Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 11:46:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 46   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подарък за гостите като спомен от сватбата  (Прочетена 279878 пъти)
 
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #600 -: октомври 31, 2007, 10:05:47 »

И аз мога да се присъединя с положителен глас към подаръчета под формата на снимка. Тази година потропахме на пет сватби и съм си оформила /както го нарича патето/  "сватбен кът" в къщи girl_wink
и там си имам няколко снимки и си ги гледам най-често  blum и ми носят приятни спомени от хубавите сватбени дни  Wink
На Сабина подаръчетата бяха много хубави също, едни от най-симпатичните, които съм виждала  girl_in_love Тя може би е разказвала вече за тях - представляват сватбена тортичка свещичка, опакована в прозрачна кутийка  girl_wink
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #601 -: октомври 31, 2007, 22:36:56 »

 Това с благата ракия е много оргинално.  good Ние с моя приятел си мислехме за шоколадчета с нашите имена и вътре закачливо пожелание( късметче), но се отказахме ,защото повечето гости няма да ги разопаковат и късметчето става безсмислено. Може би ще се спрем на някакви фигурки. heart
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #602 -: ноември 01, 2007, 15:07:41 »

  Ние с моя приятел си мислехме за шоколадчета с нашите имена и вътре закачливо пожелание( късметче), но се отказахме ,защото повечето гости няма да ги разопаковат и късметчето става безсмислено. Може би ще се спрем на някакви фигурки. heart
Миличка,ако шоколадчето с късметче сте си харесали за подарък за гостите,не трябва да се отказвате така лесно! Може да ги раздадете на всеки един гост лично,когато минавате за наздравицата! Така гостите хем ще бъдат очаровани от факта,че са получили подаръче лично от вас,хем вие може да ги приканите да си ги прочетат късметчетата пред камерата,която минава с вас! Така ще имате заснета  реакцията им, а и няма да има гости,който да не са разбрали ,че имате лично послание към тях!
Това просто е мой съвет!
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #603 -: ноември 03, 2007, 20:51:32 »

По повод на шоколадчета - на мен в 100 грама сладки ми предложиха точно подобни подаръчета за гости - едните са кутийки с 1 или 2 шоколадови бонбона вътре, или малки меденки като сърчица, на които са написани инициалите на булката и младоженеца, опаковани в пликче с панделка. Ако се купят с пликчето, излизат по 1.20 лв. едната, без пликчето се взимат на килограм - 30 лв. Естествено всеки може да си ги опакова сам както си иска. Бяха много красиви.
Активен
nikoleta9
Регистриран

Публикации: 6



« Отговор #604 -: ноември 06, 2007, 13:22:04 »

Здравейте от толкова много идеи внаправо не мога да се реша кои ми харесват повече
Някой знае ли коде да намеря ето тези?Благодаря ви много предварително http://www.aweddinglessordinary.co.uk/images/full/14005m.jpg
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #605 -: ноември 11, 2007, 11:39:31 »

nikoleta9 виж в Мосю Бриколаж.

След като прочетох цялата тема назад, най-накрая стигнах до 3 варианта за подаръчета и трябва да избера от тях. Първото, което много ми хареса са торбичките с ароматни листенца от сватбата на Rossistela. Второто е малки кутийки с по 1 или 2 бонбона вътре с панделка и третото е канелени пръчици пак украсени с панделка. Единственото, което не знам е откъде мога да си купя такива канелени пръчици.  pardon
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #606 -: ноември 11, 2007, 13:12:16 »

Аз също съм се спряла на торбичките с ароматните листа! Даже вече съм направила мострички! Обаче имам един технически проблем. Купила съм органза,която обаче се нищи! Дадох едната мостричка да ми я минат на оверлог,обаче не ми харесва как става!решила съм да пробвам и с брокат и лепило по края, но все нямам време blush а иначе съм решила да ги напълня с лавандула!
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #607 -: ноември 12, 2007, 12:44:41 »

Аз също съм се спряла на торбичките с ароматните листа! Даже вече съм направила мострички! Обаче имам един технически проблем. Купила съм органза,която обаче се нищи! Дадох едната мостричка да ми я минат на оверлог,обаче не ми харесва как става!решила съм да пробвам и с брокат и лепило по края, но все нямам време blush а иначе съм решила да ги напълня с лавандула!
А защо не пробваш да минеш краищата с безцветен лак?  pardon
Активен
gadamer4e
Сватбар
***
Публикации: 214



Моят сватбен албум

« Отговор #608 -: ноември 12, 2007, 13:21:19 »

А много ли органза си купила? Питам дали евентуално не става да вземеш друга, защото си мисля, че ако трябва да минаваш с лак ще ти трябва доста лак да оправиш толкова торбички, иначе  едобра идея, ако е за малко бройки.
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #609 -: ноември 12, 2007, 14:48:01 »

gadamer4e,divna,нашите гости изключително си харесаха подаръчетата-органзените торбички с аром.листенца,а пък аз(и етървичката,с която ги правихме) бяхме много горди и доволни от това,нали си бяха наше произведение blush Бяха подредени предварително по масите пред всеки гост и тъй като бяха в цветовете на сватбата чудесно паснаха и бяха като част от украсата.Благодарствените папирусчета,които закачихме с шнурче към тях придиваха по-завършен и празничен вид.
divna,каквато и да е органзата все ще се нищи,по принцип можеш да обработиш всяко отрязано парче плат на върха на пламъче,просто леееко да го стопи по краищата,но трябва много внимателно и отдалеч,за да не "хвръкне" фината органза.На нас обаче ни се размина това,ето как ги направихме-отрязахме парчета 25/25см,обърнахме навътре по около 7-8см по едната страна на квадрата и минахме на машината.Така направено остава само да се прегъне на две(като подгънатата част остава отгоре) и да се зашие дъното и страната на торбичката (ама сложно май обясних pardon ),обръща се наопаки,пълни се и се връзва на мястото,където е пришит подгъва.
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #610 -: ноември 12, 2007, 16:54:24 »

За съжаление нямам нито една приятелка ,която да има шевна машина,а ако трябва да дам на шивачка да ми ушие 130 малки торбички ще ми излезе ужасно скъпо! питах на едно место и шивачката каза ,че органзата била много трудна за шиене,че била като"жива"  Mad girl и ми каза че ще излезе около 1.50-2лв!което на мен ми се вижда много! Тя и органзата не е евтина,а и панделка,лавандула....и 2лв само за ушиването.....И за това аз я направих като изрязах кръг,в средата слагам листенца и го събирам като вързопче.Не знам дали го обясних разбираемо!Пробвах да мина краищата с лак(безцветен),обаче той като изсъхне и побелява! пробвах и със запалка да мина леко крайчето,но на места стават черни топчета от стопените нишки! Та се чудя дали от горе да полепя някак си брокат,за да не се виждат тези топченца! Само да не стане много претрупано и кичозно.......
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #611 -: ноември 12, 2007, 17:31:45 »

Момичета,предварително ви се извинявам за ужасното качество на снимката! Правена е с телефон blush  ,обещавам да снимам с апарат тези дни и да сменя снимката! ето това е вързопчето,за което говорих!
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #612 -: ноември 12, 2007, 17:43:17 »

Аз направих папируси,на които написахме с кумата благодарност на всеки един за присъствието си песента от първия ни семеен танц ;)добре стана и всеки от гостите го хареса много chee
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #613 -: ноември 12, 2007, 17:46:47 »

Дивна   сега ми дойде една идея smile - може  да си купиш някакво безцветно лепило , и брокат от насипния - във същият цвят като органзата ти .Седна чедчица да нанасяш лепилото по краищата и отгоре да поръсваш с броката.Незнам дали успех да обясня това което имах в предвид...Надявам се да си ме разбрала:) Успех
Активен
divna
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219



« Отговор #614 -: ноември 12, 2007, 18:10:25 »

Дивна   сега ми дойде една идея smile - може  да си купиш някакво безцветно лепило , и брокат от насипния - във същият цвят като органзата ти .Седна чедчица да нанасяш лепилото по краищата и отгоре да поръсваш с броката.Незнам дали успех да обясня това което имах в предвид...Надявам се да си ме разбрала:) Успех
Точно това и аз имах предвид! Виждала съм най-различни цветове брокат,който е сух! Не знам до колко лепилото ще го задържи и дали да не го смеся първо с лепилото,пък после да го нанасям, и дали няма да стане грозно така...... Но тези дни ще пробвам и ще открия отговорите! Wink
Активен
Страници: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 46   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines