Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 16, 2024, 20:58:22

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Всичко за кумовете - част 6  (Прочетена 143526 пъти)
 
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: август 30, 2012, 19:46:10 »

На нас попът ни каза, че му трябва да си изберем само мъж за кум, а жената била само участник в ритуала. един вид ни намекна че ни трябва само кум.
Активен
DVKZ
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #241 -: август 30, 2012, 20:10:11 »

Еми, сигурна ли си? В кой град и коя църква е това? Защото на моята сватба ми искаха данните за кумата като ходих и кръщелни, не само за кум
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: август 30, 2012, 20:23:51 »

Еми, сигурна ли си? В кой град и коя църква е това? Защото на моята сватба ми искаха данните за кумата като ходих и кръщелни, не само за кум
Сопот. Мисля да му звънна да го питам може ли кумата да не идва- при нас просто се случва тя да не може да пътува и така.
Активен
DVKZ
Любопитен
*
Публикации: 33


« Отговор #243 -: август 30, 2012, 20:28:06 »

Ясно. Още утре ще  отида да попитам в някоя черква дали може само кума да изпълнява ритуалите, а кумата само да стои до него без да участва в церемонии и без да се записва в акта за църковен брак. Мерси за информацията
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: август 30, 2012, 21:01:41 »

И на нас ни казаха същото- кумата била за украса и ако искаме може да имаме само кум  pleasantry Разбира се държали кумовете да са семейство, но ако не са можело и без кума да сме. За Благоевград говоря .
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: август 30, 2012, 21:27:04 »

сега  като  се  замисля,наистина   там кумата  не участва  в  ритуала.Кумът  сменя  халките.по-скоро шаферите  играят повече  роля,държат  разни неща и  са  близо  до младоженците и  обикалят  масата .А кумът и кумата  си  седят отзад.
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: август 31, 2012, 08:24:16 »

При нас не беше така - говоря за "Св. Неделя" - София. Кумът ни разменя короните, а кумата халките. Шаферите обикаляха с нас. Бяхме ние, кумовете зад нас и шаферите (тамън 12 броя lol ). Искаха кръщелни и на двамата.
Активен
iuliq83
Любопитен
*
Публикации: 36


« Отговор #247 -: август 31, 2012, 08:24:37 »

"Но ми е тъпо, че правиш жестове за някой, а той не оценява и дори се държи все едно си му длъжен. И не зная от какво беше породено това отношение, винаги съм била мила с нея, а тя ми се прави на интересна сега."
Юле,аз преди  година  направих  тази  грешка.А  не  трябваше.Нашата  Кума( кумове) ,които се  ожениха  малко преди нас,решиха  месец  след  сватбата да  ни  зарежат  и като наши кумове и като приятели.Година  по-късно продължавам да  служам  измишлъотините  им.Между другот  само  да  вмъкна как  стана  всичко - обаждаме  се  да им  чиститим рожденните  дни,при което получаваме  отговор не ни  търсете повече.Почнаха какви ли  не  спекули.По -принцим  аз  съм по -избухлива, а  държах на  тези  хора,стисках  зъби по молба на  съпругът ми.Но  един  ден "Кумата" имаше  наглостта  да  се похвали  със снимките от  нашата  сватба,които беше  получила по  трети начин от  фотографа.Е  тогава не  издържах.Няма  да  продължавам,защото  като  се  сетя и направо полудявам.

Та мила  Юлия,не  прави  грешката  да   се  кланяш  на  грешни  хора,после  боли повече.Все  още ми  тръпне  и боли,а и да не  ти казвам как  гледам  снимки и  видеа  с  тях...след  като  знам какво направиха,нищо  че  обвиняват  нас,без да  са ни дали  дори обяснение.
Седмица  преди нашата  сватба моята  приятелка  ме  попита :Сигурна ли  си,че  искаш  точно те  да  са  ти кумове? Защо ли  не я послушах,сигурно  сега нямаше д аме  боли  толкова.
Послушай сърцето  си ,щом  то  ти подсказва  да  се обърнеш  към  другото момиче,направиго,приеми  го като знак.Кумството  е  за  цял  живот,а  не  кукла с която  да с е играе и после да  се  захвърли.

Сменена е! Сменена е! Тя не заслужава дори да присъства на сватбата ми...
Благодаря ти, че сподели историята си с мен. Съжалявам, че при теб се е получило така. Не мога да повярвам колко безотговорни и подли хора има на този свят!
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #248 -: август 31, 2012, 08:35:05 »

При нас не беше така - говоря за "Св. Неделя" - София. Кумът ни разменя короните, а кумата халките. Шаферите обикаляха с нас. Бяхме ние, кумовете зад нас и шаферите (тамън 12 броя lol ). Искаха кръщелни и на двамата.
Попа казвал ли е, че трябва да са семейство? Питам, защото и ние ще сме там  girl_wink
Активен
ivatodor
Любопитен
*
Публикации: 47


« Отговор #249 -: август 31, 2012, 08:43:26 »

Попа казвал ли е, че трябва да са семейство? Питам, защото и ние ще сме там  girl_wink

не би ли трябвало като сте ангажирали това място вече да знаете
Активен
bamce
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 967


dream on....


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: август 31, 2012, 09:06:42 »

Да искаха  кръщелните и на  двамата.Май не е  задължително  да  са  семейство.

при  нас  наистина  само кума  ни размени  халките,после  шаверите вършеха повече  работа,ако  така може да с е опише.Попа  ни  размени короните..Ние  бяхме  в  Пазарджик,но  май  всяко място  си  е  различно.

Юле,не искам  да  звучи откачено,но  честито.Наистина такива  хора  не  заслужават  такава почист.
Активен
Kanna
Ентусиаст
**
Публикации: 136


« Отговор #251 -: август 31, 2012, 09:44:26 »

Позволете ми да се изкажа малко остро.
Според църквата кумовете е най-добре да са семейство и да са кръстени и съответно, ако са семейство и венчани. Не го разбирам това, което казвате момичето да е с друга религия и затова или да има друга кума, или пък изобщо кумата нямало значение...
Нали отивате в църквата с документа за сключен граждански брак, та дори, ако не успеят веднага да ви направят свидетелството за венчание този документ остава при тях до следващия ден.
Кажете ми моля, ако няма кума, кой ще ви размени халките?
Чие име ще пише на свидетелството за венчание?

Това е все едно хората, дето не вярват в Бог и се кръщават преди сватбата, само защото изискването за църковен брак било младоженците и кумовете да са кръстени.

То е ясно, че на различните места правят по различен начин, че на доста места искат просто да ви вземат парите. В крайна сметка всеки си решава сам, но за мен това не е Богуугодно и ако ще се прави така аз изобщо не виждам смисъла от една венчавка. Все пак венчавката за пред кой е, за пред Бог или за пред хората!??!?!
Разбира се това си е моето мнение и не искам на никой да се натрапвам.

За протокола, моят кум е свещеник. Зет ми е с друга религия. Тоест не си измислям това, което съм написала по-горе.
Активен
Christy
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 758



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: август 31, 2012, 10:05:41 »

Попа казвал ли е, че трябва да са семейство? Питам, защото и ние ще сме там  girl_wink

Хубаво е да са семейство, нашите не бяха. Но бяха с много силна връзка и те вървяха към брак, затова ги избрахме, искахме да са двойка. Но неведоми са пътищата на съдбата и вече не са двойка... За съжаление това може да стане и с кумове, които са венчани и църковно и граждански и всякак.

Но пък приемахме кумата ни за еднакво важна и равна с кума. Какво значи тя няма значение, че защо изобщо я каните  NO
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #253 -: август 31, 2012, 10:14:27 »

На нас ни искаха освен младоженците и кумовете да са кръстени. Говоря за Пловдив. Даже стана дума, че са отказали да венчават младоженци, чийто кум е католик. Най-добре е да се пита в съответната църква, но на мен това ми се струва същото, като изнесената венчавка - сякаш не е на място  pardon
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #254 -: август 31, 2012, 10:21:37 »

Нашите са кръстени, но не са двойка.
Чувала съм, че кумовете или трябва да не са двойка, или да са женени. Защото, ако са двойка после се разделяли  crazy Не ми се стряваше много реално тази измишльотина, обаче доста такива примери напоследък чувам  girl_impossible
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines