Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 09, 2024, 08:51:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Очаквани Бебчета ОКТОМВРИ-НОЕМВРИ-ДЕКЕМВРИ"  (Прочетена 172187 пъти)
 
Ivonbufon
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 83


Only God can judge me!


« Отговор #120 -: юли 01, 2012, 15:07:38 »

red_roses, честито! Успешна и лека бременност ти желая. За венците, от личен опит, мога да те посъветвам веднага да си смениш четката за зъби с възможно най-меката за чувствителни венци, ако вече не си го направила разбира се. Има модели за чувствителни зъби с гума- категорично НЕ! Освен това като миеш четкай в посока нагоре-надолу, а не настрани. Аз ползвах разтвор за чувствителни венци, но в един момент много започна да ме дразни миризмата и го спрях. И все пак смея да твърдя, че при мен имаше ефект.
Fibi, благодаря за инфото. Надявам се скоро да започна да усещам истинските движения на бебчето, сигурна съм, че е уникално чувство  heart
И аз като Snow_White, да кажа, добре, че е бременността, че да си обърнем внимание на хранителния режим. Чудя се колко ли от него ще успея да запазя и след това. Когато дойдох в тази страна бях 53 кг. Въпреки диетите, които спазвах усърдно понатрупах доста килца през последната 1,5 г. Когато забременях бях 68 кг, но тъй като от години не ядях хляб (като изключим пица веднъж на два месеца), а изведнъж трябваше да спра с диетите и да започна да ям пълнозърнест хляб (заради фолиевета киселина).....познайте....как се връщат килца  shok . Но няма как. Искам здраво бебе и за сега се примирявам с килцата. Интересното при мен е, че в първите 12 седмици качих 7 кг, след което до момента в 23 седмица само 1 кг   crazy . Много ви се радвам момичета, че повечето от вас не качвате много. red_roses, направо ти се чудя с този 1 кг. В крайна сметка важното е да се чувстваме добре, да приемаме качествена храна и да извличаме най-необходимото от нея. Дай боже здрави бебчета да има. Относно витамините, аз лично съм на мнение, че няма нищо лошо да се приемат. Така, ако не успеем да си набавим необходимата дневна доза само от храната, организмът ще си набави колкото му трябва от добавките. Останалото ще си го изхвърли по естествен път. Може и да греша, но въобще не съм на мнение, че витамините имат нещо общо с размерите на бебчо. Майка ми, например на времето не е приемала никакви добавки (витамини) и аз съм се родила 2,7 кг, а сестра ми след почти една година 3,500 кг  Wink Малко дългичко стана, и за да не отегчавам никого спирам  blum 
Хубава неделя на всички и успешна седмица!
 
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #121 -: юли 01, 2012, 18:43:01 »

Ivonbufon , и аз си взех една вода за уста , която ми препоръча стоматолог. Дано има облекчение , че такова чудо не ме беше нападало. За кг , ами аз преди да забременея доста качих и аз. Една година по - назад бях 53 кг и като влезех в магазините ми даваха възможно най - малкия размер и всеки ми викаше: колко си слабичка. След това заради тия пусти хормони напълнях и до преди да забременея вече бях 62 кг , което за мен е много , аз не съм много висока - 1.62 някъде.Сега не знам как съм само 1 кг плюс , аз не се тъпча , може би и ме спаси до сега това , че много ми се гадеше и нямах апетит , но си ядях редовно , за да не лишавам бебо. Изглеждам , обаче като напомпана топка smile.
fiibi_bg , ами така се получи , че ще правя ранен БХС с доки на частно и късния с доки на ЖК , за да не я обидя последната. Иначе имам по - голямо доверие на лекаря си на частно , но той не води ЖК.
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #122 -: юли 01, 2012, 22:48:05 »

Леле мацки,колко много сте изписали,браво.За болките,мисля че е нормално и всяко от нас ги е изпитвала в определен момент,но също така смятам,че не е нещо което да се пренабрегне,така че споделете с доктора ви.Аз например все още пия утрогестан,а на магнезии съм от 12-та седмица,скоро не съм имала болко,но при мен началото беше съпроводено с доста усложнения и болки,мога да кажа че от 2-3 седмици се чувствам страшно добре,дано п родължавам в същия дух good.За килогламите, до сега съм качила 4,мисля че са добре като се има предвид и че бях доста слабичка.За движенията на бебче,някои ги усещат още от 12-та седмица,други едва след 20-та така че не се притеснявайте.За витамините нищо не съм пила освен фолиева,но на ден изяждам по 1 кг.плодове,за сега резултатите са ми добри  Wink.За готвенето в тефлон не съм чувала че е вредно и продължавам да си готвя в такива тигани.И накрая да попитам мамите от София,ходите ли на лекции за бременни? Аз започнах да ходя в Мола на Цариградско и съм много доволна,а и ми е много мило като видя 50-тина коремчета на едно място danceg
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: юли 02, 2012, 05:37:20 »

Ред-розес добре дошла, мила и безпроблемна бременност ти желая. Моята бременност също е след известно време опити и разбирам напълно как се чувстваш. Може би и това ме прави параноична понякога и с хиляди въпроси, но когато чакаш едно бебе дълго време се опитваш да му осигуриш най-добрата среда за развитие. Днес дори ябхме на гости у приятели с малко дете и детето поиска да го вдигна, аз отказах и им казах че съм бременна. До тук добре, но това дете се лепна за мен и почна да се закача. Бара ме по корема и вика тука има бебе. Седна до мен и почна да рита и аз много се ядосах понеже никой не му направи забележка да си седне мирно на дупето, ами ако ме ритне точно в корема накъдето сочеха краката му. Просто ме изби на нерви и отидох до банята след което си смених местото с мъжа ми така че да не може детето да седне до мен. Луднах направо, на никой не давам да ми бара корема, освен мъжа ми и лекарите  Oh my ... А в същото време бебчо беше супер активен, не знам дали от нервите ми или нещо друго, но доста си риташе Wink
Относно движенията на бебчо, аз ги усещам от около 16 седмица. В началото не бях сигурна дали е бебчо или нещо друго, но го усещах като тупкане в корема, като пукане на пуканки, като газове в коремчето. Сега вече го усещам доста добре, понеже тези джижения са доста по-силни и чести от преди. Забелязах че като легна по гръб и се съсредточа и си сложа ръката на корема, бебчо почва да шава, така че ако ми се поиска да го усетя просто правя това. Друго- чувала съм че ако хапнеш нещо сладко или пиеш нещо студено и почва да шава. Това го четох когато не усещах бебчо цял ден и видях че може така да го раздвижа. Та при мен подейства smile Също като се наям и бебчо става доста активен, даже по време на самото ядене. Сигурна съм че скоро ще ги усетите тези движения smile
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: юли 02, 2012, 11:48:33 »

ох ако знаете как ви разбирам .. онзи ден направих глупостта да прочета една много тъжна история за мамче загубило бебчето си в 9тия месец дни преди да се роди, заради безхаберието на лекар и от тогава само някакви ужасии са ми в главата и се ослушвам за някакви нередности и сама се хокам, че чета неща дето в момента много ще ми повлияят, ама то вече файда GROAN
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #125 -: юли 02, 2012, 14:29:07 »

rafaeLa , не чети , за да не се стресираш. Аз точно като разбрах , че съм бременна веднага си пуснах тсх хормона , който беше доста висок и влязох в бг мама. Там така ме наплашиха , че едва ли не бебето няма шанс с тази стойност на хормона , че от притеснение щях да направя беля.
Момичета моите венци са много възпалени , зъболекарката се шашна. Каза , че инфекцията може да идва от 1 зъб , който има коронка , но понеже няма как да се направи снимка нито да се пие антибиотик ще трябва да чакам да мине с пастата , която ми изписа и 1 вода за жабурене. Ако не мине ще трябва да се прави снимка все пак и да се вади зъба ако се налага , че много силно е възпален венеца. И така ме боли. Иначе каза - гингивит.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: юли 03, 2012, 23:13:34 »

Милички, да сте забелязали, че като пиете нещо студено бебчо почва да шава?
Забелязвам, че като пия студена вода или сок от хладилника и бебчо почва силно да шава. Тъй като е лято често пия студена вода и ме притеснява че не му давам мира на бебчо да спи ами го притеснявам със студеното. Мислите ли че трябва да се старая водата да пия вода на стайна температура а не от хладилника, за да не го разшавам толкова често?

Също често спя по гръб а знам че не е добре защото се притиска някаква вена. Опитвам се да спя на лявата старна, но често като се събудя съм по гръб. Явно тялото си сменя позицията без да се усещам. Та наистина ли е толкова лошо да се спи по гръб? Нужно ли  е да се насилвам да спя наляво и да избягвам да спя по гръб? Другото е че сутрин забелязвам, че като легна по гръб за 10мин някъде и бебчо почва лекичко да шава? Та не знам ако спя цяла нощ така дали бебчо ще шава постоянно или бих усетила ако наистина шава дори да спя?
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: юли 04, 2012, 07:52:52 »

Анита, поне аз до колкото знам, не е опасно за бебето да пиеш студено, даже, когато не се усеща известно време плода, именно с прием на студена напитка те съветват да пробваш,за да го усетиш. Но аз поне не съм чула това да е вредно, аз много обичах да пия студена вода,докато бях бременна първия път.
За спането - попринцип, наистина не е желателно да се спи по гръб, особено в напредналите месеци. Пристиска се т.нар. вена кава, от което ти самата може да не се почувстваш добре - да се замаяш, да се препотиш и тн. Спането на ляво улеснява притока на кръв и хранителни вещества към плода - моята първа бременност беше проблемна, и ме караха все на ляво да лежа, за да може бебчето да се чувства максимално добре. Не се шашкай излишно, просто се опитвай дори през деня, когато си почиваш, да е повече на ляво.
Лека бременност!
Активен
rafaeLa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 700


шматка по свой си начин


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: юли 04, 2012, 11:38:11 »

Анита можеш да пробваш да спиш с възглавница за бременни /няма нужда да даваш един куп пари, можеш да си приспособиш нещо за целта/, която да ти помогне да спиш по-удобно легнала настрани .. аз вече съм с въпросния синдром на притисната вена кава, десния ми крак порядъчно се подуваше и имах контракции, но със спане обърната наляво и таблетки магнезий да чукна на дърво за сега всичко е под контрол или поне аз не усещам някакъв проблем .. в петък съм на ФМ и тогава ще разберем правилни ли са ми усещанията или не blush
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #129 -: юли 04, 2012, 15:50:54 »

Привет , днес минах през ехографско замерване за даун. Нухалната гънка е 1 мм , според док всичко било наред . В началото му се видя голяма тая гънка без да я мери , само на око , но после ехографа показа 1мм. Това е добре като стойност нали?
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: юли 04, 2012, 16:31:53 »

Да ,спокойно до 3 мм е в норма,след това вече има риск...
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #131 -: юли 04, 2012, 18:47:46 »

Мерси, момичета

Ред розес, напълно нормална е Спокойно всичко е наред с бебчо smile А не направиха ли предположения за пола?

Ние утре сме на ФМ и ми е малко нервно. Надявам се всичко да е наред.
Активен
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #132 -: юли 05, 2012, 06:16:58 »

Anita81 , предположи момче , но каза , че само предполага и не се наема със сигурност да казва за сега. Имало много пъпна връв и не виждал добре.
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: юли 05, 2012, 15:48:50 »

Ред розес, да е живо и здраво пък имате време да разберете пола smile

Аз тази нощ опитах да спя само наляво и хич не ми се отдава. Цяла нощ се въртях, беше ми много некомфортно, ставах 100 пъти и накрая си останах ненаспана. Не знам дали от спането наляво или просто защото ми е притеснено от днешната ФМ и ми е нервно. Надявам се всичко да е наред и довечера да спя по-добре.
Активен
V_e_S_i
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 879



Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: юли 05, 2012, 16:12:20 »

Да се отчета и аз - така като си бачках и отскочих на една бърза консултация  sarcastic Ами...какво да се прави, звъннаха от счетоводството и казаха, че трябва да си занеса болничния и направо ме прегледа докторката. Така и така трябваше другата седмица да ходя на преглед, та:

Бебка Аделинка  е добре, расте нормално за седмиците си и  за сега нямам промяна в термина.  danceg yahoo Все още е седалищно, нооооо това не ме плаши - има толкова много време да се обръща и преобръща, все пак накрая е важно как ще застане girl_wink

Момичета как сте с килограмите? Аз от началото до днес съм +10, но и това не ме плаши. Сега се наслаждавам на бременността, после ще се боря с последиците от нея  beating Да ви кажа, аз не мисля, че ям много - както преди да забременя си хапвам, с разликата, че преди рядко закусвах. Например сутрин закуска -  баничка, парче пица или някоя Фафла, обяд - салата домати и краставици със сирене, овкусена само със сол, без олио дори и вечеря - пак салатка, сиренце, рядко нещо готвено, че в тия жеги не ми се ядат много манджи. Междувременно през деня хапвам и плодове, де - кога ябълка, кога диня, кога череши...различно. Хляб не ям, една-две филии в седмицата и то не винаги. Признавам - позволявам си от време на време шоколадче (един-два седмично) или сладолед  blush Газирано не пия, натурални сокове също, най-вече пия вода - само тя ми утолява жаждата истински. Радко да пийна количка или някоя цитронада, ама това е пак един-два пъти седмично, не е кой знае какво прегрешение  blush Но.....10 кг съм си качила, както и да го гледам.....най-вече на коремчето са, ама здраве да е  pleasantry

Момичета поздравявам ви с една много хубава мелодия, много е нежна и е доста известна - "Балада за Аделина" (днес разбрах, че това така се казва) , та по този повод, че нашето маймунче най-вероятно ще носи това име (освен ако не е някой Андреан  Oh my ...), споделям я, да й се порадвате и вие: http://vbox7.com/play:4efffc39 Мисля да я пускам на бебочка да свикне да я слуша, та след раждането да се успокоява с нея евентуално girl_wink beddybye Baby

Целувки по пупите на всички бъдещи мами give_rose give_rose

Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines