Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 18:21:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете - част 6  (Прочетена 143494 пъти)
 
vanini
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #315 -: ноември 06, 2012, 12:41:33 »

Ето какво направихме ние за нашите кумци:
1. Помагахме с мнения за избрани от младоженците ресторанти.
2. Ходих на проба на булчинската рокля.
3. Направих им поканите /собственоръчно/ - те нямаше да имат, но аз им казах, че ще се заема и са от нас.
4. Купихме им късметчетата.
5. Украсихме им шампанското и чашите /като се съобразихме с цветовете на сватбата/ и след допитване до булката.
6. Допитвах се до булката относно роклята ми - цвят, модел и т.н.
7. Букета - попитах булката какъв иска и с какъв цвят цветя, изненадах я и с малък вариянт за хвърляне.
Сигурно има и още, но в момента не се сещам  smile
Бяхме много весели, направихме купона, беше невероятно!
 Offtopic Нашите кумове не направиха нищо за нас, освен колата за сватбата и букета, който беше малко изпросен даже. Дори кумът ми се развика, че го карам да стане да играе на "пий куме, пий" Oh my .... Бяха ни страшно близки приятели, но за съжаление вече не се виждаме.
Избирайте внимателно кумовете си!
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: ноември 08, 2012, 15:47:11 »

Здравейте. Избрали сме си кумове, но още не сме ги поканили - въпросът ми е кога е подходящо да се поканят кумовете имам предвид колко по-рано и как по-точно ги поканихте. Аз си мислех да ги поканим на вечеря и да им дадем покана която специално ще направим за тях и всъщност има ли някаква задължителна процедура - някакъв обичай които трябва да се спази.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #317 -: ноември 08, 2012, 16:01:55 »

Ние ги поканихме на вечеря. Бях подготвила пиле и питка - така четох някъде! Дадохме им седмица да помислят, а те приеха още на другия ден.  yahoo
Официалната покана направихме след това - беше дървена, взехме я готова. Оттук някой беше подсказал страхотен шрифт Andantino и след това с малко творчество, с уърд и корал и поканата беше реализирана. Дадохме я като се събрахме с тях и с родителите ни на вечеря  Wink
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: ноември 08, 2012, 16:51:45 »

За каненето на кумовете аз го знам така: Първо ги питате неофициално дали искат, а след това като направите поканите тоест 2-3 месеца преди сватбата им отивате вие на гости с пиле, питка, букет, вино, торта (кой каквото си реши, не е задължително всичко) и им връчвате поканата. Трябва вие да отидете у тях, за да ги поканите, а не те у вас. Но на който както му е удобно Wink
Активен
vanini
Новак
*
Публикации: 10


« Отговор #319 -: ноември 09, 2012, 08:58:18 »

Ние поканихме нашите кумове 3 години преди сватбата. Звъннахме им и им казахме, че утре ще отидем в тях на гости, за да говорим с тях. Купихме подаръци на децата, една бутилка Jack D. и още някакви неща и ги поканихме.
Когато решихме коя ще е датата, пак отидохме в тях вече с питка, пиле и домашна ракия /отлежала за сватбата/ и така затвърдихме поканата си.
Според мен няма значение колко време преди сватбата ще поканите своите кумове. Щом вече сте си ги избрали - действайте.  good
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: ноември 11, 2012, 19:55:11 »

Ние вече си имаме кумове yahoo
Вчера, на рождения ден на бъдещата кума, ги попитахме и те се съгласиха. Мисля, че направихме най-добрия избор.

Догодина, с покана и почерпка, пак ще ги каним blum
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: ноември 12, 2012, 11:03:38 »

браво на вас, това са хубави новини smile
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: ноември 12, 2012, 12:13:56 »

Честито, Мариелка  Bravo  Завиждам ти благородно. Ние пък още не можем да решим кого да поканим за кум и кума sad
Нали значението на кумовете е да ти помагат, да са до новото сем. в трудните моменти, да са ти пример и т.н. Само че нашите най-добри приятели живеят на другия край на България...и ги виждаме 4-5 пъти в годината :-( Сякаш ни се иска кумовете ни да живеят по-близко, така че да се виждаме с тях често и наистина да присъстват в живота ни. Вие какво мислите?
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: ноември 12, 2012, 12:23:14 »

аз лично не мисля, че това че са далеч е най-важното , т.е това не те отдалечава душевно от човека, направи го както чувстваш за най-добре  give_rose
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: ноември 12, 2012, 12:52:59 »

Муцка, ние така също се чудехме кой да изберем, защото пък искахме кумовете ни да са женени, но повечето ни приятели не бяха...и накрая избрахме едни познати, които живеят в чужбина и в последствие осъзнахме че сме направили голяма грешка.....говорихме с хората защото те ни поставиха доста условия и доста ни вгорчиха организацията, и след всичките им капризи им казахме че няма да ги затрудняваме и че бихме предпочели да си изберем други хора...сега имаме най-готините кумове на света...едно семейство, момчето е перви братовчед на майка ми, а техните деца са ми 2ри братовчеди, но ние сме си много близки, те са малко по-големи от нас и си се събираме редовно smile Та в момента съм много доволна от това че направихме такъв избор за хора с които сме си близки и се виждаме smile
Активен
Thea
Професор
****
Публикации: 323


« Отговор #325 -: ноември 12, 2012, 13:19:36 »

Cucka_Mucka, както се казва, послушай сърцето си. Ако за вас е най-важно да са близо до вас, изберете други.
Аз също исках кумовете да са близо до нас, не живеем в България. Но все пак се спряхме на приятелско семейство, които живеят в БГ и съм много радостна за избора си. Наистина по-рядко ще се виждаме, но и в БГ да бяхме нямаше да сме все при тях и в този забързан живот не винаги имаш време дори за кумовете си.
Успех !
Активен
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #326 -: ноември 12, 2012, 19:21:52 »

Нашите кумове пък ги избрахме доста лесно, даже бяха единствените, които искахме и се надявахме да не откажат, защото имат малко дете...а това все пак си е разход. Вече кумата ни ми е приятелка от дете, даже от бебета blum Излязохме една вечер на заведение заедно и ги поканихме, а те веднага приеха Bravo Нямаха покани, защото на мен това ми се струваше доста тъпо...да им даваме покана при положение, че също са доста важна част от нещата. За сметка на това в последствие, след като вече бяха приели, им дадохме благодарност за това, че са приели, пак направена като поканите. Бяха страхотни, всичко приемаха присърце, а моята мила кръстница като дойде с букета в нас, без малко да се разплача, така както току що ме бяха гримирали blum Бяха невероятни heart По стечение на нещата ресторанта ни беше същия, в който и те се ожениха и втория танц беше техния от сватбата. Беше голяма изненада за тях, защото DJ каза, че преди еди колко си години на същото място други двама са споделили това с нас и ги покани на дансинга без да споменава иманата им Bravo Супер се зарадваха Bravo
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: ноември 13, 2012, 18:26:16 »

Ехеее...супер яка историйка, casky  Bravo Като цяло много ви се радвам на всички, че така лесно се е получило с кумувете и сте доволни от избора си smile Ние имаме достатъчно време да решим, но все пак не трябва да е в последния момент  smile
Активен
ELCHOOOOOOO
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 368


Луда от любов


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: ноември 23, 2012, 22:15:35 »

Имаме си кумове  danceg- днес си ги поканихме - изтърсихме се с пиле, питка и бутилка вино и ги сварихме напълно неподготвени Bravo- така се трогнаха че ми стана чак мило на душата.  smile
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: ноември 24, 2012, 07:27:21 »

Елчо, честито- рискована, но смела постъпка Bravo
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines