Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 20:34:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете - част 6  (Прочетена 143518 пъти)
 
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: януари 05, 2013, 12:04:43 »

Много оригинално сте го измислили :-)) Bravo
Активен
nikoletasss
Сватбар
***
Публикации: 194



Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: януари 05, 2013, 15:12:54 »

Момичета, спешно ми трябва помощ. Утре ще ходим при кумовете и макар вече да са поканени и да са приели, искам да го направим като хората. Четох, че се ходи с бутилка с вино или ракия, торта и букет за кумата. Как, обаче дда украся ракийката, тя е домашна, мой набор tease, четох, че трябва да е с червена панделка и здравец или с червено цвете и здравец. Искам да и сложа е някакъв етикет. Разглеждах разни етикети с надпис "кумска ракия", но не съм сигурна дали е за тази цел или е за взимане на кумове. Вече тотално се обърках, кое за какво е, за кога е... crazy Ето на какъв етикет попаднах из албумите тук...да ме извини булката, че така ще цопна тук без да съм я питала.

за тая цел ли е това???
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: януари 05, 2013, 19:48:09 »

nikoletasss, най-традиционния вариант е със здравец и панделка, но можеш спокойно да използваш въображението си и да измислиш нещо по-различно. Едни мои приятели, когато каниха кумовете си, бяха направили етикет с някакво благодарствено послание "Благодарим ви, че се съгласихте да бъдете наши кумове. Тази ракийка е за да ви подкрепя в тази трудна и тежка задача" нещо такова беше, не помня точно. Бъди сигурна, че каквото и да направиш, те много ще се зарадват  good успех  smile
Активен
iuinka
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #378 -: януари 27, 2013, 18:34:03 »

Привет дами!

Четох доста преди да реша да пиша по темата, но ми се струва че друга ситуация като моята, не видях  pardon

Сватбата ни е Май месец, но тъй като през изминалата година бяхме на 4 сватби, на близки наши приятели, се получи така че в момента всички дами са бременни и когато дойде време за сватбата ще са прясно родили. Което затрудни доста избора ни. Но с бъдещият ми съпруг решихме, че щом не можем да избираме от женените ни приятели, то е редно кумувете ни да са ни много близки наистина, без значение дали са двойка или не. И тук идва интересният момент. Избрахме си, кумувете ни да са двама мъже - единия е най-добър приятел на годеникът ми, откакто са на 7, другия е най-близкият ми приятел от същата възраст. Двамата се познават. Кумът, който годеникът ми си е избрал се ожени вчера, но ние не присъствахме на неговата сватба (беше в много тесен кръг) и неговата съпруга е бременна и няма да може да присъства на нашата сватба. Аз бих се съгласила те да са ни кумуве, но бебенцето ще е твърде малко а не искам да ги ангажирам с каквото и да е. Също и този кум е католик. Очеивдно няма как да сключим църковен брак, с двама мъже, за свидетели. Нямах желание да правя циркове само за пред църквата - да си избирам една жена, която до стои до един от кумувете.... А и някои свещеници имат проблем с католицизма.

Вече поканихме единия от тях - моят приятел, тъй като другия живее в друг град. Той се съгласи с удоволствие. Сега ми е малко притеснено как ще мине поканата при семейния господин smile Надявам се всички странности на предложението да не го стреснат, въпреки че вече го подпитахме отдалече и той изглежда се зарадва на идеята...

А за женските неща покрай ритуалите ще разчитам на шаферките....
Активен
Sunny_83
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #379 -: януари 28, 2013, 00:16:08 »

Какъв подарък направихтв на вашите кумове, когато ги поканихте за сватбата ви?
Изобщо има ли такава традиция да се ходи задължително с подарък. Търсих в нета, но не намерих информация.... Иначе в деня на самата сватба задължително ще им подарим нещо.  smile . Моля ви момичета споделете. Благодаря help

Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: януари 28, 2013, 08:08:00 »

Sunny_83,няма задължителни неща blum. Ние като ги каним няма да им подаряваме нищо, ще носим почерпка. На самия сватбен ден също сме се разбрали нищо да не си подаряваме (масово се разменят подаръци до 100лв,а не се сещам нищо, което да им вземем за тази сума, както и те на нас, защото ни предстои ремонт). Смятаме обаче след сватбата да им направим фотокнига със снимки от сватбата.

Вчера моя позната ми разправяше как на една сватба младоженците и кумовете са си разменяли празни опаковани кутии (гостите не са знаели), само защото трябвало в деня на сватбата да си разменят подаръци.
Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #381 -: януари 28, 2013, 08:22:59 »

Не знаех, че на самата сватба трябва да се подарява подаръка smile А пък ако трябва да подарявам празна кутия, ще умра от срам smile

Ние нашите кумуве ги питахме какво искат и от какво имат нужда (не са двойка, кумът е женен, а кумата си има половинка). В крайна сметка кумът получи сокоизтисквачка, а кумата микровълнова, това си избраха, но им ги занесохме преди сватбата.

Няма нищо задължително smile
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: януари 28, 2013, 08:34:48 »

Когато бях кума ни дадаха подаръка 30 дни след сватбата. Младоженците ни дойдоха на гости и ни подариха символичен подарък-голяма снимка от сватбата в рамка и покана за сватба с моите имена и на бившия ми приятел с непопълнена дата за сватба с техните имена за кумове.
Активен
InLove_Girl
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1209



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: януари 28, 2013, 08:44:08 »

Ние на нашите кумове не сме им подарили още подаръка. Смятаме да им направим албум от сватбата с предимно техни снимки и разбира се снимки с нас. А основният подарък е, че ще ги водим за няколко дни на наше любимо място - разбира се на наши разноски.
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: януари 28, 2013, 11:43:55 »

Здравей. Доколкото ми е известно, когато каниш кумовете не им правиш подарък- само почерката питка, вино/ракия и пиле. Подаръци си разменяте по време, преди или след сватбата - както си прецените вие. Няма нищо задължително. Аз също смятам да си разменим подаръци преди или след сватбата,а не по време на сватбата, защото при всички неща които трябва да се мъкнат остава и техният подарък да го мисля.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: януари 28, 2013, 12:42:18 »

Какъв подарък направихтв на вашите кумове, когато ги поканихте за сватбата ви?
Изобщо има ли такава традиция да се ходи задължително с подарък. Търсих в нета, но не намерих информация.... Иначе в деня на самата сватба задължително ще им подарим нещо.  smile . Моля ви момичета споделете. Благодаря help


мисля че една торта и нещо за пиене е ок. а ние  бяхме по-практични, като им подарихме част от тоалетите им за сватбата ни. така не се и притеснявахме че сме ги накърнили финансово особено  pleasantry Wink
Активен
katerinaatan
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 205



Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: януари 28, 2013, 12:50:04 »

http://www.az-jenata.bg/a/12-semeystvo/12426-kak-se-kanyat-kumove-i-kakvi-sa-tehnite-zadalzheniya/
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #387 -: януари 28, 2013, 13:04:48 »

И аз да кажа за нашите blum

Не сме ги канили с питки и пилета, нямаше време за това. Излязохме една вечер на заведение и ги попитахме дали биха ни кумували, те веднага приеха yahoo yahoo yahoo Но мъжа ми по това време не беше постоянно в БГ и даже на другия ден замина пак, така че нямахме време за излишни неща. Нямаха даже покана, защото си беше съвсем в началото, а и очаквахме след като кажем да помислят и по-натам да отидем както си е реда, а те веднага отговориха heart
В последствие като се върна мъжа ги поканихме на гости, вече до сватбата оставаше малко повече от месец и им дадохме направено също като поканите, но благодарност, че са приели smile
Те предпочитаха да нямаме подаръци, защото нямаха много финансова възможност - имат дете на 2г и добре, че поне приеха (аз бях приела като вариант да откажат точно по тази причина с малката). На самата сватба изпратих моята гримьорка в тях да я гримира, това беше моя подарък за нея, кръстника малко остана на заден план biggrin А в ресторанта след наздравицата с гостите се оказа, че и ние имаме подарък от тях - декупаж за вечеря за двама. Бутилка за вино, чаши, свещник, постелки и всичко в нашия цвят heart Наистина не очаквах, защото както казах за нас единственото важно беше, че приеха, защото искахме точно тях heart
Активен
Violet
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 302


ръчно изработени сватбени покани www.violet-bg.com


« Отговор #388 -: януари 28, 2013, 21:26:51 »

Избрахме си, кумувете ни да са двама мъже - единия е най-добър приятел на годеникът ми, откакто са на 7, другия е най-близкият ми приятел от същата възраст. Двамата се познават.

Също и този кум е католик. Очеивдно няма как да сключим църковен брак, с двама мъже, за свидетели. Нямах желание да правя циркове само за пред църквата - да си избирам една жена, която до стои до един от кумувете.... А и някои свещеници имат проблем с католицизма.

Функцията на кумовете е да бъдат свидетели по време на ритуала. Така че в Гражданското при същинското подписване няма значение, че са двама мъже, без значение е религията.
За църковния брак изискват кръщелни свидетелства на младоженците и кумуващите, така че там може да срещнете проблем. Не намирам информация да има изискване кумовете да са задължително от два различни пола.
Активен
Sunny_83
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #389 -: януари 29, 2013, 22:23:24 »

 Rabit страхотни сте.... Благодаря, че споделихте smile, много ми помогнахте. Нямам търпение да им кажем, знам че много ще се зардават, а и за нас ще е много емоционален момент..... Aviator
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines