Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:31:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Christy-05.05.2012  (Прочетена 98216 пъти)
 
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: април 06, 2012, 07:59:24 »

Днес вече мога да се разпиша подобаващо, че вчера не съм слязла от колата  crazy

Първо да започна от предложението за брак - беше неочаквано и изключително романтично, накара ме да се прибера сама като никога, цялата къща беше в свещи, огромен букет, на плазмата се въртяха наши снимки и наши песни. Имаше 7 писма на масата и 3 кутии с различна големина. В писмата беше написал всичко за нас, да си спомня защо се обичаме толкова много, искам ли цял живот да продължи това и т.н., пишеше че в трите кутийки има по нещо сладко, а в последната е най-сладкото, което ще ми подслажда живота оттук нататък, да си помисля дали да го взема и да изляза на терасата. Аз първо не осъзнах какво се случва мислех си, че си играем някоя игричка  blush И като разбрах и видях пръстена - реееев, ама много рев! А той седи и ме чака долу с огромен 7 метров транспарант с текст "омъжи се за мен", някакви хора около него му ръкопляскаха, а аз рева ли рева, едва го прочетох и като хукнах надолу и го срещнах точно на входа, разплака се и той, 30 минути не можахме да си влезем вкъщи. Това беше толкова емоционален ден, че и сега ме разчуства само като се сетя, а после бях 1 седмица като невменяема - летях, летях....  yahoo

... а сега по същество:

Ресторантът е "България" на жълтите павета - там отидохме първо и спряхме да обикаляме, направо го запазихме, не сме обикаляли по ресторантите за добро или лошо, но си спестихме и колебанията, разсискванията... много лесно стана. http://restaurantbulgaria.net/ - не че се виждат много снимки, ноооо все пак! Там ще сме в 18:30 - 19:00ч.

Църквата е "Св. Неделя" и е в 17:20 ч., цената е 260 лв. с хор.

Гражданското е "Триадица" и е от 15:40 ч. Цената е 211 лв. с хор, ритуал, право на снимане и какво още там беше... цената не подлежеше на коментар.

Фотографът... ах фотографът! Той е Боян Павлов -, нарочно давам фейсбука, защото там има и други снимки. Та като ги разгледах и направо се влюбих от начина, по който снима! И си казах това е и точка. Каквото и да гледах после не и не... Обаче като му се обадихме и той още не знаеше, дали ще се занимава със сватбена фотография. А това беше юни-август миналата година и аз направо посърнах, разбрахме се да се чуем след Нова година, а бях на тръни. Никой друг не ми харесваше толкова много и слава Богу след НГ той прие! Не съм ходила на среща с никой друг, просто знаех какво искам. Ще имаме и следсватбена фотосесия и много ми се върти да направим нещо от рода на "trash the dress", макар и в по-лек вариант  good

Видеооператорът - за него изпитвах най-големи затруднения, признавам си и го наехме най-късно. Просто това, което гледах всичко беше в един соц стил... И си казах - ако е така снимано, по-добре да ме снимат родата с техните камери  angry Обаче после намерих това, което търсех макар и от друг град - Пловдив в случая, а той е Димитър Димитров - http://www.studioedno.com/home-1#!__page-7 и направо камък ми падна от сърцето. Сигурна съм, че ще направи каквото искаме, просто и неговият стил е "нашият"  blum И тук не сме ходили по срещи - знаех какво търся, наех го!

DJ-ят - той е Стоян Петров http://djstoian.com/. За него четохме много добри отзиви, срещнахме се, направи ни много добро впечатление, наехме го. И тук не сме ходили по срещи  yahoo

Роклятаheart Тръгнах от модел, който е гръцки тип, стигнах до по-пищна рокля, ама... Роклята, в която се влюбих беше на Проновиас. Но цената и беше страшно висока, ама наистина страшно. Навиха ме да отидем до Асеновград уж имало много неща - пълен ужас и кич. Обиколихме всичко и накрая ми се плачеше... Последно влязохме в "Булвеси", където и видях по-различни кройки, мило отношение и реших на момента - няма да обикалям повече в София, направо я шия пък каквото стане. За тази рокля в Асеновград ми искаха между 800 и 1200 лв. за ушиване. В Булвеси ми излезе 410 лв! Разбира се не е абсолютното точно копие на Проновиас, разбира се не е материята на оригинала... аз бях наясно с тези неща и останах много доволна от резултата. Роклята е изчистена, няма нито едно камъче - само десетина перли  blum Така че мога да си позволя малко блинг-блинг и по-тежък грим, украса в косата, но това още не съм измислила...

Цветовете на сватбата са кафяво и розово

..... засега спирам, утре ще напиша още една част, за да синтезирам всичко тук в темата.  good
« Последна редакция: юни 14, 2012, 18:29:18 от fiibi_bg » Активен
goldish
Сватбар
***
Публикации: 168



« Отговор #16 -: април 06, 2012, 08:06:46 »

Честита темичка и от мен smile И много, много, много положителни емоции  yahoo
Активен
irena_popova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 458



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: април 06, 2012, 08:10:32 »

Christy   Bravo за половинката -направо настръхнах докато четях предложението  good
Било е наистина невероятно романтично и много емоционално  give_rose, а и е било нормално да летиш от щастие няколко дни  butterfly Aviator
След тази подготовка вече наистина нямам търпение да прочета разказчето ти след големия ден  Сватбаааа и снимки разбира се, които съм сигурна, че ще ни пренесат във вашия ден  weddingday
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: април 06, 2012, 08:14:12 »

О, снимки ще пусна задължително, толкова ми помогнахте с организацията и общо взето с всичко, че... heart Но и аз нямам търпение да видя вас като булки, вашият сватбен ден - защото всичките ще сме различни и ще е мноооого специално!
Активен
tOnItKaTa
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 06, 2012, 08:46:38 »

Christy,просто великолепно предложение за брак, докато го четох и настръхнах!  give_rose good Bravo А и останалите неща звучат по този начин .. страшно ми харесаха снимките на фотографа - ще бъде невероятна сватба - сигурна съм  smile
Активен
mimi1809
Професор
****
Публикации: 481


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: април 06, 2012, 09:47:36 »

Мила като четох разказа ти направо настръхнат толкова вълнуващо толкова емоционално и запомнящо се браво на твоята половинка за идеята и подхода на изненадата.Успех в оставащите дни като госпожица и ще чакаме още да разказваш за вълненията си покрай подготовката.
Активен
m0onlight
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1638


Любовта е чудо– вярвай в чудесата !


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: април 06, 2012, 11:13:57 »

Christy, аз съм следващата настръхнала от разказа ти! Браво на бъдещият ти съпруг - страхотен замисъл! Bravo Аз също чакам с нетърпение останалата част от разказчето ти give_rose
Активен
gothic_queen
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 453



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: април 06, 2012, 12:38:27 »

Миличка,една ревла идва да подсмърча в темата ти!Ама толкова мило ми стана като си ви представих с мъжа ти-влюбени ,развълнувани и със сълзи на радост в очите cray,че не можах да се сдържа.Благодаря ти ,че сподели с нас този толкова съкровен и вълнуващ момент give_rose
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: април 06, 2012, 14:43:47 »

 Dance2

Утре имаме среща с управителя на ресторанта за дегустация на меню... по-лошото е, че ние не сме се спрели на нищо конкретно! За предястие просто не знам какво - имаше печени зеленчуци на скара, но после ще има зеленчуци (задушени в основното..), не искаш чушка бюрек, някак си много банално-сватбарско ми дойде, но после пък размислих - да е това + пълнени гъби. Но скоро ядох пълнени гъби с кайма и нещо не ми се понравиха... Искаше ми се нещо със сирена - обаче да панират топени сирена за 130 човека... В същото време явно трябва да е нещо традиционно, макар че аз бих хапнала печено козе сирене със сос от боровинково сладко с баласамов оцет мммм, ама баба ми може и да не го възприеме smile

Разни филета и т.н. изключвам, защото отделно има мезета от меса... Изобщо вие какво избрахте за предястие?

Основното може да е или пилешко със сос Рокфор или свинско с гъбен печен сос... ние май клоним към варианта да са и двете, защото едни обичат свинско, други пилешко. Гарнитурата е печени картофи и задушени зеленчуци.

Тортата е включена в куверта и утре ще пробваме вътрешността, а и как да изглежда, честно казано не гледах много торти, за което сега съжалявам, но ще е първата която харесах истински... може би! Толкова много въпросителни имам покрай това меню?!

А и ще дойдат от фирмата за украса да говорим на място какво искаме окончателно, ще донесат мостри, трябва да ги питам дали могат да поставят моята украса и т.н. Общо взето утре пак е ден лудница...

Сутринта шаферките трябва да се съберат (поне 3 от 4) да си харесат плат, дори намерих шивачка за екшън шиене. Но "драмата" с шаферките ще я разказвам в някоя от следващите части на Романът ми хаххаха  Girl_hide
« Последна редакция: април 06, 2012, 14:45:44 от Christy » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: април 06, 2012, 15:12:49 »

За предястие не мога да помогна, при нас нали е далеч сватбата (септември) и вече забравих какво обсъждахме януари. Мисля, че обсъждахме нещо за солена палачинка
Но за основното знам, че ни препоръчаха от ресторанта и двата варианта-пилешко и свинско с гъбен сос. Единствено ме притеснява как ще седи в една чиния, но ми се вижда добро предложение да има и пилешко, и свинско.
А коя агенция избра за украсата ?
Активен
mimi1809
Професор
****
Публикации: 481


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: април 06, 2012, 15:18:45 »

Аз бих ти препоръчала палачинката за предястие и е по лекичко а варианта да има пилешко и свинско е добре защото едни обичат едно други друго.На нашата сватба предястието беше палачинка и тостите останаха доволни а пилешкото и свинското стояха добре 
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: април 06, 2012, 15:22:29 »

"Грънчаров и син" защото имаха страхотна оферта... Но се оказа, че фирмата е с много дълъг опит, вече видях нашия ресторант украсен от тях - много добре се бяха справили, аз лично много го харесах. Видях и на живо калъфите, панделките и тишлайферите, които всъщност най-много ме вълнуваха и съм много доволна. Да не казвам, че те ми звъняха за среща и да се уточняваме, защото сватбата ми е наближила, а не аз  blush И това при положение, че им е платена цялата сума! Много са коректни в отношението си, сигурна съм, че ще имам повод да ги похваля като мине сватбата. Иначе имаме и подписан договор - инициативата пак е тяхна. Малко на сляпо "играх", но пък улучих в десетката, доста пари спестихме от тази оферта, за същото нещо ми искаха с 500 лв. повече... това финансово най-изгодната оферта, а панделките бяха доста кофти изпълнение....

Може и на палачинка да се спрем, знам ли вече lol
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: април 06, 2012, 22:06:07 »

Браво, Christy, направили сте отличен избор, особено за ресторанта и dj-я  Bravo Цветовете, които сте избрали като теми на сватбата, са също много нежни и топли и е много хубаво, че сте решили да съчетаете два цвята, залата е бледа и ще седи страхотно!
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: април 07, 2012, 07:44:14 »

....и едно бързо продължение:

Грим и прическа - Слав. Но трябва да отида поне на пробна прическа, защото искам да видя как ще се получи, защото той основно е гримьор доколкото знам и така и не намерих отзиви да е правил на някой прическата  good

Шафери - 4 големи мои приятелки и 3 малки  blum Шаферите са 5, приятели на мъжа ми. Днес ще ходим да направим последен опит да харесат нещо общо... после ги оставям, не мога повече!

Украса - вече споменах, че е от ГиС, голяма част ще я направим ние - украсата по масите почти е купена цялата, тейбъл картичките и номерата на масите са в процес на правене от мен  blum Още не съм решила живите цветя какви ще са.

Автомобил - не сме наемали специално, ще сме с колата на наш близък Ауди А8.

Дребни неща - купихме бутониерите, но все още търся гривни за шаферките, макар че вече май харесах едни. Чудя се за децата - венчета някакви ли, гривни ли... Подаръците за гостите са лъжички, после ще ги кача. Има украса за свещите и свещи. Украса за чашите сигурно няма да има - те са прекрасни и така. Поканите са http://www.violet-bg.com/papirus-grace.htm, после ще кача и реална снимка, бяха страхотни и вече са отдавна раздадени. Купихме и жартиер, макар да няма сваляне на жартиера - ще го сложа на коляното малко преди това и просто ще го вземе.
 Бижута още нямам, а се чудя какви... роклята ми е много изчистена, няма никакви камъчета, така че може бижутата да са по бляскави  tease
 Бельо май е нужно сами гащички lol, сутиена е вграден в роклята.
 Цветята още не съм ги уточнила, нито букета, нито за младоженската маса...

Пръстените - правихме ги по поръчка ето тук http://zlatarnica.eu/, много хубави станаха и тях трябва да снимам, за да ви ги покажа smile

... мисля че това са основните неща.  good
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #29 -: април 07, 2012, 09:26:27 »

Christy, супер много ти се кефя на енергията! В ресторанта, който сте избрали наистина тортите са уникални!
Между другото много се зарадвах, че освен мен има някой друг с кафяво в цветовете - ние сме кафяво и кремаво smile
Значи драмата с шаферките започва да се разплита,а? Много ще се радвам, ако е така, надявам се всичко да мине спокойно!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines