Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 10:15:02

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на anna_karenina - 05.05.2012  (Прочетена 35651 пъти)
 
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: април 09, 2012, 13:01:17 »

Ще разкажеш ли по-подробно за украсата? Какво точно искаш, какво ще украсяваш? Питам, защото и аз съм в малка чуденка по този въпрос.
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #16 -: април 09, 2012, 13:22:06 »

С удоволствие, само ми дай на мен да разказвам lol За всичко съм готова с мерак smile

Значи аз искам много изчистена украса. Всички изкуствени цветя и джунджурии по масите са ми малко излишни. Затова съм се спряла на:

-панделки за столове цвят бордо
-на масите на гостите по 2-3 свещника. Те представляват обърнати наопаки чаши за вино, в долната част ще има цветче от роза или нещо подобно, а горе на самото "столче"- чаена свещ. Не знам дали си го представяте, идеята е от този форум, но не помня в коя тема...
- на нашата маса: отпред- лампички зад плат екрю, ще се виждат като бледи светлинки тип мрежа. Отстрани малко плат бордо. Отгоре на масата мисля да сложа две или три червени рози с дълги дръжки. Евентуално и зърна кафе. Отзад нищо, прозорец е със завеси
- последно балоните- 20 броя в основната част и 10 в детския кът. Стоят горе на тавана, цветове бордо и екрю.
- отделно на масите ще имам шоколадови тейбълки и подаръчета за гости (огледалца за жените и малки бутилки вино за мъжете). Затова заедно с чашите и чиниите реших, че нещо повече от свещи ще стои доста претрупано....
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: април 09, 2012, 13:30:13 »

Много добре си го измислила. Аз много искам да имам и естествени цветя на масите, по една вазичка само, но не знам дали няма да стане много претрупано. А и се оскъпяват доста нещата.
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: април 09, 2012, 13:30:51 »

Ние пък с удоволствие ще четем за подготовката и емоциите  Wink
Сещам се какво имаш в предвид със свещниците  good
Поздравявам те за нежната и ненатрапчива украса  Bravo
така , като прочетох последния ти пост освен съвпадението на датата имаме и други такива smile Успех и ще продължавам да чета с интерес твоята темичка.  give_rose
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 09, 2012, 14:35:22 »

anna_karenina, украсата ти ще изглежда много стилна и изчистена Bravo Единственото, за което се сещам, че евентуално може да се добави, е от тези тесни декоративни покривки, които се слагат върху основната покривка - може да са в цвета на сватбата ви(как го обясних само tease ). Мисля, че си взела много добро решение да си наемеш агенция да ти украси ресторанта, така си решаваш и проблема с шоколадовите тейбълки(между другото чудесна идея! Bravo ). А за кумата мисля, че лесно ще я убедиш, че няма как да се справи и с украсяване на ресторанта и после да тича на фризьор, прическа и т.н. На нашата сватба майка ми и свеки искаха да правят по една погача - те са големи майсторки на тестени истории. Впоследствие сами осъзнаха, че физически няма да могат да се справят с всичко това и се отказаха. На теб ще ти е най-спокойно украсата да е правена от агенция, пък и те си ходят по няколко човека и си украсяват много по-бързо, знаят си работата good
Хайде, качи снимки на грима и прическата, че изгарям от любопитство blush
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: април 09, 2012, 15:02:17 »

И аз честно казано те съветвам, за агенцията, която да поеме украсата.
Просто от сутринта ще ви "подхване" програмата и времето ще лети толкова бързо..
Малко повече парички ще дадете, но това ще ви отпадне да го мислите и него, а да не забравяме, че отнема време. Wink
П.С. Преди година, когато започнахме да мислим за сватбата, бях решила да насадя лалета в  градината на баба sarcastic и в деня да си правя украсата сама (е с малко помощ)  laugh
леле била съм луда за връзване  crazy сега като си знам програмата каква е на деня-просто няма да имам и минута спокойствие.   
Активен
tOnItKaTa
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: април 09, 2012, 20:26:58 »

anna_karenina, ето и аз да се включа  give_rose Сватбаааа Всичко, което описваш изглежда много добре и вълнуващо, но имате още доста нещица, особено, когато излязат в последните дни някакви дреболики, но ще се справите  good Относно украсата и аз съм на мнението на останалите - трябва задължително агенция, сами няма как да успеете - емоциите и разни трепети, а и физическата възможност ... smile
Активен
anna_karenina
Сватбар
***
Публикации: 268


« Отговор #22 -: април 10, 2012, 08:48:52 »

Ами кумата и  майка й много искат да участват с украсата и им се вижда грехота да дам 200 лв,но аз съм го решила. На фона на цялата сватба е смешна сума, а ще спести нерви и усилия. Тях ще ги включа с цветята- нали ми трябват няколко рози, бутониери, букет- кумата яе поръчва всичко. Майка й пък ще нареже плодове и набучи на шишове за "мезе" към шампанското преди да влезем. Градината е много красива и мисля, че ще се получи изискано така- да приемаме поздрави и подаръци на по чаша шампанско с плодове за гостите около зелената трева smile И снимкии разбира се кошмарът на моя годеник lol

О, нас ни остава още доста, не само дреболии, младоженецът няма никакви дрехи,нито обувки, не сме мислили за торта- засега съм решила да минем през 100 гр сладки, Неделя и Чочко и да видим цении и вкусове. Вчера ядох божествена домашна торта с основа йогурт и череши от компот вътре и орехи- беше невероятнааа, но така никоя "купешка" не може да го докара sad

освен това не съм поръчала и подаръците на мъжете, стягам се да го свърша и това скоро. И разпределенията по маси със схеми колкото  и да ми е приятно, ще е доста работа, а още не съм сигурна за всички гости и ще стане в последния момент...
М/удр. в агенцията за украса ми казаха, че нареждат тейбълките по часовниковата стрелка. А аз искам по моя схема- все пак може да се паднат разделени двойки или по-близките ми да са далеч...Мисля, че ако настоявам, ще се съгласят...

При вас как наредихте родителите- аз ги глася родители и сестри с мъжете им на една маса, т.е. майка му, сестра му, мъжа й и нашите , общо 7 души, на маса точно до нас. Дали е добре така да се опознаят малко, или да ги разделя и да не ги притеснявам да се "омешат" двата рода?
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: април 10, 2012, 08:54:12 »

Ами ние мислим за сега на една маса да ги сложим... Лошото е, че масата е голяма кръгла за 10 човека, а ще седят там 6 човека, притеснявам се да не изглежда празна...
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: април 10, 2012, 08:57:35 »

Според мен също трябва да са на една маса. Все пак те вече стават семейство, някак не ми изглежда редно да сложите на отделни маси всяка рода.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: април 10, 2012, 09:08:47 »

anna_karenina, като направите схемата с разпределението на гостите по маси, правиш едно копие на агенцията за украса и им казваш, че държиш точно така да бъдат наредени - не вярвам да не се съгласят good
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #26 -: април 10, 2012, 11:07:26 »

 give_rose Честита темичка  give_rose
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #27 -: април 10, 2012, 11:16:22 »

Както прецениите, така ги сложете, никой не е казал, че трябва да са заедно. При нас са на съседни маси родителите. Била съм на сватби и с двата варианта и не е имало проблеми. give_rose
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #28 -: април 10, 2012, 11:39:56 »

Нашите родители са на една маса, колкото до украсата не е нужна агенция, като имаш много помагачи. Аз и една приятелка измислихме цялата концепция, разпределих работата на 5 приятелки и всички с такъв кеф се включиха и помагаха, че ми стана безкрайно драго. Усеща се като някой е правил нещо с кеф, като им е мерак нека го направят. Това е моя съвет  smile
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: април 10, 2012, 14:31:21 »

Ами според мен всичко си зависи от хората .. нашите съм ги наредила всяка рода на различна маса Wink като тяхни много близки приятели съм ги сложила на тяхната маса
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines