Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 13:35:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 28   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбата на Christy-05.05.2012  (Прочетена 99249 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: април 18, 2012, 10:14:35 »

Еми, ти си ги предупредила, като държат букета от 50лв да замине към кофата си е единствено и само техен проблем. Може после да ги подариш на по-близките ти приятелки или на някоя от майките ви : )
Аз също обмислям да каже да не ни носят цветя, защото имам къде да ги държа, но няма как да ги пренеса до София  sad
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #106 -: април 18, 2012, 10:18:19 »

И аз предпочитам без букети, но не мисля, че ще го одобрят някой от гостите. Трябва да помислим и за това да натоварим някой със задачата да ги пренесе с една кола  pardon знам ли...
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: април 18, 2012, 10:26:20 »

Christy, аз малко късно се включвам тук, защото вчера се регистрирах, но ти честитя темичката и ти желая да я напълниш с много положителни разкази! Ще следя с интерес, защото твое беше първото мнение, което прочетох във форума и някак си ми като талисман.  give_rose
П.п. - Името на гримьора ти ми е доста познато, чувала съм го тук и там. Ще очаквам някакви коментари и мнения. Всичко хубаво желая!

Много си мила и много се радвам, че се включваш в темата! Ще ми бъде приятно да си обсъждаме разни неща заедно, макар че не ми писа кога е твоята сватба  blum Иначе Слав ще дойде вкъщи и ще ми прави и прическата и грима. Сега съм на пробни и трябва аз да отида при него. Цената за пробни е същата като на тези в деня на сватбата, защото те прави от до. Аз вече съм казвала, че за грима съм 100% сигурна, невероятен е, но за прическата още не съм сигурна и ще видим какво ще се получи в понеделник. Не че съм си изяснила какво искам...

emmmmmy, то още не сме казали на много хора - чакай да започнат родата, свекърва ми така се облещи и "Не не можело!", ама аз не питах може ли, само казах какво е желанието ни като се обажда да им каже, обаче така подозирах, че няма да го направи, че не е истина. Затова мъжът ми ще се заеме с обаждане на родата им. Защото майка ми се съгласи с доводите ни и ще им каже - и ще стане нашата рода без букети, тяхната със... Иначе това е някакво статукво, което трудно ще прекрачим... свикнали са да дават по 50 лв. за букети, които отиват в кофата и това си е. За сега само младите го приемат и то пак някои с уговорки...

rady17, то че няма да го приемат няма, но в крайна сметка ние пък не приемаме това масово изхвърляне на поне 2000 лв. в кофата. Ами не ми е приятно... Защото, когато мъжът ми ми подари голям букет и го сложа във вазата - той краси къщата ни, когато майка ми ми подари букет с лалета - пак красят къщата ми, но когато получа 60 огромни букета, които са натъпкани в кофи (защото нямам 60 вази...) и лавирам между тях, за да стигна до банята, бутам и разливам водата... това е ужас! И ще ги хвърля, просто ще съм принудена! Жалко, че много не го разбират!
« Последна редакция: април 18, 2012, 10:32:08 от Christy » Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #108 -: април 18, 2012, 10:37:33 »

Мен единствено ме спира момента когато от 100 гости-50 ще донесат букети,а останалите 50 ще се почувстват неудобно, че не са донесли, независимо че булката не държи на цветята  angry
За грима и прическата и аз ще следя за отзиви, понеже трябва да се спра на добър гримьор, и грима и прическата да издържат поне 6-7 часа. И все още съм в чуденка кой да е . За Слав съм чувала много добри отзиви за грима, но не знаех че и прически прави .
 Колко по рано го запази ? И ако не е тайна каква е цената на грима+прическата (горе-долу) ?
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #109 -: април 18, 2012, 10:46:01 »

Ами обадих му се преди около 3 месеца. Прическа и грим е 100 лв. като идва у вас. Просто за прическата ще дам отзиви в понеделник. А и за грима де, защото съм решила да слагам мигли на снопчета.

Иначе го има момента с 50 дошли с букети, но те не са се съобразили с желанието ни, не мисля, че другите трябва да се чувстват неудобно.
Активен
rady17
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 377



« Отговор #110 -: април 18, 2012, 11:00:57 »

М/др мин година на едната сватба булката (моя близка приятелка) ми каза без букети, и да честно казано имаше го момента с неудобството, но тъй като бях шаферка не беше за много  smile
Активен
fbvgb
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 129



Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: април 18, 2012, 12:00:41 »

Криси, подкрепям идеята ти за цветята - да ги няма, наистина ако трябва да приемаш букети, да ги носиш ще окапеш роклята си най - малко, но това не е причина просто да ги няма, защото те придават някакъв цветен привкус на самото събитие. Естествено ти си решаваш, но няма ли някакъв компромисен вариант, например шаферката да ти помага. Тя ще взима букетите и ще ги пренася, а накрая вместо ти да взимаш всички можеш да ги разделиш с майка си. Наистина момента със 50-те букета е доста неприятен, като се има предвид, че и аз се опасявам от същите неща - апартаментчето ни е малко, представям си го пък, ако наредя и кофите...  sarcastic

Шегата настрана, наистина, прецени си - хората са различни и няма как да угодиш на всички, важното е на теб да ти е добре, това е твоят ден, а дори да получиш някакви букети, все пак ще са по - малко, отколкото ако не си казала да не носят. Аз лично на сватба не нося цветя, защото предпочитам тези 50лв. да ги заделя и да ги сложа в плика на младото семейство... но хора всякакви. Не казвам, че моето е най - правилно.
Активен
tOnItKaTa
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 192


Моят сватбен албум

« Отговор #112 -: април 18, 2012, 19:33:18 »

Christy и аз така мисля като bride, че няма как да убедиш толкова много хора да не донесат букет на сватбата ти ... ще има и такива сигурно ... но пък и аз съм с идеята, че, колкото по-малко, толкова по-добре smile
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #113 -: април 18, 2012, 21:32:16 »

И аз съм на мнение, че хората няма да им е удобно без букет, това си е останало като традиция, на такива празници да се подаряват цветя, дори и да откажеш ,няма да има резултат, но....никога не можеш да бъдеш сигурна smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: април 19, 2012, 09:02:40 »

ако искате, като ни минат сватбите, може да отворим тема- "на сватба със или без букет?"  ! bigthanx
Ще падне едно забавление вътре с описани ситуации- убедена съм! badgirl Aviator
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #115 -: април 19, 2012, 10:49:09 »

Ще използвам момента да се разпиша, да пожелая огромно щастие и спокойна подготовка!

Това с букетите наистина е голям проблем... Спомням си на абитуриентският ми бал преди години напълнихме ваната! Нито знаех кой ми е подарил букет, нито какви са букетите от тарапаната цветя. Представям си на сватбата...  angry
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: април 19, 2012, 11:42:06 »

На сватбата на сестра ми преди 2 години, почти никой не беше с букет... Имаше един голям от колегите, един голям букет от групата по танци и това беше. Всеки беше предпочел да ги даде тези пари на младоженците, дори и аз  pardon Накой бяха донесли букети от плодове, все пак младоженците да имат кяр от цялата работа  blum
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: април 19, 2012, 12:20:29 »

Засега се приема добре - първо е "Ама как без букет, моля ви се!", но майка ми обяснила доводите ни и всички до сега са казали "Абе прави са си, изобщо не сме го мислили от тази гледна точка! Нали сме си свикнали с едно нещо и не се замисляме, но са прави!". Така че за сега с повечето се разбираме lol

Майка ми най-накрая си купи дантелата за костюма - това като изскочи от колата ми почти в движение... Аз изоставам с тейбъл картичките, обаче стават много хубави, сама им се радвам хахахах. Разпечатах номерата за масите, трябва да ги украся и ще напиша менютата - може би ще ги направя едностранни, залепени на картон, розови като картичките и номерата със съответната украса и ще им ги дадат, но по 1 на маса.

Всички шаферки вече шият роклите ама коя до къде е... едната само се мотае и ме помоли заедно да купим плата и да отидем до шивачката, но просто физически нямам много време, а тя събота и неделя е по състезания... абе голям смях, накрая по бански lol

Сега се чудим как да украсим колата, но без цветя... само с бяла панделка, но пък и да не е много кичозно... ужас!
Активен
Tsutsi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 624



« Отговор #118 -: април 19, 2012, 14:51:23 »

Браво Кристи - вървиш с пълна пара. По въпроса с букетите шашнах всички с желанието да ни подарят саксии с цветя, които ще си засадим в градината. С този дипломатически финт реших казуса. Даже милото вика - защо ще купуваме саксии за украса на масата, като ще се сдобием с барем 50 саксии  blum
Успех със всичко  Сватбаааа
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #119 -: април 20, 2012, 10:09:58 »

Ох, на мен не ми е нервно, обаче колко ми е уморено просто не е истина! Изоставам със собствения си график, защото всеки божи ден има по един "Ела ме закарай до...", направо не знам вече, като такси съм и ако не го закарам, няма да си изпълни някое задължение за сватбата, ще закъснее, цупи се... Днес ще ходя с едната шаферка да си вземе плата, после до шивачката, а моята работа продължава да е в застой sad По ред причини вечер лягаме късно, сутрин ставаме много рано, цял ден съм в колата, следобед, ако смогна да направя малко тейбълки и вечерта пак се мятам, да отидем на тренировка, прибираме се и нещо изниква! Направо не знам къде съм и ако след малко не заспя на волана, Кристина да не се казвам  bad Нямам време да ям, едно кафе да изпия... Вчера си тръгнахме по средата на тренировката, нямахме никакви сили...

Нали заведохме всички да играем хора, и едната ми шаферка като се амбицирала да е най-добрата в хората и си ходила тайно, а ние винаги й звъним - айде на тренировка, айде на танци... Много ме издразни и ми стана доста тъпо! Обаче се опитвам да си сдържа нервите, защото баш да ми прилагат амбициите си за "най-най" на моята сватба... Нещо започва да ми тиктака...  huhhuh.gif
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 28   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines