Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 18:17:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете - част 6  (Прочетена 143492 пъти)
 
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #390 -: февруари 06, 2013, 22:54:27 »

На самата сватба изпратих моята гримьорка в тях да я гримира, това беше моя подарък за нея, кръстника малко остана на заден план biggrin
Сега се сетих, че ние всъщност им подарихме кристални чаши ... бях ги забравила biggrin Гравирани с текст - Кума... и датата и Кум...и датата. На самата наздравица в ресторанта им бяха дадени, ама те не разбраха, че са за тях и по едно време  по средата на сватбата кумът вика - ама тук пише моето име biggrin Бяха си украсени и бяха гравирани по подобен начин като техните сватбени, но бяха друга форма.
Активен
mari_i_i
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 148


Щастлива мама на Даниел!


Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: февруари 07, 2013, 09:25:21 »

Нашите кумове са от друг град и през няколко месеца си гостувахме. През едно от гостуванията им, им казахме, че ще се женим и, че ще се радваме ако ни станат кумове. Кумата беше моя колежка от студентството, а кумът нейният приятел. Кумата веднага каза "Да", а кумът щял да си помисли, на сутринта каза, че приема. След около два месеца ги поканихме на рожденият ми ден. Без да подозират, че ще бъдат поканени официално за кумове. Омесих питка, опекох пиле, салатки и т.н. През цялото време кумата питаше от къде ти хрумна питка да месиш? Като наредихме масата им връчихме официалната покана и бутилка червено вино, бях я надписала със сребърен маркер. Останаха много трогнати. На сватбения ден не сме си разменяли подаръци. Ходихме на море след това заедно, всеки си пое разходите, а за Коледа си направихме подаръци те ни подариха пасатор защото предстоеше да имаме бебе, а ние на тях сервиз за хранене 20части, понеже се нанесоха в нов дом. Всички бяхме изключително доволни.
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: февруари 21, 2013, 11:41:32 »

Момичета, аз съм изправена пред следния проблем- в събота ще ходим на гости на семейството, което ще каним за кумове и тогава ще ги питаме официално. Аз обаче искам да занесем питка, торта, вито със здравец и да е горе-долу както са традициите, но милото не иска. Каза, че това са традиции от преди 100 години и нямало да ходи с толкова неща, само с една бутилка вино и това е.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #393 -: февруари 21, 2013, 12:10:56 »

И какъв е проблемът? Wink Ако е дали да стане на твоята или на неговата, приемете средно положение - украсена бутилка вино и шоколадови бонбони.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: февруари 21, 2013, 14:17:08 »

прав е донякъде - в смисъл и ние не ги канихме традиционно. Може на бутилката да има здравец и червена панделка и готово- средно положение. Wink smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: февруари 21, 2013, 14:23:22 »

Накрая ще е украсена бутилка и поне една торта дано се съгласи да вземем. Защото те нас като ни каниха за кумове, той се смя че незнаят как се прави, а сега сам неиска да ги спазва.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #396 -: февруари 21, 2013, 14:24:48 »

Ние и сега и сега ходим така, без тортата (с пиле, видях че не си го споменала...), но го правим защото го приемаме като уважение към кума, а и като го знам и той е на това мнение blum В смисъл, че така си го разбира. А на мен не ми пречи да отидем подобаващо, даже се радвам ако им "хареса". Все пак и те толкова много са направили за нас, като са за ЗА традициите, ще си ходим традиционно heart

Рататуй, вие си знаете вашите и как мислят по въпроса. Ако почитат традициите (най-малкото, че от тяхната сватба може да си направите изводите) отидете както си му е реда, ако ли не само с вино smile
« Последна редакция: февруари 21, 2013, 14:52:19 от casky » Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: февруари 21, 2013, 14:31:05 »

Ами те изобщо не са наясно с традициите. И аз исках пиле, но още на питката ме спря и каза, че няма да носим такива неща. А аз си мислех на тортата да има надпис, нещо от сорта "Каним ви да ни кумувати" или "Молим ви да станете наши кумове"
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #398 -: февруари 21, 2013, 14:37:10 »

Ами щом не са наясно няма от какво да се притесняваш smile
Нашите са доста наясно и те така си ходят на техните и ние по същия начин smile По Коледа и Велик ден е задължително blum Но пък на нас ни харесва, поводи да има blum blum blum А и като занесеш питката с пилето кумата няма от какво толкова да се притеснява blum То по принцип това е идеята, че си отиваш с нещата...
Активен
emetoem
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1064



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: февруари 21, 2013, 14:50:11 »

И ние канихме нашите кумуве с питка и пиле, и кумова ракия, друго не сме носили, но те много се изненадаха и им стана много приятно. А кума да ви казвам каква усмивка удари , само като видя питката тогава, и няколко дни не можеше да му свалиш доволната физиономия , че ще ни става кум smile Според мен е хубаво да се направи дори и малък жест към бъдещите кумуве smile
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: февруари 21, 2013, 15:26:51 »

Аз да задам поредния ми глупав въпрос- вие ли го пекохте това пиле? И по някакъв специален начин ли, защото съм виждала разни нагласени/све едно е седнало и е облечено с дрехи от зеленчуци/.
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #401 -: февруари 21, 2013, 15:36:23 »

А, не biggrin Има си тук във Варна едни пилета на грил, които много харесваме, та всички са от там biggrin Питката е привила понякога тъщата (демек мама, че е голям майстор blum ), ама пилето не се занимавам... Даже не ги набучваме, а ги слагаме легнали. То не е толкова важно как е сложено, важно е да го има biggrin
Активен
ratatui
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1980


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: февруари 21, 2013, 15:38:46 »

Значи мога да взема едно пиле на грил, една питка ще направя и украсено вино и съм готова! Стига половинката да се съгласи де.
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: февруари 21, 2013, 20:56:23 »

И ние то
Значи мога да взема едно пиле на грил, една питка ще направя и украсено вино и съм готова! Стига половинката да се съгласи де.

Ние точно така направихме. good
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: февруари 21, 2013, 21:03:13 »

Ох, пък ние как ще ходим  biggrin
Уж и ние щяхме по традиционния начин, но по стечение на обстоятелствата (не ми се обяснява) ще ги каним с вино, сурови пържоли и ненарязана салата biggrin. Всичко ще приготвяме на място с кумата.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines