива случаи и се оказва че всъщност всичко е ок но мисля че ние няма да се успокоим докато не видим черно на бяло че резулатта от амниото е негативен. не мога да си представя да се притеснявам за това още 4 месеца и се надявам наистина да успеем да го направим за наше успокоение и резултата да е негативен, каквито са подозренията ми. Всъщност почти съм сигурна че е ок и се дължи просто на това че аз съм ниска и слаба но все пак си имаме едно на ум.
Стискайте палци всичко да е наред
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #144 -: юли 07, 2012, 07:32:01 »

Anita81 , не се притеснявай. До преди няколко години никой не беше чувал за тези изследвания за Даун и не знам си още какви морфологии и 4д-та и хората сигурно са били по -спокойни. Ние много се шашкаме сега и това е породено също от големите истерии покрай новите "открития" . И аз съм се шашнала сега заради БХС-то , какво ли ще покаже , но си имам едно наум за това изследване , че малко е ала бала. Да се молим да ни се родят здрави дечицата и много да не вземаме навътре нещата. Аз от както съм забременяла еми все съм в някакъв страх дали всичко е наред. Почна се с щит.жлеза , която беше зле , но я оправихме. Там какъв ужас преживях , защото четох , че е много опасно с високо тсх в началото. Както и да е - мина , замина. После кръвното - доки ме психира , че доланата граница все била висока , като не минава 80 , но просто ми е малко разстоянието между 2-те граници. При 110/80 , 100/70 или 105/75 ми вика , че долната висока била. Личната вика - това е нормално и даже ниско кръвно ама ... Тръгнах да се шашкам да не взема да вдигам кръвно и тръгнах да го меря като лудите всеки ден по няколко пъти. Естествено на няколко пъти от паника го вдигнах за момент ама то човек може да лудне. После говорих със сестра ми и тя вика - ооо аз бях толкова спокойна и изобщо не слушах лекарите като вземат да се втельосват. Една й казала , че бебето вървяло назад , не знам си какво. Тя просто е била по - непукист може би и накрая даже роди едно бая голямо бебе smile.
« Последна редакция: юли 07, 2012, 07:34:22 от red_roses » Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: юли 07, 2012, 11:06:29 »

Здравейте и нашата ФМ мина - потвърдихме вече на 100%, че ще си имаме момиченце, всичко ни е в норма, дори вървим малко по-големички според установения термин, но това е доста относително .. бебка хич не беше щастлива, че й разваляме дрямката и много се съпротивлява на огледа, а пък таткото ни само дето не се разплака от умиление .. бяхме голяма атракция biggrin
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: юли 07, 2012, 16:52:56 »

Ред розес, толкова ми е позната тази картинка, че си нямаш на идея. Аз също постоянно се страхувам дали всичко е наред и т.н. Предполагам когато чакаш едно бебе дълго време, както е при  нас двете, просто всяко нещо те плаши. Иска ми се всичко да върви по мед и масло, но постоянно има за какво да се притеснявам. Първо прокървих към 9 седмица някъде, оказа се че всичко е наред и не се знае от какво е това кървене. Второ, шийката ми била къса, оказа се че всъщност е нормална. Сега пък това. Имам чувството че все трябва да се притеснявам за нещо. Тъкмо се успокоим и айде ново 25. УЖ лекарите казаха че няма повод за притеснение и че просто бебето си е мъничко, ама след случката с на милото брат му не знам на кой лекар да вярвам. ИЗчела съм толкова много инфо, че чак когато си задавах въпростие към лекарката, тя ме попита лекар ли съм че ги знам тези неща. Не, не съм лекар, просто ми се е наложило да ги науча. Както и да е, ще видим какво ще каже лекарката ми във вторник. Силно се надявам всичко да е наред и ако решим да правим амнио, да е негативно.

Рафаела, поздравления за розовите гащи и добрите резултати от ФМ smile

Като гледам май се очертават доста момиченца smile
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: юли 07, 2012, 18:41:52 »

Привет и от мен.Аз също съм от супер притеснените за ФМ,която ми е чааак на 27.07.Мисля си ,че има цяла вечност.Резултатите от БХС са ми добри и ранната ФМ също беше ок.То каквото въобще може да се види на нея ,но ми я правиха 14 седмица.Досега бях много спокойна ,но притесненията започват да ме обземат.Знам,че трябва да съм спокойна и се старая всячески да постигна вътрешен мир.
И аз като теб Ани с дългоочаквана бременност ,лежах в началото в болница ,имах леко зацапване ,абе само шашкания.
Ред розес по принцип ехографските данни са с най-голяма тежест за БХС ,както и възрастта.Ако изследванията на кръвта са с повишен риск се прави преглед за спина бифида.
rafaeLa честито ви момиченце
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #148 -: юли 07, 2012, 20:25:11 »

Я да пиша аз тук, за да ви дьржа под контрол и по-специално една невеста, тя си знае коя е  Wink

За килата хич не се косете - всичко се сваля (особено ако се кьрми - без никакво ограничение в яденето изчезват до грам). Година след раждането ще сте както преди  good

При бременността се увеличава и количеството на крьвта, освен бебе, води и пр. Нормално е да се качи.

Фийби, усети ли бебето ? Спокойно, не го мисли толкова, всичко ще е наред и вскякави странни усещания са нормални през бременността. Трудно е да се говори конкретно, защото е много индивидуално и при всеки е различно. Аз по твоята ленитчка не мога да се ориентирам в коя седмица си в момента, защото е на обратно броене  blush
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: юли 07, 2012, 21:32:52 »


За килата хич не се косете - всичко се сваля (особено ако се кьрми - без никакво ограничение в яденето изчезват до грам). Година след раждането ще сте както преди  good


Абе...., съвсем не е задължително да е така и за жалост аз съм живия пример blum 8 месеца кърмене - нито кг свален.
Но колкото и да се качат, има ли желание после, ще се свалят. Докато доки не смята, че е опасно теглото, споко!
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines