Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 24, 2024, 22:36:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковен брак в ресторанта  (Прочетена 18551 пъти)
 
suny_girl_bg
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 10, 2008, 15:55:18 »

Искам да попитам-тъй като сме решили подписването да бъде в ресторанта, а църковния в цурквата може ли църковния да се сключи преди гражданския, защото иначе ще стане голяма обърквация???
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: януари 10, 2008, 16:04:23 »

suny, първо проверете дали при варианта за изнесен ритуал не се изисква да сте подписали в гражданското предварително (в повечето градове е така). В този случай - няма никакъв проблем да се венчаете преди ритуала в ресторанта, защото вече ще имате издадено свидетелство за сключен граждански брак.
Активен
suny_girl_bg
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: януари 10, 2008, 16:35:55 »

да определено е логично е да е така. а в случай че се подписва в деня на сватбата как ще стане???
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: януари 10, 2008, 16:40:19 »

тогава трябва да говорите с църквата, която сте си избрали. Ако имат практика, може да ви "отпуснат аванта" и да се съгласят да им се занесе удостоверението по-късно.
Ако не се съгласят, нищо не пречи да си подпишете през седмицата вместо в деня на сватбата (освен лични предпочитания, разбира се).
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: януари 10, 2008, 16:46:26 »

за мен лично (ама само мое мнение)църковния брак в ресторанта е "ресторантски брак"еми какво оженили сме с епреди това викаме за шоуто някоя жена в тога и после някой поп!а къде е символиката на цялата работа къде е магията как моя брак ще се е докоснал до Бога след като съм пренебрегнала убителта му!!църквата е свято място ако ще викам попа в ресторанта по добре да не правя църковен брак или нее да си го викна в къщи по тази логика!!това с еправи за шоуто и е вече прекалено НЕ православна и НЕ българкса традиция-измишльотина!!!традициите не са това което бяха но все пак!аз съм християнка кръстена съм в църква и се омъжих в църква ще кръстя и децата си там съжалявам дано никого не съм убидила
Активен
suny_girl_bg
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: януари 10, 2008, 16:51:55 »

аз съм далеч от мисълта да викам попа в ресторанта.както ти каза няма да има никаква символика. но проблема е там, че ако подписваме в същия ден трябва да отидем до ресторанта за подписването, после в църквата и след това в ресторанта пак.адски тъпо ми изглежда и мисля въобще да не става така!!!
Активен
danieIa ☼
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1407



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: януари 10, 2008, 16:55:58 »

за мен лично (ама само мое мнение)църковния брак в ресторанта е "ресторантски брак"еми какво оженили сме с епреди това викаме за шоуто някоя жена в тога и после някой поп!а къде е символиката на цялата работа къде е магията как моя брак ще се е докоснал до Бога след като съм пренебрегнала убителта му!!църквата е свято място ако ще викам попа в ресторанта по добре да не правя църковен брак или нее да си го викна в къщи по тази логика!!това с еправи за шоуто и е вече прекалено НЕ православна и НЕ българкса традиция-измишльотина!!!традициите не са това което бяха но все пак!аз съм християнка кръстена съм в църква и се омъжих в църква ще кръстя и децата си там съжалявам дано никого не съм убидила

 Bravo Bravo Bravo

аз съм далеч от мисълта да викам попа в ресторанта.както ти каза няма да има никаква символика. но проблема е там, че ако подписваме в същия ден трябва да отидем до ресторанта за подписването, после в църквата и след това в ресторанта пак.адски тъпо ми изглежда и мисля въобще да не става така!!!
Църковният брак може да се сключи и друг ден, но задължително след гражданския! Ако не държиш всички да те видят в църквата - какъв е проблема да отидете друг ден?
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: януари 10, 2008, 16:57:12 »

клео, мисля, че проблема на suny идва точно от това, че ще се венчаят в църква (а не в ресторанта), а изнесен ще бъде гражданският им ритуал!
Освен това, не винаги венчавките са били в църква. Църквата може да е "светата обител", но бракът ти може да бъде благословен, дори и ако е сключен на полето, под открито небе. Църквата не е "офис". Това си е лично мнение, де. Въпреки, че според мен се губи тържествеността на ритуала, ако не е в църквата.

П.С. аз също съм против изнесен църковен брак в ресторанта, но има случаи когато е по-добре да е извън църквата и това не е забранено от църковните закони. Пример: сватбата на Принчипеса.
Активен
suny_girl_bg
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: януари 10, 2008, 17:01:39 »

За мен денят е само един и затова се опитвам да направя всичко в един ден, но уви sad явно няма как да стане!!!
Активен
aniiii8
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 584



« Отговор #24 -: януари 15, 2008, 10:54:41 »

Аз искам гражданският брак да е в обредния дом, църковният в църквата , а ресторанта сие за празнуване, похапване ,танци. Не е хубаво нещата да се смесват. Така се губи част от емоцията.
Активен
liali
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


Вещица и половина


« Отговор #25 -: януари 15, 2008, 12:55:58 »

Честно казано, аз за пръв път чувам, че може да се направи църковния брак в ресторанта....???!!! Oh my ...

Но аз мисля, че това са институции, към които трябва да се има уважение.... колкото и да искаме да ни е по- удобно, не можем да ги караме да ни идват на крака... сякаш ние сме над всички и всичко...

лично мнение... smile
Активен
Sunshine
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 36



« Отговор #26 -: януари 17, 2008, 22:38:01 »

...може ли църковния да се сключи преди гражданския, защото иначе ще стане голяма обърквация???
Suny_girl_bg, аз имам същото желание - църковният брак да ни е преди гражданския, защото и за нас така е поудобно - ритуалната зала ни е точно до ресторанта и не ми се искаше между двете да разхождам хората през половин София до църквата. Доколкото се усведомих неможе, защото в църквата трябва да се представи свидетелството за сключен граждански брак, но моя приятелка ми каза, че е била на такава сватба. И аз мисля да попитам в църквата, в която искам да бъдем. Може би ще се съгласят да ни венчаят, а ние ще им занесем свидетелството за сключен граждански брак след това и тогава ще ни издадат и те тяхното  pardon  Да пробваме! Аз лично мисля да отида този уикенд и да питам .
Активен
suny_girl_bg
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 133



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 18, 2008, 14:33:38 »

Мило неискам да те разочаровам, но невярвам, че ще се съгласят. Но все пак пробвай.
При мен проблема е, че книгата неможе да се изнася от съвета, а аз искам да доидат в ресторанта там да бъде подписването. И в този случай ще трябва да отида 2-3 дни по-рано за да подпишем в съвета. Тогава ще ми дадат удостоверението и в деня на сватбата ще го занеса в църквата.След това ще изиграем един театър, че подписваме в ресторанта.Но когато имаш информация, сподели я:)))
Активен
hristi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 512


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 31, 2008, 19:58:33 »

аз също мислех че не може да се сключи църковен брак в ресторанта................НО гледах снимки от сватба при която беше точно така........и останах доста изненадана-за мен това не е редно,но който както си го разбира!
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: февруари 01, 2008, 12:00:46 »

Нашят църковен брак ще е в ресторанта, на мен ми харесва идеята всичко да е на едно място, никога не ми е харесвало това висене пред църквата, пред дома и т.н. всички гости или почти всики се разкарват само, освен това пресъздаването на църковния брак не е толкова зле колокот го описвате, моя приятелка имаш преди две години, и аз от там се зарибих, беше хубаво., освен това ритуалите ни ще са в градината под олтара и т.н., а празненството си е в ресторанта съвсем отделно.
Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines