Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 17:48:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете - част 6  (Прочетена 143487 пъти)
 
DVKZ
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #255 -: август 31, 2012, 21:52:54 »

Понеже проверихме въпроса- за София става дума- не, не може да има само кум, както в Сопот и Благоевград, изглежда всички църкви са си с различни стандарти за бракосъчетания.

По принцип в църквата обясниха, че не е проблем кумата за църквата да е различна от тази в гражданското. Така принципно има вариант, когато имаш много близък приятел, както те, но той е от друга религия, да го поканиш все пак да ти кумува, но в църквата да имаш друг.

 Друг е въпросът доколкото няма да стане конфузно (особено както в случая има един единствен човек от цялата сватба с друга религия), затова специално тези младоженци започват да обмислят и проучват вариант за граждански брак сега и църковен след година-две само с родители и братя. Това също е възможно да се направи.

 Това е от мен като информация, благодаря ви за мненията.
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: септември 01, 2012, 13:03:10 »

Нашите са кръстени, но не са двойка.
Чувала съм, че кумовете или трябва да не са двойка, или да са женени. Защото, ако са двойка после се разделяли  crazy Не ми се стряваше много реално тази измишльотина, обаче доста такива примери напоследък чувам  girl_impossible

Аз, като модерна жена Wink, също съм изтъкана от предразсъдъци и точно затова много държах (покрай мен и мъжа ми) кумовете ни да са женени, за да не разделяме приятелски двойки. На нашите кумовете не са били женени и са се разделили, въпреки че тогава нямах повече примери, не исках да рискувам. Сега вече имам, та със сигурност мога да кажа, че нормалната вероятност от 50% да се раздели една двойка се реализира в живота.
 
 И ние ще кумуваме следващата седмица и покрай това мъжът ми отиде да се кръсти (особено набожно, нали). И в резултат на това му били опростени всички грехове и аз не съм му била жена. Ясно, че само се гъбарка с мен, но попът му го е казал, а на мен не ми стана приятно. Хич не сме религиозни и двамата и това, че не беше кръстен когато се женихме ми реши дилемата дали да имаме църковен брак. И сега, наглата църква пише, че Камен бил дете на Георги и законната му съпруга, които нямат църковен брак, пък той за мен не бил женен. И такива работи, заради които не сме особено добри приятели с официалната църква.
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #257 -: септември 01, 2012, 17:04:37 »

Аз, като модерна жена Wink, също съм изтъкана от предразсъдъци и точно затова много държах (покрай мен и мъжа ми) кумовете ни да са женени, за да не разделяме приятелски двойки. На нашите кумовете не са били женени и са се разделили, въпреки че тогава нямах повече примери, не исках да рискувам. Сега вече имам, та със сигурност мога да кажа, че нормалната вероятност от 50% да се раздели една двойка се реализира в живота.
 
 И ние ще кумуваме следващата седмица и покрай това мъжът ми отиде да се кръсти (особено набожно, нали). И в резултат на това му били опростени всички грехове и аз не съм му била жена. Ясно, че само се гъбарка с мен, но попът му го е казал, а на мен не ми стана приятно. Хич не сме религиозни и двамата и това, че не беше кръстен когато се женихме ми реши дилемата дали да имаме църковен брак. И сега, наглата църква пише, че Камен бил дете на Георги и законната му съпруга, които нямат църковен брак, пък той за мен не бил женен. И такива работи, заради които не сме особено добри приятели с официалната църква.

Моля те, не наричай църквата нагла. Всеки има право на избор, аз проявявам разбиране към хората като вас, въпреки че съм силно вярваща. Вие никога не сте се обръщали към църквата и сега като сте решили веднъж да го направите, при това по задължение - какво точно очаквате, потупване по рамото ли от свещениците ли?
Църквата зачита само църковния брак /аз и доста други хора също/ и предполагам затова така се е изразил.
Активен
vanesska
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #258 -: септември 01, 2012, 17:24:13 »

Здравейте!Моля ви дайте ми някакви предложения за подаръци за кумовете.Казвам "подаръци",защото не са женени,и не живеят заедно.Изчетох доста предложения,но ще се радвам на още. smile
Активен
iuliq83
Любопитен
*
Публикации: 36


« Отговор #259 -: септември 01, 2012, 17:26:29 »

^ Здравей! Нашите кумове също не са семейство, но решихме да им подарим бутилка хубав алкохол. Но това е защото знаем, че обичат да пият заедно. Прецени какво би им харесало на тях. Ако живеят заедно можеш да им подариш комплект спално бельо. Едни приятели така направиха.
Успех! smile
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: септември 01, 2012, 17:55:58 »

Здравейте!Моля ви дайте ми някакви предложения за подаръци за кумовете.Казвам "подаръци",защото не са женени,и не живеят заедно.Изчетох доста предложения,но ще се радвам на още. smile
аз постъпих практично- подарих на кумата роклята за сватбата, а на кума- дрешки за спортната му дейност smile. За всеки - каквото му е нужно, не исках да са разни непрактични подаръци.  blum
Активен
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #261 -: септември 01, 2012, 18:01:47 »

Направете си един уикенд някъде четиримата след сватбата. Нашите кумове поискаха такъв подарък и сега обмислям варианти къде да отидем.
Активен
nikolaycho
Любопитен
*
Публикации: 24


« Отговор #262 -: септември 02, 2012, 00:41:18 »

Аз да кажа за кумовете, по-точно за Кумското пиле необходима за Кумската ръченица... Голям проблем беше направата му, по-скоро намирането на човек да го направи. 
« Последна редакция: септември 02, 2012, 08:44:05 от fiibi_bg » Активен
vanesska
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40



« Отговор #263 -: септември 02, 2012, 12:27:52 »

Благодаря за предложенията :bravo:Най-вероятно ще бъде или почивка някъде или облеклтото им за сватбата,което май ми се струва по-дообрият вариант,но ще видим какво ще каже и младоженецът:D
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: септември 03, 2012, 13:05:21 »

 Ние взехме за кума-часовник, за кумата- обици,колие и пръстен.
 Да внеса малко уточнение, макар в Благоевград да може да имаш само кум, държат кумовете да са семейство. Правят се и изключение. Ние заложихме на кум и кума без приятели, понеже ми се искаше да избегна дразги по време на сватбата. Доста сме се нагледали на кумове, които не са двойка и имат половинки, в един момент винаги има сърдити и настроението рязко спада.
  Разбира се и аз като всички предпочитах кумовете да са двойка, но кума от известно време е сам, а пък държим да е той  и малко изменихме предпочитанията pleasantry

Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: септември 04, 2012, 15:43:53 »

Ние им взехме ваучер за семейна фотосесия  heart лично аз харесвам много подаръка, дано и те го харесат  smile
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #266 -: септември 04, 2012, 17:52:45 »

Ние им взехме ваучер за семейна фотосесия  heart лично аз харесвам много подаръка, дано и те го харесат  smile

Супер идея! Bravo Bravo Bravo
Активен
theone
Професор
****
Публикации: 482



« Отговор #267 -: септември 05, 2012, 01:24:04 »

nikolaycho, страхотно е!!! такова кумско пиле не бях виждала!  Bravo
личи си, че е направено с много усет, въображение и внимание към детайла! браво smile
Активен
proxy
Любопитен
*
Публикации: 28


« Отговор #268 -: септември 10, 2012, 07:52:14 »

Здравейте, някой може ли да ми каже, от личен опит, кой закичва младоженеца с бутониерата? Кумата или аз? Не трябва ли поне младоженеца да си закича, или всички закичва кумата? Мерси много smile
Активен
DVKZ
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #269 -: септември 10, 2012, 08:12:14 »

За закичването не мисля, че има едно единствено правило. При нас специално младоженецът беше закичен от майка си още преди да тръгнат за кумовете, но съм виждала и други варианти- да ги закичва булката, кумата и т.н. Направи си го както прецениш за добре
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines